skąd wzieło się u was zainteresowanie astrologią?

skąd wzieło się u was zainteresowanie astrologią?

Postautor: xLena » 30 maja 2013, 14:55

Pytanie skierowane do osób których zainteresowała astrologia; dlaczego akurat astrologia? mówi się o niej przecież,że jest bardzo trudna do opanowania...jak zaczęła się wasza przygoda z astrologią?
mnie zawsze interesował ten temat...ale zrażona opiniami,że jest to trudna dziedzina odkładałam naukę jej; w końcu się zmobilizowałam i zaczęłam analizować- fakt,że na początku jak zaczyna się czytać to wydaje się trudna- dużo informacji,dużo wiedzy; z czasem jednak im bardziej się analizuje tym wszystko okazuje się łatwiejsze
astrologia zainteresowała mnie dlatego,że zawsze miałam wrażenie,że z niej można się dowiedzieć więcej i konkretniej niż np z numerologii, oczywiście chodziło mi o mnie i o to co mogę się dowiedzieć o sobie i swoim życiu; przy okazji też na temat moich bliskich... jestem na początku poznawania astro- jeszcze dużo przede mną ale rzeczywiście już pomaga mi zrozumieć siebie, czy ludzi w moim otoczeniu z którymi mam bliski kontakt
a wam w czym pomaga astrologia? czy w ogóle traktujecie ją jako pomoc w zrozumieniu siebie?
xLena

Re: skąd wzieło się u was zainteresowanie astrologią?

Postautor: Karolina 17 » 30 maja 2013, 16:18

xLena pisze: czy w ogóle traktujecie ją jako pomoc w zrozumieniu siebie?

Zdecydowanie tak. Zresztą nie tylko siebie, ale i całego Uniwersum.

Astrologia nie bez powodu nazywana jest królową nauk. Daje nam niesamowite możliwości, jednak tylko ci, którzy wiedzą, jak je wykorzystać, mogą czerpać z praktycznie bezdennej skarbnicy wiedzy astrologicznej.

Poza tym trzeba pamiętać, że my, jako europejczycy, poznajemy głównie astrologię (ogólnie mówiąc) zachodnią. A co z pozostałymi jej systemami? Co z astrologią indyjską, egipską, chińską i wieloma innymi? Tak mało o nich wiemy, a wielka szkoda, bo te wszystkie systemy tworzą razem jeden, kompletny system astrologii. Podobnie zresztą jest z numerologią, medycyną naturalną.

Ja poznaję astrologię i numerologię, jako dwa bliskie sobie i uzupełniające się systemy. Takie połączenie bardzo wiele wyjaśnia, daje ogromne możliwości, ale jednocześnie jest bardzo trudne do opanowania. Poza tym interesuję się wszelkimi systemami astrologicznymi, numerologicznymi, a, niestety, nie można ich dogłębnie poznać z wielu powodów.
Nie pamiętam, jak i kiedy dokładnie zaczęłam się interesować astrologią, wiem tylko, że będąc bardzo młoda. Moja fascynacja tą gałęzią wiedzy była ogromna, zresztą interesuje mnie wszystko z dziedziny wiedzy ezoterycznej.
Natomiast należy pamiętać, że oprócz samego czytania książek, artykułów, itp., potrzeba jeszcze praktyki. Na tą akurat wielu z nas nie ma, niestety, czasu.

Często się zastanawiałam, jakie znaczenie ma Ziemia w astrologii z punktu widzenia mieszkańców innych planet (bo przecież nikt nie powiedział, że jesteśmy "sami" we wszechświecie). Gdybyśmy, dla przykładu, przenieśli się na Księżyc, to jak wtedy wyglądałaby dla nas astrologia? Jaką funkcję astrologiczną pełniłaby Ziemia?
"Umysł jest tym, co nas ogranicza; ego jest jego częścią. To jaźń duszy daje nam pewne pojęcie o wolności."
Awatar użytkownika
Karolina 17
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 11

Re: skąd wzieło się u was zainteresowanie astrologią?

Postautor: Elzbieta » 30 maja 2013, 19:02

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Ogólne informacje