Re: Kosmogram Wagi - Pana Y

Interpretacje kosmogramów

Re: Kosmogram Wagi - Pana Y

Postautor: Elzbieta » 27 wrz 2013, 16:13

Ellie pisze:Słońce w 3°25' Waga
AS: 18°08' Skorpion
Księżyc w 18°31' Wodnik
Merkury w 28°45' Waga
Wenus w 22°55' Panna
Mars w 9°11' Waga
Jowisz w 10°05' Ryby
Saturn w 17°54' Rak
Uran w 26°33' Waga
Neptun w 7°11' Strzelec
Pluton w 6°31' Waga
MC: 7°08' Panna


Słońce w Wadze – harmonia, bezkonfliktowość, koleżeństwo, dobra współpraca i partnerstwo, niezdecydowanie, ustępliwość, narcyzm.

Księżyc w Wodniku – atrakcyjność, nowatorstwo, idealizm, humanitaryzm, uczuciowa konfuzja, nieliczenie się z realiami, nieprzewidywalność.

Merkury w Wadze – wszechstronność, umiejętność wysławiania się, kompromisowość, kontaktowość, szybkie przyswajanie wiedzy, niezdecydowanie, nielogiczność, brak dynamizmu, ustępliwość, dezintegracja myśli.

Wenus w Pannie – takt, staranność, słowność, dyspozycyjność, powściągliwość, nieśmiałość, krytycyzm, marudność, drażliwość, brak inicjatywy.

Mars w Wadze – rozważne podejście do problemów, potrzeba aprobaty otoczenia, chęć współpracy, poczucie sprawiedliwości, niezdecydowanie, histeryczne zachowanie, brak wiary we własne siły, zbytnia kompromisowość, brak motywacji.

Jowisz w Rybach – bogata wyobraźnia i dobrze rozwinięta sfera emocjonalna, umiejętność wczuwania się w sytuację innych ludzi, gotowość do niesienia pomocy, podtrzymywania na duchu, zasypywania innych dobrymi radami, skłonność do mistyki, dostrzeganie duchowej strony bytu, bezkrytyczne stosowanie dogmatów wiary, ucieczka od rzeczywistości, zbyt łatwe zdawanie się na łaskę przyjaciół, brak rzeczowego spojrzenia na własne problemy.

Saturn w Raku – wkładanie dużego wysiłku i poważne traktowanie wykonywanej pracy, umiejętność dobrego ułożenia relacji interpersonalnych, unikanie brawury i zbyt ryzykownych rozwiązań, potrzeba stabilizacji zawodowej, dobra koncentracja, wnikliwość, słaba odporność na stres i krytykę.

Uran w Wadze – niekonwencjonalne podejście do związków partnerskich, duża potrzeba niezależności, kłopoty w określeniu i znalezieniu idealnego partnera, bezkompromisowość, skłonność do ekscentrycznego zachowania w towarzystwie przyjaciół, lub znajomych.

Neptun w Strzelcu – idealizm, poświęcenie dla wyższych celów, humanitaryzm, częste uniesienia duchowe i przeżycia mistyczne, bogata wyobraźnia, niepraktyczność, roztargnienie.

Pluton w Wadze – wykorzystywanie znajomości i kontaktów towarzyskich do realizacji osobistych celów, czerpanie korzyści z poufnych informacji, umiejętność kierowania zachowaniem i postępowaniem innych ludzi
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31618
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2235 razy
Otrzymał podziękowań: 2184 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Kosmogram Wagi - Pana Y

Postautor: Elzbieta » 27 wrz 2013, 23:53

Słońce w Wadze
Potrzeba równowagi i harmonii. Niechęć do konfliktów, dążenie do kompromisu. Poczucie piękna. Takt i uprzejmość. Ugodowość za wszelką cenę
Dla Ciebie, jako osoby ze Słońcem w znaku Wagi, bardzo ważna jest równowaga i harmonia. Może ona być pojmowana na różne sposoby, zarówno jako harmonia formy w sztuce czy dekoratorstwie, jak i harmonijne relacje międzyludzkie. Ponieważ konflikty zakłócają równowagę, nie lubisz ich i unikasz za wszelką cenę. Przez to możesz stwarzać wrażenie, że nie potrafisz zająć zdecydowanego stanowiska, a nawet, że grasz na dwa fronty. Tymczasem wynika to z Twojego poczucia sprawiedliwości i umiejętności dostrzeżenia w każdej niemal sytuacji dwóch stron medalu. Zwracasz dużą uwagę na piękno. Możeesz realizować się w dziedzinach związanych z upiększaniem czy dekoratorstwem, wymagających wyczucia estetyki i formy.

Główne zalety
Jesteś elegancki, wyrafinowany, obdarzony dobrym gustem i taktowny. Łatwo zjednujesz sobie innych, gdyż jesteś uprzejmy i dbasz, by nikogo nie urazić.

Główne wady
Masz problemy z podejmowaniem decyzji i unikasz odpowiedzialności za nie. Nie radzisz sobie z konfliktami, w których nie umiesz zająć jednoznacznego stanowiska. Dążysz do ugody nawet za cenę bycia w niezgodzie z samym sobą.

Księżyc w Wodniku

Potrzeba podkreślania indywidualności i niezależności. Towarzyskość, ale i trudność w nawiązaniu głębokich więzi. Wiele zmian w życiu.

Mając Księżyc w Wodniku, dla emocjonalnego bezpieczeństwa potrzebujesz czuć się kimś wyjątkowym i podkreślać swoją indywidualność. Być może w dość wczesnym wieku uniezależniasz się i opuszczasz dom rodzinny albo w jakiś inny sposób podkreślasz, że jesteś już dorosły i możesz sam o sobie decydować. Z jednej strony masz silną potrzebę przynależności do jakiejś zbiorowości, grupy ludzi, z drugiej możesz czuć, że tak naprawdę nigdzie nie przynależysz i nie pasujesz. Nawiązujesz wiele znajomości z bardzo różnymi ludźmi, nieraz skrajnie odmiennymi od Ciebie, ale trudno jest Ci z nimi nawiązać prawdziwie głęboką więź. Czasem nawet tego nie chcesz, gdyż więź to dla Ciebie ograniczenie wolności i podstawa do czyichś roszczeń wobec Ciebie. Źle reagujesz na wszelkie formy przymusu i nacisku – przeważnie buntujesz się i/lub uciekasz. Możesz prowokować nagłe zmiany i zerwania, by wyzwolić się z tego, co Twoim zdaniem Cię ogranicza, stąd możliwość wielu zaskakujących “zwrotów akcji” w życiu.

Wenus w PannieObrazek
Uczucia okazywane przez troskę, dbałość i pomoc. Poświęcenie i oddanie. Perfekcjonizm. Dystans. Upodobanie do prostoty i naturalności.
Mając Wenus w Pannie, swoją miłość do kogoś najchętniej i najłatwiej wyrażasz przez konkretne gesty, np. przejawy troski i dbałości o tę osobę. Lubisz być potrzebny i pomocny. Jesteś skłonny do wielkiego poświęcenia i wytrwałej pracy nad związkiem. Potrafisz pogodzić się z faktem, ze związek jest daleki od ideału, ale jednocześnie starasz się do tego ideału dążyć. Często nie czujesz się pewnie jeśli chodzi o swoją zdolność zdobycia czyichś uczuć – możesz nawet mieć podświadome poczucie, że na nie nie zasługujesz. Przez to możesz wyglądać na wyizolowanego samotnika, któremu nie zależy na kontaktach i partnerstwie, nawet jeśli taki nie jesteś. Możliwe, że na początku nie zwracasz na siebie uwagi otoczenia albo stwarzasz pewien dystans, ale potem stopniowo zjednujesz sobie ludzi i im lepiej Cię znają, tym bardziej lubią. Ciebie też mogą przyciągnąć osoby, które wydają się niepozorne i zyskują przy bliższym poznaniu, natomiast nie przepadasz za ludźmi, którzy się popisują i skupiają na sobie uwagę. Charakterystyczne przy tej pozycji Wenus jest upodobanie do prostoty i naturalności. Jeśli chodzi o twój gust w sztuce, stroju czy urządzaniu wnętrz, być może gustujesz w naturalnych surowcach, prostych formach i stonowanych kolorach. Jeśli jesteś kobieta, podkreślasz swoją urodę w sposób bardzo dyskretny, niemal niewidoczny, a nawet całkowicie rezygnujesz z makijażu.

Ascendent w Skorpionie
Ascendent w SkorpionieSiła psychiczna, magnetyzm, przenikliwość, potrzeba prywatności. Wzrost niski lub średni, przenikliwe spojrzenie, gęste włosy, ostre rysy twarzy.
W chwili Twojego urodzenia na horyzoncie wschodził znak Skorpiona. Przez to jesteś odbierany przez otoczenie jako osoba silna, ale w inny sposób niż np. osoby z ascendentem w Lwie czy Baranie. Jest to siła psychiczna, a przy tym duży magnetyzm i charyzma, która jednych fascynuje, innych może nieco przerażać. Przez to też wzbudzasz skrajne reakcje u innych – ludzie Cię albo bardzo lubią, albo bardzo nie lubią, rzadko jednak się zdarza, by ktoś był obojętny. Jesteś osobą niezwykle przenikliwą, potrafiącą przejrzeć motywy innych. Niezwykle ważna jest dla Ciebie prywatność i nie lubisz podawać innym osobistych szczegółów ze swojego życia, jak również źle odbierasz cudze zainteresowanie nimi. W partnerstwie szukasz osób stałych, oddanych i odpowiedzialnych.

Wygląd
Jesteś prawdopodobnie osobą niskiego lub średniego wzrostu. Masz przenikliwe spojrzenie, być może nawet zdajesz się przewiercać innych wzrokiem na wskroś. Charakterystyczne dla tego ascendentu są też gęste włosy, często faliste lub kręcone, a także ostre rysy twarzy.

Mc w Pannie
Dążność do ustabilizowania egzystencji. Tego samego wymaga od partnera.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31618
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2235 razy
Otrzymał podziękowań: 2184 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Interpretacje astrologiczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości