Rok Ognistej Małpy - 2016 / Kwiecień

Rok Ognistej Małpy - 2016 / Kwiecień

Postautor: xuan » 02 kwie 2016, 15:39

Kolejny miesiąc przed nami, będzie trochę zawirowań,ale będą też - jak zawsze - szanse dla kreatywnych i odważnych. Bądźcie jednak ostrożni w pobliżu wody. To będzie teraz trochę niebezpieczny żywioł.

Kwiecień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 4 kwietnia o godzinie 10:28 DST (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 5 maja do godziny 3:42 DST.

Marzec nie był spokojnym miesiącem i Metal Yin ponad Królikiem dał się mocno we znaki. Były zamachy, wypadki i wiele akcji związanych z nożem (nóż jest jednym ze znaczeń Metalu Yin). Pogoda też płatała figle i bywała krańcowo zmienna. Czy kwiecień będzie spokojniejszy i da nam wreszcie trochę odetchnąć? Zobaczmy…

W kwietniu mamy Wodę Yang ponad Smokiem. Smok jako znak zawiera głównie Ziemię ale pod tą Ziemią bije silne źródło Wody, ukryte. Dlatego nazywa się Smoka Magazynem Wody. Tej Wody nie widać, bo przykryta jest warstwą Ziemi, mówiąc obrazowo. Ale w tym roku w kwietniu pojawia się Niebiański Pień Wody Yang ponad Smokiem. Czyli Woda wydobywa się na zewnątrz, wychodzi z ukrycia, wypływa na światło dzienne. Może to oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim w przyrodzie – może być więcej mowy o wodzie, więcej wydarzeń związanych z wodą. To mogą być wydarzenia nagłe, jak gejzer albo jak tsunami. Woda która dotąd nie była groźna czy nie była problemem, nagle stanie się niebezpieczna. Niewykluczone, że w jakimś miejscu świata pojawią się gejzery albo wzmoże się ich aktywność. Częstsze mogą być powodzie i zalewanie terenów, osunięcia podmokłej ziemi. Mogą teraz częściej pojawiać się krótkie ale niebezpieczne ulewy i cyklony. Wreszcie może pojawić się tsunami. Może zostać przerwana jakaś tama lub zapora i woda zniszczy jakiś teren. Byłabym więc ostrożna z udawaniem się w takie miejsca, gdzie grożą takie rzeczy. Najbardziej narażone są północne i północno zachodnie części krajów i kontynentów. No i Holandia, która w dużej mierze znajduje się na gruntach odebranych morzu. Warto w tym miesiącu szczególnie pilnować zapór i tam. Częściej też usłyszymy o lawinach błotnych i osunięciach mokrej ziemi. Częstsze też będą awarie wodociągów i rur. To może dotyczyć też gazociągów, ropociągów – mogą pojawić się wycieki. Może też pojawić się woda w miejscu gdzie jej nie było – jakieś nowe źródła. Teoretycznie może to być też ropa odkryta w jakimś nowym miejscu albo jej nagły wyrzut z ziemi. Będzie też mowa o oceanach i zasobach wodnych, o rybołówstwie, platformach wiertniczych. Wyjdą na jaw jakieś problemy, które długo narastały i teraz staną się nagle bardzo poważne.

To będzie też widoczne w problemach i emocjach ludzi. Wyjdą na jaw sprawy ukrywane, gromadzone. Teraz wręcz wybuchną, zostaną wykrzyczane. Woda Yang jest nieobliczalną siłą oceanu, która nagle zostanie uwolniona i zerwie jakieś tamy. Bo Woda jako żywioł kocha wolność, chce płynąć tam gdzie chce. Może to zapowiadać wielkie zrywy wolnościowe. Ale takie, które ciężko zatrzymać. Może dojść do przesady i eskalacji. Ciekawa jestem jak będzie wyglądać czas około 10 kwietnia w tym roku, ponieważ właśnie wtedy Woda robi się bardzo niebezpieczna. Ścierają się jakby dwa fronty (Pies dnia i Smok miesiąca) które wyzwalają jak naciśnięcie cyngla – wybuch Wody. Być może zaobserwujemy wtedy coś ze zdarzeń opisanych wcześniej. Może nastąpić nawet jakieś trzęsienie ziemi i tsunami.
Tak więc w tym miesiącu coś wypłynie z wielką siłą i ciężko będzie nad tym zapanować. Mogą pojawić się większe demonstracje, marsze a nawet strajki.

Ciężko będzie teraz dyskutować na argumenty. Ludzie będą skłonni do przesady i najchętniej wyleją przysłowiowe dziecko z kąpielą. Może być bardzo radykalnie. Teraz wszystko może być widziane jako czarno białe bez odcieni szarości. Do tego Woda symbolizuje też strach, obawy i pesymizm. Może więc pojawić się mnóstwo przesadzonych wieści, ludzie będą się straszyć nawzajem i we wszystkim będą wietrzyć spisek. Wzmocnieniu mogą ulec jakieś frakcje fundamentalizmu religijnego. To czas przesady. Być może pewne idee będą tak mocno podkreślane, z taką przesadą że aż śmieszne. Można w ten sposób zaszkodzić jakimś sprawom. Wiele osób ulegnie swoim skrywanym dotąd emocjom i postanowi mścić się na innych, wykorzystywać swoją przewagę. Nie poddawajcie się więc temu nastrojowi. To tylko taki miesiąc. Pewne rzeczy się wydarzą ale tak naprawdę nie musi to Was aż tak bardzo dotyczyć, chyba że będziecie żywiołowo brać w tym udział. Każdy żywioł ma wiele znaczeń. Woda to strach, pesymizm, ale też wolność, mądrość i przedsiębiorczość. To jest dobry czas aby rzucić się w wir własnej pracy i zrobić krok naprzód we własnej karierze. Wykorzystać swoją wiedzę i czerpać z tego korzyści. Może nawet rozszerzyć swoją działalność. To dobry czas na nauczanie i przekazywanie wiedzy. Ludzie będą teraz chłonni i ciekawi nowego. To świetny czas na filozoficzne dysputy o ile nie wpadniemy w przesadę. Może się zdarzyć że dopadnie Was chandra czy pesymizm, ale nie poddawajcie się. Zapalcie świecę, idźcie na zajęcia zumby i skorzystajcie z tych słonecznych dni, które się trafią. Ten czas jest wspaniały dla wizjonerów i marzycieli, bo teraz nie ma granic. Wszystko może być do osiągniecia. Dlatego zamiast wdawać się w dysputy z toksycznymi ludźmi – postawcie krok na nowym terenie :o) Wymyślcie nowy towar, nową usługę i zacznijcie ją reklamować. Gdy wszystko się uspokoi, będziecie już wiele kroków przed konkurencją. Wspaniały czas na naukę i inwestowanie w rozwój osobisty.

W feng shui centralne miejsce zajmuje teraz gwiazda Ognia, zapowiadająca spektakularne wydarzenia i wyjście na jaw wielu spraw. Ale też wiele rzeczy będzie na pokaz, dla pozorów. Niestety może to też zapowiadać wybuchy i eksplozje. Mogą być w niebezpieczeństwie jakieś osoby wysoko postawione, może nawet urzędnicy państwowi czy politycy. Podjęte mogą też zostać złe decyzje, pod publikę i te decyzje za jakiś czas staną ością w gardle rządzących, bo nie zapominajmy, że w miesiącu mamy gwiazdę Ognia ale w roku jako całości w centrum jest gwiazda Ziemi. Ogień karmi Ziemię a Ziemia w nadmiarze może przynieść zastój i choroby. Tak więc w tym miesiącu mogą zostać podjęte decyzje, które mogą przynieść wielkie kłopoty nie tylko krajowi ale samym rządzącym. Powinni więc działać bardzo mądrze i ostrożnie. Szczególnie że teraz będzie skłonność do przesady. Jakieś uczucia i emocje mogą mieć wpływ na decyzje i nie jest to dobre. W tym miesiącu logika i rozsądek niestety ustępują miejsca prostym emocjom jak chęć władzy absolutnej, gniew i zemsta. Mam nadzieję, że politycy nie ulegną tym wpływom.
Jeśli chodzi o kierunki, których należy unikać, to z pewnością jest to kierunek północ-południe i północny wschód-południowy zachód. Odpuściłabym sobie latanie samolotem na tych liniach (lepiej połączyć kilka kierunków, przesiadając się, niż lecieć prosto). Byłabym też ostrożna podczas podróży morskich, ponieważ statki mogą teraz mieć duże problemy, może się nawet zdarzyć zatonięcie. Na zachodzie krajów lub kontynentów może pojawić się jakiś wirus i sprawiać problemy. Ogólnie uważajcie nad wodą, ponieważ większa jest teraz możliwość utonięcia.

A co czeka poszczególne żywioły osobiste?

Drzewo Yang – szykują się jakieś sprawy do rozwiązania. Wrócą jakieś problemy z przeszłości i teraz już nie da się ich obejść bez zajęcia się nimi. Pojawi się też możliwość zdobycia jakichś umiejętności. Miesiąc pełen zajęć i nieco męczący, ale z satysfakcją. W kwestii zawodowej uważajcie na możliwość strat (kieszonkowcy). Sprawdźcie też zabezpieczenia komputera.

Drzewo Yin – wspaniały czas do nauki i inwestowania w swój rozwój. Wszystko będzie sprzyjać, wiatr w żaglach. Będzie też okazja do zarobienia. Świetny moment do szukania kooperantów i pomocników. Coś co wydaje się ciężarem ponad siły, tak naprawdę okaże się proste i przyniesie mnóstwo korzyści. Nie bójcie się wyzwań!

Ogień Yang – ten miesiąc będzie trochę wymagający. Możecie mieć teraz więcej styczności z prawem niż byście pragnęli. Uważajcie więc za kółkiem. Sprawdźcie też czy wszystkie papiery macie w porządku. Trudny i męczący miesiąc, więc nie bierzcie sobie dodatkowych zadań bo i tak stresu będziecie mieć po sufit. Poproście o pomoc kogoś mieszkającego daleko, a uzyskacie cenną poradę.

Ogień Yin – możliwy jest awans lub nagroda, ale za tym pójdą pewne zobowiązania, więc zastanówcie się czy gra warta świeczki. Czytajcie wszystko co napisane małym druczkiem, bo może się okazać że awans oznacza więcej obowiązków ale za te same pieniądze…Panie Ognie Yin mogą rozglądać się za swoją drugą połówką. Ale uważajcie na stalkerów.

Ziemia Yang – bardzo dobry finansowo czas. Będzie wiele okazji do zarobienia, będą też pieniądze, których się nie spodziewacie. Być może pojawią się zaległe pieniądze, które zawsze Wam się należały. To jest też dobry czas do rozpoczęcia działalności. Pojawią się wokół Was pomocni ludzie. Do dzieła!

Ziemia Yin – pieniądze leżą wprost na ziemi, trzeba się tylko schylić. Świetny moment na założenie działalności. Dobierzcie mądrze pomocników; ktoś z daleka albo z dawnych znajomych, będzie mieć dla was cenne rady. Może nawet warto zaproponować tej osobie współpracę. Panowie Ziemie Yn będą teraz otoczeni wianuszkiem adoratorek. Panie urzędniczki będą Wam ułatwiać wszelkie sprawy :o)

Metal Yang – zapowiada się bardzo pracowity czas, a kluczem do sukcesu jest kreatywność. Są zaległości i trzeba je jakoś usunąć aby wreszcie pójść do przodu. To dobry miesiąc na przedstawienie swoich pomysłów szefowi. Ale lepiej poczekać aż będzie mieć dobry humor, bo możecie niesprawiedliwie oberwać. Uważajcie też na drogach, noga z gazu. Nadmiar możliwości może Was teraz rozpraszać. Pielęgnujcie sztukę wyboru tego co ważne.

Metal Yin – będzie wsparcie, będzie pomoc, ale pracy wiele. Nieco męczący miesiąc ale za to wielka satysfakcja, bo możecie zrobić duży krok naprzód. Otrzymacie trudne zadanie, ale dzięki kreatywności zabłyśniecie talentem i zwrócicie na siebie uwagę ważnej osoby. Ktoś, kogo uważaliście dotąd za wroga, wyciągnie pomocną dłoń i może wiele spraw ułatwić.

Woda Yang – zapowiada się bogatsze życie towarzyskie i wiele nowych kontaktów. W pracy najbardziej może się sprawdzić model grupowy. Pojawi się jednak jakaś sprawa z przeszłości, która pokrzyżuje nieco plany i trzeba będzie je zmienić. Trzeba też trzymać emocje na wodzy aby nie popaść w poważne kłopoty. Łatwe pieniądze mogą okazać się pułapką.

Woda Yin – możecie mieć wrażenie, że nikt Was nie rozumie a Wasze intencje odczytywane są opacznie. Nie przejmujcie się tym i róbcie swoje. Spodziewana nagroda może się opóźnić a laury może zgarnąć ktoś inny. Dlatego w tym miesiącu nie liczcie na zbyt wiele. Większym powodzeniem będą się cieszyć projekty prowadzone na odległość niż te wokół Was. Jeśli wysyłacie swoje prace na konkurs gdzieś daleko, macie dużą szansę powodzenia. Dobry czas na kontakty z ważnymi ludźmi z daleka.


Życzę wspaniałego miesiąca! Wykorzystajcie go jak najlepiej!

xuan
mistrz Feng Shui i ba zi
 
Posty: 30
Rejestracja: 05 sie 2011, 08:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Płeć: Kobieta
Droga życia: 11

Wróć do Horoskopy chińskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości