Rok 2016 - Rok Ognistej Małpy.

Rok 2016 - Rok Ognistej Małpy.

Postautor: Nut » 27 sty 2016, 15:41

Z dniem 4 lutego 2016 roku o godzinie 10:46 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Ognistej Małpy.
Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem a dolny Ziemskim Konarem. Nadchodzący rok Ognistej Małpy, posiada w pniu Ogień a w konarze Małpę, która jest z natury Metalem, ale posiada również domieszkę żywiołu Wody i Ziemi.

Jak widzimy, energetyka roku będzie zawierała praktycznie wszystkie rodzaje żywiołów, z wyjątkiem tylko jednego, czyli Drzewa, które było obecne przez poprzednie dwa lata. To będzie rzutowało na różnorodność wydarzeń, jakie będziemy mogli obserwować w nadchodzącym roku.
Patrząc na całą energetykę zbliżającego się roku, nie widać tam niestety harmonii (Ogień atakuje Metal), czyli podobnie, jak to miało miejsce z energiami w poprzednim roku Drewnianej Owcy (Drzewo atakowało Ziemię). W tym przypadku mamy oczywiście całkowicie inne żywioły, dlatego efekty będą inne, ale cały czas kontynuujemy układ konfliktu żywiołów, zatem znajdzie to podobne odzwierciedlenie w wydarzeniach, które będą się charakteryzować nieporozumieniami i napięciami wśród ludzi.
Jak widzimy, aktualna energetyka to dwie walczące ze sobą energie, co generalnie oznacza dysharmonię, jednak nie oznacza to, że czeka nas czas absolutnego chaosu, na co wskazuje charakter energii Niebiańskiego Pnia. Chodzi tutaj o energię Ognia Yang, który można porównać do największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli do Słońca. Ta energia oznacza radość, miłość i otwartość, zatem nie zabraknie i takich zachowań u ludzi, co oczywiście będzie bardzo istotne podczas rozwiązywania konfliktów, na które wskazuje cała energetyka nadchodzącego roku. Oczywiście Ogień Yang to również duży temperament oraz pewna gwałtowność, dlatego i takie typy zachowań będą się zdarzać, nieco podsycając atmosferę w owych konfliktach. Generalnie Ogień zawsze przynosi coś pozytywnego, dlatego w nadchodzącym roku będzie to stanowić przeciwwagę dla efektów wcześniej wspomnianego konfliktu. W dodatku konar Małpy to czas, kiedy rodzi się żywioł Wody (obecny zresztą w konarze Małpy), który nieco ostudzi moc Ognia, zresztą ten w konarze Małpy nie ma dobrej jakości, dlatego jego siła wypadkowa nie będzie aż tak duża. Ogień może dać się we znaki, podczas pierwszej połowy roku (luty – lipiec), kiedy jego jakość będzie wspierana odpowiednimi ziemskimi konarami.

Konflikt Ognia i Metalu w ludzkich zachowaniach może oznaczać przedkładanie temperamentu ponad logikę, co może powodować, że w nadchodzącym roku będziemy obserwować działania, które będą się opierać na metodzie robienia tak zwanego wielkiego szumu. Co ciekawe, wiele takich działań będzie sprzecznych z zasadami zdrowego rozsądku i logiki. To będą też działania zmierzające do obalenia prawa, wszak żywioł Metalu oznacza ład, porządek i prawo. Jak widać, pierwsza połowa roku będzie bardzo dynamiczna w wydarzenia i zacznie się już wtedy, kiedy przywitamy nowy rok i pierwszy jego miesiąc pod wodzą ziemskiego konaru Tygrysa. Ten miesiąc może przynieść jakieś zaskakujące wydarzenia, ponieważ Tygrys jest w konflikcie z Małpą, która jest ziemskim konarem nadchodzącego roku. W wielu krajach możemy obserwować protesty przeciw rządom i ich działaniu oraz prawu, które tworzą. Ogień Yang to szerokie rozprzestrzenianie emocji, które mogą ogarnąć Europę borykającą się z problemem masowo napływających uchodźców, a co w praktyce powoduje liczne problemy i zagrożenia dla państw wspólnoty. Społeczeństwo może przestać tolerować takie działania władzy i wyjść na ulice, aby protestować przeciwko takiemu stanowi rzeczy. Protesty mogą również ogarnąć Polskę za sprawą organizacji KOD, która też będzie wyrażała swój sprzeciw wobec działaniom rządu, ale w jej działaniu będzie więcej wspomnianego wcześniej temperamentu i efektu wielkiego szumu, niż logicznych przesłanek. Biorąc pod uwagę wykres urodzeniowy rządu Beaty Szydło, to pierwsza połowa roku może nie być dla niego zbyt dobra, ale gdy w tym okresie mądrze rozegra swoje działania, sytuacja w drugiej połowie będzie znacznie lepsza. Biorąc natomiast pod uwagę wykres osobisty szefowej rządu, której żywiołem urodzeniowym jest Ziemia Yang, to ten rok powinien być dla niej dobry z uwagi na energię wsparcia, którą właśnie jest Ogień, dlatego to pierwsze półrocze nie powinno jej przysporzyć większych problemów.
Ogień jest żywiołem, który przynosi rozgłos, dlatego formacja aktualnie sprawująca władzę w Polsce nie będzie siedziała bezczynnie i pewnie w pierwszej połowie nadchodzącego roku nastąpi nagłośnienie afer i nieprawidłowości z czasów poprzedniej władzy. Jest to tym bardziej prawdopodobne, ponieważ energetyka roku wskazuje na to, że politycy w Brukseli będą mieć coraz więcej zastrzeżeń do praworządności w naszym kraju.

Roczna natura Ognia Yang może niestety udzielić się w temacie zagrożenia terrorystycznego ze strony Państwa Islamskiego, które może przeprowadzać zamachy terrorystyczne. Najbardziej zagrożona może być zachodnia część kontynentów i państw, ponieważ żywioł przewodni Małpy oznacza właśnie zachód i północny zachód, ale również północny wschód może nie być spokojnym kierunkiem w nadchodzącym roku. Pierwsze wzmianki o działaniu islamskich terrorystów mogą się już pojawić w lutym, którego ziemski konar ma konflikt z ziemskim konarem roku.
Luty może też być bardzo dynamicznym miesiącem w świecie polityki, gdzie politycy będą na cenzurowanym, ponieważ żywioł Drzewa będzie atakowany przez żywioł Metalu. Mogą wtedy zostać nagłośnione przypadki łamania i naginania prawa.

Pojawienie się żywiołu Ognia w energetyce rocznej, może przynieść ożywienie w świecie biznesu a głównie dla giełdy, ponieważ ten żywioł z reguły przynosi optymizm, a to z kolei ożywia konsumpcję oraz nastroje inwestorów. Wygląda na to, że w pierwszym półroczu nadchodzącego roku będzie można zrobić dobry interes handlując akcjami. W sierpniu możemy zacząć obserwować już tendencją spadkową, dlatego warto wcześniej zaplanować swoje inwestycje.
Żywioł Ognia powinien pozytywnie wpłynąć na dziedziny gospodarki z nim związane a zatem należy w przyszłym roku oczekiwać progresu w dziedzinach związanych z energetyką, przemysłem lotniczym, show biznesem, usługowymi charakterami biznesu, odlewnictwem, wydobyciem gazu oraz ropy naftowej.
Najwięcej przychodów mogą odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Wody, czyli: media, telekomunikacja, transport, informatyka i Internet, oraz rybołówstwo, stocznie, przemysł spożywczy związany z produkcją napojów oraz alkoholi, turystyka, oraz niektóre dziedziny związane z handlem.
Przyszły rok może nie być dobrym okresem dla sektora bankowości, przemysłu samochodowego, metalurgii, przemysłu zbrojeniowego, jubilerstwa i handlu kruszcami.

Ogień Yang symbolizuje dużą energię, która musi być w jakiś sposób kontrolowana, dlatego w miesiącach letnich może dojść do jej przesytu i możemy wtedy obserwować awarie w elektrowniach oraz liczne pożary spowodowane suszą. Jeśli chodzi o pogodę, to nadchodzące lato może być bardzo gorące, co oczywiście dobrze wpłynie na turystykę, ale niekoniecznie na sektor rolnictwa i leśny.
Ogień Yang to również radość i emocje, które w czerwcu zagoszczą na stadionach Francji za sprawą Euro 2016. Niestety, ale Ogień Yang może zostać użyty również do złych celów, czyli może wystąpić realne zagrożenie terrorystyczne. Mogą się też zdarzać liczne alarmy, wywołujące u ludzi fale paniki.

Jako, że ziemski konar Małpy nie lubi się z naprzeciw leżącym konarem Tygrysa, to w miesiącu lutym lub w dniach z tą energią mogą w roku 2016 wystąpić groźne wypadki w transporcie zarówno lądowym oraz lotniczym. Małpa to tak zwany „Koń podróżny” dla osób urodzonych w roku lub dniu Tygrysa, Konia i Psa, oraz w roku Świni, Królika i Owcy, dlatego takie osoby będą więcej podróżować w roku 2016.
Konflikt ziemskich konarów Małpy i Tygrysa może również wpłynąć na ludzi urodzonych w roku Tygrysa (np. lata: 1998, 1986, 1974, 1962, 1950) którzy mogą doświadczyć w roku 2016 wielu zmian w życiu osobistym, ale przede wszystkim zawodowym, czyli np. zmian pracy, stanowisk czy miejsca zamieszkania.
Tacy ludzie nie powinni zbytnio ryzykować w tym roku oraz uprawiać sportów, które mogą narazić ich na problemy zdrowotne. Jeśli chodzi o zdrowie, powinni uważać na choroby związane z układem kostnym, nerwowym, wątrobą i woreczkiem żółciowym. Jeśli takie osoby mają w swoich wykresach osobistych również konar Węża, wtedy utworzy się tak zwany układ kary Ognia, co może powodować problemy zdrowotne związane z sercem, układem krążenia, oczami i głową.
O tych osobach w tym roku może być głośno, a znani ludzie, urodzeni w roku Tygrysa to np: Marek Kondrat, Hanna Bakuła, Paula Abdul, Tom Cruise, Stevie Wonder , Jodie Foster, Jon Bo Jovi, Demi Moore, Victoria Beckham, Penelope Cruz, Leonardo DiCaprio, Usain Bolt, Paris Jackson.

Rok Małpy może być też specyficzny dla osób urodzonych w roku Małpy, a zatem również oni mogą doświadczyć burzliwych wydarzeń, zwrotów kariery, (spotkanie dwóch takich samych ziemskich konarów) ponieważ mówi się, że obrażają Wielkiego Księcia, czyli energię, która jest bardzo silna w danym roku. Latami Małpy są np. 1992, 1980, 1968 czy 1956. Znani ludzie urodzeni w roku Małpy to np: Anna Mucha, Maja Sablewska, Agnieszka Włodarczyk, Maciej Zakościelny, Przemysław Saleta, Małgorzata Socha, Selena Gomez, Miley Cyrus, Christina Aguilera, Macaulay Culkin, Celine Dion, Venus Williams, Kylie Minogue.
Te osoby mogą w roku 2016 być na pierwszych stronach gazet, osiągać duże sukcesy, ale i również zaliczyć dotkliwe porażki. Osoby urodzone w roku Małpy, dla których żywioł Metalu jest niekorzystny, mogą mieć problemy ze zdrowiem a szczególnie z płucami, oskrzelami skórą, gardłem, zębami i jelitem grubym. Te osoby powinny zadbać o odpowiednią dietę, która wspiera immunologię oraz uważać z uprawianiem sportu, który wiąże się z szybkością i ryzykiem kontuzji.

Energetyka roku Ognistej Małpy, zaznaczy się też w zjawiskach otaczającej nas przyrody. To może być rok o małej liczbie opadów i obfitujący w wysokie temperatury, natomiast zima może nie być długa, ale za bardzo mroźna. Jako, że W energetyce roku Ogień atakuje Metal, dlatego w tym roku może być dużo przypadków zapalenia płuc, stanów zapalnych jelit, częstych infekcji gardła, problemów z zębami oraz poparzeń skórnych.
Rok ten za sprawą tych dwóch wiodących żywiołów będzie czasem wielkich innowacji, postępu, wprowadzania nowoczesnych technologii do medycyny oraz optymistycznych efektów tych działań. Więcej ludzi będzie zwracać uwagę na krzywdę ludzką i więcej będzie solidarności z pokrzywdzonymi. Niestety będzie również druga strona medalu, a zatem niektórzy będą chcieli ubić interes lub zrobić karierę na takich sprawach, a niektórzy z nich mogą zostać zdemaskowani.

To są zapowiedzi o charakterze globalnym, natomiast jak kolejny rok wpłynie na każdego z Was, może pokazać tylko analiza zależności energii roku do wykresu osobistej energetyki. Aby to sprawdzić, trzeba sporządzić wykres Czterech Filarów Przeznaczenia (Ba Zi) i zobaczyć jak będzie na niego oddziaływała energetyka roku.

Wydarzenia w roku Ognistej Małpy, będą też zależne od energii związanych z naszym otoczeniem, czyli od Feng Shui naszych domów, mieszkań czy firm. Każdy rok, przynosi nam zmianę tak zwanych energii rocznych, które goszczą w poszczególnych sektorach naszego wykresu i mogą powodować różne efekty. Niektóre mogą nam zaszkodzić a inne mogą nam przynieść pieniądze i sukces zawodowy, tylko musimy je odpowiednio „ugościć”.

W centrum naszych wykresów, znajdzie się teraz energia 2 o naturze żywiołu Ziemi, która jest związana z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w nadchodzącym roku pojawi się dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a w szczególności dotyczących samotnych matek, tych, które mają chore dzieci oraz kobiet w ciąży. Ziemia to również matka Ziemia, dlatego dużą rolę odegrają sprawy klimatyczne a przy tym sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie węgla). Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach. Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przenieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Łącząc to ze znaczeniem ziemskiego konaru Małpy, możemy mieć w nadchodzącym roku jakąś epidemię grypy, która będzie się charakteryzowała nie tylko stanami zapalnymi układu oddechowego, ale również efektami jelitowymi.
Energia Ziemi 2 spowoduje, że w nadchodzącym roku wiele się będzie mówić o służbie zdrowia, leczeniu konwencjonalnym, ale również alternatywnym. Na świecie, ale niewykluczone, że również w Polsce może się coś zmienić w temacie dopuszczenia do użytku tak zwanej leczniczej marihuany.

Będąca przez ostatni rok na zachodzie energia Ziemi 5, tak zwana „Żółta Piątka”, powędruje teraz do sektora północno wschodniego. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Nie jest to zatem miejsce wskazane w tym roku do spania dla ciężarnych kobiet i małych dzieci. Uważajmy również w czasie podroży w tym kierunku.
Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Inną ważną energią roczną, na którą musimy zwrócić uwagę, jest energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”, która przez ostatni rok rezydowała w centrum, nadając wydarzeniom na świecie bardzo dynamiczny i agresywny wymiar. W roku Ognistej małpy, będzie rezydować w sektorze północno zachodnim. Może ona przynieść kłótnie oraz urazy nóg i stóp.
Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

Na południowym zachodzie znajduje się najsilniejsza energia roku Tai Sui, czyli tak zwany „Wielki Książę”, którego nie wolno niepokoić hałasem, remontami wewnątrz domu oraz naruszaniem ziemi na zewnątrz w tym kierunku, ponieważ może to skutkować problemami oraz przeszkodami w życiu zawodowym i osobistym. Jeśli musimy zrobić remont w naszym domu, mieszkaniu czy firmie to nie zaczynajmy go od sektora południowo zachodniego a najlepiej skonsultujmy plany naszej inwestycji z ekspertem Feng Shui, który wybierze odpowiednie daty oraz zastosuje dodatkowe zabezpieczające remedia.


Buliński Włodzimierz

http://www.fengshuiwlade.com/articles.h ... icle_id=74
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2674
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 533 razy
Otrzymał podziękowań: 419 razy
Droga życia: 0

Re: Rok 2016 - Rok Ognistej Małpy.

Postautor: Rea » 09 lut 2016, 03:11

Chiński Nowy Rok w 2016 roku wypada 8 lutego

W astrologii chińskiej na symbol każdego roku składa się zwierzę zodiakalne i jeden z żywiołów. Jak już wiemy, w nadchodzącym roku panować będzie Małpa w żywiole Ogień Yang. Ponieważ żywiołem naturalnym Małpy jest Metal Yang już na wstępie prognozy na kolejny rok należy oczekiwać mnóstwa najróżniejszych kłopotów, gdyż przez cały rok żywioł Ogień i żywioł Metal znaku Małpy pozostawać będą w niszczycielskich relacjach, czego doświadczymy nawet na poziomie fizycznym. Nie oznacza to jednak, że będzie to tylko tragiczny rok, pełen wyłącznie niesprzyjających nam zdarzeń i okoliczności. Przecież liczą się też i inne zależności, które mogą odwrócić, czy może raczej częściowo zredukować te ogólne niekorzystne tendencje, jak i wpływ sprzyjających gwiazd. Niemniej jednak brak zgodności pomiędzy Ogniem i Metalem z pewnością znajdzie swoje odbicie w losach świata, kraju, a także w losie każdego z nas. I właśnie to jest najmniej pozytywną informacją wiążącą się z prognozami na rok Ognistej Małpy, gdyż konflikt pomiędzy dwoma żywiołami zwykle oznacza kłopoty z elementem, który ulega zniszczeniu, a więc z Metalem. Jeśli chodzi o organizm człowieka, możemy oczekiwać z jednej strony różnego rodzaju zaburzeń oddechowych, gdyż Metal to nic innego jak płuca, z drugiej zaś kłopotów z sercem i cyrkulacją krwi, gdyż Metal z pewnością znacznie osłabia Ogień.

W roku Ognistej Małpy będzie można odczuć przypływ sprzyjających okazji do zakochania się, co nie najgorzej wróży przede wszystkim samotnym. Gdy tylko będzie można, lepiej jest jednak planowane sfinalizowanie związku uczuciowego przesunąć na następny rok (Ognistego Koguta). W roku Małpy należy spodziewać się różnych skandali obyczajowych, które brane będą „na wesoło”, bo taka jest małpa. Generalnie rzecz ujmując należy uznać, że rok 2016 nie będzie rokiem optymalnym na zawieranie związków małżeńskich, czy nawet na staranie się o potomka. Co się zaś tyczy zawierania związków małżeńskich, eksperci feng shui głoszą, iż nawet gdyby wystąpiły sprzyjające tendencje, warto w tej kwestii zwrócić się do specjalisty, który weźmie pod uwagę dane osobiste przyszłych małżonków, no i wartości Tong Shu (almanachu), który dodatkowo wskaże korzystny dzień na rozpoczęcie nowej drogi życia.

Porównując rok 2016 z np. rokiem sprzed dwóch lat, jest to rok całkowicie ślepy (bez pierwszego dnia wiosny). Możemy o nim powiedzieć, że niesie dodatkowe zakazy, co do wykonywania pewnych czynności, co ogranicza nam swobodę w działaniu. Dodatkowo budzi niepokój fakt, że szczególnie w dwóch miesiącach (lutym i maju) pojawi się tzw. potrójna kara Ognia (zbieg znaków Małpa, Tygrys i Wąż), co jeszcze bardziej utrudni podejmowanie ważnych decyzji. Owa „kara Ognia” pojawia się w miesiącu Tygrysa (dni Węża) i miesiącu Węża (dni Tygrysa) i niesie wiele zagrożeń. By móc dokładnie obliczyć te fatalne dni trzeba posłużyć się tysiącletnim kalendarzem, który jest niezbędną pomocą dla każdego wytrawnego znawcy feng shui. W dniach tych możemy spodziewać się większych niż zwykle zagrożeń związanych z zaprószeniem ognia, wybuchami czy atakami terrorystycznymi. W zdrowiu człowieka odpowiada to kłopotom z układem krążenia, sercem czy samą krwią, a także z układem oddechowym. Uwaga na najróżniejsze skażenia powietrza i zatrucia.

Zastanawiając się nad nadchodzącym rokiem, warto zdać sobie sprawę z tego, że małpa - czy to w zoo czy też w swoim naturalnym środowisku - zwykle bywa gwiazdą. Skupia na sobie uwagę, a obserwowanie jej działań z niekłamanym zainteresowaniem towarzyszyć nam będzie przez cały rok. Małpa raz bywa dramatyczna, innym razem sentymentalna. Zawsze jednak pozostaje gotowa do figli i zabaw. Zawsze jest niespokojna, nie da więc nikomu wytchnienia, nie będziemy mieli czasu na zastanowienie się nad tym, co właściwie się dzieje wokół nas i w nas samych. Przede wszystkim jest typem yang, czyli stworzeniem przedkładającym aktywność nad bierne poddawanie się najróżniejszym sytuacjom. A to potrafi zmęczyć niejeden z wydawałoby się spokojnych znaków zodiaku.

Co się tyczy dnia powszedniego, to i tutaj objawią się tendencje całego roku. Przede wszystkim nie można planować, gdyż jest to dla Małpy zbytni wysiłek i marnowanie czasu. Nie oznacza to, że należy przyjąć bierną postawę i oczekiwać samorozwiązania się wielu problemów. Małpa nie tyle działa, co improwizuje; działa w pojedynkę, choć nieustannie zabiega o poparcie innych. Należy zatem wzorować się na niej. Trzeba uwierzyć, że wszystko może się zdarzyć, trzeba nieustannie i wbrew wszystkiemu dążyć do przodu, należy przeskakiwać bariery. Małpa czeka na niezaplanowany sukces, ten zaś pojawia się, gdy próbujemy. Jeśli jednak sukcesów brak, zwykle lądowanie odbywa się na cztery łapy lub - jak wolą Małpy - gdy złamie się jedna gałąź, zawsze można przeskoczyć na inną. Ponieważ zaś Małpy działają natychmiast, należy oczekiwać bardzo pracowitego początku roku. Czeka nas dużo nieprzespanych nocy, dużo wzlotów i upadków. Pamiętać należy o tym, aby w wypadku niepowodzeń nie załamywać się i nie czekać na nie wiadomo co. Małpy nie mają dobrej pamięci, zatem rozpamiętywanie czegokolwiek nie leży w ich naturze. Także pewna beztroska i poczucie humoru są udziałem tego zwierzęcia, jak również zabawa i dążenie do komfortu. Uczestnicząc w wadach Małpy, nie zaprzepaśćmy możliwości przejęcia od niej tego, co dobre i praktyczne.

Żywiołami roku 2016 są Ogień i Metal, które pozostają w tzw. cyklu niszczącym lub kontrolującym. Niestety ma to olbrzymie znaczenie dla ogólnej prognozy. Siła niszczonego przez Ogień Metalu roku Bing Shen jest tak znaczna, że możemy spodziewać się dużej ilości incydentów związanych z ogniem (pożary lasów, bombardowania, błyskawice), awarii energetycznych, skażenia powietrza, skażenia żywności, pojawienia się pandemii, pożarów słynnych budowli czy znacznego wzrostu cen posiadłości. Do katastrof będziemy mogli także zaliczyć kłopoty z wodą, gdyż jak twierdzili starożytni mędrcy, lata Małpy to lata „9 Smoków produkujących wodę”. Koniec z suszami (nie dotyczy to tradycyjnych „wysuszonych” rejonów świata), a nawet wręcz przeciwnie. Możemy spodziewać się powodzi, obfitych dreszczów czy wystąpienia rzek ze swoich koryt.

Starając się przewidzieć, co czeka nas w nadchodzącym okresie przede wszystkim należy stwierdzić, że powinien być to rok z dużą ilością istotnych, długotrwałych zmian. Umiłowanie Małpy do nieustannego ruchu, uznanie dla braku spokoju czy dla zawirowań może nieść dalekosiężne rezultaty. Jednak co by się nie działo, warto będzie pamiętać, że Małpa nie jest zwierzęciem pamiętliwym i złośliwym. Potrafi łatwo się zdenerwować, lecz także szybko zapomnieć o ewentualnych urazach i bez kompleksów przejść do dalszych działań, prąc do przodu jak nigdy dotąd. Może to mieć swoje pozytywne odbicie np. w tym, że niektóre konflikty i nieprzyjazne zdarzenia będą krótkotrwałe.

Finanse, jak w poprzednich latach, nadal nie najlepsze, choć ciągle z tendencjami zwyżkowymi. Europa i świat będą nadal powoli odradzały się, choć często drogi dojścia do pożądanego celu spotkają się ze społecznym sprzeciwem.

Reasumując prognozy na rok Ognistej Małpy trzeba podkreślić, że będzie to rok dynamiczny, z dużą ilością znaczących wydarzeń, z możliwościami rozwiązania nawet najbardziej kłopotliwych sytuacji. Będzie to rok podróży, czy ktoś tego chce czy też nie. Do głosu mają szansę dojść kreatywni młodzi ludzie, przede wszystkim kobiety. Będzie to rok dużych możliwości i czasami chaotycznego postępu, który w ten czy inny sposób pewnie umknie nieprzygotowanym. Przede wszystkim zaś będzie to rok niebywałych wręcz wahnięć zarówno gospodarczych, giełdowych i finansowych, jak również społecznych, politycznych i emocjonalnych. Gdyby chcieć pokusić się o wskazanie efektywnego remedium, które ułatwiłoby nam życie, to byłyby to symboliczne figurki Węży, gdyż Wąż jest sekretnym przyjacielem Małpy.

http://magia.onet.pl/
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 443
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: Rok 2016 - Rok Ognistej Małpy.

Postautor: Rea » 09 lut 2016, 03:32

HOROSKOP CHIŃSKI
KOZA

(13.II.1907 - 01.II.1908, 01.II.1919 - 19.II.1920, 17.II.1931 - 05.II.1932, 05.II.1943 - 24.I.1944, 24.I.1955 - 11.II.1956, 09.II.1967 - 29.I.1968, 28.I.1979 - 15.II.1980, 15.II.1991 - 03.II.1992, 01.II.2003 - 21.I.2004, 19.II.2015 - 07.II.2016)

2016

PROGNOZA

Szykuje się rok mieszany, z okresami wzlotów i upadków. Właściwie każda Koza powinna odczuć poprawę losu niemalże w każdej dziedzinie. Nie zawsze zadowalająca poprawa, lecz niewątpliwie rzucająca się w oczy. Ulga po niekorzystnym roku 2015 będzie tak duża, że wiele Kóz spojrzy na swoje życie znacznie optymistyczniej, niż będzie na to zasługiwało. Gdyby nadchodzący rok porównać z poprzednim, to największą różnicę da się zauważyć w pomocy, jaką zyska Koza od znaczących osób. Gdyby tylko dopisało zdrowie... Z nim jednak nie będzie najlepiej. Może się zdarzyć, że częściej niż zwykle Kozy będą ulegały wypadkom. Wszystko z powodu zszarganych nerwów w 2015 roku. Niestety, rok 2017, rok Ognistego Koguta, nie zapowiada się zbyt ciekawie, dlatego lepiej by było, gdyby znak ten zapomniał o przeszłych porażkach i wykorzystał nie najgorszą prognozę na rok 2016.

Korzystne wartości, jakich powinno jak najwięcej znaleźć się w otoczeniu Kozy to liczby 4 i 12 oraz kolory zielony, niebieski i czarny; sprzyjający znak zodiaku – Bawół i Wąż.

Praca: praca, a także nauka to najlepsze sfery działalności Kozy w roku Małpy. Można oczekiwać awansu, a przede wszystkim docenienia, zarówno przez kolegów, jak i przełożonych. Jeżeli Koza przełamie swoje wrodzone lenistwo i będzie systematycznie i ciężko pracować, z pewnością uzna ten rok za znaczący w jej karierze. Można też liczyć na sprzyjające posunięcia znaczących osób i kolegów, z których strony nie spodziewano się pomocy.

Finanse: w pracy dobrze, lecz finanse mogą spędzić Kozie sen z powiek. Wszystko przez to, że Małpa jest słabym finansistą. Nie należy jej naśladować, a przede wszystkim nie należy ulegać jej trikom. Wielu przedstawicieli tego znaku może w sprawach ekonomicznych działać trzymając głowę w chmurach, lecz z pewnością nie tędy droga. Inwestować nie należy, no chyba, że znajdzie się odpowiedniego człowieka, który weźmie finanse w swoje ręce.


Życie osobiste/zdrowie: delikatna Koza w sprawach sercowych zawsze może oczekiwać sprzyjających okoliczności. Relacje rodzinne i towarzyskie powinny kwitnąć, co nie oznacza, że wszystko układać się będzie po jej myśli. Niestety, zdrowie sprawi temu znakowi najwięcej kłopotu. Ponownie trzeba będzie „wziąć się w garść” i zadbać zarówno o sprawy fizyczne, jak i psychiczne. Mając to na uwadze można zadbać o prewencję.

Sprawdź swój żywioł:

13.02.1907 - 01.02.1908 Ogień
01.02.1919 - 19.02.1920 Ziemia
17.02.1931 - 05.02.1932 Metal
05.02.1943 - 24.01.1944 Woda
24.01.1955 - 11.02.1956 Drzewo
09.02.1967 - 29.01.1968 Ogień
28.01.1979 - 15.02.1980 Ziemia
15.02.1991 - 03.02.1992 Metal
01.02.2003 - 21.01.2004 Woda
19.02.2015 - 07.02.2016 Drzewo

Jak postępować?

Koza Drzewo: pozwól rzeczom podążać swoim tokiem. Nie blokuj naturalnego nurtu dziania się spraw. W jakimś sensie jest to twój rok, zatem wykorzystaj go jak tylko potrafisz.

Koza Ogień: przygotuj się na pojawiające się sprzyjające okoliczności, żeby nie być zaskoczonym. Działaj odważnie, aktywnie i z należytą determinacją. Łatwo nie odpuszczaj.

Koza Ziemia: wszelkie działania opieraj na swoich wrodzonych i nabytych zdolnościach oraz na doświadczeniu. Dodatkowy wysiłek w roku Małpy może poprawić nawet nieudane działanie.

Koza Metal: pozytywne nastawienie przyniesie pozytywne rezultaty. Zwróć uwagę na jakość swojego życia, z właściwym odżywianiem się włącznie, gdyż jest to twój roczny hamulec.

Koza Woda: ustal swoje priorytety, działaj bez specjalnego pośpiechu. Twoja kreacja ma szansę być doceniona tu i teraz. Niewykluczone, że tworzysz zręby pod lepszą przyszłość.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 443
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: Rok 2016 - Rok Ognistej Małpy.

Postautor: Rea » 09 lut 2016, 03:37

HOROSKOP CHIŃSKI
ZAJĄC

(29.I.1903 - 15.II.1904, 14.II.1915 - 02.II.1916, 02.II.1927 - 22.I.1928, 19.II.1939 - 07.II.1940, 06.II.1951 - 26.I.1952, 25.I.1963 - 12.II.1964, 11.II.1975 - 30.I.1976, 29.I.1987 - 16.II.1988, 16.II.1999 - 04.II.2000, 03.II.2011 - 22.I.2012)

2016

PROGNOZA

Znak ten może oczekiwać kolejnego dobrego, żeby nie powiedzieć wspaniałego, okresu swojego życia. Oczywiście pod warunkiem, że będzie sobą i wykorzysta wszystkie pojawiające się okazje. Można będzie realizować marzenia, choć wiele będzie zależało od dokładnego zaplanowania działań i od, czasami obcej Zającowi, dyscypliny. Największym zagrożeniem dla tego znaku są sprawy sądowe, w które Zając może bezmyślnie dać się wplątać. Zając w roku Małpy może być sam dla siebie kierownikiem, założyć nowy biznes, a nawet inwestować. Jeszcze raz należy powtórzyć, że efektywność jego działania zależeć będzie od wcześniejszego planowania i ustalania strategii. Efektywność Zająca będzie jeszcze większa, gdy zaplanuje on ściślejszą współpracę ze sprzyjającymi mu członkami rodziny i przyjaciółmi. Zasadniczą sprawą będzie jednak maksymalne wykorzystanie tego, co się pojawia.


Korzystne wartości, jakich powinno jak najwięcej znaleźć się w otoczeniu Zająca to liczba 4 oraz kolor zielony; amulety: sprzyjający znak zodiaku – Zając.
.
Praca: owoce twojej ciężkiej pracy czekają na zerwanie. Pojawią się nowe wyzwania, nowe obowiązki, można będzie awansować. Niestety, wszystko będzie dokonywało się pod pewną presja, w pełnym galopie, ale to nie powinno Zająca przerażać, gdyż jest do tego przyzwyczajony. Osiągnięcia w pracy zależne będą od dokładnego planowania i od wsparcia osób z zewnątrz. Warto zatem postarać się, by działać przy otwartej kurtynie.
Finanse: gwiazdy wskazują na dostatek i dodatkowe gratyfikacje. Bądź na to przygotowany, a rok zakończysz na wielkim plusie. Sztuka życia zaś będzie polegała na tym, by umieć wykorzystać sprzyjający okres. Niestety, każdy Zając będzie musiał oszczędzać, gdyż następny rok, rok Koguta, może być irytujący. I to nie tylko finansowo. W inwestycjach nie należy wierzyć ani plotkom.

Życie osobiste/zdrowie: praca zawodowa wyraźnie odbije się na życiu rodzinnym i towarzyskim. I to na korzyść. Można zatem powiedzieć, że i ta sfera życia będzie szczęśliwa. Wprawdzie dużo będzie zmian nastrojów, dużo huśtawek, lecz bez tendencji do tragicznych zakończeń. Zdrowie ucierpi z powodu szybkiego tempa życia, podenerwowania i przymusu podróżowania. Uwaga, wzrasta zagrożenie wypadkami w obcych krajach.
REKLAMA

Sprawdź swój żywioł:

29.01.1903 - 15.02.1904 Woda
14.02.1915 - 02.02.1916 Drzewo
02.02.1927 - 22.01.1928 Ogień
19.02.1939 - 07.02.1940 Ziemia
06.02.1951 - 26.01.1952 Metal
25.01.1963 - 12.02.1964 Woda
11.02.1975 - 30.01.1976 Drzewo
29.01.1987 - 16.02.1988 Ogień
16.02.1999 - 04.02.2000 Ziemia
03.02.2011 - 22.01.2012 Metal

Jak postępować?

Zając Drzewo: skorzystaj z każdej okazji do poszerzenia wiedzy, umiejętności i grona znajomych. To jest rok na działanie, najlepiej ze wsparciem rodziny, kolegów i przyjaciół.

Zając Ogień: przepchnij swoje plany z należytą determinacją, a przekonasz się, że to jest twój rok. Im będziesz bardziej aktywny, tym więcej pojawi się wspaniałych okazji.

Zając Ziemia: nie działaj samemu i dzięki temu wykorzystaj swoje pięć minut. Staraj się wciągnąć innych w pole swoich zainteresowań, co może okazać się receptą na duży sukces.

Zając Metal: pozwól sobie na odrobinę prywaty. Nie tylko sprawi ci to przyjemność, lecz także pozwoli na wykorzystanie pojawiających się możliwości. Zachowaj pewność siebie.

Zając Woda: na pewno musisz skoncentrować się na tym, co jest tu i teraz. Poświęcenie większej ilości czasu samemu sobie da niezwykłe wręcz rezultaty i przygotuje cię na rok Koguta.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 443
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: Rok 2016 - Rok Ognistej Małpy.

Postautor: Rea » 09 lut 2016, 03:45

HOROSKOP CHIŃSKI
BAWÓŁ

(19.II.1901 - 07.II.1902, 06.II.1913 - 25.I.1914, 24.I.1925 - 12.II.1926, 11.II.1937 - 30.I.1938, 29.I.1949 - 16.II.1950, 15.II.1961 - 04.II.1962, 03.II.1973 - 22.I.1974, 20.II.1985 - 08.II.1986, 07.II.1997 - 27.I.1998, 26.I.2009 - 13.II.2010)

2016

PROGNOZA

Przede wszystkim z powodu dominujących dobrych gwiazd w roku 2016 Bawół może oczekiwać wyraźnej zwyżki notowań niemal w każdej dziedzinie życia. Zatem po niezbyt dobrym roku znak ten może oczekiwać obiecującego czasu, bez specjalnych wyzwań i przeciwności. Już na początku roku Bawół odczuje, że koło fortuny odwróciło się niemal o 180 stopni. Aby nie stracić tego, co niesie fart trzeba będzie mentalnie przygotować się na to, że jednak życie może być piękne i niosące satysfakcję. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach Bawół powinien pamiętać, że sprzyjające mu gwiazdy nigdy nie dopuszczą do dramatycznych sytuacji. Należy oczekiwać, i to niecierpliwie, nadejścia sprzyjających okoliczności, a ewentualnym problemem może być co najwyżej niefortunne przegapienie ich.


Korzystne wartości, jakich powinno jak najwięcej znaleźć się w otoczeniu Bawołu to liczby 6 i 10 oraz kolory czerwony, pomarańczowy, biały i złoty; sprzyjający znak zodiaku – Wąż i Kogut.


Praca: zaskakująca wszystkich poprawa notowań nawet u najbardziej surowego szefa. Wiele będzie skrętów i zwrotów, ale wszystkie dążące w pomyślnym kierunku. Sporo spraw łatwo przyjdzie, o inne zaś będzie trzeba zatroszczyć się samemu. Dla każdego Bawoła trudne będzie poddanie się nadchodzącym zmianom i zachowanie pełnej plastyczności postawy. Będzie trzeba dostosować się do zupełnie innego, bardziej dynamicznego tempa roku Małpy.

2016


Finanse: należy oczekiwać wsparcia od nieoczekiwanych osób, zbiegu najróżniejszych okoliczności, no i łatwiejszego niż zwykle wyboru najbardziej optymalnego czasu na działanie. Trzeba będzie inwestować z rozwagą, lecz wreszcie będzie można pozwolić sobie na więcej niż dotychczas. Ponownie największym wrogiem Bawoła w roku Małpy będzie tempo podejmowanych decyzji i tempo realizowanych transakcji. Potrzeba będzie spokoju.

Życie osobiste/zdrowie: wszelkie sprawy sercowe i towarzyskie na najlepszym poziomie z możliwych. Wszędzie postęp i przeniesienie relacji co najmniej o stopień wyżej. Trzeba tylko wyraźnie zdefiniować swoje uczucia. Nieco gorzej zaś ze zdrowiem, gdyż pęd roku Małpy ograniczy czas na zajmowanie się samym sobą. Osoby zmuszone przez Małpę do podróżowania będą dodatkowo narażone na wypadki i zranienia.


Sprawdź swój żywioł:

19.02.1901 - 07.02.1902 Metal
06.02.1913 - 25.01.1914 Woda
24.01.1925 - 12.02.1926 Drzewo
11.02.1937 - 30.01.1938 Ogień
29.01.1949 - 16.02.1950 Ziemia
15.02.1961 - 04.02.1962 Metal
03.02.1973 - 22.01.1974 Woda
20.02.1985 - 08.02.1986 Drzewo
07.02.1997 - 27.01.1998 Ogień
26.01.2009 - 13.02.2010 Ziemia

Jak postępować?

Bawół Drzewo: to, co zrobisz teraz zaowocuje nie tylko natychmiast, lecz także w przyszłości. Na każdym kroku upewniaj się, że pozostajesz w równowadze i w swoim tempie.

Bawół Ogień: postaraj się wykorzystać jak najwięcej z pojawiających się okazji. Dotyczy to studiów, pracy i spraw osobistych. Nawet sprawy „obce” mogą zadziałać na twoją korzyść.

Bawół Ziemia: poświęć więcej czasu swoim sprawom. To, czego dokonasz w roku Małpy nie tylko będzie niosło satysfakcję, lecz także może określić i zmienić twoją przyszłość.

Bawół Metal: działając bazuj na swoich sprawdzonych umiejętnościach i na zdobytym doświadczeniu. W roku Małpy trzeba zadbać zarówno o znajomych, jak i o siebie.

Bawół Woda: wzbogacenie swoich umiejętności i zdobycie odpowiedniego doświadczenia w roku Małpy może przynieść wiele zadowolenia i być niezwykle efektywne. To rok szans.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 443
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: Rok 2016 - Rok Ognistej Małpy.

Postautor: Rea » 09 lut 2016, 03:48

HOROSKOP CHIŃSKI
PIES

(10.II.1910 - 29.I.1911, 28.I.1922 - 15.II.1923, 14.II.1934 - 03.II.1935, 02.II.1946 - 21.I.1947, 18.II.1958 - 07.II.1959, 06.II.1970 - 26.I.1971, 25.I.1982 - 12.II.1983, 10.II.1994 - 30.I.1995, 29.I.2006 - 17.II.2007, 16.II.2018 - 04.II.2019)

2016

PROGNOZA

Pies ponownie będzie zmagał się z przeciwnościami losu i to większymi, aniżeli w poprzednim roku. Prawdopodobnie notowania byłyby lepsze, gdyby nie brak gwiazdy opiekuńczej, jednakże właśnie ten fakt definiuje życie Psa w roku Małpy. Niemal wszyscy przedstawiciele tego znaku doznają niezwykłych trudności i zwolnienia tempa na prawie każdym polu działania. Dla pesymistycznego Psa momentami będzie to nie do wytrzymania. W chwilach całkowitego załamania powinien jednak pamiętać, że każdy kryzys, każdy dołek, jest matką odrodzenia. Że po nocy na pewno nadejdzie dzień. Następny rok będzie tak znacząco lepszy, że spokojnie można ku niemu się kierować. Zatem wszystko, co Pies zrobi w roku Małpy powinno zaowocować w przyszłości, czyli w roku Koguta. Tylko nieliczne działania, zorientowane na doraźne rezultaty, zadziałają na korzyść tego zwierzęcia. Lepiej poczekać na lepsze czasy.


Korzystne wartości, jakich powinno jak najwięcej znaleźć się w otoczeniu Psa to liczba 4 oraz kolor zielony; sprzyjający znak zodiaku – Zając.

Praca: nie należy oczekiwać jakiegokolwiek uznania ani docenienia włożonego w pracę wysiłku. Psu nie grożą zwolnienia, gdyż już wcześniej zaskarbił sobie szacunek i uznanie. Mimo że będzie to najlepsze pole działalności Psa w roku Małpy, nie może on oczekiwać, że jego działalność zawodowa przyniesie mu tak bardzo pożądane spełnienie. Niemniej jednak przy ostrożnym i rozważnym postępowaniu będzie można zrobić niewielki krok do przodu.

2016


Finanse: niestabilne i wymagające nieustannej troski. Trzeba będzie uważać na wydatki, ale także na możliwość stania się ofiarą oszustwa. Mogą wystąpić kłopoty z właściwą oceną sytuacji finansowej, ale od czego są fachowcy. Pod żadnym pozorem nie można angażować się w nie do końca zbadane przedsięwzięcia, a szczególnie w te, których legalność można zakwestionować. Lepiej pomyśleć dwa razy, aniżeli działać pochopnie lub bez zastanowienia.

Życie osobiste/zdrowie: sprawy rodzinne, towarzyskie i sercowe z pewnością pójdą w odstawkę. Trzeba unikać pokus i nie dać się im uwieść. A będzie ich sporo, od wątpliwych znajomości do niezdrowego trybu życia. Co się tyczy zdrowia, to bardzo stresujący napływ niesprzyjających okoliczności mocno je nadwyręży. Trzeba będzie zadbać zarówno o jego fizyczną, jak i psychiczną stronę. Uwaga na układ krążenia i układ oddechowy.


Sprawdź swój żywioł:

10.02.1910 - 29.01.1911 Metal
28.01.1922 - 15.02.1923 Woda
14.02.1934 - 03.02.1935 Drzewo
02.02.1946 - 21.01.1947 Ogień
18.02.1958 - 07.02.1959 Ziemia
06.02.1970 - 26.01.1971 Metal
25.01.1982 - 12.02.1983 Woda
10.02.1994 - 30.01.1995 Drzewo
29.01.2006 - 17.02.2007 Ogień
16.02.2018 - 04.02.2019 Ziemia

Jak postępować?

Pies Drzewo: ciężko pracuj i pamiętaj, że efekty nie będą natychmiastowe. To może być znacznie ważniejszy rok dla ciebie, aniżeli tego oczekujesz czy też inni się spodziewają.

Pies Ogień: nawet w najgorszym okresie można czegoś dokonać dla siebie. Im lepiej będziesz współpracował, tym łatwiej będzie pokonać pojawiające się przeciwności.

Pies Ziemia: pamiętaj, że tempo Małpy nie jest tempem Psa. Gdy poczujesz się zagubiony, po prostu odpocznij i spróbuj cieszyć się małymi sprawami. Twój czas jeszcze nie nadszedł.

Pies Metal: w twoich działaniach brak jest równowagi. Za bardzo się starasz i niepotrzebnie oczekujesz natychmiastowych rezultatów. Daj sobie czas na każdy rodzaj działania.

Pies Woda: bądź czujny wobec tego, co się dzieje. Nie porywaj się na teraźniejsze rzeczy niemożliwe, czyli inwestuj przyszłość. Ucz się nowości i zdobywaj doświadczenie.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 443
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: Rok 2016 - Rok Ognistej Małpy.

Postautor: Rea » 09 lut 2016, 03:50

HOROSKOP CHIŃSKI
MAŁPA

(02.II.1908 - 21.I.1909, 20.II.1920 - 07.II.1921, 06.II.1932 - 25.I.1933, 25.I.1944 - 12.II.1945, 12.II.1956 - 30.I.1957, 30.I.1968 - 16.II.1969, 16.II.1980 - 04.II.1981, 04.II.1992 - 22.I.1993, 22.I.2004 - 08.II.2005, 08.II.2016 - 27.I.2017)

2016

PROGNOZA

Małpa będzie skazana na wegetowanie w bardzo niekorzystnym okresie życia, zdecydowanie gorszym od poprzedniego roku. Nic nie będzie przebiegać w sposób płynny, wystąpią opóźnienia i niechciane przestoje. W poprzednim roku Małpa miała wystarczającą ilość czasu, by zakumulować pozytywną energię. Jeżeli tego nie zrobiła, jej własny rok może okazać się bardzo dramatyczny. Nie może więc niepotrzebnie ryzykować. Odnotuje załamania niemal w każdej dziedzinie życia. Pojawią się one już na samym początku roku, w pierwszym jego miesiącu, gdyż Małpa lubi wprowadzać swoje porządki od pierwszego dnia panowania. Dlatego też do tego roku znak ten powinien przystąpić przygotowany i dobrze wyposażony. Przede wszystkim w talizman Tai Sui.


Korzystne wartości, jakich powinno jak najwięcej znaleźć się w otoczeniu Małpy to liczby 1 i 6 oraz kolory niebieski, czarny, czerwony i pomarańczowy; sprzyjający znak zodiaku – Szczur i Wąż.

Praca: bardzo niekorzystne notowania. Brak zrozumienia, wieczne niezadowolenie, dziwne zbiegi okoliczności już od lutego nieść będą stres i podenerwowanie. Pozycja zawodowa Małpy na pewno nie wzrośnie, zatem znak ten powinien zadbać o to, by jak najbardziej chronić swój wizerunek. Trzeba zatem poskromić własne ambicje i dać innym wykazać się. Uwaga na sformułowania zawarte w umowach, przede wszystkim na te zapisane małą czcionką.

2016


Finanse: brak gwiazd opiekuńczych sprawi, że w finansach będzie trzeba liczyć tylko na siebie, a przede wszystkim na swoją ciężką pracę. Nic nie przyjdzie samo, nie można oczekiwać niespodzianek, sukcesem będzie, gdy uniknie się znaczących strat. Niestety, następny rok także nie będzie najlepszy, zatem należy uważać na niespodziewane wydatki. Przede wszystkim nie należy ryzykować lub wchodzić w nieprzejrzyste interesy.

Życie osobiste/zdrowie: pojawi się tyle różnych kłopotów, że sprawy towarzyskie i rodzinne zepchnięte zostaną na dalszy plan. Nadmiar złych emocji może niekorzystnie wpłynąć na sen, a ten zaś, jak wiemy, stanowi podstawę zdrowego życia. Skoncentrowanie się na swoim zdrowiu, zadbanie o swój stan fizyczny i psychiczny może okazać się najlepszym remedium na ograniczenie do minimum negatywnych wpływów Wielkiego Księcia i innych gwiazd.
REKLAMA

Sprawdź swój żywioł:

02.02.1908 - 21.01.1909 Ziemia
20.02.1920 - 07.02.1921 Metal
06.02.1932 - 25.01.1933 Woda
25.01.1944 - 12.02.1945 Drzewo
12.02.1956 - 30.01.1957 Ogień
30.01.1968 - 16.02.1969 Ziemia
16.02.1980 - 04.02.1981 Metal
04.02.1992 - 22.01.1993 Woda
22.01.2004 - 08.02.2005 Drzewo
08.02.2016 - 27.01.2017 OgieńMałpa Drzewo: nie zamykaj się w swojej skorupie. Poprawienie relacji z innymi może tylko pomóc, nawet wówczas, gdy większość spraw zapowiadać się będzie na dalekie od oczekiwań.

Małpa Ogień: kiedy trzeba, działaj. Nie zrażaj się ewentualnymi niepowodzeniami. Poświęć więcej czasu tym, którzy na to zasłużyli, a osiągniesz więcej niż przypuszczasz.

Małpa Ziemia: nie wycofuj się. Masz dużo do zaoferowania, a to, że nie zostaniesz odpowiednio doceniony nie jest twoim problemem, lecz problemem innych ludzi.

Małpa Metal: zwróć uwagę na relacje z innymi. Nawet w najmniej znaczących działaniach postaraj się o wsparcie innych. Poświęć więcej czasu na poszerzenie swojej wiedzy.

Małpa Woda: nie załamuj się, to nie twoja wina. Pamiętaj, że po słabym okresie, bez względu na to, jak długo będzie trwał, przyjdzie mniejsze lub większe polepszenie.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 443
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: Rok 2016 - Rok Ognistej Małpy.

Postautor: Rea » 09 lut 2016, 03:53

HOROSKOP CHIŃSKI
KOGUT

(22.II.1909 - 09.II.1910, 08.II.1921 - 27.I.1922, 26.I.1933 - 13.II.1934, 13.II.1945 - 01.II.1946, 31.I.1957 - 17.II.1958, 17.II.1969 - 05.II.1970, 05.II.1981 - 24.I.1982, 23.I.1993 - 09.II.1994, 09.II.2005 - 28.I.2006, 28.I.2017 - 15.II.2018)

2016

Znak ten, po niezbyt sprzyjającym mu roku, może oczekiwać bardzo dobrego okresu życia. Prognozy ogólne są na tyle korzystne, że w roku Małpy Kogut może liczyć na tzw. fuksy i to w wielu dziedzinach swojego życia. Przede wszystkim będzie umiał niezwykle trafnie ocenić każdą sytuację, przez co ułatwi sobie podejmowaniem decyzji. Niech nikogo nie zaskoczony fakt, że ten naturalny przywódca, w niemniej naturalny sposób, spektakularnie wróci na przynależną mu pozycję. Dla samego Koguta jest to ważne, gdyż musi działać z założeniem, że następny rok, rok Ognistego Koguta, nie będzie dla niego aż tak dobry. Jednakże, pomimo ogólnie sprzyjających prognoz, znak ten musi uważać na detale, gdyż w szczegółach tkwi jego powodzenie. Jeżeli Kogut zadba o zdrowie i relacje rodzinne, wówczas będzie zwycięzcą.

Korzystne wartości, jakich powinno jak najwięcej znaleźć się w otoczeniu Koguta to liczby 2 i 6 oraz kolory szary, brązowy, czerwony i pomarańczowy; sprzyjający znak zodiaku – Bawół i Wąż.


Praca: wraz z nauką to najlepsze płaszczyzny działania tego zwierzęcia. Wszystkie sprawy powinny toczyć się bez opóźnień i specjalnych trudności. Będzie dużo podróżowania, związanego z tym wysiłku, lecz zawsze na rzecz poprawy swojej zawodowej pozycji. Do owej poprawy przyczyni się osoba płci przeciwnej, lecz trzeba będzie tutaj pamiętać, by spraw służbowych nie mieszać ze sprawami osobistymi, towarzyskimi czy obyczajowymi.

2016


Finanse: wreszcie Kogut doczeka się wynagrodzenia za trudy poniesione w poprzednich okresach. Można inwestować, lecz według uprzednio opracowanej strategii i najlepiej z partnerem lub partnerami. Wszelkie interesy tak prowadzić, by zasadniczy zysk otrzymać w następnym roku. Jeśli zaś wpływy nadejdą w tym roku, należy pomyśleć o uzbieraniu zapasów na deszczowe dni, jakie z pewnością nadejdą w przyszłym roku Koguta.

Życie osobiste/zdrowie: stabilny progres w wielu dziedzinach, lecz nie w sprawach towarzyskich, rodzinnych czy sercowych. Nie będzie źle, lecz z pewnością już od początku roku trzeba zweryfikować swoje oczekiwania. Co się tyczy zdrowia, to nie ma specjalnego zagrożenia, lecz warto uzmysłowić sobie, że zapobieganie lepsze jest od nawet najlepszej kuracji. Warto będzie zmienić stare przyzwyczajenia i nawyki jedzeniowe, póki tylko można.


Sprawdź swój żywioł:

22.02.1909 - 09.02.1910 Ziemia
08.02.1921 - 27.01.1922 Metal
26.01.1933 - 13.02.1934 Woda
13.02.1945 - 01.02.1946 Drzewo
31.01.1957 - 17.02.1958 Ogień
17.02.1969 - 05.02.1970 Ziemia
05.02.1981 - 24.01.1982 Metal
23.01.1993 - 09.02.1994 Woda
09.02.2005 - 28.01.2006 Drzewo
28.01.2017 - 15.02.2018 Ogień

Jak postępować?

Kogut Drzewo: zapanuj nad tym, co dzieje się wokół ciebie. Koncentrowanie się na samym działaniu może nie wystarczyć, by w roku Małpy osiągnąć najlepsze rezultaty.

Kogut Ogień: masz dużo do zaoferowania, lecz nie staraj się działać w pojedynkę. Osoby, które tobie sprzyjają, wprowadzą w twoje życie równowagę i poczucie bycia potrzebnym.

Kogut Ziemia: pojawi się sporo sytuacji do wzbogacenia swoich umiejętności i doświadczenia. Poświęconego na to czasu nie uważaj za stracony, tylko za inwestycję.

Kogut Metal: skoncentruj się na wprowadzeniu do swojego życia równowagi. Działając na własną korzyść nie zapominaj o tych, dla których jesteś ważny i którzy ci sprzyjają.

Kogut Woda: rok niesie szansę na rozwój, zatem uwierz w siebie. To, czego dokonasz w tym roku, z pewnością zaowocuje w przyszłości, która nie rysuje się zbyt kolorowo.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 443
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: Rok 2016 - Rok Ognistej Małpy.

Postautor: Rea » 09 lut 2016, 04:07

HOROSKOP CHIŃSKI
ŚWINIA

(30.I.1911 - 17.II.1912, 16.II.1923 - 04.II.1924, 04.II.1935 - 23.I.1936, 22.I.1947 - 09.II.1948, 08.II.1959 - 27.I.1960, 27.I.1971 - 14.II.1972, 13.II.1983 - 01.II.1984, 31.I.1995 - 18.II.1996, 18.II.2007 - 06.II.2008, 05.II.2019 - 24.I.2020)

2016

PROGNOZA

Świnia nie może oczekiwać dobrego okresu życia, ale czasu bez dramatycznych załamań. Gdyby zaś porównać nadchodzący rok z rokiem odchodzącym, wyraźnie widać, że Świnia dozna poprawy sytuacji, choć nie tak znaczącej, jakby tego oczekiwała. Ów trend wzrostu notowań da się też odnotować i w kolejnych latach, z finałem w roku 2018, który to rok będzie dla Świni niemal Eldoradem. Ilość niesprzyjających gwiazd nie powinna deprymować tego zwierzęcia, lecz informować, że najlepszy czas ma dopiero przed sobą. Tegoroczna taktyka to przede wszystkim nie dać się wplątać w spory prawne. Jest to jedno z największych zagrożeń, z jakim może spotkać się ten znak. Podręczniki zalecają, by każdy, kto przynależy do tego znaku skoncentrował się na pracy lub nauce i w ten aktywny sposób przeczekał nieprzyjazny okres. Trzeba też będzie uważać na to, co się będzie mówiło.


Korzystne wartości, jakich powinno jak najwięcej znaleźć się w otoczeniu Świni to liczba 4 oraz kolor zielony; sprzyjający znak zodiaku – Zając.

Praca: praca, nauka i ogólne powodzenie to nie najgorsze płaszczyzny życia tego znaku. Niemniej jednak zanim się coś powie i zareaguje, nawet na wyraźną niesprawiedliwość, będzie trzeba wszystko trzy razy dokładnie przemyśleć. Nie ma potrzeby łączyć spraw towarzyskich i osobistych ze sprawami zawodowymi, gdyż nie Świnia jest tutaj najważniejszą postacią. Trzeba będzie skoncentrować się na samej pracy, no i ciężko pracować.

2016


Finanse: raz dobrze, innym razem gorzej. Można też powiedzieć, że kobietom łatwiej, a mężczyznom trudniej. Nadal nie będzie można samemu decydować o inwestycjach, gdyż Małpa temu nie sprzyja. Przy podpisywaniu jakichkolwiek dokumentów trzeba będzie uważać na to, co będzie zawarte w aneksach lub co zapisano małym drukiem. Uwaga na zainteresowanie okazywane przez ludzi nieuczciwych, chcących wykorzystać naiwną Świnię.

Życie osobiste/zdrowie: małe są szanse na nawiązanie trwałych i wartościowych znajomości. Także w sprawach rodzinnych nie wszystko pójdzie po myśli Świni. Wszelkie relacje cechować będą niezrozumienie, dysputy i brak harmonii. Co się tyczy zdrowia, to rokowania nie są najlepsze. Pojawią się spore zagrożenia, z których nie wszystkich da się uniknąć. Zachowanie optymizmu pozwoli na najlepsze dostosowanie się do atmosfery roku.


Sprawdź swój żywioł:

30.01.1911 - 17.02.1912 Metal
16.02.1923 - 04.02.1924 Woda
04.02.1935 - 23.01.1936 Drzewo
22.01.1947 - 09.02.1948 Ogień
08.02.1959 - 27.01.1960 Ziemia
27.01.1971 - 14.02.1972 Metal
13.02.1983 - 01.02.1984 Woda
31.01.1995 - 18.02.1996 Drzewo
18.02.2007 - 06.02.2008 Ogień
05.02.2019 - 24.01.2020 Ziemia

Jak postępować?

Świnia Drzewo: zadbaj o zrównoważone działanie. Jednostronność nie poprawi złych notowań. Masz wiele zadań do zrealizowania, nie tylko te, które tobie odpowiadają.

Świnia Ogień: podążaj za swoimi zainteresowaniami, lecz tylko z poparciem innych. Przede wszystkim jednak nie oczekuj natychmiastowej nagrody. Czas jest po twojej stronie.

Świnia Ziemia: dużo będzie niepowodzeń, ale pojawią się też ciekawe propozycje. Sztuką będzie rozpoznanie ich. Nie zamykaj się w sobie, tylko działaj. Powodzenia.

Świnia Metal: doceń wartość relacji z najbliższymi. Działanie w pojedynkę nie popłaca, a rady innych w roku Małpy mogą okazać się czymś bezcennym, jak najlepsze lekarstwo.

Świnia Woda: poświęć więcej czasu tym, którzy są dla ciebie ważni. Nie wahaj się poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie nawet wówczas, gdy nie wszystko pójdzie po twojej myśli...
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 443
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Re: Rok 2016 - Rok Ognistej Małpy.

Postautor: Rea » 09 lut 2016, 04:10

HOROSKOP CHIŃSKI
KOŃ

(25.I.1906 - 12.II.1907, 11.II.1918 - 31.I.1919, 30.I.1930 - 16.II.1931, 15.II.1942 - 04.II.1943, 03.II.1954 - 23.I.1955, 21.I.1966 - 08.II.1967, 07.II.1978 - 27.I.1979, 27.I.1990 - 14.II.1991, 12.II.2002 - 31.I.2003, 31.I.2014 - 18.II.2015)

2016

PROGNOZA

Nadchodzi niezbyt stabilny okres bez specjalnych okazji, okres wytężonej pracy, nie zawsze właściwie docenionej. Rok wielu wahnięć, których jakość zależeć będzie od postawy wobec życia, jaką przyjmie ten znak. Optymiści będą mieli lepiej, a pesymiści gorzej. Warto więc być optymistą, tym bardziej, że nie będzie to rok całkowicie pozbawiony sprzyjających okoliczności. Nadchodzi czas na poszerzenie swoich umiejętności i wzbogacenie wiedzy. Trzeba będzie planować i działać systematycznie, co nie zawsze zyskuje aprobatę Koni. Znak ten zwykle jest symbolem niezależności i pracy w pojedynkę. W tym roku zauważymy, że samotnie działające Konie chętnie będą się godziły na współpracę z innymi, dostrzegą korzyści płynące ze współpracy. Najsłabszymi stronami życia tego znaku w roku Małpy będą zdrowie (serce i układ krążenia ze względu na nadmiar Ognia) oraz sprawy sercowe, w kolokwialnym rozumieniu tego terminu.


Korzystne wartości, jakich powinno jak najwięcej znaleźć się w otoczeniu Konia to liczby 6 i 3 oraz kolory czerwony i pomarańczowy; sprzyjający znak zodiaku – Wąż.

Praca: to najlepsze pole działania tego znaku. Wprawdzie nic nie przyjdzie samo, ale za to będzie wiele okazji, by się wykazać. Szanse na poprawę pozycji zawodowej wyraźnie wzrosną, choć będzie wiele rozczarowujących sytuacji. Gdy kłopoty się nasilą, najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie sobie wspólnika. Innym wskazaniem na rozwiązanie pojawiających się problemów będzie poprawa organizacji i zarządzania.

2016


Finanse: lepsza kariera zawodowa niż finanse. Nie warto inwestować, lecz gdy trzeba, przed dokonaniem jakichkolwiek transakcji warto skonsultować się z profesjonalistami. Końskie wyczucie biznesu w roku Małpy nie zawsze będzie zgodne ze stanem faktycznym. Z tego samego powodu odradza się temu znakowi gry na giełdzie czy działalność spekulacyjną. Fortuna nie sprzyja, chociaż optymizm będzie tutaj najlepszym lekarstwem.

Życie osobiste/zdrowie: sprawy sercowe znacznie poniżej oczekiwań. W rodzinie stabilnie, wprawdzie bez upadków, ale także bez fascynujących Konia wzlotów. Jak wspomniałem, najgorzej będzie ze zdrowiem, szczególnie w przypadku kobiet w błogosławionym stanie. W przypadku zachorowania należy reagować natychmiast na każdy, nawet najmniejszy sygnał organizmu. W razie grożącej operacji należy bardzo uważnie wybrać datę zabiegu.
REKLAMA25.01.1906 - 12.02.1907 Ogień
11.02.1918 - 31.01.1919 Ziemia
30.01.1930 - 16.02.1931 Metal
15.02.1942 - 04.02.1943 Woda
03.02.1954 - 23.01.1955 Drzewo
21.01.1966 - 08.02.1967 Ogień
07.02.1978 - 27.01.1979 Ziemia
27.01.1990 - 14.02.1991 Metal
12.02.2002 - 31.01.2003 Woda
31.01.2014 - 18.02.2015 Drzewo

Jak postępować?

Koń Drzewo: zdecyduj się na coś konkretnego i pozostań temu wierny. Działając rozważnie i ze wsparciem otoczenia możesz przezwyciężyć niekorzystne tendencje roku Małpy.

Koń Ogień: bądź czujny. Rok jest bogaty w przeróżne możliwości, lecz nieczęsto dla ciebie. Musisz wypracować sobie metodę rozpoznawania tych nielicznych najlepszych okazji.

Koń Ziemia: patrz do przodu i nie zrażaj się przeciwnościami. To, czego nauczysz się w roku Małpy z pewnością przyda się w następnych latach. Zainwestuj w swoje wykształcenie.

Koń Metal: musisz bardzo się postarać, by w pełni wykorzystać nieliczne pojawiające się sprzyjające okoliczności. Doceń współpracę z innymi, a nie doznasz żadnego uszczerbku.

Koń Woda: dziel się swoimi pomysłami z innymi. Rok Małpy to nie czas na indywidualne podejmowanie decyzji, nie jest także dobry na ulubione przez ciebie indywidualne działanie.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 443
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Następna

Wróć do Horoskopy chińskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości