Runa Thurisaz

Re: Runa Thurisaz

Postautor: Brigit » 09 kwie 2018, 13:01

Runa oddziaływań stałych, stabilnych długookresowo Runa efektów wzajemnego złożenia run Nilfheimu i Muspellheimu Runa oddziaływań dynamicznych, mocno zmiennych w czasie
Obrazek

Thurisaz

Thurisaz to Runa olbrzyma. Burza nadciągajaca nad Twoje życie i przeciwności losu, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć, powinny oczyścic sytuację ale od Twojej decyzji zależy czy będziesz uciekał przed piorunami, czy pozwolisz aby deszcz Cię obmył i oczyścił. Tak czy inaczej jest pora działania i decyzji nad taktyką, od której wyboru będą zależały dalsze wydarzenia.

Opiekunem runy Thurisaz jest Thor - władca burz. Stąd też znak ten symbolizuje wybuch energii i uczuć, niekiedy także agresji.

Żywiołem runy jest powietrze, roślinami róża, dąb i śliwa.

Runa może nam służyć jako talizman - ułatwia nam wtedy osiąganie zwycięstwa w walkach (słownych, emocjonalnych itp.). Zwiększa również poczucie własnej wartości i umacnia wiarę we własną siłę. Dzięki temu wycisza w nas lęk i dodaje odwagi w codziennym życiu, ale może też przyczynić się do tego, że pewność siebie przerodzi się w niebezpieczną megalomanię lub poczucie, że jesteśmy niezniszczalni.

Amulet z runy Thurisaz pomaga nam uwolnić się od presji spełniania cudzych oczekiwań, wzmacnia asertywność i odsuwa niebezpieczeństwo bezwolnego poddawania się cudzej woli.

To bardzo potężna runa, którą stosować powinno się z rozwagą, by zamiast oczekiwanych korzyści nie przyniosła nam przykrych konsekwencji. Nie ma nic złego w wierze we własne siły i patrzeniu przez różowe okulary, ale zadufanie w sobie prowadzi już do egocentryzmu, despotyzmu i pogardy dla innych ludzi.

Gdy wróżysz:

Pozycja prosta: przeprowadzka, radykalne zmiany, konieczność refleksji nad dalszymi działaniami.

Pozycja odwrócona: konieczna jest przezorność w działaniu, bo okres szczęścia dobiega końca.
źródło;ONET.PL
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake
Awatar użytkownika
Brigit
Niewymowny
 
Posty: 166
Rejestracja: 09 paź 2017, 09:43
Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Poprzednia

Wróć do Futhark - Runy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości