Rodzaje wahadeł i sposoby pracy z nimi.

Re: Rodzaje wahadeł i sposoby pracy z nimi.

Postautor: Avalo » 24 sie 2013, 13:06

A jak to jest z wahadełkami z kamieni szlachetnych, np. z kwarcu, albo kryształu górskiego?
ཨོཾ་མ་ཎི་པ་དྨེ་ཧཱུྃ་

Awatar użytkownika
Avalo
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 299
Rejestracja: 04 cze 2013, 16:34
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 6

Re: Rodzaje wahadeł i sposoby pracy z nimi.

Postautor: Elie » 25 sie 2013, 08:22

http://feng-shui.waw.pl/Rodzaje-wahadel.html

odnośnie kwarcu - wikipedia

II. Kwarc jest minerałem bardzo pospolitym, występuje w wielu odmianach, takich jak:


Kula z kwarcu o masie 48,5kg i średnicy 32,7cm znajdująca się Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie
kwarc makrokrystaliczny:
kryształ górski – przezroczysty,
ametyst – fioletowy,
kwarc różowy,
cytryn – żółty,
kwarc dymny – brązowy,
morion – czarny,
awenturyn – jasnozielony,
kwarc mleczny – biały,
kwarc niebieski – kwarc azurytowy, także: szafirowy, lazurytowy, krokidolitowy,
kwarc zielony,
prasiolit,
krystobalit;
migotliwe odmiany kwarcu – obecność wrostków azbestu lub krokidolitu daje odpowiednio:
kwarcowe tygrysie oko,
kwarcowe kocie oko,
kwarcowe sokole oko,
kwarcowe bawole oko;
kwarc skrytokrystaliczny (krzemionka):
chalcedon:
agat:
agat mszysty,
onyks,
sardonyks,
sard,
ciemnozielony praz (prazolit),
zielony chryzopraz,
heliotrop,
jaspis,
karneol,
krzemień,
czert,
plazma (minerał);
kwarc bezpostaciowy:
opal.

Obrazek

Wahadła z minerałów i kryształów doskonale nadają się do radiestezji, wspierając swoją mocą każde badanie i chroniąc naszą aurę. Kwarc różowy harmonizuje przepływ energii pomiędzy czakrami. Szczególnie jednak oddziałuje na czakrę serca, pięknie ją otwierając. Kamień ten odpędza zło we wszelkiej postaci, przyciąga natomiast dobre zdarzenia, energie.

Kwarc różowy ma zwykle jasnoróżowy, pastelowy kolor i promieniuje z niego delikatna energia. Wspiera miłość i przyjaźń, to kamień miłości. Pomaga poznać kim naprawdę jesteś.
Jest jedną z najbardziej dobroczynnych odmian kwarcu.Najlepszy do leczenia wszelkiego rodzaju bólów głowy i migren. W tym celu należy go „zaprogramować”, tzn. wyrazić mentalnie intensywne życzenia, by kamień „użyczył” nam swoich energii do uzdrawiania. Następnie „zaprogramowany” kamień umieszczamy na wysokości czakry 3 oka. Po ok. pół godzinie ból powinien zniknąć.
Nieodzowny w leczeniu ciężkich ran emocjonalnych, pomoże poradzić sobie nawet z najcięższą traumą.
Skupia on w swoim działaniu wszelkie aspekty działania miłości. Jest po prostu krystaliczną formą istnienia miłości. I według praw miłości kamień ten uzdrawia nas, nasze ciało i życie. Pozwala dostrzec piękno otaczającego nas świata.
Uzdrawiając nasze ciało kamień ten działa bezpośrednio na poziomie naszych komórek. Daje głębokie odprężenie, co daje naszemu organizmowi szansę na samouzdrowienie. Kwarc różowy dodatkowo wspiera ten proces stymulując nasze siły odpornościowe. Harmonizuje przepływ energii pomiędzy czakrami. Szczególnie jednak oddziałuje a czakrę serca, pięknie ją otwierając. Kamień ten również otwiera wymiar duchowy. Dobroczynnie wpływa na całą naszą aurę. Jego wpływ jest tak pozytywny, że warto nosić stale przy sobie kawałek tej odmiany kwarcu, a większe mieć porozmieszczane w domu. Kwarc różowy uzdrawia nasze relacje ze światem i innymi ludźmi.
W kwarcu różowym zaznaczają się właściwości ochronne, tak charakterystyczne dla kryształów, w tym przypadku mocno pogłębione. Kamień ten odpędza zło we wszelkiej postaci. Przyciąga dobre zdarzenia, energie aniołów i duchów opiekuńczych. Dlatego jeśli szykuje Ci się „trudny” dzień, koniecznie zabierz ze sobą kwarc różowy. Jeśli jesteśmy niespokojni, mamy stany lękowe powinniśmy pić wodę, w której przez kilkanaście godzin moczył się kwarc różowy.

Producent: Lo Scarabeo
Materiał: kwarc różowy
Długość wahadła: ok. 22 cm
Wielkość kamienia: 3,4-4 cmWahadełka z kryształów nie są specjalnie trwałe i praktyczne. Bardzo szybko można je po prostu robić na kawałki.

Obrazek
Oczyszcza i harmonizuje atmosferę, posiada zdolność neutralizowania negatywnych wibracji. Jest bardzo czułym wahadłem skupiającym właściwości kryształu. Pochłania wiele wibracji ze środowiska i dlatego od czasu do czasu należy go poddać energetycznemu oczyszczaniu.

Kryształ górski nazywano kamiennym lodem. Można go uznać za kamień uniwersalny, bez którego wprost nie sposób się obejść jeśli interesujesz się ezoteryką, czy medycyna naturalną.
Cechą wspólną wszystkich kryształów jest to, że potrafią odpędzać niskie wibracje i niekorzystne oddziaływania. Są swoistą tarczą dla tego, który je nosi i używa.
Kamień ten jako jedyny z powodzeniem możemy stosować pracując z każdą z czakr, ponieważ działa na wszystkich poziomach energetycznych. Jest wręcz uważany za klucz do otwierania naszych centrów energetycznych. Przeznaczony jest jednak szczególne do pracy z czakrą korony, ponieważ ma dar łączenia nas z naszą Wyższą Jaźnią dodając nam energii. Ponadto kryształ ten stymuluje naturalne kryształy w tkankach i płynach ciała, aby rezonowały na nowych, leczniczych wibracjach.
Najbardziej znana jest bezbarwna odmiana (krystalicznie czysty), ale kryształ ma różne barwy od białej, szarej (o różnych stopniach ściemniania), odcienie żółtego, pomarańczowego, różowego, brązowo-purpurowego, przez fiolet, zieleń, czerń, aż do rzadko spotykanego niebieskiego.
Same w sobie są transformatorami i wzmacniaczami energii. Biorąc pod uwagę, że myśl jest formą energii, kryształy tworzą wspaniały pomost pomiędzy światem ducha a materii. Oznacza to, że wykorzystując ich możliwości możemy silniej INTENCJĄ oddziaływać na rzeczywistość materialną. Należy w tym celu odpowiednio „nasycić” intencją kryształ, czyli „zaprogramować” go.


Fragment z ksiazki :"przygoda z wahadelkiem", Bernard Britlau.
"W zasadzie kazdy material moze byc zastosowany do wykonania wahadelka, gdyz obowiazuje poglad, ze radiesteta powinien dobrac sobie wahadlo z takiego materialu, ktory jest dla niego najbardziej wlasciwy. Moze to byc: zloto, srebro, braz, mosiadz, aluminium, miedz, zelazo, szklo, bursztyn, krysztal gorski, drewno, masa plastyczna itp. Moga to byc takze surowca takie jak: kosci ziwrzat (zwlaszcza kosc sloniowa), korek, szyszki sosnowe, szyszki jodly i modrzewia, kasztany, twarde nasiona czy guma. Spotyka sie rowniez wahadelka stworzone z mysla o pewnych zadaniach. Wahadelko takie ma w srodku przestrzen, w ktora wklada sie, w zaleznosci od potrzeby, szukany material, badz wlewa sie odrobine cieczy. Najwieksze zalety jako surowiec ma jednak mosiadz, gdyz uwazany jest za material najczulszy radiestezyjnie."
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31439
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2192 razy
Otrzymał podziękowań: 2143 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Rodzaje wahadeł i sposoby pracy z nimi.

Postautor: wolfeen » 26 mar 2014, 14:27

Z tym rozbiciem kryształowego wahadła - sama prawda. Moje raz upadło na stół i ukruszył mu się wierzchołek. Nie muszę dodawać, że jest już tylko ładnym kawałkiem kryształu?
Osobiście używam tylko dwóch wahadeł - Izis do leczenia i karnaka do wszystkiego innego, najczęściej do oceny prawa harmonii np. przy wyborze produktów w sklepie. W szukaniu przedmiotów sprawdzało mi się zwykłe stożkowe, ale teraz robię to karnakiem, i daje radę!
Odnośnie prawa harmonii - jeśli chcemy wybrać jedną rzecz z kilku, taką najlepsza dla nas osobiście, stawiamy je kolejno na oczyszczonej każdorazowo powierzchni, po czym wydając polecenie "prawo harmonii" umieszczamy wahadło między sobą, a tą rzeczą. Ruch "pionowy" (od nas, do przedmiotu) oznacza, że rzecz jest ok, ruch "poziomy" (poprzecznie między nami, a rzeczą) - że zdecydowanie nie. Wymaga to pewnej wprawy, bo głębokie przekonanie, że dana rzecz jest wymarzona dla nas, może wpłynąć na wahadło - należy unikać programowania wahadełka w taki sposób, bo zwyczajnie przekłamie. Jeśli np.z trzech rzeczy dwie zostaną zaakceptowane, powtarzamy procedurę. Kolejność eliminacji wskazuje rzeczy od "najgorszej" do najbardziej zdrowej, przydatnej itp.
wolfeen
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2014, 15:40
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 0

Re: Rodzaje wahadeł i sposoby pracy z nimi.

Postautor: Elie » 30 mar 2014, 18:40

Osobiście używam tylko dwóch wahadeł - Izis do leczenia i karnaka do wszystkiego innego


Leczenia ? w jaki sposób leczymy wahadełkiem. Czy poprzez zadawanie pytań, czy w inny sposób.

do wszystkiego innego, najczęściej do oceny prawa harmonii np. przy wyborze produktów w sklepie.


Chcesz powiedzieć, że w sklepie machasz wahadełkiem nad produktami ? Dla osób postronnych musi to wyglądać zabawnie.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31439
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2192 razy
Otrzymał podziękowań: 2143 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Rodzaje wahadeł i sposoby pracy z nimi.

Postautor: JODA » 04 kwie 2014, 08:30

Normalnym wahadłem można ściągać szkodliwe kolory, energie[nie wszystkie],uzupełniać kolory,harmonizować,diagnozować. Wahadłami specjalnymi lub z miejscem na świadka podawać leki,witaminy, minerały, są tez specjalistyczne wahadla do roznych celow medycznych.
Awatar użytkownika
JODA
 
Posty: 51
Rejestracja: 15 sty 2014, 10:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Rodzaje wahadeł i sposoby pracy z nimi.

Postautor: Elie » 07 kwie 2014, 09:00

z miejscem na świadka


Nie bardzo rozumiem ocb
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31439
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2192 razy
Otrzymał podziękowań: 2143 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Rodzaje wahadeł i sposoby pracy z nimi.

Postautor: JODA » 07 kwie 2014, 15:05

Wahadło na świadka - swoim wyglądem przypomina wahadło proste, lecz w jego wnętrzu umieszczony jest pojemniczek na tzw. „świadka”,jest to po prostu różnej wielkości i kształtu wydrążenie. „Świadkiem” może być np. kropla wody, kawałeczek minerału, materiału, włosy itp. Jest to uzależnione od rodzaju badania, które chcemy przeprowadzić. Wahadło na świadka jest bardzo czułe i przydatne w pracach diagnostycznych, poszukiwawczych. Stosuje się je również w teleradiestezji.Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
JODA
 
Posty: 51
Rejestracja: 15 sty 2014, 10:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Rodzaje wahadeł i sposoby pracy z nimi.

Postautor: edi8 » 10 cze 2014, 09:10

Wspomniane tu wahadło karnak na zachodzie europy znane jest pod nazwą wahadło totha i ma wygrawerowane wzory zgodnie z oryginałami znalezionymi w egipskich świątyniach :
Obrazek
edi8
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2014, 08:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Radiestezja i różdżkarstwo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości