Sny erotyczne

Sny erotyczne

Postautor: M.Psyche » 30 cze 2015, 17:10

Szczególnym rodzajem śnienia są sny erotyczne. Czy mają one dla nas znaczenie? Czy nasz mózg próbuje nam przez nie coś przekazać? Oczywiście część z nich może być odbiciem naszych pragnień, potrzeb fizjologicznych czy przyjemnych wspomnień. Nie można traktować ich dosłownie, bo nie są lustrzanym odbiciem naszych pragnień i preferencji. Senny seks z osobą tej samej płci nie musi oznaczać skłonności homoseksualnych – chociaż może oczywiście skłaniać do przemyśleń nad własną seksualnością. Wyśniona przemoc czy gwałt nie oznaczają zazwyczaj skłonności masochistycznych. Mimo wszystko warto zastanowić się nad treścią naszych snów i nad przesłaniem, które nam niosą.

Seks z byłym partnerem najczęściej oznaczać będzie, że jeszcze nie do końca o nim zapomnieliśmy. Czasem ludzie rozstają się w burzliwych okolicznościach i świadomie nie chcą przyznać się sami przed sobą do ciepłych uczuć wobec eks. W czasie seksu pobudzane są nasze ośrodki przyjemności i wydzielane są endorfiny. Wszystkie złe emocje stają się nieistotne. Dlatego przez senny seks z byłym partnerem nasz mózg wraca do tego, co dobre, do momentu, w którym nie ma kłótni czy gniewu, a jest tylko sama fizyczna przyjemność. W ten sposób nasza świadomość może informować nas, że mimo, iż racjonalnie odcinamy się od byłego partnera, to nasze uczucia do niego jeszcze całkiem nie wygasły.

Seks z nieznajomym może sygnalizować braki w obecnym związku. Być może zbyt mało rozmawiamy z partnerem o swoich potrzebach, w naszej relacji brakuje zaufania. Dogranie partnerów jest dla udanego seksu niezwykle istotne. Dzięki temu możemy poznać fantazje partnera i otwarcie mówić o naszych łóżkowych potrzebach. Jeśli w kwestii naszych preferencji milczymy, to seks może nie być w pełni satysfakcjonujący. Wtedy w naszych snach pojawia się nieznajomy, z którym realizujemy najskrytsze fantazje.

Seks z osobą tej samej płci może oznaczać, że czujemy się w związku docenieni. Nasz partner jest w łóżku nieco egoistyczny i nie traktuje nas instrumentalnie. Seks z osobą tej samej płci, w śnie, jest jak seks ze swoim odbiciem. A kto zna nas lepiej niż my sami? Kto wie najlepiej, czego pragniemy i potrzebujemy? Takiego właśnie seksu potrzebujemy, stąd i taki erotyczny sen.

Jeśli śnimy o seksie w miejscu publicznym, to najpewniej nie czujemy się docenieni przez partnera. Być może nie dostrzega on naszych starań lub nie czuje satysfakcji ze współżycia. Seks w miejscu publicznym wiąże się z ryzykiem zauważenia przez osobę postronną, z oceną. Może takiej właśnie oceny potrzebujemy? Kogoś, kto stojąc z boku zauważy i doceni nasze starania? Kto powie, że jesteśmy niesamowici?

Seks z gwiazdą lub celebrytą jest symbolem potrzeby przeżycia wielkiej, romantycznej przygody. Osoby śniące o takim seksie najczęściej czują potrzebę docenienia, dowartościowania, podniesienia własnego prestiżu, udowodnienia światu swojej atrakcyjności. Często osoby takie czują się z różnych przyczyn mniej atrakcyjne, nieśmiałe. Gwiazda w ich snach ma im wynagrodzić wszystkie niedostatki szarej rzeczywistości.

Trójkąt seksualny oznacza potrzebę wyjścia poza wyznaczone ramy. Rutyna może zabić każdy związek i zniszczyć życie seksualne. Taki sen erotyczny sygnalizuje, że czas coś zmienić, złamać jakieś tabu, poeksperymentować, spróbować czegoś nowego. Czy dosłownie trójkąta? Niekoniecznie. To już zależy od nas samych.

Seks na łonie natury oznacza potrzebę powrotu do korzeni. Odrzucenie wszelkich nałożonych przez cywilizację ograniczeń i odczucie prymitywnej siły płynącej z aktu seksualnego. Zazwyczaj oznacza też potrzebę silniejszej więzi z partnerem.

Brutalny seks zazwyczaj jest symbolem naszych wewnętrznych zahamowań w sferze seksualnej. Takie sny mogą mieć osoby podświadomie uważające seks za coś złego, brudnego, za grzech. Senne zniewolenie czy gwałt jest dla podświadomości seksem bez poczucia winy. Dla odmiany bycie we śnie stroną agresywną jest oznaką braku poczucia własnej wartości, kompleksów. Często jest też sennym oporem przez despotycznym partnerem, z którym na jawie nie umiemy wyjaśnić dręczących nas problemów.

Oprócz snów oczywistych, co do których wydźwięku nie ma żadnych wątpliwości, w marzeniach senny pojawia się ogromna ilość symboli, które mają odniesienie do naszego życia seksualnego. Jednym z najpopularniejszych z takich symboli jest oczywiście woda. To ona właśnie oznacza tę sferę życia. Jej pojawienie się powinno skłonić nas do zastanowienia się nad tym, czy seks nas satysfakcjonuje, czy jest taki, jakiego pragniemy. Kolejnym, dość oczywistym symbolem seksualnym jest wąż. To on właśnie skusił Ewę do grzechu, to on kojarzy się ze zmysłowością. Jego pojawienie się w snach oznacza uśpioną, budzącą się zmysłowość, odkrywanie nowych jej obszarów. Może on też informować nas o tym, że podświadomie ulegamy pokusom. O brakach w sferze seksu mogą w snach świadczyć wszelkie przedmioty o fallicznych kształtach. Mówią nam one o potrzebie częstszych kontaktów seksualnych. Pojawiająca się w śnie mysz oznacza lęki i zahamowania w sferze seksualnej. Być może nie umiemy otworzyć się na doznania, brak nam zaufania do partnera, bądź mamy nieprzepracowane problemy z przeszłości.

Seks jest niezwykle ważną sferą życia człowieka. Problemy z nim odbijają się w naszej podświadomości i mogą wpływać na inne części życia. Podświadomość sygnalizuje nam te problemy, musimy tylko nauczyć się właściwie te sygnały odczytywać. Może dzięki temu uda nam się prowadzić szczęśliwe i satysfakcjonujące życie erotyczne.
źródło - art z magi onet


Moje osobiste spostrzeżenia pozwalają uważać sny erotyczne z moim partnerem za zwiastun zdrady, nieporozumień z partnerem. Zwykle po nich następowały przykre sytuacje związane z partnerem. Jak wiadomo, nie należy uogólniać i traktować dosłownie opisów z senników.W każdym śnie towarzyszą nam inne przeżycia, symbolizujące następne sprawy czy tło problemu.
Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.
Wybaczanie odnosi się do przeszłości, której się nie da już zmienić, a nie do teraźniejszości, na którą nadal mamy wpływ...

Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie

Gandhi
M.Psyche
Niewymowny
 
Posty: 143
Rejestracja: 31 gru 2014, 20:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy
Droga życia: 0

Re: Sny erotyczne

Postautor: Elie » 30 cze 2015, 17:55

W interpretacji snów o zabarwieniu erotycznym należy wziąć pod uwagę wiek i status związkowy śniącego. Okres dojrzewania wiąże się z burzą hormonów a to przekłada się na sny.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31372
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2176 razy
Otrzymał podziękowań: 2113 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Stany naszego umysłu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości