Rok Ognistej Małpy - 2016 - Luty

Rok Ognistej Małpy - 2016 - Luty

Postautor: xuan » 15 lut 2016, 11:25

No i czas na najświeższą prognozę - luty - pierwszy miesiąc Roku Ognistej Małpy!

Luty według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 4 lutego o godzinie 10:46 (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 5 marca do godziny 4:44.

To będzie pierwszy miesiąc nowego chińskiego roku - Roku Małpy. Ludowe zwyczaje rozpoczęcia roku w Chinach odnoszą się do roku lunarnego, który rozpocznie się 8 lutego, jednak dla Feng Shui i astrologii Ba Zi, początkiem roku jest Li Chun czyli Początek Wiosny i dlatego witamy nowy rok 4 lutego. Wiąże się to ze zjawiskiem astronomicznym, polegającym na tym, że Słońce mija 15 stopień znaku Wodnika.

Rozpoczynamy więc Rok Małpy, o którym pisałam w poprzednim poście. Początek roku może być burzliwy i pełen zmian. Wszystko może dziać się szybko i możemy nie nadążać za zmiennością okoliczności. Taka będzie specyfika Ognia Yang patronującego Rokowi Małpy. W lutym mamy z kolei Metal Yang ponad Tygrysem. Tygrys zawiera głównie Drzewo i Ogień, więc już mamy konflikt z Metalem. Już w obrębie miesiąca. Do tego dochodzi konflikt Tygrysa z miesiąca z Małpą roku - tu spotyka się też Drzewo z Metalem. Widać więc, że ta niezgoda i tarcie są wielopoziomowe. Na szczęście dalsza część roku zapowiada się nieco spokojniej.

Czego więc można się spodziewać w lutym? Obraz energii w tym miesiącu obejmuje broń, nawet ciężką broń - Metal Yang symbolizujący czołgi i samoloty. To wszystko na wybuchowym Tygrysie. Może to oznaczać jakieś eksplozje, użycie ciężkiej broni lub wybuch czegoś. Ogień ponad Małpą w roku może zapowiadać ogniste zjawiska na niebie, a więc wybuchy słoneczne, meteoryty a nawet eksplozję jądrową. Może to też niestety oznaczać - szczególnie w lutym - pożar lub eksplozję w jakimś samolocie, niestety może nawet zestrzelenie. Może to być zabłąkany pocisk albo resztki jakiejś rakiety kosmicznej. Z drugiej strony ta kombinacja może też zapowiadać rozwój badań kosmosu i wystrzelenie jakiejś sondy czy rakiety badawczej. Czas pokaże. Ze względu na starcie Małpy i Tygrysa w lutym, czyli Metalu i Drzewa, trzeba będzie uważać na możliwość urazów w trakcie podróży, złamania i zwichnięcia. Tak więc noga z gazu. Uważajmy też jako piesi i podczas uprawiania sportów zimowych. Może też się zdarzyć że jakaś metalowa konstrukcja się przewróci.

Pogoda też może płatać figle; mogą pojawiać się skrajności pogodowe, opady śniegu, gradu, mrozy i gołoledź na przemian ze słonecznymi dniami. Jakieś oblodzenia mogą powodować problemy, być może na rzekach. Mogą też zdarzać się jakieś wypadki związane z górami lodowymi czy lodowcami. Mogą też być częstsze lawiny. Tak więc wyjeżdżając w góry, bądźcie ostrożni.

W ludzkich emocjach też będzie się działo :o) Emocje (Ogień roku) kontra logika (Metal miesiąca). Być może nastąpią rozruchy, które będą musiały być stłumione siłą. Być może trzeba będzie użyć ciężki sprzęt. Jednocześnie będzie to wspaniały czas do wprowadzania w życie stanowczych zmian. Możecie więc śmiało rozpocząć uprawianie jakiegoś sportu czy rzucić nałóg. Bardzo skutecznie będzie można teraz schudnąć. Jeśli macie do przygotowania jakąś pracę naukową czy badania naukowe do przeprowadzenia - teraz warto się za to zabrać. Jednym słowem, skoro energia chce zmian, poddajmy się jej, zacznijmy zmieniać siebie, zastanówmy się w jakim kierunku pójść. Można też rozpocząć remont. Łatwiej pójdzie odrabianie zaległości i likwidowanie niedociągnięć. Dopisze Wam kreatywność i będziecie mieć sto pomysłów na minutę. Te ciekawsze zapisujcie, bo mogą się przydać. Tak więc kochani jest to świetny czas do zaczynania od nowa. Wykorzystajcie to. Lepiej natomiast nie wdawać się teraz w dyskusje, bo mogą być zażarte i ciężko będzie znaleźć konsensus, bo obie strony okopią się po dwóch stronach barykady. Przyszły miesiąc będzie już bardziej harmonijny i wtedy łatwiej będzie znaleźć zrozumienie.

W Feng Shui centralne miejsce zajmuje teraz energia 2 związana ze zdrowiem, lekarzami, macierzyństwem, ale też z blokadami. Mogą nastąpić teraz różne utrudnienia i opóźnienia, może być więcej strajków, również okupacyjnych. W mediach sporo miejsca zajmie teraz temat macierzyństwa (program 500 + ), szpitali, szczepień i leków. Pojawi się też temat żywności; być może na jaw wyjdą jakieś afery ze skażoną żywnością lub GMO. Energia 2 może też niestety zapowiadać jakieś epidemie, zadbajcie więc teraz o większą odporność. Ze względu na możliwość opóźnień i przeszkód wszelkiego rodzaju - na spotkania wyjeżdżajcie wcześniej. Energia 2 związana jest również z gromadzeniem i miedzy innymi z bankowością. O tym też wiele usłyszymy w lutym.

Ciekawie układają się teraz energie w poszczególnych kierunkach - są zdublowane, więc ich znaczenie może okazać się silniejsze i trwalsze. Lepiej unikać kierunku NE-SW ze względu na energię Żółtej Piątki mogącej powodować wypadki i nieszczęścia. Kierunek zachodu może się wiązać z silnymi niszczącymi wichurami. Na północy może ujawnić się jakiś skandal, może jakaś afera w stoczni lub na północy państw czy kontynentów. Kierunek południowego zachodu wygląda ciekawie, być może tam powstanie jakiś problem który będzie mieć wpływ na stolicę jakiegoś państwa. Może górnicy przyjadą do stolicy? Czas pokaże. Sprawy górnictwa i gazu też będą dyskutowane ze względu na obecność gwiazd Ziemi w centrum. Jeśli szukacie romansu - jedźcie na zachód albo postawcie w zachodniej części mieszkania piękne kwiaty w wazonie. W północnej części mieszkania uważajcie na plotki i awarie sprzętów. Tu może się psuć jedno za drugim. Pokoje południowo wschodnie wykorzystajcie do nauki i pracy - tam przyświeca Wam gwiazda mądrości. Generalnie znaczenie kierunków pokrywa się w tym miesiącu z przepowiednią Feng Shui na rok Małpy - zajrzyjcie więc do prezentacji, której adres jest w poprzednim poście, tam znajdziecie więcej szczegółów.

Ponieważ luty rozpoczyna wiosnę w kalendarzu Feng Shui, warto pomyśleć teraz o zdrowiu, szczególnie o wątrobie związanej z żywiołem Drzewa. Luty to świetny miesiąc na przeprowadzenie kuracji oczyszczających, wszelkich postów. Osobiście polecam nasz polski sok z brzozy - najlepiej bez cukru. Pomoże on oczyścić organizm i doda nowych sił. Warto pić szklankę codziennie na czczo aż do końca lutego a najlepiej do następnej pełni Księżyca. Życzę Wam, kochani, wzmocnienia zdrowia i wspaniałego miesiąca, pełnego optymizmu i radości.

A co czeka poszczególne żywioły osobiste?

Drzewa Yang - (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui na przykład http://www.tradfs.com/kalkulatory.html ) powinny uważać na możliwość kar i mandatów, więc noga z gazu! Trzeba też uważać na emocje aby nie wplątać się przez to w kłopoty. Zanim coś zrobicie, trzy razy pomyślcie. Łatwo będzie Was teraz sprowokować. Na horyzoncie pojawi się jakaś intratna propozycja, ale pamiętajcie że nie wszystko złoto co się świeci.

Drzewa Yin - mogą zostać teraz za coś wyróżnione i docenione. Dobry czas do załatwiania spraw prawnych i notarialnych albo proszenie szefa o podwyżkę :o) Uważajcie jednak na fałszywych przyjaciół. Przypadkiem dowiecie się że kopano pod Wami dołki.....Kluczem do sukcesu będzie kreatywność. Pieniądze widać już na horyzoncie. Panie Drzewa Yin mogą spotkać swoją drugą połówkę.

Ognie Yang - powinny kupować teraz losy na loterii, ponieważ jest spora szansa wygranej. Spotkacie też przyjaciół z dzieciństwa lub z daleka, dawno nie widzianych. Będzie trochę stresu w związku z nawałem pracy; pilnujcie aby nie zrobić sobie zaległości. Na szczęście w trudnych momentach możecie liczyć na czyjąś pomocną dłoń. Nie wahajcie się więc prosić o pomoc. Kto powiedział, że musicie wszystko robić sami???

Ognie Yin - zapowiada się jakiś zastrzyk pieniędzy lub nawet podwyżka. Generalnie w tym roku macie szansę na awans i coś może drgnąć już w lutym w tej sprawie. Będzie wsparcie i pomoc, nie bójcie się. Wasza kreatywność i pracowitość zostanie nagrodzona. Panowie Ognie Yin mogą się rozejrzeć za damą swojego serca.

Ziemie Yang - Was czeka pracowity miesiąc, bo trzeba będzie uporać się z jakimiś zaległościami albo sprawami z przeszłości. Będzie trochę stresu i nie będzie łatwo. Ale za to ktoś pomoże Wam uzyskać jakieś korzyści, które Wam się należą. Warto prosić o pomoc ludzi mających wpływy lub znających się na prawie. Nie bójcie się, coś co wygląda źle i beznadziejnie, okaże się bardzo obiecujące.

Ziemie Yin - od Was będzie wymagana kreatywność i na rzęsach stawanie aby zadowolić otoczenie. Ale wszystko będzie teraz Wam sprzyjać. Zróbcie ten krok, który obawialiście się zrobić a wszystko się uda. Gdy tylko zaczniecie działać, pojawi się łańcuch pozytywnych zdarzeń A to za przyczyną wsparcia z daleka lub od dalekich krewnych czy znajomych. Do dzieła!

Metale Yang - Wasze życie towarzyskie teraz rozkwitnie ale uważajcie na propozycje znajomych. Może się zdarzyć, że zostaniecie wplątani w jakiś ciemny interes. Nic nie kupujcie z nieznanych źródeł. Warto kupić parę losów na loterii. Miesiąc dość pracowity i męczący, niewykluczone że otrzymacie jakieś nowe obowiązki.

Metale Yin - będzie Wam się wydawać, że nikt Was nie rozumie. Otoczenie może mieć tendencję do opacznego pojmowania Waszych intencji. Szef może Was wyróżnić ale za to koledzy będą patrzeć wilkiem. W przyszłym miesiącu sprawy się złagodzą, nie martwcie się na zapas. Róbcie swoje a może nawet otrzymacie podwyżkę i awans. Wreszcie pokażecie co potraficie.

Wody Yang - będzie wiele spraw do załatwiania, może chodzić o jakieś sprawy rodzinne. To będzie pracowity i nieco męczący miesiąc, ale jeśli rozegracie sprawy mądrze, pojawią się korzyści finansowe. Warto kupować losy na loterii. Trzy razy się zastanówcie zanim coś zrobicie, bo pamiętajcie że co nagle to po diable. Bardzo łatwo będzie teraz wpakować się w kłopoty, nie wybierajcie więc drogi na skróty.

Wody Yin - pojawi się wsparcie i pomoc. Postawcie na pracę w grupie, a korzyści będą ogromne. Kluczem do sukcesu będzie kreatywność. W tym miesiącu macie szansę zdobyć wszystko co tylko chcecie. Sprawy będą układać się same. Bądźcie jednak przygotowani na szybkie reagowanie na zmiany - w tym niech będzie Wasza siła. Bądźcie pierwsi z pomysłem a wygracie.

3 lutego 2016
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek
Mistrz Feng Shui FSRC

xuan
mistrz Feng Shui i ba zi
 
Posty: 30
Rejestracja: 05 sie 2011, 08:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Płeć: Kobieta
Droga życia: 11

Wróć do Horoskopy chińskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości