Rodzaje wahadeł

Rodzaje wahadeł

Postautor: Adam » 08 mar 2009, 14:35

Wszystkie opis pochodzą ze strony sklepu CzaryMary.pl

Wahadło typu Izys
Obrazek

Kształtem symbolizuje Krzyż Życia, wzmocniony baterią z czterech ogniw. Charakteryzuje się wysoką czułością radiestezyjną. Jest odbiornikiem i nadajnikiem. Uruchamiane poleceniem mentalnym. Można przekazać całe pasmo widma widzialnego. Jest wahadłem samoodpromieniowującym. Należy do zespołu wahadeł egipskich.

Wahadło typu Karnak
Obrazek

Wahadła egipskie 'karnak' wykonane są najczęściej z mosiądzu, lub drewna tropikalnego. Rodzaj zastosowania materiału, zachowanie proporcjonalnego (do pierwowzoru) kształtu i właściwej polaryzacji poszczególnych elementów mają decydujący wpływ na stopień czułości i przydatności tego typu wahadeł do celów radiestezyjnych. Jest to wprost idealne wahadło do celów diagnostycznych diagnostycznych, badawczych, mentalnych(na mapach, planach) poszukiwawczych itp. Może służyć jako niezmiernie czuły i selektywny nadajnik i odbiornik. Wszelkiego rodzaju promieniowania. Jego niewątpliwa zaletą jest również to, ze nie wymaga każdorazowej dezimpregnacji(oczyszczania), gdyż jak wszystkie wahadła egipskie emituje w sposób ciągły własne promieniowanie oczyszczając się po każdorazowym użyciu.


Wahadło typu Ozyrys
Obrazek

Dzięki swemu kształtowi i baterii z czterech ogniw zakończonych stożkiem ma bardzo duży stopień wzmacniania i promieniowania. Emituje w sposób ciągły kolor zieleni ujemnych. Oddaje duże usługi przy leczeniu chorób nowotworowych oraz schorzeń na tle bakteryjnym i wirusowym. Podczas pracy i w czasie przechowywania ze względu na ciągłe promieniowanie zieleni ujemnej należy przestrzegać wymogów bezpieczeństwa. Należy do zespołu wahadeł egipskich.

Wahadło typu Mer-Izys
Obrazek

Wahadło Mer-Izys jest nowoczesną konstrukcją wykorzystująca energię promieniowania kształtów. Powstało na bazie wahadeł egipskich(generuje podobne wibracje jak egipskie wahadła Izis) z dodatkowym wzmacniaczem uzdrawiającej energii. Nowatorskie rozwiązanie daje możliwości ukierunkowania i skupienia potężnej dawki energii wzdłuż osi wahadła. Wahadło doprowadza do uzyskania równowagi energetycznej w organizmie, działa uspokajająco i uśmierza ból(obroty w lewo). Przeciwne obroty wahadła (w prawo) pobudzają organizm i dodaje energii. Stosowane jest z dużą skutecznością do łagodzenia bólu, usuwaniu stanów zapalnych, podnoszenia ogólnej odporności i wydolności. Pobudza w organizmie procesy samonaprawcze i samouzdrawiające. Jest niewątpliwie ciekawym i unikalnym przykładem konstrukcji na skalę XXI w. Posiada spektrum kolorów biały, złoty, fiolet.

Wahadło typu UFO
Obrazek

Wahadła aerodynamiczne UFO są najczęściej wykonane z metalu. Starannie opracowany kształt zapewnia jego wysoką czułość radiestezyjną, zarówno jako odbiornika jak i nadajnika różnego rodzaju wibracji radiestezyjnych. Kształt i proporcje wahadła sprawiają, ze jest w jego wnętrzu przetwarzana potężna dawka energii odpowiadająca fizycznemu prawu powstania tzw;fal szokowych; znajdują zastosowanie w specjalistycznych pracach badawczych, diagnostyce.

Wahadło Uniwersalne
Obrazek

Wahadło uniwersalne opracowane przez radiestetów francuskich (de Belizal, Chaumery) stanowi drewniana kula odpowiednio zorientowana w przestrzeni (zaznaczono na niej równik elektromagnetyczny i dwa południki ; elektryczny i magnetyczny) zawieszona na metalowym kabłąku. Ta konstrukcja umożliwia bardzo precyzyjne zaznaczenie na całej powierzchni kuli, miejsca emisji lub odbioru każdego rodzaju promieniowania. Wahadła te są doskonałymi przyrządami radiestezyjnymi znajdującymi szerokie zastosowanie w diagnostyce radiestezyjnej, chromoterapii (leczenie kolorami), pracach badawczych i poszukiwawczych. Ich uniwersalność i możliwość stosowania również w teleradiestezji czyni je niezbędnym wyposażeniem każdego radiestety. Posiadają one niemal nieograniczone możliwości (badawcze i terapeutyczne).
Bo w oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho
GG: 2593229
Adam
Gawędziarz
 
Posty: 500
Rejestracja: 03 mar 2009, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 8

Re: Rodzaje wahadeł

Postautor: Adam » 08 mar 2009, 15:48

Wahadło Neutralne
Obrazek

Wahadło neutralne (naturalne) jest wykonane z dwóch sklejonych ze sobą kawałków drewna o odwróconej względem siebie polaryzacji. Jest to drewniana kula w kolorze czarnym zawieszona na sznurku z zaznaczonymi na nim wszystkimi kolorami spektrum widma słonecznego (od szarego do białego). Wahadło służy zarówno do emitowania jak i do odbioru wszelkiego rodzaju wibracji, znajduje szczególne zastosowanie w pracach badawczych (określenia intensywności i rodzaju promieniowania), diagnostyce radiestezyjnej i chromoterapii. Prosty przyrząd o wielkich możliwościach.

Wahadło Mermet
Obrazek

Wprowadzone do radiestezji na początku XX wieku przez wynalazcę Abbe Mermeta, opata szwajcarskiego jednego z najgenialniejszych radiestetów naszych czasów. Wahadło to w środku ma wydrążoną komorę zamykaną gwintowanym korkiem. Komora ta służy do umieszczania świadka (kawałek minerału, metalu, parę kropel wody, ubranie, włosy itp.) zależnie do jakich prac ma być zastosowane.

Wahadło Lewoskrętne - Spiralne
Obrazek

Wahadła spiralne służą w radiestezji do prac badawczych i metrologicznych. Odznaczają się bardzo wysoką czułością i są jednocześnie emitorami silnego promieniowania. Niezastąpione w pracach badawczych na planach i mapach. Ostatnie badania wykazują dużą skuteczność tego typu wahadeł w wykrywaniu, określaniu i likwidacji subtelnych wibracji spektrum niewidzialnego (zjawiska paranormalne).

Wahadło Doppelmermet
Obrazek

Swoim kształtem przypomina dwa pionowo połączone wahadła typu mermet z umieszczonym na ich wierzchołku elementem zamykającym całość. Wyróżnia się bardzo wysoką czułością radiestezyjną i reaguje znakomicie na polecenia mentalne. Ma wszechstronne zastosowanie w diagnostyce i wszelkich pracach badawczych, służyć może również do dozowania leków oraz śledzenia skuteczności ich działania.

Wahadło kolorów - Fikcyjny stożek
Obrazek

Wahadło to posiada uniwersalne właściwości ze względu na rozszerzoną skalę drgań spektrum widzialnego i niewidzialnego. Składa się z cylindrycznego trzonu zakończonego z obu stron stożkiem i naniesionymi na nim kolorami radiestezyjnymi. Na trzonie przesuwa się okrągła płytka drewniana umożliwiająca ustawienie konstrukcji na określony kolor (częstotliwość) wibracji. Jest to bardzo precyzyjne wahadło laboratoryjne do prac poszukiwawczych i diagnostycznych. Na zawieszeniu są oznaczone trzy węzełki i tak od dołu: 1.do badań biometrycznych 2.do badań promieniowania kształtu 3.do badań promieniowania widzialnego
Bo w oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho
GG: 2593229
Adam
Gawędziarz
 
Posty: 500
Rejestracja: 03 mar 2009, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 8

Re: Rodzaje wahadeł

Postautor: mysza » 08 mar 2009, 20:07

(moj post przenioslam z watku obsluga wahadla, wiadomosci sa zaczerpniete z ksiazki "Jak pomoc swoim bliskim" Alicji Rospond)

Zaczne od wahadel z kamieni polszlachetnych, opisane sa dzialania lecznicze (wiem, ze w innym dziale dziewczyny opisywaly czakry i stosowne dla nich kamienie -mam nadzieje, ze nie bedzie tu za duzo powtorzen)

1. Wahadlo z hematytu (krwawnik) -czakra I
jeden z najskuteczniejszych kamieni dla 1-szej czakry;
pozytywny wplyw na budowe komorek i wytwarzanie krwi, pomagaja w stanach oslabienia i wspieraja rekonwalescencje w chorobie

2. Wahadlo z agatu wisniowego -czakra I
rozbudza szacunek dla wlasnego ciala;
dziala konstruktywnie na organy rozrodcze, usmierza bole glowy,przy skaleczeniach, wzmacnia dziasla,
zmniejsza lek

3. Wahadlo z jaspisu czerwonego -czakra I
rozsiewa moc ziemi;
wzmacnia, ogrzewa,ozywia cialo, przyczynia sie do duchowego ukorzenienia, dziala leczniczo na macice i jajniki, usuwa bolesne miesiaczki, poprawia sluch i uwrazliwia nerw wechowy
usuwa blokady czakry I, dziala wolno, harmonizujac ze soba wszystkie czakry,

4. Wahadlo z karneolu -czakra II
znane juz wsrod starozytnych - Egipcjan, Grekow i Rzymian;
dziala przeciwkrwotocznie, pomaga przy nadcisnieniu, leczy zylaki,watrobe, jelita,likwiduje zatory krwi, pomocne przy usuwaniu nieplodnosci i impotencji, wzmacnia i intensyfikuje doznania seksualne, zwalcza depresje i brak motywacji do dzialania
dodaje energii, odwagi,wiary w siebie i ambicji, wzbudza energie zyciowa

5. Wahadlo z krysztalu gorskiego -czakra II
jego wibracje reguluja wszystkie czakry;
zmniejsza dolegliwosci zoladkowo-jelitowe, wspomaga leczenie wad kregoslupa (postawy), zaburzaniach tarczycy, chorobach oczu,serca i sklonnosciach do krwotokow, pobudza produkcje czerwonych i bialych cialek krwi, wzmacnia otaczajace nas pole elektromagnetyczne, pomaga przy chorobach uszu i zaburzeniach sluchu

6. Wahadlo z magnezytu (howlit) -czakra II
jego wibracje oczyszczaja wszystkie czakry;
wzmacnia watrobe,serce,pomaga przy napieciach miesni,stanach bolowych,dolegliwosciach okresu przekwitania, niezytach zoladkowo-jelitowych, dziala uspokajajaco na autonomiczny uklad nerwowy

7. Wahadlo z bursztynu - czakra III
leczy watrobe, usmierza bol przy zabkowaniu (od zeba-dla jasnosci sorki nie mam pl liter), zapewnia spokoj i i pozbawia leku,pomaga przy likwidacji blizn pooperacyjnych,
aktywizuje energie wzmaciajaca wewnetrzne widzenie

8. Wahadlo z labradorytu zlotego -czakra III
aktywizuje procesy trawienne,dziala pozytywnie na czakre splotu slonecznego (III),pomaga uwolnic sie od nalogow,rowniez uzaleznien psychicznych (od osoby)
z jego energiipowinien korzystac tak egzorcysta, jak i osoba poddawana egzorcyzmom

9. Wahadlo z kwarcu dymnego -czakra III
dziala na brzuch, nerki,organy plciowe, wspomaga prace nadnerczy, zwieksza plodnosc u mezczyzn i kobiet,przynosi ulge w schorzeniach serca, zaburzeniach neurologicznych, depresjach, melancholii, infekcjach i nowotworach, oczyszcza wezly chlonne,
wzmacnia i oczyszcza kanaly przeplywy energii w ludzkim organizmie
swietne dla wrozek i uzdrowicieli, zwlaszcza tych dzialajacych na odleglosc

10. Wahadlo z awenturynu (zielony,jasny) -czakra IV
leczy serce na tle nerwowym, usuwa przemeczenie, podraznienia skory,wspomaga leczenie luszczycy, alergii skory, leczy zaburzenia czynnosci watroby, polpasiec, oddala troski, odpreza, harmonizuje cisnienie

11. Wahadlo z jadeitu (zielony) -czakra IV
uspakaja miesien sercowy, oczyszcza krew, odciazajac w ten sposob serce, watrobe i sledzione, leczy nerki, likwiduje kolki i nudnosci w czasie ciazy, pomocne przy bolach porodowych, wzmacnia system immunologiczny, poprawia wzrok

12. Wahadlo z rodonitu -czakra IV
wzmacnia serce i pluca, leczy chorobe Parkinsona i stwardnienie rozsiane, poprawia sluch, czynnosci nadnerczy i krazenie krwi

13. Wahadlo z kwarcu rozowego -czakra IV

kwarc rozowy to kamien serca, oddzialywuje na serce i milosc, reguluje krazenie, usuwa dolegliwosci watroby i nerek, leczy bezplodnosc i dolegliwosci podbrzusza, dzia;a odtruwajaco na nerki i watrobe, wzmacnia potencje i plodnosc u mezczyzny, pomaga przy artretyzmie i reumatyzmie, lagodzi choroby oczu, gardla i pluc, pomaga przy leczeniu jakania
rozbijja negatywne uczucia, jak zlosc, obojetnosc czy rozczarowanie, daje sile milosci i ucza sztuki przebaczania, doskonale efekty uzyskuje sie pracujac z dziecmi, ktorym brak ciepla i milosci, przyciaga dobre energie, poprawia i wzmacnia aure
przy obrotach w lewo "wyciaga" z organizmu chorobotworcze substancje, przy obrotach w prawo jest zrodlem energii dla calego organizmu

14. Wahadlo z chalcedonu (bialo-niebieski) -czakra V
dziala pozytywnie na tarczyce, wplywa rownowazaco i uspokajajaco na umysl, zmniejsza rozdraznienie i nadwrazliwosc,
otwiera dostep do wewnetrznej inspiracji i wspiera wyrazanie samego siebie za pomoca mowy i pisma

15. Wahadlo z turkusu -czakra V
wiaze wyzsze idealy ducha z pierwotna witalna sila naszej planety, przyciaga pozytywne energie i chroni cialo i dusze przed negatywnymi wplywami

16. Wahadlo z agatu niebieskiego -czakra V
wzmacnia pewnosc siebie i witalnosc,leczy serce, krtan, lunatyzm i urojenia, "wyciaga" toksyny z ciala przy ukaszeniach owadow (obroty w lewo)
usuwa blokade czakry gardla

17. Wahadlo z lapis lazuli -czakra VI

leczy depresje,bezsennosc, nadwrazliwosc,posiada wlasciwosci antyseptyczne, przeciwbolowe i chlodzace, poprawia wzrok, obniza goraczke i cisnienie
dziala harmonizujaca, uspokaja dusze, sprzyja duchowej jasnosci

18. Wahadlo z onyksu -czakra VI
wzmacnia kosci i zeby oraz system immunologiczny, korzystnie dziala na paznokcie, wlosy, skore i nerwy, serce oraz trzustke, pomaga przy lzawiacych oczach i chronicznym zapaleniu spojowek, pomaga przy rzucaniu palenia, alkoholizmie i uzaleznieniach narkotykowych,
daje wewnetrzna sile, wytrwalosc,odpornosc na stres i pobudza do racjonalnego myslenia

19. Wahadlo z sodalitu -czakra VI

wzmacnia nerwy, daje opanowanie oraz ufnosc i sile obrony swoich przekonan, wspomaga realizacje wlasnych idei, rozjasnia umysl

20. Wahadlo z ametystu -czakra VI
wywiera silny wplyw na strefe glowy - leczy choroby skory,epilepsje, migreny i histerie, pomaga przy daltonizmie, aktywizuje czynnosc trzustki,
wzmaga intuicje, rozbudza duchowo, wycisza namietnosci, zmienia uczucia negatywne w lagodnosc i milosc, godzi zwasnione pary, jego wibracje pobudzaja u partnerow pozadanie seksualne

21. Wahadlo z fluorytu -czakra VII
leczy raka pluc, nowotwory watroby oraz choroby kosci, usuwaja bole krzyza, zebow i dziasel, pomocne przy chorobach przemiany materii i artretyzmie, obroty w lewo wyprowadza z organizmu toksyny,
ulatwia rozwoj swiadomosci duchowej, ma silne oddzialywanie srirytualne, pomaga w rozwijaniu swiadomosci

22. Wahadlo z obsydianu snieznego -czakra VII
leczy dolegliwosci zoladkowe-jelitowe infekcje,
przyspiesz obieg energetyczny i bieg mysli, wzmacnia poczucie wiezi z Ziemia i Natura
Ostatnio zmieniony 09 mar 2009, 16:52 przez mysza, łącznie zmieniany 1 raz
mysza
 

wiecej o wahadle uniwersalnym

Postautor: mysza » 09 mar 2009, 16:02

Wahadlo uniwersalne (nazwa wg Alicji Rospond, patrzac na posty powyzej, bardziej pasuje: "neutralne")
Wahadlo trzeba przechowywac osobno w czarnym mieszku, chronic przed uderzeniami i kontaktem z metalami inaczej powstaje ryzyko przemieszczenia sie kolorow i utraty uniwersalnosci.

W wahadle wystepuje 7 drgan kolorow widzialnych: fiolet, indygo, niebieski, zielony (pozytywny), zolty, pomaranczowy i czerwony
oraz 5 kolorow niewidzialnych: podczerwien, czarny, zielen ujemna (szary), bialy , ultrafiolet.
Pomiedzy kolorem bialym i czarnym wystepuje silne promieniowanie oznaczone za pomoca liter alfabetu greckiego (12) : alfa, beta, theta, kappa, ny, dzeta, epsilon, chi, lambda, psi, rho i omega.
W wersji uproszczonej wahadla jest 6 rodzajow: alfa, beta, theta, chi, psi i omega. Promieniowania te sa malo znane, ich obecnosc w organizmie oznacza zagrozenie zdrowotne. W srodku selektora jest zielen ujemna, zwana kolorem szarym. Jest to najkrotsza, bardzo negatywna dlugosc fal, posiada wlasciwosci bakteriobojcze, moze byc uzywana do niszczenia komorek nowotworowych.

Na wahadle uniwersalnym de Belizala jest wzorowane wahadlo U.W.U. Jozefa Baja, ktore uwazane jest za wahadlo bezpieczne, nie ulega rozlegulowaniu.
Obrazek
Sklada sie z drewnianej kuli, w ktorej jest umieszczony akumulator radiestezyjny, na sznurku wahadla sa oznaczone kolory radiestezyjne (kolejno od dolu ): szary-zielen ujemna, czarny, podczerwien, czerwony, pomaranczowy, zotly, zielony, niebieski, indygo, fiolet, ultrafiolet, bialy.
Puste miejsce pomiedzy czarnym i czerwonym to podczerwien, pomiedzy fioletem a biela - posrodku znajduje sie ultrafiolet.

Trzymajac wahadlo na odpowiedniej dlugosci sznurka mozna mierzyc wibracje w danym kolorze badz je wysylac, diagnozowac jakiego koloru mamy za duzo lub za malo. Przy niedoborze beda obroty w lewo, nadmiarze w prawo, w przypadku normy wahadlo nie bedzie oscylowac. Mozna nim doladowywac potrzebny kolor wydajac polecenie: emituj wibracje lub obracaj sie dopoki potrzeba.
Nadaje sie dla poczatkujacych i zaawansowanych chcacych stosowac diagnostyke i chromoterapie radiestezyjna.
W/w wiadomosci sa zaczerpniete z "Jak pomoc sobie i swoim bliskim", Alicja Rospond, a wahadelko na zdjeciu moje :).
W tej pozycji znajduje sie tez sporo informacji o wahadlach leczniczych Jozefa Baja, jesli warto o tym pisac- dajcie znac, to wklepie.
mysza
 

Re: Rodzaje wahadeł

Postautor: iwonka_bb » 16 cze 2009, 18:57

Słuchajcie, jakiś czas temu mój tata robił mi różne wahadła, które miały wyglądać, jak te powyższe, najlepiej mu wyszedł Ozyrys ^ jest identyczny jak na powyższym rysunku...ale czy taki będzie działał jak powinien...bo słyszałam, że niektóre wahadla odpowiedź tak dają gdy kręci sie odwrotnie do wskazówek zegara..???
Kobiety należy kochać w każdym wieku ...Zwłaszcza w XXI :D
Awatar użytkownika
iwonka_bb
 
Posty: 65
Rejestracja: 06 mar 2009, 17:15
Lokalizacja: Gorzów Wlkp...
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Rodzaje wahadeł

Postautor: Spir!t » 16 cze 2009, 19:48

nie nie będzie działał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spir!t
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 273
Rejestracja: 03 mar 2009, 16:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Rodzaje wahadeł

Postautor: Beata kalinowska » 05 lip 2009, 10:41

Sławek a czym nalezy sie przede wszyskim kierowac dokonując zakupu wahadła?
Słyszalam ze rozne rodzaje sa przeznaczone do rożnych celow użytkowania :)
Awatar użytkownika
Beata kalinowska
Niewymowny
 
Posty: 100
Rejestracja: 05 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Droga życia: 9

Re: Rodzaje wahadeł

Postautor: Beata kalinowska » 05 lip 2009, 10:57

Wahadło Karnak; mosiądz 7,0 cm / 40 g

Opis

Jest to wprost idealne wahadło do celów diagnostycznych, badawczych, mentalnych (na mapach, planach), poszukiwawczych itp. Może służyć jako niezmiernie czuły i selektywny nadajnik i odbiornik wszelkiego rodzaju promieniowania. Jego niewątpliwa zaletą jest również to, ze nie wymaga każdorazowej dezimpregnacji (oczyszczania), gdyż jak wszystkie wahadła egipskie emituje w sposób ciągły własne promieniowanie oczyszczając się po każdorazowym użyciu.

Wahadła egipskie typu karnak wykonane są najczęściej z mosiądzu lub drewna tropikalnego. Rodzaj zastosowania materiału, zachowanie proporcjonalnego (do pierwowzoru) kształtu i właściwej polaryzacji poszczególnych elementów mają decydujący wpływ na stopień czułości i przydatności tego typu wahadeł do celów radiestezyjnych.

Mosiądz 7,0 cm / 40 g.Co myslicie o tym wahadłe ?
Awatar użytkownika
Beata kalinowska
Niewymowny
 
Posty: 100
Rejestracja: 05 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Droga życia: 9

Re: Rodzaje wahadeł

Postautor: Spir!t » 07 lip 2009, 00:10

Wahadło szkodliwe ze względu na zieleń ujemną, wprowadza zaburzenie astralne przy biopolu człowieka, należy go używać jak jest się zaawansowanym radiestetą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spir!t
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 273
Rejestracja: 03 mar 2009, 16:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Rodzaje wahadeł

Postautor: Hexe-Ewa » 04 lut 2010, 17:55

Ja od 5 lat pracuje tylko z wahelkiem Izys Po innych czulam sie zmeczona a zarazem czesto dawaly mi klamliwa odpowiedz.
W jednej z niemieckich ksiazek wyczytalam ze jest ono dla nas najzdrowsze (nie emituje ujemnej energu) mysle ze jest to prawda.
Ja zawsze zadaje tylko 10 pytan i zawsze rano kiedy nie jestem zawirowana codziennymi troskami.
Kto zna prawde, ale ja ukrywa i oklamuje innych jest przestepca i wrogiem Matki Ziemi
Awatar użytkownika
Hexe-Ewa
Niewymowny
 
Posty: 163
Rejestracja: 16 sty 2010, 23:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Wahadełka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości