Retrogradacja Merkurego 4 - 25 X 2014

Retrogradacja Merkurego 4 - 25 X 2014

Postautor: Elie » 15 paź 2014, 05:36

Dzisiaj o 19:03 Merkury wszedł w trzytygodniowy czas retrogradacji!

Jest to czas kiedy warto zwolnić, przyjrzeć się temu co udało się zrobić w ostatnich miesiącach i pogodzić się z tym, że pewne sprawy będą szły wolniej i oporniej. Kiedy tak się dzieje to wyraźny znak, że coś trzeba zmienić, a nawet wycofać się z wcześniejszych ustaleń i planów. Czasem jednak wystarczy zmniejszyć napięcie wokół spraw, które dotąd uważaliśmy za kluczowe i rozejrzeć się wokół. A nawet spojrzeć wstecz, bo to właśnie w przeszłości możemy znaleźć najlepsze inspiracje do działania, zarzucone kiedyś tematy i marzenia To okres sprzyjający poprawkom, wyjmowaniu zaległych spraw z szuflady, powrotom do tego co ważne a zapomniane. Słowem to dobry moment na przewartościowanie priorytetów i zatrzymanie się w pędzie ku nowym osiągnięciom. Retrogradacja zaczyna się w znaku Skorpiona, a potem będzie się rozwijać w znaku Wagi. Oznacza to, że szczególnie istotnym tematem będą relacje międzyludzkie. Pierwszy tydzień może przynieść odkrycie jakiś tajemnic, ukazanie mechanizmów i intencji, które stały za ostatnimi wydarzeniami. To oznaczać będzie impuls do zmiany dotychczasowych ustaleń i do rozmów o tym co było dotąd zamiecione pod dywan. Jednocześnie odkrycia tego okresu mogą Ci pomóc zrozumieć głębsze znaczenie Twojej sytuacji i wznieść te wglądy w życie. Jest to czas sprzyjający analizowaniu tego co wydarzyło się w przeszłości i uzdrawianiu relacyjnych zranień. Jest więc to dobry moment na rytuał odcięcia, na pojednanie z kimś ważnym, na wyjaśnienie sobie niedomówień z przeszłości. Warto też
pomyśleć o zwrocie pożyczek i o spłaceniu dawnych zobowiązań. Możesz poczuć, że w temacie związków czy relacji międzyludzkich cofasz się teraz do tyłu, ale możesz być pewnym, że jeżeli tak jest, to znaczy, że masz tam jeszcze coś ważnego do zrobienia. Nie jest to jednak dobry czas na zaczynanie nowych relacji, czy na otwieranie nowego rozdziału w stałym związku. Z najważniejszymi decyzjami lepiej poczekać aż do wyjścia Merkurego z retrogradacji, czyli do 25 października.


Czas sprzyja również odgrzebywaniu dawnych projektów artystycznych, spotykaniu znajomych z przeszłości, renegocjowaniu umów i powrotom do doradców z przeszłości. W sprawach zawodowych dobrze skupić się na poprawie relacji w zespole i na oczyszczeniu atmosfery z niedomówień, zamiast na siłę przeć do przodu z nowymi projektami. Dobry czas na wprowadzanie poprawek i na przygotowywaniu gruntu pod przyszłe działania. Dobrze też teraz skonsultować z kimś nasze pomysły i plany.

Klasyczne rady dotyczące Merkurego w retrogradacji: nie podpisywać umów, nie robić poważniejszych zakupów, zrobić natomiast kopie zapasowe na komputerze i zabezpieczyć się przed ewentualnymi awariami, wychodzić z wyprzedzeniem na ważne spotkania i sprawdzać przedtem czy aby wszystko mamy ze sobą ;) Posiadacze Astrokalendarza mogą sprawdzić jakie sfery życia aktywizuje retrogradujący Merkury, czyli gdzie potrzebne będą poprawki i szczególna uważność.


moonsetstory.blogspot
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31411
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Ogólne informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości