Retrogradacja (RX)

Retrogradacja (RX)

Postautor: Reni8 » 17 lip 2014, 17:37

Planety osobiste w retrogradacji

Retrogradacja (RX) ma miejsce gdy planeta pozornie zwalnia swoj ruch, zatrzymuje się, a następnie zaczyna poruszać się po orbicie w przeciwnym kierunku.Planeta” przyzwyczajona” do swego zwykłego, stabilnego tempa, przerywa ruch do przodu ( co symbolizuje zdobywanie nowych doświadczeń) i wraca po własnych śladach przez uprzednio przekroczone stopnie zodiaku ( symbolizujące przeszłe doświadczenia).
Pomiędzy tymi dwoma rodzajami ruchu występuje okres nazywany „faza stacjonarna”, kiedy to planeta pogrąża sie w bezruchu…
Fakt ze stan retrogradacji jest iluzja astronomiczna ( wywołana przez przyspieszenie ruchu Ziemi) nie umniejsza psychologicznego wpływu jaki wywiera ona na osobowość człowieka!

Wpływ planet w RX jest ukryty , reprezentują one cechy charakteru działające na subtelnym poziomie, niedostrzegalne od razu.Planety retrogradujace stymulują powrót do poprzedniego stanu świadomości czy tez do „niedokonczonych” spraw- mających źródło w głebi nieświadomości.Odkrycie ich wpływu wymaga refleksyjno kontemplacyjnego doświadczenia.Dobrze ” wykorzystana ” energia planety będącej w ruchu wstecznym możne prowadzić do wewnętrznego oświecenia , lub odkrycia niezwykłego talentu ( jaki przynosimy ze sobą na świat , z poprzednich wcieleń) .Wykorzystana niewłaściwie może niestety przynieść rozbicie psychiki, dezintegracje osobowości , alienacje ….
Jeśli w horoskopie urodzeniowym planety osobiste ( Mars, Wenus, Merkury) sa w retrogradacji- rzeczywiste cechy charakteru beda skrywane.Natomiast gdy Słońcem , Księżycem lub Ascendentem rządzi planeta wchodząca w ruch wsteczny, osoba może wydawać się nieśmiała , a jej sposób bycia pełen wahań i niepewności zwłaszcza w zetknięciu z nowymi życiowymi sytuacjami.
Przeciętnie horoskop zawiera dwie planety w RX, natomiast gdy brak jest planet cofających sie mamy do czynienia z człowiekiem bezpośrednim i mniej skomplikowanym.

I tak ,gdy w ruchu wstecznym znajduje sie:

Merkury : Planeta zdolności umysłowych i ogólnie rozumianej komunikacji, powoduje iz procesy myślowe wydaja się byc głębsze.Osoba jest bardzo wrażliwa i posiada wrodzona zdolność wczuwania sie w położenie innych, nie ocenia pochopnie.Łatwiej wyraża siebie w piśmie niż mowie.
Niezbyt chetnie odkrywa swoje prawdziwe poglady, posiada swoista rezerwe mentalna(wypowiada sie rzeczowo, acz krotko) Na niwie kontaktow społecznych , osoba taka moze wydawac sie uposledzona , nieporadna, mało błyskotliwa.To krzywdzaca, bo powierzchowna ocena.
Karmicznie wskazuje na umysł, który z natury jest refleksyjny i skłonny do kontemplacji na rożnych poziomach świadomości …Racjonalny umysł ustanawia silna wiez z potężną trescia nieświadomości.
Penetracja owych treści przy jednoczesnej nieumiejętności zwerbalizowania efektów wewnętrznych odkryć, może frustrować .
Występuje tu dziwne roztargnienie połączone z niezwykła zdolnością zapamiętywania niuansów, na które inni nie zwracają uwagi.Merkury w Rx pomaga pisarzom i poetom.Dobre aspekty Merkurego z Ksiezycem, Jowiszem, Wenus mogą popchnąć ku zawodom artystycznym.
Postaci znane , które urodziły się z Merkurym w retrogradacji:Nostradamus, F.Chopin, S.Dali, E.Fromm, Marek Grechuta, Olga Lipińska, Renata Dancewicz, Grzegorz Skawiński .

Wenus :Osoba posiadająca w horoskopie te planetę w ruchu wstecznym, nie zawsze jest zdolna do okazywania uczuć (bez względu na to , jak są one głębokie )
Wszelkie demonstrowanie emocji może byc szczególnie trudne a osoba nieśmiała.Zazwyczaj proces dojrzewania przebiega relatywnie dłuzej…
Watpiac w swoje umiejetnosci odnajdywania radosci w kontaktach z otoczeniem, poszukuje emocjonalnego spełnienia we wlasnym wnetrzu ( człowiek taki szuka samotnosci i izolacji)
Na zewnatrz moze uchodzic za „odludka”….Z tego powodu pozniej w zyciu (jesli wogole) osiaga prawdziwa satysfakcje w miłosci i intymnych relacjach uczuciowych.
Wazne by człowiek , z Wenus w ruchu wstecznym , nauczyl sie analizowac swoj system wartosci a nawet zaleznosci.To pozwoli mu poczuc sie swobodnie,oraz umozliwi ujawnienie roznych stron osobowosci, w zrownowazony sposob.Kolejnym krokiem jest przebadanie motywów , które skłaniają go do obdarzania miłoscia i uczuciem, gdyz najczesciej trudno to zrozumiec jemu i innym!
Poniewaz działaja tu nieswiadome czynniki- uczucia te moga wydawac sie irracjonalne lub powstałe z potrzeby kaprysu!
Wenus patronuje nie tylko zyciu uczuciowemu, poszukiwaniu piekna ale takze wyznawanym wartosciom.Ludzie Ci nie sa ukierunkowani na gromadzenie dobr materialnych .Bardziej interesuje ich wewnetrzna wartosc, tego co posiadaja.Niektore osoby z powodu konfliktu wartosci własnych ze spolecznymi , moga miec powazne problemy z zapewnieniem sobie bezpieczenstwa materialnego.
Karmicznie Wenus w RX przynosi potrzebe samoakceptacji, uzdowienia stosunku do fizycznosci ( zwłaszcza u kobiet), odkrycie zdolnosci artystycznych.
Postaci znane , które urodziły się z Wenus w retrogradacji: Michala Anioł, , Adolf Hitler, Jodie Foster, Dorota Zawadzka, Edyta Bartosiewicz

Mars:Czerwona planeta odpowiada za popęd do uzewnętrzniania energii witalnej.Planeta ta funkcjonuje swobodnie, gdy może bez przeszkód, z impetem rzucać sie w swiat materialny, dynamicznie stawiać czoło wyzwaniom i zdobywać kontrole nad okolicznościami.
Mars będący urodzeniowo w retrogradacji , ma problem z uzewnętrznianiem agresywnych impulsów i kierowaniem ich na konkretne cele.Retrogradacja sprzyja internalizacji energii, toteż człowiek sprawia wrazenie spokojnego, łagodnego, mało asertywnego, biernego.To pozory….
Wewnątrz jednak nie potrafi się rozluźnić, gdyż stłumiona energia gromadzi sie w organizmie, powodując subiektywne napięcie, o charakterze psychosomatycznym.
Trudno zrozumiec co popyche te osobe do działania , sa to subiektywne , wewnętrzne bodźce .Motywacja do aktywności wywodzi się
z nieświadomych warstw psychiki, wiec człowiek nie zdaje sobie z niej sprawy!
Bezposredni brak inicjatywy oraz przedsiębiorczości moze byc mylacy, bo w odosobnieniu opracowuje on strategie.( wkracza do akcji z opóźnieniem , czekajac na tzw „właściwy moment”)
W kosmogramach mężczyzn Mars w ruchu wstecznym , który tworzy dodatkowo trudne połączenia z innymi planetami (Słonce, Pluton, Saturn) może prowadzić do nadmiernych zahamowań, trudności z orientacja seksualna, a nawet z potencja .
Jesli ktos nadmiernie tłumi w sobie impulsy życiowe , jego ciało staje się centrum wylądowań energii o ogromnym napięciu.

Osobom tym groza stany zapalne i infekcje bardzo skomplikowane i oporne na leczenie.Szczególnie gdy Mars leży w Pannie , Skorpionie lub przebywa w 1, 6, lub 8 domu.
Postaci znane , które urodziły się z Marsem w retrogradacji: Toulouse-Lautrec, Sigmund Freud, Al Capone , Lord Byron, Tomasz Kammel, Kalina Jędrusik , Grzegorz Skawiński, Jan Tomaszewski


pachniewicz.wordpress.

Awatar użytkownika
Reni8
 
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2009, 11:16
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Wróć do Ogólne informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości