Rozkład; Analiza Freuda dla MAL.

Losuję karty, pierwsza interpretacja należy do Ciebie.
Bardzo proszę o weryfikację.
Daty urodzenia, imiona, bardzo proszę podawać w prywatnej wiadomości.

Re: Rozkład; Analiza Freuda dla MAL.

Postautor: Elzbieta » 12 lut 2020, 17:05

1 - Umysł świadomy; Co obciąża moją (Jego) głowę ? Królowa Buław...5 Buław...10 Denarów
ObrazekObrazekObrazek

2 - Nieświadomy umysł; Co pragnie wyjść na powierzchnię ? Śmierć...As Kielichów...Sąd Ostateczny
ObrazekObrazekObrazek

3 -Superego; Jaki jest mój(jego) główny cel ; 7 Kielichów...As Mieczy...4 Mieczy
ObrazekObrazekObrazek

4 - Superego; Moja najpilniejsza potrzeba ? Rydwan...Cesarz...Królowa Mieczy[b]
ObrazekObrazekObrazek

5 - Ego; Kim jestem ? EGO [b]4 Kielichy...8 Buław...Król Denarów

ObrazekObrazekObrazek

6 - Id; Jakie jest nieokreślone źródło moich zachcianek, potrzeb, pragnień; 8 Kielichów...2 Denary...Koło Fortuny
ObrazekObrazekObrazek

7 - Sublimacja; Jak mogę zamienić niespełnione pragnienia w coś pożytecznego ?; 6 Buław...Diabeł...8 Mieczy
ObrazekObrazekObrazek

8 - Zasada przyjemności; Co sprawia mi przyjemność ? Cesarzowa ...Słońce...Gwiazda
ObrazekObrazekObrazek

9 - Zasada rzeczywistości; Co trzeba zrobić ?; As Denarów...10 Denarów...7 Denarów
ObrazekObrazekObrazek
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2235 razy
Otrzymał podziękowań: 2184 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Malefica » 12 lut 2020, 23:10

1 - Umysł świadomy; Co obciąża moją (Jego) głowę ? Królowa Buław...5 Buław...10 Denarów
ObrazekObrazekObrazek
Siedzi na nim kobieta, która rządzi, nie znosi sprzeciwu. Wie że jak jej się przeciwstawi to będzie miał źle. Rozmyśla o kłótniach, chce udowodnić swoją rację. Chce konkretów. Myśle że ta kobieta narzuca mu jakieś informacje, które powodują kłótnie i on o nich myśli, bądź myśli o tym, dlaczego te sytuacje konfliktowe powstają.
2 - Nieświadomy umysł; Co pragnie wyjść na powierzchnię ? Śmierć...As Kielichów...Sąd Ostateczny
ObrazekObrazekObrazek
Chce zakończyć coś, może jakieś marzenia, oczyścić sytuację, coś wyjaśnić.

3 -Superego; Jaki jest mój(jego) główny cel ; 7 Kielichów...As Mieczy...4 Mieczy
ObrazekObrazekObrazek
Dotarło do niego że nie można żyć złudzeniami i marzeniami, trzeba czegoś zaprzestać.

ObrazekObrazekObrazek
Potrzebuje jak najszybciej się ustatkować, zostać mężem ojcem, z kobietą, któa dużo wycierpiała i walczyła dotąd aż wygrała?
ObrazekObrazekObrazek Kimś kto ma świadomość że coś stracił, że czegoś nie zauważył, kimś kto działa zbyt szybko, ale tez zdecydowanym silnym facetem, samcem Alfa, no Królem Denarów

6 - Id; Jakie jest nieokreślone źródło moich zachcianek, potrzeb, pragnień; 8 Kielichów...2 Denary...Koło Fortuny
ObrazekObrazekObrazek
Jest świadomość że pora odejść, jednak nie może się zdecydować, a los się odwrócił.

7 - Sublimacja; Jak mogę zamienić niespełnione pragnienia w coś pożytecznego ?; 6 Buław...Diabeł...8 Mieczy
ObrazekObrazekObrazek
W jego dzieciństwie nauczono go że żeby coś osiągnąć trzeba manipulować ludźmi. Trzeba kogoś uzależnić od siebie żeby osiągnąć cel. On już to osiągnął?

8 - Zasada przyjemności; Co sprawia mi przyjemność ? Cesarzowa ...Słońce...Gwiazda
ObrazekObrazekObrazek
Przyjemnością jest dom, kobieta opiekująca się domem, szczęście rodzinne, podniesienie się, zmiana...

9 - Zasada rzeczywistości; Co trzeba zrobić ?; As Denarów...10 Denarów...7 Denarów
ObrazekObrazekObrazek

Zmienić się, odejść od przeszłości, zacząć pracować i cierpliwie czekać na owoce pracy i efekty.

Malefica

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postautor: Elzbieta » 14 lut 2020, 21:26

Elzbieta pisze:1 - Umysł świadomy; Co obciąża moją (Jego) głowę ? Królowa Buław...5 Buław...10 Denarów
ObrazekObrazekObrazek

Umysł świadomy, czyli on zdaje sobie sprawę ze swojej trudnej sytuacji, położenia. Karta Królowa Buław w tym układzie oznacza jego. Człowieka, który lubi żyć na pokaz, być w centrum uwagi, lubi kochać i być kochanym, uwielbianym. Jego płożenie - obecna sytuacja nie pozwala mu na to. Zdaje sobie sprawę, że aby ponownie mógł błyszczeć być w centrum zainteresowania będzie musiał o to mocno zabiegać. Martwi się, że może mu się to nie udać. Zbyt wiele spraw stoi na przeszkodzie, zbyt dużo obciążeń z przeszłości są i będą przeszkodą.

ObrazekObrazekObrazek
Swój żal za tym co stracił, zaprzepaścił, tkwi w jego nieświadomości. i chce dać mu do zrozumienia, że jeszcze wszystkiego nie stracił. Jeszcze w nim tkwi ochota na życie, głównie na miłość, której w zasadzie pragnie i życie da mu szansę, tylko on o tym nie wie. Świadomie nie wierzy już w powodzenie w miłości. Karta Sąd podkreśla, że ma szansę.

ObrazekObrazekObrazek

Póki co marzy o tym, tamtym, o odcięciu się od przeszłości. Liczy na to, że jednak los mu da taką szansę. Musi jednak przeczekać złą passę.

ObrazekObrazekObrazek
Superego kieruje się zasadą moralności – łamanie jego nakazów prowadzi do poczucia winy, a ich spełnianie do poczucia ulgi i szacunku dla samego siebie.Karty to podkreślają i obnażają jego najpilniejszą potrzebę - udowodnienie, że potrafi panować nad sobą i swoim życiem, że nie jest do końca stracony. Chce to wszystko udowodnić kobiecie, która też jest poraniona przez życie. Może tez chodzić o ludzi, którzy go skazali.

ObrazekObrazekObrazek
Jego ego, duma zmusza go do grania przed sobą i ludźmi kogoś, kim nie jest. Udaje więc, że nie zależy mu na byciu w centrum uwagi, na zdobywaniu kasy.

ObrazekObrazekObrazek
Z Id rodzi się złość, głód, pożądanie, nienawiść. Są to cechy charakteru wrodzone bądź nabyte poprzez środowisko, wychowanie. W jego przypadku jest to brak konkretnego celu w życiu, to bycie niezdecydowanym, to np. porzucanie kobiet i wracanie z powrotem jeśli to co go kusiło okazało się mrzonką. To zdawanie się na los. Reasumując - on nie potrafi trzymać swych popędów i zachcianek na wodzy, nie potrafi żyć według określonych zasad i trzymać się ich bez względu na okoliczności.

ObrazekObrazekObrazek
Po prostu powinien nauczyć się panować nad złymi popędami, nad zachciankami, udawać, że ich nie widzi. \powinien nauczyć się odróżniać dobro od zła. Póki co, tego nie potrafi.

ObrazekObrazekObrazek
Zasada przyjemności – zasada, którą kieruje się nieświadoma część osobowości – id. Gdy dochodzi do stanów napięcia i wzrasta poziom stymulacji, id usiłuje przywrócić organizmowi niski poziom energii – uniknąć przykrości i uzyskać przyjemność. Procesy, przy pomocy których id redukuje napięcie, to czynność odruchowa i proces pierwotny.Z tego powodu szuka kobiet opiekuńczych, potrafiących zadbać o niego niczym najlepsza matka spełniająca jego wręcz dziecinne marzenia.

ObrazekObrazekObrazek

Czyli co powinien; ano nic innego, jak uczciwie pracować i cierpliwie czekać za wynagrodzeniem
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2235 razy
Otrzymał podziękowań: 2184 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Kącik wróżb - Elżbieta; Karty Tarota