Pytanie początkującej o interpretację

Temat przeznaczony dla osób samodzielnie rozkładających karty tarota, oraz pozostałych kart, pytania do początkujących wróżbitów, . Interpretacja kilku osób.

Pytanie początkującej o interpretację

Postautor: magiczka87 » 25 wrz 2018, 20:29

Witajcie.
Bardzo proszę o pomoc w interpretacji poniższego układu.
Zadalam pytanie:
Czy mężczyzna jest pod wpływem uroku,
Jakie emocje przeżywa,
Czy się temu poddaje.
Rozkład na trzy karty

Boski tarot.
Kochankowie
Cesarzowa
Umiarkowanie

Ja interpretuje to tak, że mężczyzna jest zainteresowany, przeżywa pokusy cielesne, i jest pod wpływem uroku. (Dla mnie w tej karcie symbolizuje to wąż i jablko)
Dojrzewa w nim uczucie.
Jest cierpliwy i stara się to wszystko przestawić.

Niestety nie znam się jeszcze na połączeniach kart, więc może coś przetoczyłam.
Będę wdzięczna za podpowiedzi :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
magiczka87

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Pytanie początkującej o interpretację

Postautor: Elie » 25 wrz 2018, 22:15

Uważam, że nie jest. Mówi o tym końcowa karta Umiarkowanie = wszystko jest w normie, takie, jakie powinno być.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Magus » 29 wrz 2018, 10:39

Karta Kochankowie czy Cesarzowa nigdy nie mówią o urokach. Skąd w ogóle taki pomysł. Chyba z czapy :mrgreen: Ktoś tu chciał kogoś wrobić. :bonk:
“Spotkanie dwóch osobowości jest podobne do kontaktu dwóch chemicznych substancji – jeżeli zachodzi interakcja, obie zostają przemienione.„

C. G. Jung
Awatar użytkownika
Magus
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 107 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postautor: Ejbert » 30 wrz 2018, 14:54

Magus pisze:Karta Kochankowie czy Cesarzowa nigdy nie mówią o urokach. Skąd w ogóle taki pomysł. Chyba z czapy :mrgreen: Ktoś tu chciał kogoś wrobić. :bonk:

Kochankowie mogą mówić, że osoba jest pod wpływem uroku... miłosnego ;P ale nie spowodowanego magią tylko normalnie - chemią, czyli uczuciem lub choćby pożądaniem występującym między dwojgiem ludzi.

Generalnie obrazki na kartach to są cudze wizje i często kupuje się karty z powodu "obrazków" (bo są fajne, podobają się), więc można zdrowo się pomylić w ich odbiorze, kierując się tymiż własnie obrazkami. Symbolika pierwszych kart tarota była starannie przemyślana (mówię tu o spuściźnie po Etteilli i ZZB) i objaśniona (wtajemniczonym, ale to się rozniosło po świecie :wink: )

Indywidualna ekspresja twórcy danej talii niekoniecznie jest zdolna przekazać istotną symbolikę tarota, coraz częściej spotyka się różnego rodzaju ozdóbki i wtręty, które rozpraszają umysł zamiast pomóc mu w zrozumieniu kluczowego, archetypowego przesłania karty, jeśli do tego doda się nieudolne syntetyzowanie różnych symboli i tradycji ezoterycznych, to jasnym się staje, dlaczego Tarot - potężne narzędzie wróżebne (ale nie tylko!) stał się tarotem - pospolitą talią, za którą może złapać się każdy garkotłuk i pleść takie androny, jakie mu tylko ślina na język przyniesie. Bez obrazy za garkotłuka - chodzi mi o to, że kiedyś Tarot był systemem elitarnym, tzn. dostępnym nielicznym i tylko osoby, które poświęciły się jego zgłębianiu rozumiały jego głęboki przekaz, były to osoby wiedzące. A teraz tak nie jest. Teraz tarota używa się nie po to, by odnaleźć odpowiedź w ważnych kwestiach życiowych, osobistych, dotyczących własnego wnętrza i relacji ze światem zewnętrznym, ale po to, by odpowiedział na takie pierdoły jak to, czy "uda mi się ciasto"... Sic! I to jest po prostu profanacja tych kart i ich możliwości. Więc jakie jest traktowanie Tarota taka jest jego odpowiedź.
Nie jestem tarotowym ekspertem, lecz zdążyłem się zorientować, że jak się nie traktuje kart poważnie, to one będą odpowiadać z poziomu magla i niczego więcej z siebie nie dadzą. Oczywiście dar odczytu nie jest darem powszechnym, jednak naprawdę ważne jest, do czego kart się używa. Bo co jest dopuszczalne na etapie ćwiczeń nie przystoi na etapie zaawansowanym.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 30 wrz 2018, 19:21

za którą może złapać się każdy garkotłuk

Przepraszam, kim jest garkotłuk zaloty
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Ejbert » 01 paź 2018, 02:03

Elie pisze:
za którą może złapać się każdy garkotłuk

Przepraszam, kim jest garkotłuk zaloty

Garkotłuk to funkcjonująca niegdyś nazwa, określająca osobę prymitywną, służącą. I nie w tym znaczeniu to napisałem, tylko w tym: termin ten dziś bywa używany do określenia ignorantów, czyli osób nie mających większego pojęcia o danym temacie, lecz zabierającym głos w dyskusjach (lub działaniach), na których się nie znają. Jest to tak zwana "gawiedź", która łyka i bezkrytycznie wierzy w to co się jej serwuje, np. w horoskopy gazetowe oraz wszelkie inne "bezcenne" a de facto bezwartościowe i/ lub błędne informacje, które wynajdzie (najczęściej w sieci, np. na pseudoezoterycznych, pseudonaukowych blogach / stronach czy w brukowcach, poogląda na yotubie, wyczyta w książkach /przykładowo o magii - zęby bolą od czytania tych głupot/ ).
Własne myślenie zawsze było w cenie, ale teraz jest już na wagę złota, jest bezcenne, bo to niestety wielka rzadkość. Nie miejsce tu na roztrząsanie czemu tak się dzieje, to obszerny temat, jednak jak widzę poziom schamienia obyczajów i zidiocenia umysłów, to... ech, szkoda gadać.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Wróć do Rozkłady własne, kąciki początkujących wróżbitów, wspólne interpretacje