Sny o włosach

Sny o włosach

Postautor: szamka » 09 cze 2018, 12:05

Przedwczoraj miałam sen o włosach.Widziałam swoją głowę, na niej z jednej strony obcięte włosy, z drugiej takie jak mam półdługie 3/4 do ramion.Po przebudzeniu miałam mieszane uczucia i lęk.Dla mnie sny o włosach zwiastują chorobę i tak też się stało.Całe dopołudnie zmagałam się z zatruciem żołądka.
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Re: Sny o włosach

Postautor: Elie » 10 cze 2018, 10:15

Może tak, może nie...w moim przypadku chorobę zwiastuje położenie się do łóżka, oczywiście we śnie.

Włosy są symbolem pierwotnych sił, pewności siebie i wolności.
Według Freuda włosy pojawiające się w marzeniach sennych mają znaczenie seksualne. Artemidor uważał, że łysienie głowy zapowiada utratę krewnych bądź dóbr materialnych,natomiast bujne, falujące włosy wróżą utrzymanie majątku, a nawet jego powiększenie. Jego zdaniem nieuczesana, rozwichrzona czupryna zwiastuje rychłe kłopoty.
Według Faldora włosy symbolizują dobra materialne, intelektualne i duchowe, a ich utrata we śnie oznacza poniżenie, niezadowolenie i porażkę.
Również współcześni psychoanalitycy utrzymują, że utrata włosów w marzeniu sennym ostrzega przed stratami, które mogą nas czekać w życiu.
Ten kto śni o włosach, powinien uporządkować nie tylko instynktowną część swojej natury, ale również wprowadzić ład w życie duchowe, bowiem włosy często odzwierciedlają stan duszy śniącego; w takim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na wygląd włosów. Czy są one gęste, zadbane i ładnie ułożone, czy raczej cienkie, brudne - a może pokryte kołtunem ?Równie ważny jest kolor włosów.
Według staroindyjskiego sennika "Jagaddeva" widok obciętych włosów stanowi złą wróżbę, zwiastuje śniącemu nędzę i cierpienie.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Sny o włosach

Postautor: Nut » 12 cze 2018, 12:22

Fryzjer pośrednio dotyczy włosów i czasem występuje w snach.

Fryzjer uzbrojony w grzebień i nożyce, to osoba która doprowadzając do porządku rozwichrzone włosy śniącego, wzywa go do zatroszczenia się o bardziej "cywilizowane" zachowanie.
Układanie fryzury jest w większości przypadków motywem pozytywnym, zaświadczającym o dobrym samopoczuciu śniącego.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 460 razy
Otrzymał podziękowań: 364 razy
Droga życia: 0

Wróć do Sennik forumezo.pl