Regulamin Forum Ezoterycznego ForumEzo.pl

Regulamin Forum Ezoterycznego ForumEzo.pl

Postautor: Elzbieta » 01 wrz 2011, 19:52

Regulamin Forum Ezoterycznego ForumEzo.pl
Zanim zaczniesz korzystać z forum, zapoznaj się dokładnie z regulaminem.

1- Ogólnie

A - Na forum ezoterycznym „ForumEzo.pl” przebywają wyłącznie osoby kulturalne i znające zasady Netykiety. PISANIE CAPS LOCKIEM, używanie słów powszechnie uznanych za wulgarne i obraźliwe, nachalne reklamowanie swoich stron internetowych, umieszczanie zdjęć i materiałów powszechnie uznawanych za obraźliwe, straszenie innych użytkowników swoimi wizjami czy interpretacjami ich piramidek, rozkładów kart, horoskopów itp., poniżanie innych użytkowników oraz szerzenie nienawiści w szeroko pojętym znaczeniu tego słowa grozi upomnieniem bądź BANEM.

B - Wszelkie różnice zdań, przeradzające się w sprzeczki czy wręcz kłótnie pomiędzy forumowiczami, prosimy wyjaśniać poza forum. Służą do tego różnego rodzaju komunikatory, w ostateczności wiadomości PW, za pośrednictwem których osoby skonfliktowane mogą spokojnie dojść do porozumienia.
Obrażanie użytkowników forum poprzez wiadomości PW jest niedopuszczalne. Osoba nękana w ten sposób ma prawo zgłosić skargę do aministratora forum, podając mu treść takiej wiadomości. W drastycznych przypadkach tego rodzaju PW mogą zostać upublicznione, celem ostrzeżenia innych użytkowników.
Każda skarga powinna być uzasadniona, najlepiej podaniem linka do wątku, w którym dana osoba została obrażona. Rzucanie bezpodstawnych oskarżeń będzie mieć surowe konsekwencje, łącznie z banem.

C - Zabrania się obrażania uczuć religijnych oraz przedmiotów stanowiących kult religijny a także poglądów politycznych użytkowników.

D - Osoby NIEPEŁNOLETNIE mogą przebywać na forum na określonych zasadach:

a1. osoby nieletnie nie mogą na forum stawiać kart lub stosować innych technik dywinacyjnych, natomiast mogą udzielać się w wątkach interpretacyjnych, proponując swoje interpretacje. Administrator może zezwolić osobom, które ukończyły 16 rok życia na założenie swoich wątków interpretacyjnych w celu nauki własnej oraz wzbogacania wiedzy ezoterycznej.

a2. osobom poniżej 16 roku życia żadne porady ezoteryczne nie będą udzielane,

a3. na forum w zdecydowanej większości są osoby dorosłe, młody wiek nie zwalnia od trzymania się netykiety, poszanowania zwyczajów panujących na forum oraz, co najważniejsze, od stosowania się do regulaminu.
Jakiekolwiek złamanie w/w zasad grozi banem

F - Zanim założysz nowy wątek, sprawdź, czy podobny temat już nie istnieje. Użyj w tym celu opcji: Szukaj.

G - Na forum zakazane jest umieszczanie linków do swoich stron www i innych profili komercyjnych.

H - Na forum zakazane jest także umieszczanie jakichkolwiek cudzych tekstów bez informacji skąd dane artykuły/fragmenty artykułów pochodzą oraz podania nazwiska autora i odsyłacza do oryginału (link). W przeciwnym wypadku temat taki może zostać usunięty, a autor dostanie ostrzeżenie.

I - Na forum zakazane jest umieszczanie swoich płatnych ofert oraz wstawienie adresu swojej strony www w Panelu Użytkownika i sygnaturze postu. Wyjątkiem są wróżbici i osoby z Grupy Specjalnej.

J - Uprasza się o niepisanie posta pod postem, jeśli chcesz coś dopisać, zrób to poprzez opcję: Edytuj. Pisanie pod własnym postem jest możliwe i uzasadnione jedynie w pewnych określonych sytuacjach;
1 - Kolejny post posiada inną datę wpisu.
2 - W przypadku, gdy kolejny post w wątku tematycznym dotyczy innego zagadnienia (rozdzielenie tematów).

K - Moderatorzy forum mają prawo do korekty, zmian lub usunięcia z forum dowolnego posta bez podania uzasadnienia. Jeżeli nie zgadzasz się z decyzją moderatorów, poinformuj o tym administratora ForumEzo.pl w Prywatnej Wiadomości, a swoją postawę odpowiednio uzasadnij. Podważanie decyzji moderatorów, zakładanie wątków mających za zadanie wprowadzenie zamętu, dopytywanie się o cel działań moderatorów w wątkach publicznych grozi ostrzeżeniem lub banem.

L - Ostateczne słowo administratora nie podlega dyskusji. Jakiekolwiek próby podważania decyzji administratora forumezo.pl mogą skończyć się słownym upomnieniem, ostrzeżeniem lub banem. Jeżeli nie zgadzasz się z decyzjami administratora – masz dwa wyjścia: dostosuj się do regulaminu, nawet jeśli jakiś jego punkt Ci się nie podoba lub zmień forum. Znajdujesz się na forum powstałym na prywatnym serwerze administratora, również administrator ponosi wszelkie koszty związane z funkcjonowaniem forum. Minimum kultury wymaga więc dostosowania się do regulaminu forum i decyzji administratora. Administrator jest osobą odpowiedzialną, kulturalną, tolerancyjną i obiektywną oraz ma na uwadze dobro wszystkich użytkowników forum. Nie ma zamiaru nadużywać władzy, ale też nie będzie tolerował zachowań niezgodnych z regulaminem.

M - Prosimy, aby w wątkach tematycznych wypowiadać się na dany temat. Forum zostało zaprojektowane tak, aby luźniejsze rozmowy odbywały się w stosownych wątkach działu „ROZMOWY NIEKONTROLOWANE” .
Posty nie na temat mogą zostać usunięte lub przeniesione. Nagminne zaśmiecanie wątków tematycznych nic niewnoszącymi postami będzie karane ostrzeżeniami i w ostateczności – banami.

N - Tworzenie wielu kont jest zabronione i grozi otrzymaniem bana. Jeżeli zapomniałeś hasła bądź z innych powodów chcesz założyć nowe konto, skontaktuj się z administratorem forum poprzez adres mailowy .


2. Interpretacje
Nowy kącik wróżebny użytkownik może założyć po wcześniejszym wykazaniu się wiedzą w danym temacie i po wyrażeniu zgody przez administrację ForumEzo.pl.

A - Wszystko, co robimy na forum, robimy w swoim wolnym czasie, nie pobierając za to żadnych opłat. Jakiekolwiek dopominanie się bądź wymuszanie interpretacji w działach z interpretacjami grozi ostrzeżeniem lub natychmiastowym banem.

B - Wróżby udzielane będą tylko tym użytkownikom, którzy są aktywni w pozostałych tematach.

C - Dobrze sformułuj pytanie tak, aby osoby pomagające i pozostali forumowicze nie musieli domyślać się, o co chcesz zapytać.

D - W wątkach z interpretacjami wszystkie bezsensowne i niczego nie wnoszące do tematu posty (np. składające się wyłącznie z emotek) będą kasowane przez moderatorów, a nagminne praktyki tego typu mogą być karane ostrzeżeniami.

E - Każdy post, który będzie posiadał znamiona wtykania nosa w cudze sprawy, będzie natychmiast usuwany przez moderatorów forum. Jeżeli koniecznie musisz zapytać np. o związek osób trzecich, w tym samym poście zamieść przyczynę takiego pytania.

F - Działy z interpretacjami służą do nauki, a nie darmowego wróżenia, dlatego własna interpretacja oraz późniejsza weryfikacja to podstawa! W niektórych przypadkach moderatorzy przymkną na to oko, jednak proszę liczyć się z tym, zakładając nowy temat w działach z interpretacjami.

G - Wszelkie wróżby i interpretacje rozkładów czy piramidek są jedynie wskazówkami, to od Was zależy, jakie decyzje podejmiecie. Wypowiedzi forumowiczów w działach z interpretacjami nie są poradami i nie powinny być traktowane jako wiążące ani profesjonalne. W przypadku naprawdę poważnych problemów radzimy zwrócić się o pomoc do odpowiedniego specjalisty ezoteryka, lekarza lub terapeuty.
A ponieważ interpretacje, wizje i wróżby użytkowników forum nie są profesjonalne i wszyscy jesteśmy uczniami w dziedzinie ezoteryki, zachowania typu: „ja wiem lepiej, znam się, widzę i wieszczę” wbrew życzeniu zainteresowanego, straszenie, krytykanctwo i złośliwości nie będą tolerowane i grożą wyciągnięciem w stosunku do takiej osoby surowych konsekwencji z BANEM włącznie.

H - Osoby, które odpłatnie świadczą usługi ezoteryczne, magiczne (interpretacje kart tarota, runicznych, piramidek, horoskopy, usługi magiczne, itp.) na innych forach bądź prywatnie, proszone są o niezałatwianie swoich spraw „zawodowych” na tym forum i niewrzucanie do działów z interpretacjami rozkładów, piramidek, horoskopów itp. swoich klientów, by biedzili się nad nimi inni forumowicze. Zachowanie takie jest poniżej wszelkiej krytyki – jeśli masz problem z interpretacją, za którą bierzesz pieniądze, potraktuj to raczej jako powód do dalszego doskonalenia swoich umiejętności, a nie do obarczania tym nieświadomych niczego użytkowników forum. Odkrycie tak nagannego zachowania może poskutkować nawet natychmiastowym banem. Osoby, o których administracji forum wiadomo, że parają się odpłatnie szeroko pojętym wróżbiarstwem, niech mają świadomość, że ich poczynania w działach z interpretacjami będą szczególnie uważnie obserwowane. Forum nasze skupia przede wszystkim amatorów (poza gościnnie udzielającymi się na nim profesjonalnymi ezoterykami,magami, których umiejętności i etyka zawodowa są powszechnie znane i nie podlegają dyskusji) i pasjonatów ezoteryki, magii i takim chce pozostać.

I - Możliwość pisania PW (prywatnych wiadomości) będzie możliwa po akceptacji przez administrację pierwszego postu.


J - Osoby - wróżki, wróżbici, numerolodzy, osoby zaliczone do grupy specjalnej, mają prawo reklamować swoje strony www, blogi, profile na FB i informować o ewentualnych, odpłatnych usługach, oczywiście tych wykonywanych poza forumezo. Na forum ( jak wszyscy) pomagamy nieodpłatnie.

Jeżeli nie zgadzasz się z regulaminem Forum Ezoterycznego ForumEzo.pl masz prawo je opuścić. Nie przetrzymujemy użytkowników na siłę, prosimy jedynie o uszanowanie panujących tu zasad.
Argumentacja "nie przeczytałem/am regulaminu" nie będzie brana pod uwagę.

Administrator ForumEzo.pl


Uwaga! zmiany w regulaminie!
1- Nowy kącik wróżebny użytkownik może założyć po wcześniejszym wykazaniu się wiedzą w danym temacie i po wcześniejszym wyrażeniu zgody przez administrację ForumEzo.pl.
2- Nowy temat wróżebny mogą zakładać jedynie osoby pełnoletnie.
3- Osoby proszące o wróżbę, zobowiązane są podać dokładną datę urodzenia; może być na pw do osoby wróżącej.Wróżby mogą być udzielane wyjątkowo osobom które ukończyły 16 lat.
4- Zamieszczanie reklam i linków do stron www w stopce jest zabronione.
5- Przypominam, na tym forum zabronione jest obrażanie użytkowników, wróżbitów i kogokolwiek.
W przypadku nagannego zachowania udzielane są 2 ostrzeżenia. Trzecim jest ban
6- Jako że forum ma charakter forum dyskusyjno- edukacyjny, prosimy ograniczyć do koniecznego minimum,wklejanie linków z internetu ( każdy wklejony link, obowiązkowo musi posiadać link zwrotny,czyli wyraźnie podane źródło pochodzenia)
7- Administracja ForumEzo nie ponosi odpowiedzialności za treść postów użytkowników, jednak ma prawo, bez uprzedzenia, kasować posty zawierające treści niezgodne z prawem Polskim oraz prawem etycznym.
8- Administracja zastrzega sobie prawo do banowania niesubordynowanego użytkownika, bez uprzedzenia i wyjaśnienia.

KONTA UŻYTKOWNIKA - Multikonta
1. Każdy Użytkownik ma prawo do jednego konta, dzięki któremu może uczestniczyć w życiu Forum.
2 -W przypadku rezygnacji, posty użytkownika, pozostają własnością forum, albowiem kasowanie postów, jest jednocześnie brakiem poszanowania pozostałych użytkowników biorących udział w dyskusji.
3. Po wykryciu większej ilości kont, wszystkie zostają zablokowane.
W związku z tym prosimy o nie zakładanie dodatkowych kont.
Jeśli ktoś z rodziny lub znajomych korzysta z tego samego adresu IP, to Rejestrujący zobowiązany jest do poinformowania o tym Administrację.
Jeżeli macie jakieś konta z których nie korzystacie, prosimy zgłosić je do administracji.
4.Odstępowanie swojego konta osobom trzecim grozi natychmiastowym banem.

Grupy specjalne - eksperci

1- Grupy specjalne, inaczej eksperci forumezo, są to grupy osób w skład których wchodzą użytkownicy z doświadczeniem w jakiejś dziedzinie, z większą niż przeciętnie wiedzą, z którą powinni się dzielić.

2 - Poza wiedzą ekspert powinien wykazać się kulturą i taktem. Zabronione jest obrażanie, poniżanie, groźby, wytykanie braku wiedzy w sposób poniżający użytkownika, wyśmiewanie wiary i przekonań użytkowników. Takie zachowanie zostanie uznane za nieodpowiednie i grozi uzunięciem z grupy ekspertów.

3 - Każdy użytkownik spełniający powyższe kryteria może osobiście zgłosić chęć przystąpienia do grupy.Decyzję o akceptacji zgłoszenia podejmuje administracja forumezo. Administracja może zwrócić się do użytkownika z prośbą o przystąpienie do grupy.


Administrator Elie
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31489
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Rejestracja na forumezo i COPPA

Postautor: Elzbieta » 05 lis 2016, 12:24

Informuję, rejestrując się na forumezo każdy natrafi na COPPA -
(Włączenie tej funkcji wymusi na użytkownikach zadeklarowanie czy mają ukończone 13 lat, czy też nie. Takie działanie jest wymagane przez amerykańskie prawo COPPA. Jeśli funkcja ta będzie wyłączona, sekcje COPPA nie będą wyświetlane. opcję w której musi zaznaczyć swój wiek).

COPPA jest to prawo międzynarodowe, które od dzieci poniżej 13 roku życia wymaga potwierdzenia zgody rodziców.
Z uwagi na profil forumezo i treści na nim poruszane, nie wyrażamy zgody na obecność dzieci poniżej 13 roku życia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Children% ... ection_Act

Children's Online Privacy Protection Act (COPPA) – amerykańska ustawa, weszła w życie 1 kwietnia 2000 roku. Głównym jej celem jest ochrona prywatności i sposób zbierania danych osobowych dzieci poniżej trzynastego roku życia, które są użytkownikami serwisów internetowych do nich bezpośrednio adresowanych, lub innych serwisów, o ile dysponują one "wiedzą", iż zbierają dane osobowe dzieci poniżej trzynastego roku życia.

COPPA stosuje się w większości do stron Internetowych i organizacji i komercyjnych przedsiębiorstw handlowych. Zgodnie z ustawą COPPA w witrynach świadomie gromadzących informacje o dzieciach w wieku poniżej 13 lat musi znajdować się informacja o tym, jakie dane i w jakim celu są gromadzone.

W wielu przypadkach gromadzenie, korzystanie i ujawnianie informacji o dzieciach w witrynie internetowej wymaga zgody rodziców lub zgody Witryny internetowej. Przed wydaniem zgody na korzystanie z danej witryny należy dokładnie zapoznać się z oświadczeniami o zasadach zachowania poufności informacji.

Przykładowe informacje jakie powinny zawierać witryny internetowe.
Zgodnie z naszą polityką nie gromadzimy w sposób zamierzony informacji pochodzących od dzieci poniżej 13 roku życia poza wyjątkami, kiedy pozwala nam na to wyraźna zgoda jednego z rodziców lub opiekunów dziecka. Zachęcamy rodziców/opiekunów dzieci poniżej 13 roku życia do regularnego kontrolowania i monitorowania tego, w jaki sposób korzystają one z poczty elektronicznej i innych programów działających on-line. Zgodnie z Prawem o Ochronie Prywatności Dzieci w Internecie, wszyscy użytkownicy

a) którzy przedstawiają się jako dziecko w wieku poniżej 13 lat (lub mamy powody podejrzewać, że mogą mieć mniej niż 13 lat, ponieważ sekcja strony, którą odwiedza użytkownik, jest adresowana do dziecka w takim wieku,

b) którzy podadzą Dane Osobowe w celu zgłoszenia swojego udziału w konkursie i zakładach lub otrzymują od nas informacje, będą musieli również podać adres e-mail swojego rodzica lub opiekuna. Administrator strony www prześle na taki adres e-mail informujący rodzica lub opiekuna, że ich dziecko przekazało nam swoje dane osobowe. Zawiadomienie zawiera instrukcje dla rodzica lub opiekuna na temat tego, jak można zapoznać się z przekazanymi danymi lub usunąć przekazane przez dziecko informacje. Firma nie gromadzi danych osobowych pochodzących od dzieci poniżej 13 roku życia w celach innych niż przesłanie im informacji, o które proszą lub umożliwienia im udziału w zakładach i konkursach.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31489
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Regulaminy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości