Punkty zwrotne (spełnienia)

Re: PUNKTY ZWROTNE

Postautor: Maryna_a » 12 kwie 2011, 09:03

Jeżeli coś zgadza się wielu osobom praktykującym numerologię, to możemy uznać, że jest to prawidłowe. A tak właśnie jest, gdy idzie o te wyliczenia wpływu punktów zwrotnych. I ja tu Ameryki nie odkrywam :D , tylko zgadzam się, miedzy innymi, z p. Danusią Tarocistką.
A dlaczego w przypadku dż 1 pierwszy pz może trwać do 39 r.ż.? Bo do roku urodzenia dodajemy 35 lat, i jeśli to daje nam 5-y rok osobisty, to musimy doliczyć jeszcze 4 lata, ponieważ zmiana punktów zwrotnych następuje w pierwszym roku osobistym. :)

Z tego, co wiem, to na ostatnim kursie była mowa o punktach zwrotnych. Nie było mowy tylko o "kulminacji" ich wpływu.
Awatar użytkownika
Maryna_a
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Silvie » 12 kwie 2011, 09:16

Dzieki Marynko, wiec trzeba jednak szukac najblizszego pierwszego roku osobistego, a jak okreslasz kiedy dany PZ ma najsilniejsze dzialanie? Kierujesz sie tylko wzorem obliczania IPz czyli 36-droga zycia?
Awatar użytkownika
Silvie
Grafoman

Postautor: Maryna_a » 12 kwie 2011, 09:21

Silvie, a gdzie ja pisałam o najsilniejszym działaniu?...
Przecież ja cały czas sprzeciwiam się temu pomysłowi, że punkt zwrotny ma jakiś czas najsilniejszego działania. :)
Jeśli już, to w pewnym sensie może to się odnosić jedynie do pierwszego punktu zwrotnego, którego wpływ zaczyna się dopiero w wieku dojrzewania, bo wcześniej bardziej jesteśmy pod wpływem I.cyklu, czyli uwarunkowań domu rodzinnego.
Awatar użytkownika
Maryna_a
Gawędziarz

Postautor: Silvie » 12 kwie 2011, 09:54

Nigdzie, ale w takim razie dlaczego u wielu osob najwiecej sie dzieje kiedy dany PZ dobiega koncowki czasu dzialania? Ja jestem 8 z IPZ, ale najsilniej uderzyla we mnie dopiero pod sam koniec 1999-2000, wczesniej tez, ale bylam malym dzieckiem, bo 7-8 lat, a z pierwszego cyklu mam 2, wiec to nie jest jakas bardzo destrukcyjna wibracja. Jako nastolatka nie odczuwalam zadnych zmian, kompletnie nic
Awatar użytkownika
Silvie
Grafoman

Postautor: Maryna_a » 12 kwie 2011, 11:26

U Ciebie, jako numerologicznej 8-ki, i z Ipz8, wpływ tego pierwszego pz rzeczywiście mógł być krótki. Bo już z samego założenia (rok ur. + 28) kończy się szybko, a naprawdę realizować może się wtedy, kiedy kończysz szkoły i zaczynasz samodzielne życie. Bo dopiero wtedy, zgodnie z tą 8-ką z Ipz, możesz się usamodzielniać, zacząć zarabiać, tworzyć swój własny dom, czego właśnie wymaga od Ciebie ta 8-ka. Więc tak naprawdę wszystko dzieje się w krótkim czasie, i mogłaś to odczuć jako "uderzenie". A już od urodzin 1999r wg moich rachunków powinnaś zacząć odczuwać wpływ IIpz6/15, przy jednoczesnym działaniu Ipz8 - co najmniej do jesieni tego roku, kiedy to astrologicznie weszłaś w 1.rok osobisty, nawet do początku roku 2000.

Jako nastolatka, przy Twoich wibracjach, nie mogłaś odczuwać żadnych zmian. Byłoby inaczej, gdybyś była pod wpływem Ipz4, zwłaszcza z 13-ki, a do tego jeszcze gdybyś miała inne wibracje, wskazujące na trudny dom i trudne dzieciństwo, to wtedy mogłabyś poczuć wcześniej, już jako nastolatka.
Awatar użytkownika
Maryna_a
Gawędziarz

Postautor: Silvie » 12 kwie 2011, 11:33

dziekuje Marynko :D
Nie usamodzielnilam sie, bo moja mam zachorowala jak mialam 20 lat i jeszcze sie uczylam, czulam, ze musze byc w domu, szczegolnie, ze byly okresy kiedy nie mogla sama mieszkac, az do jej smierci w 1999, a w 2000 to byl nastpeny bardzo ciezki rok dla mnie i ciag zle podjetych decyzji, ktore rzutowaly na mnie przez wiele nastepnych lat
Awatar użytkownika
Silvie
Grafoman

Postautor: Maryna_a » 13 kwie 2011, 11:03

Maryna_a pisze: Silvie, byłam na kursie u Pani Danusi jesienią 2008r. Owszem, mówiła o "kulminacji", ale nie w ten sposób liczonej, tylko jako o trzech ostatnich latach obowiązywania danego punktu zwrotnego. W przypadku Ilo byłoby to od IX.2012 do IX.2015. Co innego jest sposób liczenia momentu przejścia z jednego punktu zwrotnego do drugiego, a co innego... kulminacja. Jeśli w ogóle takowa istnieje. Bo już w zeszłym roku na kursie, na którym była moja koleżanka, o "kulminacji" mowy nie było (sposób liczenia punktów zwrotnych - bez zmian).

Wracam do tego, co wcześniej napisałam, bo ogarnęły mnie wątpliwości, czy rzeczywiście na kursie w 2008r p.Danusia mówiła o "kulminacji". Przejrzałam notatki i niczego takiego nie znalazłam, a myślę, że taką ciekawostkę to bym zanotowała. :) Więc... być może z tą "kulminacją" zetknęłam się tylko na tym forum... ;)

W książkach N. Czarmińskej o "kulminacji" też nic nie znalazłam. Napisała tylko, że zmiana wpływów "odbywa się zawsze w dniu urodzin i jej efekt jest najbardziej odczuwalny w roku osobistym 1". Ale... liczyła rok osobisty w sposób, który nazywamy "drugim liczeniem", czyli: dzień ur. + m-c ur. + rok kalendarzowy, a tak liczony rok osobisty 1 może przecież wypaść w całkiem innym czasie.
Awatar użytkownika
Maryna_a
Gawędziarz

Postautor: aries » 24 wrz 2011, 19:38

tak własciwie to RO liczy sie tym sposobem ktory Wy tu nazywacie "drugim liczeniem", a pz zmienia sie zawsze w 9 lub 1 RO, oczywiscie liczonym tak jak sie powinno liczyc: 1pz+ rok uniwersalny
tamten sposob liczenia wg Lobos jest z kosmosu chyba wziety :P
Awatar użytkownika
aries
Pismak

Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 8

Postautor: Elie » 20 cze 2012, 05:52

Na większości forów ezoterycznych uważają że książka Gladys Lobos-MAGIA NUMEROLOGII jest jedną z najlepszych.Czyżby się mylili ?
Drugą z polecanych jest książka Nataszy Czerminśkiej, potem Książki Małgorzaty Brzozy.
Która z autorek jest Twoim zdaniem bliższa prawdy? Którą byś poleciła ?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: PUNKTY ZWROTNE- t/s

Postautor: aries » 20 cze 2012, 12:22

Lobos ma super opisane wibracje, Czermińska tez,
Tylko sposób obliczania roku os. wg Gladys Lobos czyli droga życia +rok rok uniwersalny jest znany i praktykowany chyba tylko w Polsce, w całym świecie numerol. stosuje się system klasyczny- Ipz + rok uniwersalny :D
Awatar użytkownika
aries
Pismak

Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 8

PoprzedniaNastępna

Wróć do Punkty Zwrotne - spełnienia