Spalamy ziółka, jak zacząć :)

Spalamy ziółka, jak zacząć :)

Postautor: Adam » 10 mar 2009, 19:55

TEMAT NIEKOMPLETNY CZĘŚĆ POSTÓW USUNIĘTO

Na początku zaznaczam, że nie chodzi o TO konkretnie ziółko :).
W tym dziale opisywane będą przeróżne właściwości spalanych ziół, przyrządy, które będziemy potrzebowali (lub też nie) na starcie, itd. :)


Opracowanie własne, opisy ziół pochodzą ze strony internetowej sklepu ezoterycznego Fraida.pl

Kilka ważnych uwag, BHP:
1. Podczas spalania ziół zawsze bądź czujny, nie śpij i nie opuszczaj pomieszczenia w którym kadzisz.
2. Nie dotykaj rozgrzanej kadzielnicy, chyba, że wystąpi taka konieczność. Niektóre tańsze kadzielnice bardzo mocno nagrzewają się i mogą nas bez problemu oparzyć!
3. Pod kadzielnice warto podstawić dodatkowe żaroodporne naczynie- patrz punkt 2.
4. Pamiętaj, aby zachować największą możliwą ostrożność- spalaj zioła zawsze w dużej odległości od obiektów łatwopalnych (firanek, książek, drewnianych mebli, itp.)Jak zacząć?


Kadzielnica
Obrazek
Typowa kadzielnica dostępna w większości sklepów ezoterycznych.

Na początek warto zaopatrzyć się w specjalną kadzielnicę, którą możemy dostać chyba w każdym sklepie ezoterycznym, specjalną metalową misę, lub inne żaroodporne naczynie. Nie polecam stosowania dużych muszli, zwanych "szamańskimi" gdyż słyszałem, że pod wpływem wysokich temperatur mogą one pęknąć (a spalać będziemy także za pomocą specjalnych węgielków).

Węgielki
Obrazek
Standardowe węgielki produkowane przez holenderską firmę Three Kings

Najwygodniejszym i najefektywniejszym sposobem na spalanie różnych ziółek jest zakup specjalnych węgielków (dostępne w każdym sklepie ezoterycznym). Specjalnych? Tak, każdy z nich to tak naprawdę miks jakiegoś łatwopalnego prochu i węgla. Po podpaleniu od dowolnego boku, węgielek zaczyna delikatnie strzelać i dalej samoistnie cały rozgrzewa się do czerwoności. Uwaga! Po podpaleniu od razu kładziemy węgielek w kadzielnicy, broń Boże nie trzymamy dalej w dłoni! :)

Węgielki idealnie sprawdzają się do palenia wszelkich mieszanek żywicznych, mirry, jak i samych ziółek.

Dodatkowe przyrządy
1. Żaroodporna podstawka pod kadzielnicę (w moim przypadku szklana okrągła tafla). To na niej będziemy nosić kadzielnicę i okadzać różne pomieszczenia w domku.
2. Metalowy chwytak, bądź np. łyżka, aby w razie potrzeby np. usunąć z węgielka spalone ziółka, zgarnąć je na bok i dosypać nowych.

W internecie dostępne są też przeróżne zestawy (z reguł drogie). Na zdjęciu Piramida do spalania ziół lub agnihotry- cały komplet.

Obrazek

A tak oto prezentuje się mój kącik do spalania, wraz z pełnym wyposażeniem ;) :
Obrazek


Właściwości spalanych ziółek

Lawenda
Obrazek
Dodaje energii yin, działa oczyszczająco, ochronnie, leczniczo i wspomagająco; przyciąga miłość, wprowadza harmonię, pobudza uczciwość oraz czystość intencji i zamiarów, Łagodzi napięcia nerwowe, wprowadza spokój ducha.

Cedr
Obrazek
Dobry do oczyszczania przestrzeni, w której będziemy pracować; do podniesienia wibracji i dodania mocy pomieszczeniu. Cedr sprzyja także naprawie przestrzeni. Aktywizuje ją, oraz czyni zdatną do twórczej pracy: biura, szkoly, sale gimnastyczne, gabinety odnowy biologicznej.
Pomaga zebrać się w sobie po okresach stagnacji. Męska energia.

Rozmaryn
Obrazek
Działa oczyszczająco, ochronnie, wspomagająco; oczyszcza z negatywnych energii, przynosi spokój wewnętrzny, sprzyja zachowaniu młodości fizycznej i duchowej.
Magia początków, miłosna, sprawiedliwości, mocy i rozstania.

Róża
Obrazek
Róża. Harmonizuje energię yin i yang, posiada działanie ochronne, wspomagające; przyciąga miłość, zapewnia wzajemność, pobudza namiętność w już istniejących związkach; dodaje witalności i radości życia.


Sweet Grass
Obrazek
Słodka trawa amerykańska, używana m.in. z białą szałwią do uświęcania pomieszczeń. W skrócie mówiąc: biała szałwia usuwa z przestrzeni negatywne energie pozostawiając tam puste, neutralne obszary, które powinno się wypełnić dobrą energią. Jeśli się tego nie uczyni od razu, to cały proces oczyszczania należy po niedługim czasie powtórzyć. Sweet Grass stosuje się w tym przypadku do napełnienia przestrzeni pozytywną energią. Pozwala to na znaczne wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi rytuałami oczyszczania pomieszczeń oraz wprowadza bardzo przyjazne, harmonijne wibracje. Oczywiście zioła te można stosować osobno.

Biała Szałwia
Obrazek
Biała szałwia -święte ziele Indian Nawajo - oczyszcza pomieszczenia i ludzi z negatywnej energii, chroni przed wampirami energetycznymi (odcina także istniejące połączenia), oddala rzucone przez kogoś czary i uroki, oddala byty astralne, zabezpiecza ludzi i pomieszczenia podczas rytuałów magicznych; pobudza mądrość; pomaga w uzdrawianiu ciała, umysłu i duszy. Używana wraz ze Sweet Grass wzmacnia swoje działanie.

Owoc jałowca
Obrazek
Jagody jałowca. Działanie oczyszczające, ochronne i lecznicze; usuwa wszelkie negatywne energie, pobudza siły psychiczne, zachęca i dodaje odwagi w dążeniu do ideałów.

Magia mocy, sprawiedliwości, płodności, pieniądza, kończenia.

Piołun
Obrazek
Suszone ziele piołunu doskonale służy podczas wszelkiego rodzaju rytuałów ochronnych i oczyszczających, a także do wyznaczania magicznego kręgu.

W wigilię św. Jana trzeba zaopatrzyć się w piołun. Świeże ziele wiesza się nad drzwiami wejściowymi do domu lub w przedpokoju, a listki sypie w każdym kącie. Suszony piołun pali się tego wieczoru w rozmaity sposób i z różnymi intencjami.

W naczyniu żaroodpornym (muszli, kadzielnicy, kociołku, piramidzie) rozpalamy węgiel i sypiemy na wierzch suszone ziele. Kiedy rozejdzie sie mocno jego woń i zacznie snuć dym trzeba z nim obejść całe mieszkanie ze słowami: "Uwalniam te ściany, podłogę, sufit i powietrze od wszelakiego zła. Nieżyczliwe mi byty odsyłam wraz z dymem, tam gdzie ich miejsce. Amen."

Po takim oczyszczeniu można przystąpić do oczyszczania siebie lub bliskich dymem z piołunu i płomieniem woskowej świecy. Oczyszczaną osobę sadza się wygodnie na krześle i obchodzi dookoła najpierw z płonącą świecą, a potem z dymiącym w naczyniu zielem, powtarzając w myślach lub półgłosem z czego się ją oczyszcza albo od czego uwalnia. Na koniec kreśli się w powietrzu nad głową oczyszczanej osoby znak krzyża ogniem i dymem.

Jeśli chcesz oczyścić siebie, wejdź z płonącą świecą w strefę dymu i dziękuj w myślach lub głośno za to, że energia ognia wypala i niszczy wszystkoto, co Ci przeszkadza, a moc dymu oczyszcza Cię i odkleja od Ciebie wszystkie nieżyczliwe Ci energie lub myśli. Potem możesz wziąć prysznic i skorzystać z oczyszczającej siły wody.

Werbena
Obrazek
Suszona werbena może być używana np. podczas rytuału przyciągającego wymarzonego partnera.Właściwości spalanych żywic

Mirra
Obrazek
Pochodzenie:
Żywica ta pochodzi głównie z krajów Afryki Wschodniej takich jak Etiopia, Somalia, Kenya i inne. Otrzymuje się ją przez nacinanie pnia drzewa Commiphora myrrha. Za mirrę przyjmuje się również żywice z drzewa Commiphora erythraea (tzw. mirra wschodnio-indyjska), Commiphora opobalsamum i Balsamodendron kua. Słowo „mirra” pochodzi od hebrajskiego słowa „murr” albo „maror”, które znaczy „gorzki”.

Opis:
Mirra jest żywicą aromatyczną, która najczęściej występuje w postaci bryłek o wielkości od około 2 mm do 5 cm.

Zastosowanie:
Żywica ta używana jest do produkcji perfum oraz kadzideł aromatyzowanych, do bezpośredniego okadzania w obrzędach religijnych oraz innych działaniach ezoterycznych, jak i w medycynie naturalnej. Przypisuje się jej działanie antywirusowe, antyseptyczne, antygrzybiczne, przeciwzapalne, lekko ściągające, lekko stymulujące.

Spalana w pomieszczeniu oczyszcza przestrzeń, tworzy dobrą energię.
Używana we wszelkich rytuałach wykonywanych w soboty; także w święto Matki Boskiej Gromniczej (dotyczy nowych początków oraz rozwoju duchowego); w dzień równonocy jesiennej (spełnianie wszelkich życzeń).


Oliban
Obrazek
Pochodzenie:
Żywica ta pochodzi głównie z krajów Afryki Wschodniej takich jak Somalia, Etiopia, Erytrea i Sudan, krajów Arabii Południowej - Jemenu i Omanu oraz Indii. Otrzymuje się ją z różnych gatunków drzew Burseraceae (głównie Boswellia carteri, Boswellia frererana, Boswellia papyrifera, Boswelia thurifera oraz innych). Słowo „Oliban” bądź „Olibanum” pochodzi od arabskiego słowa „al-lubán”, które oznacza „mleko” drzewa.

Opis:
Olibanum jest żywicą aromatyczną o miłym zapachu. Bryłki żywicy występują w wielkościach od ziarnka sezamu do ziarnka grochu i w kolorach od jasno-żółtego do żółto-brązowego.

Zastosowanie:
Żywica ta używana jest do produkcji perfum oraz kadzideł aromatyzowanych, do bezpośredniego okadzania w obrzędach religijnych oraz innych działaniach ezoterycznych, jak i w medycynie naturalnej. Przypisuje się jej działanie antyreumatyczne, antyastmatyczne i przeciwzapalne.

Spalana w pomieszczeniu oczyszcza przestrzeń, tworzy dobrą energię.
Używana we wszelkich rytuałach wykonywanych w soboty; także w święto Matki Boskiej Gromniczej (dotyczy nowych początków oraz rozwoju duchowego); w dzień równonocy jesiennej (spełnianie wszelkich życzeń).

---
Jak będziecie zainteresowani, w miarę możliwości będę dodawał kolejne opisy do tego wątku :)
Bo w oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho
GG: 2593229
Adam
Gawędziarz
 
Posty: 500
Rejestracja: 03 mar 2009, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 8

Re: Spalamy ziółka, jak zacząć :)

Postautor: Adam » 10 mar 2009, 20:58

Ale błagam dziewczyny uważajcie i podłóżcie pod nie coś żaroodpornego! :D
Bo w oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho
GG: 2593229
Adam
Gawędziarz
 
Posty: 500
Rejestracja: 03 mar 2009, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 8

Re: Spalamy ziółka, jak zacząć :)

Postautor: Adam » 10 mar 2009, 21:05

Nawet jak mu szamańska chatka z dymem pójdzie :lol: !

Napisałaś Gwiazdko coś o dosypywaniu zwykłego piasku jako swoistej ochrony przed żarem. Myślę, że warto dosypać troszkę piasku do muszli, to choć trochę uchroni ją przed pęknięciem od temperatury.
Bo w oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho
GG: 2593229
Adam
Gawędziarz
 
Posty: 500
Rejestracja: 03 mar 2009, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 8

Re: Spalamy ziółka, jak zacząć :)

Postautor: Alilanta » 17 mar 2009, 11:52

Znalazła fajną stronkę - może Was zainteresuje :)
http://www.biochemiaurody.com/slownik/sandalwood-oil.html
Awatar użytkownika
Alilanta
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 262
Rejestracja: 04 mar 2009, 15:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Spalamy ziółka, jak zacząć :)

Postautor: margo1517 » 18 mar 2009, 10:11

Mariolu, lakier do paznokci będzie bardziej trwały i zdecydowanie piekniejszy :lol: :lol:
margo1517
 

Re: Spalamy ziółka, jak zacząć :)

Postautor: margo1517 » 18 mar 2009, 10:25

nie ma za co Mariolu, ciesze się, ze mogłam pomoc, przyjemnej zabawy Ci życzę :lol:
margo1517
 

Re: Spalamy ziółka, jak zacząć :)

Postautor: margo1517 » 19 mar 2009, 00:33

Bassemko Droga :D
to w związku z tym ja mam do Pani serdeczna prośbę, proszę nam wszystkim przybliżyć temat esencji. Troszkę materiału o kamykach już mamy a temat o esencji jest na pewno bardzo ciekawy :D Mam nadzieję, że Pani nie odmówi :D
margo1517
 

Następna

Wróć do Świece, kadzidła, olejki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości