Rok Ognistej Małpy - 2016 - / Marzec

Rok Ognistej Małpy - 2016 - / Marzec

Postautor: xuan » 10 mar 2016, 14:42

Dla tych, którzy interesują się co nas w marcu czeka (już od pięciu dni trwa ten miesiąc) tutaj prognoza. Ten rok nie jest łatwy, energie są bardzo dynamiczne...


Marzec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 marca o godzinie 4:44 (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 4 kwietnia do godziny 10:28 DST.

Po burzliwym lutym, chciałoby się trochę spokoju…niestety marzec jeszcze nie będzie należeć do spokojnych miesięcy. Może nie będzie aż tak wybuchowy i wojowniczy jak luty, ale wciąż nie będzie można nazwać tego miesiąca całkiem spokojnym. Miejsce Metalu Yang zajął teraz Metal Yin. Mamy więc Metal Yin ponad Królikiem zawierającym Drzewo. W lutym energie dawały obraz otwartego konfliktu i ostrych działań, ostrych cięć i stanowczych posunięć. Teraz może być trochę inaczej. Metal Yin symbolizuje ostrze noża, biżuterię, ornamenty, jest to bowiem delikatniejszy typ Metalu niż Metal Yang z lutego. Metal Yang jest jak słoń w składzie porcelany – idzie i niszczy, depcze, używa rozwiązań siłowych. Metal Yin natomiast działa w trochę inny sposób. Może wbić komuś nóż w plecy znienacka. Jego działanie może być z pozoru delikatne i niegroźne. Marzec to miesiąc bardzo silnego Drzewa, w dodatku Drzewa, które jest bardzo odporne i umie się dostosować. Drzewo z lutego to twardy pień, można go ściąć albo złamać. Drzewo w marcu jest raczej jak trawa, która po suszy lub gradzie, po zdeptaniu a nawet spaleniu – potrafi się odrodzić i porosnąć na nowo cały dostępny obszar. Świetnym obrazem takiego układu energii jest powiedzenie „trafiła kosa na kamień”. Wszelkie działania próbujące ograniczyć wolność trawy, przyniosą jeszcze silniejszy jej rozwój. Trawa się ugnie ale źdźbła się ponownie wyprostują, jeszcze silniejsze. Ciekawa sytuacja będzie w tym miesiącu, ponieważ – nadal mówiąc przenośnią – Ogień roku Małpy przyjdzie na odsiecz trawie i stopi metalowe narzędzia. W praktyce może to oznaczać, że jakaś siła z zewnątrz będzie próbować powstrzymać kontrolę Metalu nad Drzewem.

Taka sytuacja sprzyja wszelkim ruchom wolnościowym i działaniom ludzi chcących się od czegoś wyzwolić. Nie będzie to jednak takie proste. Wiele może być działań ukrytych, z zaskoczenia, przysłowiowe wbijanie noża w plecy. Dotychczasowi przyjaciele mogą się stać nagle wrogami. Wiele będzie słów raniących niesprawiedliwie. Pewnych rzeczy nie da się już potem odwołać. Niewykluczony jest nawet zamach lub sfingowany wypadek jakiegoś polityka. Może nawet jakaś znana osoba umrzeć lub ciężej zachorować. Będzie wiele sprzecznych opinii i dezinformacja. Nie wierzcie we wszystko co zobaczycie. Pewne zdarzenia są sztucznie nadmuchiwane aby przykryć inne. Szukajcie drugiego a nawet trzeciego dna. Wierzcie we własny rozsądek i własne doświadczenia lub opinie osób które znacie od dawna i szanujecie. Jest teraz szansa na jakąś dobrą przemianę. Jeśli szansa zostanie dobrze wykorzystana, reszta roku zapowiada się lepiej i zostanie zażegnane zagrożenie.

W kontaktach międzyludzkich będą skrajne emocje i ciężko będzie się porozumieć, ale strona atakująca straci a atakowana i uciskana zyska. Pamiętajcie o tym, to taki czas. Wkrótce role się odmienią i nie warto mieć wtedy na sumieniu skrzywdzonych czy obrażonych ludzi :o) Bądźcie dobrzy dla innych.

Jak ten dziwny czas wykorzystać aby przeżyć go z sukcesem? Ciężko będzie się skupić, będziecie rozproszeni, będziecie próbowali zająć się zbyt dużą liczbą spraw. Ciężko będzie dotrzymać terminów. Gdy coś kontynuujecie od dawna – nagle możecie stwierdzić, że w sumie chcielibyście to zrobić całkiem inaczej. Będziecie więc zaczynać od nowa. Dlatego uważnie zaplanujcie sobie ten czas, bo może się okazać, że nie jesteście w stanie dotrzymać umów. To dobry czas do zaczynania, ale mniej do kończenia i kontynuowania. Cierpliwość nie będzie teraz Waszą mocną stroną. Za to Wasza kreatywność sięgnie teraz szczytów. Zapisujcie pomysły, bo wiele z nich jest bardzo odkrywczych i jeśli je zrealizujecie, możecie uczynić duży postęp w Waszych karierach. Jest to też bardzo dobry czas do zabiegów związanych z urodą i fryzjerstwem. Wspaniały czas do planowania ogrodów i pierwszych wiosennych prac. Cieszcie się więc tym czasem, nabierzcie dystansu. Warto też zająć się jakimś nowym tematem, zgłębić jakąś wiedzę.

W wiadomościach usłyszycie sporo na temat komunikacji, podróży, Internetu, przesyłania danych. Niewykluczone że pojawią się jakieś utrudnienia w tym zakresie. Jest możliwość przywrócenia granic w sensie kontroli. Na celowniku mediów mogą znaleźć się też paliwa, alkohol, wszelkie płyny, jakieś zakłady chemiczne. Może wrócić sprawa epidemii i szczepionek. Wszystko to za sprawą energii, które znalazły się w centrum wykresu Feng Shui. Te energie symbolizują wiele rzeczy; między innymi wszystko co związane z wodą, morzem, rzekami, płynami oraz transportem, podróżami. Również sprawy zdrowia i odporności. Przekazywanie wiedzy, nauczanie i przekazywanie informacji. Niewykluczone że ujawnione zostaną jakieś przecieki informacji lub szpiegostwo. Jednocześnie trzeba będzie uważać na możliwość wirusów lub Trojanów w komputerze. Branża komunikacyjna i IT może mieć teraz sporo pracy. Bardzo możliwe że pojawią się teraz również jakieś sprawy związane z handlem, także internetowym. Energia wskazuje także na możliwość wyciągania jakichś szczegółów z życia intymnego ludzi i może nawet wybuchnąć jakiś skandal z tym związany. Energie Feng Shui w tym miesiącu mogą również przywołać sprawy związane z religią i posiadaniem dzieci (in vitro na przykład). Wiele z tych spraw wyciągniętych zostanie aby je uregulować bądź uporządkować. Ale efekt może być odwrotny. Pisząc kolokwialnie – tę energię ciężko upilnować i wziąć w jakieś ramy, więc będziemy świadkami pokazówek, przesady i wylewania dziecka z kąpielą. Trzeba przeczekać :o)

A co czeka poszczególne żywioły osobiste?

Drzewa Yang – mogą liczyć na miesiąc pełen emocji, ale trzeba uważać na konkurencję i ukrytych wrogów, ponieważ coś na co liczycie, może zostać Wam sprzątnięte sprzed nosa. Wszystko teraz zależy od Waszego refleksu. Uważajcie komu powierzacie tajemnice. Panie Drzewa Yang muszą uważać na swoje postępowanie aby przypadkiem nie zniechęcić adoratora…Bądźcie miłe i nie wychodźcie przed szereg, dajcie szansę adoratorowi na pierwszy krok.

Drzewa Yin – będą musiały wykazać się kreatywnością aby uniknąć paru zasadzek. Uważajcie teraz aby nie popełnić błędu. Działajcie rozsądnie i otoczcie się dobrymi doradcami. Jeśli rozegracie to właściwie – za rogiem czeka spory sukces.

Ognie Yang – dla Was zapowiada się całkiem dobry czas, ale uważajcie na sferę finansową. Nie dajcie się wciągnąć w szemrane interesy. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Panowie Ognie Yang powinni uważać na rywali i zadbać o właściwą atmosferę w rodzinie, ponieważ możliwe są nieporozumienia a nawet rozstania. Ostrożnie z wydatkami.

Ognie Yin – powinny skupić się na swojej pracy i nie liczyć zbytnio na łatwe pieniądze. To prawda, że coś tam można na loterii wygrać, więc warto czasem kupić los, ale nie liczcie że w ten sposób rozwiążecie Wasze problemy. Trzeba się ostro wziąć do pracy i wtedy sukces murowany.

Ziemie Yang – mogą oczekiwać ciekawego miesiąca pełnego zaskoczeń. Pojawią się pomocni ludzie, którzy bardzo ułatwią Wam pewne sprawy. Uda się załatwić rzeczy, które wisiały na Was od dawna. Powinny się na skutek tego poprawić finanse. Poczujecie jak spada jakiś ciężar z Waszego serca.

Ziemie Yin – czeka pracowity miesiąc ale mogą liczyć na pomoc. Coś co się wydawało bardzo trudne i wręcz nie do ruszenia – paradoksalnie okaże się proste i łatwe. A tak się tego baliście…Zróbcie koniecznie pierwszy krok i ruszcie te trudne sprawy. Teraz macie szansę na sukces.

Metale Yang – mogą mieć problem z porozumieniem się z otoczeniem. Wasze intencje mogą zostać zrozumiane opacznie. Przypadkiem dowiecie się, że szykowano na Was niemiłą pułapkę :o) Na szczęście możecie zawsze liczyć na przyjaciół. Zaufajcie intuicji i ostrzeżeniom mądrych ludzi.

Metale Yin – czeka miesiąc pracowity i jest szansa na awans. To wspaniały miesiąc na śmiałe kroki i pokazanie się światu, bo konkurencja odpadnie w przedbiegach. W praktyce macie sukces w garści, tylko po niego sięgnąć. Uważajcie jednak na kieszonkowców i złodziei. Nie liczcie też na pomoc w nawale pracy, bo okaże się, że wszyscy naokoło są akurat bardzo zajęci.

Wody Yang – będą mogły liczyć na wsparcie w jakimś dużym projekcie. Zapowiada się ciekawie. Ale być może trzeba będzie wybierać: czas dla rodziny lub praca. Kluczem do sukcesu będzie kreatywność i współpraca z kimś z daleka.

Wody Yin – dla Was miesiąc szykuje trochę spraw do załatwienia. Jakieś zaległości już się tak nagromadziły, że blokują postęp. Jakaś życzliwa dusza z daleka postanowi Wam jednak podać pomocną dłoń. Doceńcie to i okażcie wdzięczność. Wspólna praca może zaowocować i kto wie? Może nawet przekształcić w coś trwalszego :o)

xuan
mistrz Feng Shui i ba zi
 
Posty: 30
Rejestracja: 05 sie 2011, 08:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Płeć: Kobieta
Droga życia: 11

Wróć do Horoskopy chińskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość