Sen od Boga?

Re: Sen od Boga?

Postautor: Chris2 » 26 mar 2018, 13:18

Ten tekst przeczytałem w czasie snu i to nie był wytwór wyobraźni po przebudzeniu. Zresztą i tak każdy nadaje znaczenia sam z siebie poszczególnym rzeczom, co ważne a co nie i ja takie znaczenie pewnie nadałem co rodzi się w range przekonania, a przekonanie w wiarę i pewność rzeczy , co dla kogoś będzie znaczył ten sen nic, a dla mnie wiele. I skoro w tym śnie usłyszałem głos, że da mi za to dar. To może chodziło o ten dar wiary, a dwa anioły symbolizowały ale walkę myśli negatywnych z pozytywnymi. To moja interpretacja

Chris2

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Elie » 26 mar 2018, 14:04

Temat bardzo ciekawy :cool: .Przeniosę go do ogólnych snów. Może inni się dołączą.
Odnośnie Twojego snu - z reguły sami najlepiej wiemy o co chodziło.

Natomiast w przypadku chorób, np. jakiś nerwic czy depresji, niezwykle pomocne są terapie z psychoanalitykami, z psychiatrykami, bo tylko oni poprzez psychoanalizę wyłapią nasze problemy, które przyczyniły się do powstania choroby i które to problemy nieświadomie spychamy w przedświadomość czy w nieświadomość.Ich fachowa analiza, czasem poprzez hipnozę, może nam pomóc.

Przy okazji chciałam dodać jeszcze jedną ciekawostkę. Chodzi o dodawanie czy odejmowanie w trakcie snu, które nie uda się nam poprawnie wykonać. Natomiast w przypadku tabliczki mnożenia już sobie poradzimy z prostego powodu - mamy ją wykutą na pamięć i "zapisaną" w podświadomości.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2067 razy
Otrzymał podziękowań: 1827 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Rea » 27 mar 2018, 01:08

Mózg jest niczym twardy dysk, zapisuje wydarzenia, które były dla nas ważne, traumatyczne. Marzenia senne wcale nie są przypadkowe. Zwróć uwagę na powtarzające się motywy senne. Coś jest na rzeczy skoro się powtarzają i co gorsze, będą się powtarzać do czasu aż nie "przepracujesz" tematu. Przemyśl to sobie. O duszę zmarłych nie musisz się martwić. One już nie należą do naszego świata.Są w innej przestrzeni. Jeszcze jedno; ludzie po śmierci się nie zmieniają, a więc modlitwa za ich zbawienie hehe to trochę za późno, jest już po ptokach. To dobre dla kleru, kasa przy tym niezła. :P
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry

Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: Chris2 » 27 mar 2018, 17:13

To nie jest dusza zmarła, ta dusza kroczy po tym świecie. Może źle się wyraziłem. Tak istotnie, wiem że mój mózg przechowuje różne "dane" przez co moja podświadomość może reagować na to w taki sposob. Tylko, że zauważyłem na własnym przykładzie pewien ciąg przyczynowo skutkowy , na podstawie niektórych snów, nie wszystkich,zreszta nie tylko snów. Czasami znajduje się w pewnym stanie pomiędzy snem, a nie snem czuję, że moje ciało odpływa, a dochodzi pewien głos który jakby to ująć "przewiduje" . Może być to spowodowane tym, że nadaje pewne znaczenie poszczególnym snom, przez co mój wybór w świecie zewnętrznym jest innym i na tej podstawie widzę w nim to co chce widzieć. Tylko że czasami mam sny które kierują się nie na mnie, a na inną osobę i się sprawdzają. Nie wiem jak to mam wytłumaczyć, głupcem bym był gdybym nie wierzył w tamten świat,a byłem sceptykiem nadal analizuje przez pryzmat nauki, że to po prostu wytwór mojej wyobraźni.
Chris2

Postautor: Nut » 27 mar 2018, 17:26

Może to po prostu świadome śnienie, jeśli kierujesz tymi snami. Druga możliwość, to sny na jawie, a to już nie jest do końca bezpieczne. Możesz się od nich uzależnić.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 454 razy
Otrzymał podziękowań: 358 razy
Droga życia: 0

Postautor: Chris2 » 27 mar 2018, 18:14

Ujme to inaczej, czasami sny kierują mną albo, że się sprawdzają nie tylko jeśli chodzi o mnie, a o innych. Między innymi, wydarzy się coś, a ja to miałem we śnie, a na to uwagi nie zwracałem.
Chris2

Postautor: Elie » 29 mar 2018, 14:43

Chris2 pisze:Ujme to inaczej, czasami sny kierują mną albo, że się sprawdzają nie tylko jeśli chodzi o mnie, a o innych. Między innymi, wydarzy się coś, a ja to miałem we śnie, a na to uwagi nie zwracałem.

Nie tylko Ty tak masz. Miewamy prawie wszyscy. Wystarczy analizować sny i porównywać je z naszym i znajomych życiem.
Poczytaj sobie o archetypach i zbiorowej nieświadomości.

"Archetypy stanowią właściwą treść zbiorowej nieświadomości, są przedstawieniem typowych przeżyć poprzednich pokoleń, gromadzonych od czasów najdawniejszych. Bardzo ważne jest to, że są one typowe dla wszystkich kultur i cywilizacji; można je odnaleźć w mitologiach, bajkach, religiach, misteriach czy snach:"

„Nawet sny zbudowane są w znacznym stopniu z tworzywa zbiorowego, podobnie jak w mitologii i folklorze różnych ludów pewne motywy powtarzają się w niemal identycznej formie. Motywy te określiłem mianem archetypów; uważam, że są to formy lub obrazy natury zbiorowej, które pojawiają się prawie na całym świecie jako części składowe mitów, a zarazem jako autochtoniczne i indywidualne wytwory pochodzenia nieświadomego”.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2067 razy
Otrzymał podziękowań: 1827 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Poprzednia

Wróć do Stany naszego umysłu