Ścieżki i Bezdroża Runiczne; lektura o runach polecana

Postautor: Brigit » 06 lis 2018, 20:00

O tej pani nawet nie wspominaj.Na tym forum mamy eksperta od run, naszego nowego Administratora - Adalbertson. Jego poproś o wskazanie odpowiedniej lektury. Może się przełamie i napisze post. Póki co podobno stracił zainteresowanie tłumaczeniem ludziom gdzie i co powinni szukać, w jaki sposób odróżnić dobrą lekturę od ezoterrorystycznej :wink:
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake
Awatar użytkownika
Brigit

Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postautor: Elie » 07 lis 2018, 12:44

Dodałabym jeszcze - Pismo Runiczne - Raymond Ian Page

Obrazek

Książka ta opowiada historię runów od czasów pierwszych inskrypcji powstałych na Kontynencie, a pochodzących z drugiej połowy II wieku n.e., poprzez czasy wikingów, aż do pokrewnych pisma używanego do zapisywania języka angielskiego w czasach anglosasów. Autor ukazuje bogactwo materiału dotyczącego wczesnych cywilizacji, jakie zostało napisane w runach i daje czytelnikowi propozycje, gdzie może odkrywać je dla siebie.

źródło opisu: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046387/r_i_...(?)

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046387/r_i_..
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2086 razy
Otrzymał podziękowań: 1883 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: akszara » 07 lis 2018, 23:13

Brigit pisze:O tej pani nawet nie wspominaj.Na tym forum mamy eksperta od run, naszego nowego Administratora - Adalbertson. Jego poproś o wskazanie odpowiedniej lektury. Może się przełamie i napisze post. Póki co podobno stracił zainteresowanie tłumaczeniem ludziom gdzie i co powinni szukać, w jaki sposób odróżnić dobrą lekturę od ezoterrorystycznej :wink:

Brigit, ja jestem zdania ze wlaśnie o tej pani i jej podobnych trzeba mowić - nawet tylko dlatego zeby takie ofiary jak ja miały pojęcie o tym co jest runami a co nie i żeby miały rozeznanie na starcie a nie w trakcie dopiero. Ja sie moge bez problemu przestawic ale inni moga nie. Jak robia błedy na włsny uzytek to trudno, ale jak niosa te bledy w siec to nie jest dobre.

akszara

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Ścieżki i Bezdroża Runiczne; lektura o runach polecana

Postautor: Elie » 08 lis 2018, 14:42

RavenMag pisze:
Reni8 pisze:Runy to nie tarot, nie służą do medytacji.

A telefon komórkowy nie służy do otwierania piwa, choć niektórzy to robią. Wybacz, że tak trywializuję, ale wg mnie runy skrywają w sobie taki potencjał energetyczny, taką potęgę, że nie jest niczym nagannym jeśli ktoś z nimi medytuje

Nad runami się nie medytuje. Natomiast nad przesłaniem run już można, a nawet należy.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2086 razy
Otrzymał podziękowań: 1883 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Poprzednia

Wróć do Runy - historia, mitologia, eddy, sagi