Sen o lisie

Sen o lisie

Postautor: Kubaldo » 24 lut 2019, 07:47

Witam Państwa. Dziś miałem bardzo dziwny sen. Na początku snu, stałem jakby na skraju lasu. Było już dość ciemno, a w lesie widziałem niewielkie jezioro, na środku którego była postać, którą w tym śnie nazwałem "rusałką". Odczuwałem wobec niej strach, dlatego nie zbliżyłem się do niej, a jedynie pokazałem ją z oddali mojej rodzinie. Mimo to, postać ta rzuciła na mnie urok, który udało mi się przełamać przy czyjejś pomocy. Gdy chciałem odejść z tego miejsca, tuż przy mnie pojawił się lis, który towarzyszył mi przez pewien kawałek drogi, a następnie zaatakował. Tej części snu dokładnie nie pamiętam, lecz wiem, że udało mi się (z czyjąś pomocą) pokonać tego lisa (nie jestem przekonany, ale wydaje mi się, że podczas walki zmienił się on w coś na kształt "wilkołaka"). Lis powrócił do mnie w tym śnie jeszcze kilka razy, lecz już nie był w stanie wyrządzić mi żadnych szkód. Co ciekawe, we śnie miałem wrażenie, że ten lis jest w pewnym sensie związany z jakąś kobietą i "rusałką" którą widziałem w lesie.Prawdę mówiąc miewałem wcześniej różne sny, które interesowałem samodzielnie i które dość często się sprawdzały, lecz w tym przypadku nie jestem w stanie tego zrobić samodzielnie. Dlatego proszę o pomoc użytkowników tego forum :)
Kubaldo
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2019, 21:32
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Sen o lisie

Postautor: VesperLynd » 24 lut 2019, 20:48

Kubaldo pisze:Witam Państwa. Dziś miałem bardzo dziwny sen. Na początku snu, stałem jakby na skraju lasu. Było już dość ciemno, a w lesie widziałem niewielkie jezioro, na środku którego była postać, którą w tym śnie nazwałem "rusałką". Odczuwałem wobec niej strach, dlatego nie zbliżyłem się do niej, a jedynie pokazałem ją z oddali mojej rodzinie. Mimo to, postać ta rzuciła na mnie urok, który udało mi się przełamać przy czyjejś pomocy. Gdy chciałem odejść z tego miejsca, tuż przy mnie pojawił się lis, który towarzyszył mi przez pewien kawałek drogi, a następnie zaatakował. Tej części snu dokładnie nie pamiętam, lecz wiem, że udało mi się (z czyjąś pomocą) pokonać tego lisa (nie jestem przekonany, ale wydaje mi się, że podczas walki zmienił się on w coś na kształt "wilkołaka"). Lis powrócił do mnie w tym śnie jeszcze kilka razy, lecz już nie był w stanie wyrządzić mi żadnych szkód. Co ciekawe, we śnie miałem wrażenie, że ten lis jest w pewnym sensie związany z jakąś kobietą i "rusałką" którą widziałem w lesie.Prawdę mówiąc miewałem wcześniej różne sny, które interesowałem samodzielnie i które dość często się sprawdzały, lecz w tym przypadku nie jestem w stanie tego zrobić samodzielnie. Dlatego proszę o pomoc użytkowników tego forum :)


Mnie od razu nasuwa się dość bezpośrednie skojarzenie: czy jest gdzieś obok kobieta, która w przeszłości (i nadal) życzyła Ci źle? Lub jakaś kobieta walczyła o Twoje względy a Ty je odrzuciłeś?
have courage & be kind

Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:53
Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Re: Sen o lisie

Postautor: Elie » 26 lut 2019, 07:31

s-strach-t36282.html#p945838
W marzeniach sennych, z zwłaszcza w koszmarach, strach odgrywa często dominująca rolę.\
Według starożytnych Egipcjan uczucie strachu pojawiające się we śnie, miało jednoznaczną wymowę i odzwierciedlało niezadowolenie śniącego z własnych poczynań. Nowoczesna psychologia skłania się ku odmiennej interpretacji, uznając, ze strach ze snu, symbolizuje błędy, świadomie (i chętnie ) popełniane przez nas w życiu.
Jeżeli śniący krzyczy we śnie, jest to niechybny znak, że ciąży mu jakiś szczególnie ciężki i brzemienny w skutki błąd, który może zostać naprawiony tylko wówczas, gdy winowajca wykaże wiele dobrych chęci.
Sny, podczas których - mając serce ściśnięte panicznym strachem - uciekamy przed potworami i zbrodniarzami, jesteśmy krępowani, wrzucani do lochu albo prowadzeni na szafot, symbolizują zwykle lęk przed ciemnymi stronami usposobienia, które ścigają śniącego, albo go wiążą i krępują.


l-las-t36352.html#p946617

Las- Motyw ten ma wiele znaczeń, zasadniczo jednak las symbolizuje tajemnicę, a zarazem obawę przed rzeczami tajemniczymi i demonicznymi., które ukrywają się w naszej podświadomości.
Las uchodzi bowiem za obszar objety władza podświadomości.
W marzeniach sennych ludzi starszychwędrowanie po lesie symbolizuje poszukiwanie zagubionych niegdyś wartosci, a w snach ludzi mlodych oznacza "przedzieranie sie " przez gąszcz życia.
W lasach ze snu można niekiedy napotkać rozmaite potwory albo zabójców dybiących na nasze życie.
Jeśli uda się nam ich pokonać, jest to nieomylny znak, że nasza droga przeż zycie przebiegać będzie pomyślnie.


ziemia-bagno-grzezawisko-t39620.html#p973394

ZIEMIA, BAGNO, GRZĘZAWISKO
Ziemia to grunt pod naszymi stopami, musi być twarda, bezpieczna. Jeżeli nagle zamienia się w grzęzawisko czy bagno, oznacza, że sytuacja jest niepewna, grząska, stąpamy po zdradliwym terenie. Grzęzawiska dosyć często pojawiają się w naszych snach, wszelkie niepewne sytuacji w pracy lub w związkach natychmiast przekładają się w sennych wizjach na "niepewny grunt". Trzęsienie ziemi do apogeum naszych lęków, czy groźnych sytuacji: ziemia usuwa nam się spod nóg.
Ziemia "sproszkowana", jako zaorana rola, grudka, czy garstka trzymana w ręku zapowiada płodne zbiory, możliwość "posiania i zebrania" sukcesów, miłości, zapowiada ciążę lub jej pragnienie. Wąchanie ziemi, jedzenie, przesypywanie, odwołuje się do pierwotnych instynktów: potrzeby czegoś stałego, karmiącego, do związków z naturą. Potrzeba prostego życia, prostych relacji z ludźmi.spis lub hasło.

BAGNO

Widok bagna stanowi zwykle ostrzeżenie. Zwłaszcza wówczas, gdy śniący wpada do bagna. W takim przypadku powinniśmy zastanowić się nad sensem kontynuowania przedsięwzięcia, które nie rokuje powodzenia. Motyw ten może symbolizować również bezradność wobec niejasnej sytuacji, w jakiej aktualnie znajduje się śniący.

TRZĘSAWISKO
Za pośrednictwem trzęsawiska pojawiającego się w marzeniach sennych, podświadomość pragnie nas przygotować na nadejście mało pomyślnego etapu w naszym życiu, motyw ten symbolizuje bowiem niepewny los. Pogrążanie się się w trzęsawisku, stanowi złą wróżbę, zapowiada poważne kłopoty, które niebawem mogą osaczyć śniącego; podobny sen należałoby zarazem odczytywać jako wołanie o ratunek kogoś, kto sam nie potrafi uporać się z własnymi problemami.
Zdarza się jednak, że szybujemy w snach nad trzęsawiskiem, co zapowiada szczęśliwe zakończenie złej passy oraz wybrnięcie z kłopotów.


sny-o-wodzie-morzu-rzece-lodzi-statku-kanale-t46069.html#p1013979

Jezioro Podobnie jak morze, jezioro pojawiające się w marzeniach sennych uważane jest za symbol nieświadomości zbiorowej.Jezioro ponadto symbolizuje tajemnicze siły natury i mistyczną moc duszy. Wymowa tego motywu jest jednak nieco łagodniejsza niż w przypadku morza, kojarzacego się nieodparcie z niszczycielskim żywiołem. Podobne sny mogą odzwierciedlać przechodzenie z jednej fazy życia do następnej, przy czym ta , która właśnie nadchodzi, ma przynieść śniącemu spokój i ukojenie duszy.
Sen o jeziorze może niekiedy wyrażać pragnienie zamknięcia się w sobie, potrzeby kontemplacj i rozmyślań w samotności nad otaczającym nas światem. Nie zawsze jednak toń jeziora jest przejrzysta, spokojna i gładka jak lustro. Fale pojawiajace się na powierzchni jeziora symbolizują poczucie zagrożenia wielkim zalewem emocji oraz obawę, że śniący nie zdoła nad nimi zapanować.


symbolika-zwierzat-gadow-ptakow-owadow-w-snach-t44225.html#p947133
LIS - Zarówno w bajkach, jak i w marzeniach sennych lis uchodzi za symbol przebiegłości i chytrości. Lis ze snu bywa niekiedy utożsamiany z fałszywym przyjacielem, który udając życzliwość, w głębi duszy źle nam życzy.
W pewnych okolicznościach podobny sen może również oznaczać, że powinniśmy postępować zgodnie z naszym instynktem, uwzględniając zwłaszcza potrzeby seksualne. Jeżeli śniący schwyta lisa, jest to znak, że śniący kontroluje swoje popędy, dzięki czemu zyskał sobie miano człowieka rozsądnego i zrównoważonego. Zabicie lisa we śnie wskazuje na to, że śniący przejrzał podstęp człowieka, który ma wobec niego złe zamiary. Natomiast kiedy śniący spoyka kilka lisów, może to znaczyć, ż nie powinien wierzyć niektórym ludziom ze swego najbliższego otoczenia. Według Artemidora, widok lisa we śnie stanowi sygnał ostrzegawczy wzywający do wzmożenia czujności, bowiem nasi wrogowie wytaczają przeciwko nam najcięże działa, zamierzając ugodzić nas w samo serce przy pomocy hniebnego oszczerstwa. Lis - zwierzę roznoszące wściekliznę, odzwierciedla niekiedy lęk przed chorobą.

rusalka-nimfa-duch-chochlik-krasnoludek-t46525.html#p1016690

Nimfa - rusałka jest archetypicznym symbolem związku ( łączności) z naturą, a także siły życiowej. W dzisiejszych czasach jednak, postaci czarownych boginej greckch, uosabiających siły przyrody i jej piękno, goszcza nader rzadko w marzeniach sennych. Zwykle pojawiają się w snach młodych ludzi, wskazując na to, że ich życie seksualne i uczuciowe nie jest jeszcze w pełni rozwinięte.
Motyw ten - jeśi występuje w snach kobiet - zazwyczaj bywa oznaką nimfomanii. Postać nimfy bywa również interpetowana jako metafora romantycznych uczuć.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Sen o lisie

Postautor: Elie » 26 lut 2019, 09:22

Po części podpisuję się pod interpretacją VesperLynd :0vishenka:
Jednak wypisałam moźliwe znaczenie haseł z Twojego snu. Moźliwe, albowiem uważane jako ogólne - każdy ma swoje, zgodne ze swoimi doświadczeniami, kulturą, etc.

Ogólnie sen mógł ostrzegać Cię o niezbyt przyjaznym otoczeniem, które Ty uznajesz jako właściwe, odpowiednie lub przyjazne Tobie. Może również chodzić o Twój stosunek do kogoś, Twoje zdanie, które jest mylące i krzywdzące.
Trzecia opcja może dotyczyc Twojego zdrowia - zwróć uwagę na sygnały ostrzegawcze, które zapewne nie dostrzegasz, wzglęnie lekceważysz. Dmuchaj na zimne - przebadaj się.:)
I na koniec - kiedy w moim śnie ktoś kogo znam odprawiał rytuał, widziałam też kartę Maga obok tej osoby, to spotkało mnie nieszczęście.Myślę, że to nie był przypadek, a sen był wprost proroczy, ostrzegający mnie przed tą osobą i moźliwością szkodzenia mi czarami, co jest prawdopodobne i moźliwe - nie raz i nie dwa odczułam skutki czarów, klątw, uroków rzucanych na mnie. Zlekceważyłam je, nie dowierzałam. No to otrzymałam bardzo wyrazisty sen. Potwierdziły to również karty.
Wspominam o tym aby Cię ostrzec. Sen może również ostrzegać Cię przed taką moźliwością.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Sen o lisie

Postautor: Kubaldo » 26 lut 2019, 10:03

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Jeśli chodzi o damsko-męski aspekt tego snu, rzeczywiście w moim otoczeniu znajduje się kobieta, z którą spotykałem się przez pewien czas, jednakże po kilku spotkaniach uświadomiłem sobie, że lepiej jeżeli pozostaniemy na koleżeńskiej stopie znajomości bo niestety jak to śpiewa klasyk "Nie ma fal". :0fool:
Kubaldo
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2019, 21:32
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Sen o lisie

Postautor: Elie » 26 lut 2019, 10:13

Ano, nie w każdej relacji, znajomości, etc "są fale" Bywa.Jednak rozstawać się należy z klasą, obojętnie z kim się rozstajesz.Każdy człowiek zasługuje jeśli nie na szacunek, uczciwe traktowanie, to przynajmniej na szczerość i jasność.
Zgadzam się z interpreacją VesperLynd. Od siebie dodam - możesz podświadomie miewać wyrzuty sumienia z powodu fałszu - mogłeś niezbyt ładnie potraktować tę osobę, a teraz sumienie gryzie . :03777:

Każda znajomość jest po coś i czegoś nas uczy.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Sen o lisie

Postautor: VesperLynd » 26 lut 2019, 18:17

Kubaldo pisze:Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Jeśli chodzi o damsko-męski aspekt tego snu, rzeczywiście w moim otoczeniu znajduje się kobieta, z którą spotykałem się przez pewien czas, jednakże po kilku spotkaniach uświadomiłem sobie, że lepiej jeżeli pozostaniemy na koleżeńskiej stopie znajomości bo niestety jak to śpiewa klasyk "Nie ma fal". :0fool:


Nie musisz odpowiadać, ale nasunęła mi się nowa myśl: nie ma fal czy wystraszyłeś się zaangażowania? Ten las może właśnie wskazywać na coś, co wymaga wejścia na 100% a Ty z jakiegoś powodu nie chciałeś tego zrobić.
Tak czy inaczej, tak jak pisze Elie - każdy związek jest po coś, nie ma przypadków. Ważne, by się uczyć i wyciągać wnioski :)
have courage & be kind
Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:53
Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Re: Sen o lisie

Postautor: Brigit » 27 lut 2019, 11:11

VesperLynd pisze:
Kubaldo pisze:Witam Państwa. Dziś miałem bardzo dziwny sen. Na początku snu, stałem jakby na skraju lasu. Było już dość ciemno, a w lesie widziałem niewielkie jezioro, na środku którego była postać, którą w tym śnie nazwałem "rusałką". Odczuwałem wobec niej strach, dlatego nie zbliżyłem się do niej, a jedynie pokazałem ją z oddali mojej rodzinie. Mimo to, postać ta rzuciła na mnie urok, który udało mi się przełamać przy czyjejś pomocy. Gdy chciałem odejść z tego miejsca, tuż przy mnie pojawił się lis, który towarzyszył mi przez pewien kawałek drogi, a następnie zaatakował. Tej części snu dokładnie nie pamiętam, lecz wiem, że udało mi się (z czyjąś pomocą) pokonać tego lisa (nie jestem przekonany, ale wydaje mi się, że podczas walki zmienił się on w coś na kształt "wilkołaka"). Lis powrócił do mnie w tym śnie jeszcze kilka razy, lecz już nie był w stanie wyrządzić mi żadnych szkód. Co ciekawe, we śnie miałem wrażenie, że ten lis jest w pewnym sensie związany z jakąś kobietą i "rusałką" którą widziałem w lesie.Prawdę mówiąc miewałem wcześniej różne sny, które interesowałem samodzielnie i które dość często się sprawdzały, lecz w tym przypadku nie jestem w stanie tego zrobić samodzielnie. Dlatego proszę o pomoc użytkowników tego forum :)


Mnie od razu nasuwa się dość bezpośrednie skojarzenie: czy jest gdzieś obok kobieta, która w przeszłości (i nadal) życzyła Ci źle? Lub jakaś kobieta walczyła o Twoje względy a Ty je odrzuciłeś?
.

Też tak sądzę. Jeszcze co może, może ale nie musi stanowić przesłanie tego snu, to otoczenie. Będąc na Twoim miejscu zwróciłabym na nie szczególną uwagę. Lis w Twoim śnie ostrzega Cię przed fałszywą osobą z otoczenia. Może być ich więcej. To jest moje subiektywne zdanie z którym nie musisz się zgadzać.
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake

Awatar użytkownika
Brigit
Niewymowny
 
Posty: 166
Rejestracja: 09 paź 2017, 09:43
Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Sen o lisie

Postautor: Nut » 27 lut 2019, 11:44

Jedno drugiego nie wyklucza. Fale falami a otoczenie dołożyło swoją cegiełkę.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2631
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0


Wróć do Interpretacje snów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości