Rytuały ze świecami

Re: Rytuały ze świecami

Postautor: Kamyczek » 09 paź 2011, 09:39

facet pisze:Za dużo pytań sorry...może innym razem

to i ja czekam na odpowiedz
Jak to pachnie?
Czy w ogóle pachnie?
Kamyczek
 

Re: Rytuały ze świecami

Postautor: Łukasz. » 09 paź 2011, 11:18

Niezawodna Serena!
szacun za szybka odpowiedz!
czyli kupujemy zwykle, proste
a sa tez stożkowe?
co o nich myslicie?
Łukasz.
Niewymowny
 
Posty: 181
Rejestracja: 01 paź 2011, 15:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 0

Re: Rytuały ze świecami

Postautor: Mella » 09 paź 2011, 18:23

Kamyczek pisze:
facet pisze:Za dużo pytań sorry...może innym razem

to i ja czekam na odpowiedz
Jak to pachnie?
Czy w ogóle pachnie?


Ja też się czuje zignorowana prze faceta..tyle czekam już na odpowiedz... :cry:
i czekam i czekam.... :cry: :cry:
Ten blask,który w sobie mamy,ten świat,to my go wymyślamy i czas,co płynie z nami jest nasz, uwierz w to chociaż raz...
Mella
Pismak
 
Posty: 2344
Rejestracja: 02 maja 2011, 19:40
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 3

Re: Rytuały ze świecami

Postautor: facet » 09 paź 2011, 18:39

Powiadają...cierpliwość jest cnota....
facet
 
Posty: 28
Rejestracja: 07 paź 2011, 10:34
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 33

Re: Rytuały ze świecami

Postautor: Mella » 09 paź 2011, 18:40

Ależ ja cierpliwa jestem...
czekam... ;)
Ten blask,który w sobie mamy,ten świat,to my go wymyślamy i czas,co płynie z nami jest nasz, uwierz w to chociaż raz...
Mella
Pismak
 
Posty: 2344
Rejestracja: 02 maja 2011, 19:40
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 3

Re: Rytuały ze świecami

Postautor: Kamyczek » 09 paź 2011, 21:47

Co sądzicie o świecach żelowych?
I jakie znacie wróżby związane z ogniem i światłem świec?
Czytałam gdzieś , że można sobie ze świec też wróżyć i przepowiadać przyszłość!
Nie chodzi mi o wróżby andrzejkowe z wosku , tylko magię świec!
i co oznaczają świece separacyjne ? Dlaczego są koloru czarnego?
Kamyczek
 

Re: Rytuały ze świecami

Postautor: instalar » 09 paź 2011, 22:19

zasadniczo świece jakich uzywa się do odseparowania sa czarne, gdzieś wyczytałam, że kiedyś jak wykluczali daną osobę z kościoła to palono wówcza czarne świecę, nie tyle magia co obrzędy takie były

kolor czarny oczyszcza, usuwa więc pewnie dlatego używany jest do separacji
świecy separacyjnej uzywa się wtedy gdy chce się usunac mysli o kimś, czymś....lub odseparować zwaśnione strony jednak to już pewna manipulacja i nie zawsze popłaca


spotkałam się ze świecami separacyjnymi czarnymi z zewnątrz a czerwonymi w środku


kamyczku, myslę że do przeowiadania to jak ktoś ma dar to mu bez róznicy z czego czyta przyszłosć i przeszłośc....
instalar
Pismak
 
Posty: 1688
Rejestracja: 14 cze 2010, 16:31
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Rytuały ze świecami

Postautor: Serena » 14 paź 2011, 00:48

Obrazek

Każdy magiczny rytuał rozpoczyna się od zapalenia świecy. Ogień jest żywiołem oczyszczającym, wypala negatywne emocje i sprzyja otwieraniu nowego rozdziału w życiu. Ale nie mniej ważna jest sama świeca. Musi być ładna i w odpowiednim kolorze.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć stosować tę niezwykłą magię w praktyce, to kolorowe świece, stabilne świeczniki, kapturek do gaszenia płomienia i zapalniczka, która będzie służyła tylko do tego celu. Bardzo przydatna jest też metalowa tacka – ustawia się na niej świeczniki, kamienie, zioła.
Świec zapalonych w określonej intencji nie gasi się przez zdmuchnięcie, aby „nie rozwiać” zgromadzonego szczęścia.

Trzy ezoteryczne zasady
Magia świec opiera się na trzech podstawowych ezoterycznych zasadach. Pierwsza z nich to koncentracja, która towarzyszy wybieraniu świecy i paleniu jej. Druga to moc woli, bo aby korzystać z siły świecy, trzeba zastanowić się, co właściwie chcemy uzyskać. To ważne. Jeśli np. szukamy miłości, musimy wpierw uświadomić sobie, że jej nam brakuje. A już sama myśl o tym sprawia, że w naszym życiu pojawi się miejsce na nowe wydarzenia. Trzecia zasada to wyobrażenie sobie siebie w nowej, o wiele lepszej sytuacji niż obecna. To przekonuje naszą podświadomość, że zmiana jest możliwa i pozwala nam wykorzystać do tego celu dobre energie. Zapalamy świecę w określonej intencji, a następnie czekamy na rezultaty. Czas oczekiwania może być różny, w zależności od tego, jak wiele mamy energii, mocy i wiary. Trzeba też pamiętać, że magia świec jest częścią magii ognia, a ogień to żywioł działania! I sto pudełek świec nie pomoże, jeśli nie robimy kompletnie nic, by marzenia stały się realne.

Wybierz odpowiednią
Ważne jest, aby do rytuałów nie używać świec połamanych, brzydkich, obłupanych. Tradycyjnie nie używa się również świec zapachowych – lepiej namaścić zwykłą świecę odpowiednim olejkiem samemu. Pod żadnym pozorem świeca nie może być wcześniej używana! Uważa się, że podczas rytuału powinna wypalić się do końca, a jej resztki trzeba szybko wyrzucić z domu. Czasami trudno jednak czekać, aż świeca wypali się aż do końca, albo rytuał jest skomplikowany i jego wykonanie trwa kilka dni. Można wtedy ją zgasić i ponownie zapalić innego dnia, ale nadal w tej samej intencji! Zaklęcia raz położonego na świecy pod żadnym pozorem nie można zmieniać na inne!

Pomyśl nad życzeniem
Najprostsza magia wymaga użycia świec w odpowiednich kolorach, które zapala się, aby płonęły w określonej intencji. To proste, ale bardzo skuteczne, a przy tym dyskretne rytuały, bo ludzie z twojego otoczenia będą brali je za zwyczajne domowe dekoracje. Czary takie służą oczyszczaniu przestrzeni astralnej, zapewnianiu powodzenia ważnego przedsięwzięcia, a także przywołaniu okazji, która pozwoli ci spełnić marzenia. Jeśli na przykład marzysz o namiętnej miłości, wyobraź ją sobie i zapal czerwoną świecę w intencji znalezienia odpowiedniego mężczyzny. Poważniejsze rytuały wymagają wielu świec w różnych kolorach i mogą trwać nawet kilka dni. Związane są z odpowiednimi fazami Księżyca i wpływami astrologicznymi.

Istotne dodatki
W magii świec wykorzystuje się oddziaływanie ognia i koloru. Dla zwielokrotnienia siły rytuału świecę możemy namaścić olejkiem eterycznym. Zaczynamy zawsze od góry i namaszczamy ją do połowy, a potem od dołu i znów do połowy. Można też wydrapać na świecy (igłą, szpilką) zaklęcie, imię lub intencję, w jakiej świecę palimy. Panuje w tym pełna magiczna dowolność. To co napiszesz na świecy lub na niej narysujesz, jest twoim pragnieniem i intencją. Niektórzy używają alfabetu runicznego, tworzą magiczne znaki, inni rysują serduszka, symbole dolara lub gwiazdki. Wokół świec ułożyć można zioła bądź kamienie, które symbolizują powodzenie w określonych dziedzinach. Niektórzy na kartce zapisują swoje intencje, a potem składają ją i palą w ogniu świecy (uważaj tylko, żeby nie spalić mieszkania!).

Czerń, symbol końca
Dawniej świecę w kolorze czarnym wykorzystywano w Kościele podczas wykluczania kogoś z chrześcijańskiej zbiorowości. Częścią rytuału było rzucenie czarnej świecy w stronę nieszczęsnego ekskomunikowanego. Dzisiaj czarne świece również kojarzą się raczej z ponurymi rytuałami niż z naturalną magią ognia. Można jednak wykorzystać je w prostym czarze, gdy chcemy nieodwołanie zakończyć jakiś związek lub znajomość. W tym celu na czarnej świecy (może być natarta czosnkiem) grawerujemy imię tej osoby, a następnie palimy świecę do końca w intencji całkowitego usunięcia jej wpływów i obecności z naszego życia – niech zajmie się własnymi sprawami i trzyma od nas jak najdalej. Trzeba jednak być absolutnie świadomym, że zmiana, jaką wywołamy, będzie nieodwracalna.

Magia polega na paleniu świec w intencjach, które są dla nas ważne. Nawet mały płomień świecy zapewnia bardzo silną energetyczną ochronę i ułatwia znalezienie korzystnych rozwiązań, bo symbolicznie oświetla naszą życiową drogę.

Biel – używa się jej najczęściej w celu ochrony i oczyszczenia z negatywnej energii.
Złoty – najlepiej sprawdza się, gdy prosimy o poprawę w finansach, awans, wygraną w przetargu lub konkursie.
Róż – świece w tym kolorze służą zawieraniu ugody lub wyjaśnianiu nieporozumień. Wzmacniają wiarę w siebie. Są niezbędne w sypialni pary, która pragnie szybko doczekać się dziecka.
Pomarańczowy – zapewnia powodzenie finansowe i pomaga w leczeniu jesiennej depresji.
Żółty – świecę o tej barwie pali się w intencji szczęśliwej podróży albo w przeddzień ważnych negocjacji lub egzaminów.
Czerwień – idealny kolor do rytuałów miłości. Najlepiej palić dwie takie świece i dodatkowo związać je u podstawy ozdobną wstążką lub ustawić na podwójnym świeczniku.
Zieleń – idealna barwa, gdy chcesz pomedytować lub przeprowadzić rytuał uzdrawiający.
Fiolet – pomaga wydobrzeć po przebytej chorobie; sprzyja też postępom na drodze rozwoju duchowego lub nauki magicznych dziedzin.
Brąz – przyda się osobom, które mają kłopoty zawodowe lub problemy z pamięcią. Pomagają też chorym zwierzętom, a nawet roślinom w ogrodzie.
Niebieski – chroni dom przed negatywnymi wpływami i zapewnia zgodę w rodzinie.
Szary i srebrny – to kolory służące ochronie, a świece o tych barwach neutralizują uroki rzucane przez zazdrosne osoby.

Uwaga! Kolory można ze sobą łączyć, np. świece zielona i złota pomagają osiągnąć sukces w pracy, a pomarańczowa i czerwona wprowadzą do związku więcej miłości i radości.

Źródło: Mii Krogulska
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Re: Rytuały ze świecami

Postautor: Serena » 14 paź 2011, 00:54

Obrazek

Magowie wierzyli kiedyś, że w każdej świecy żyje salamandra, duch ognia, który odzywa się do nas poprzez drgania płomienia. I czasem spełnia marzenia!

Chcesz sprawdzić, czy salamandra odpowie na twoje pytania? Usiądź w zamkniętym pokoju, zapal nową, nigdy nieużywaną świecę i skoncentruj się na swoim pytaniu bądź marzeniu. Zapisz je na kartce, najlepiej złotym flamastrem, a potem spal w ogniu świecy.
Silny płomień oznacza, że twoje pragnienia wkrótce się spełnią. Z kolei słaby płomień nie daje ci wielkich szans na realizację marzeń sygnalizowanych w pytaniu. Jeśli ogień przybiera kolor zielony, oznacza to prędkie ozdrowienie. Z kolei pomarańczowa barwa zwiastuje szczęście, zabawę i bujne życie towarzyskie, a niebieska – osiągnięcie duchowego spokoju, być może także rozwianie twoich wątpliwości. Jeśli jednak płomień skacze, drga lub rośnie i maleje, to oznacza, że jesteś zdenerwowany lub w twoim życiu panuje chaos. Najlepiej odczekaj kilka dni i znów odpraw rytuał świecy.

Źródło: Pola Malia
Znam wielu, ale jestem dla nielicznych, stawiam granice po to, by dla innych ich nie mieć, robię to co lubię, jestem kim chciałam być.
Awatar użytkownika
Serena
Gawędziarz
 
Posty: 677
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Re: Rytuały ze świecami

Postautor: Kamyczek » 14 paź 2011, 07:58

Świece zapalane w intencji to stara ja świat metoda przekazywania próśb
poprzez światło i ciepło
przecież w każdym miejscu modlitwy przy ołtarzach ze świętymi
zapalamy siwce intencyjne
tak jest też w przypadku płomieni i jego barwy
bardzo często zdarza mi się , że płomień przyjmuję kolor niebiesko - fioletowy
Kamyczek
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Świece, kadzidła, olejki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości