Spis Skryptów Runicznych

Re: Spis Skryptów Runicznych

Postautor: Xigriss » 10 lip 2012, 00:46

hm a taki skrypt Raido-Kenaz- Gebo-Tiwaz-Ehwaz polecony na przyciągniecie odp.partnera nadaje się?
Otóż mam wątpliwosci bo odkąd go mam pewne fascynacje (oparte na flircie)sie skonczyly pewna osoba się ode mnie odciela..a na kumpla byłby dobry chociaż
i czuje awersje do związków..kojarzyc mi sie zaczely z niewolą,naginaniem się do kogoś,byciem seksualną zabawką gorzej niż prostytutka (która choć jakies zyski z tego ma :lol:) i odczuwam MEGA niechęć do mezczyzn..
slysząc jeszcze,że zazwyczaj dostaje się przeciwienstwo jakiegoś 'wymarzonego'typu i że na nikogo lepszego ,dojrzałego nie zasługuje tylko szczylowatego pazika.. (ojciec mi taką reprymende ostatnio dał..ale on zdrowo świznięty typ despoty i tyrana...)

ciagnie mnie do tego by ten skrypt zniszczyc i wyrzucić np do morza bezpowrotnie i na 'miłośc'się total zablokować..bo i tak wtedy 'zapominam'o sobie zatracam się w uczuciu,którym ktoś się bawi Iwykorzystuje do dowartościowania się (w sensie takie miałam doświadczenia...)
Xigriss
Forumowicz do entej

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 7

Postautor: Kaisaran2 » 10 lip 2012, 14:02

Przyciągnięcie odpowiedniego partnera zależy głównie od ciebie, runy mogą tylko pomóc w ustaleniu priorytetów, wskazać drogę, ale to pewnie wiesz. Problem w całym tym skrypcie (poza tym, że jak dla mnie jest on tylko mniej lub bardziej przypadkowym zlepkiem run - ale ja nie prezentuję ezoterycznego podejścia, a to forum ezo, więc zostawmy temat) może tkwić w połączeniu tych run z Tiwaz, czyli:

"Tyr jest gwiazdą przewodnią;
dobrze jest wiernym być władcy;
świeci w ciemności nawet w mgle
nocnej i nigdy nie zawodzi.

Tyr jest jednorękim Bogiem.
Kowal często sam dmie w miechy.

Tyr jest jednorękim Asem
Za sprawą wilków
Prawa ustanawia w świątyni.
Zarządca. Mars."

Innymi słowy z runą, która w kontekście tego skryptu skupia uwagę wokół nas i naszych potrzeb. W jakim sensie ? Ano w takim, że liczę się ja, moje potrzeby, to co ja chcę, moje zdanie, itd. Nawet w połączeniu z kenaz, gebo i ehwaz mogła spowodować to, że właśnie zaczynasz wykorzystywać nauki i doświadczenia do odcięcia się, zadbania bardziej o siebie niż o to, by koniecznie z kimś być - i może ta droga wcale nie jest taka zła. Zawsze potrzebna jest odrobina odpoczynku, tylko trzeba uważać, by ten odpoczynek nie trwał zbyt długo i nie spowodował nie tyle ochłodzenia, co wręcz totalnego zamrożenia :)
"56. W miarę mądry winien być człowiek,
Nigdy zbyt uczony;
Jeśli losu swego nie wiesz naprzód,
Żyjesz od trosk wolny.
(...)
78. Ta rzecz jest pewna: gdy pytasz o runy,
Od bogów pochodzące radą ich rytowane,
Przez Najwyższego znaczone -
Najlepiej zachowaj milczenie." - Havamal

Nie wróżę, nie rzucam run ani na pw, ani nigdzie indziej.
Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Postautor: aagaa » 22 lip 2012, 16:10

Mam pytanie czy skrypt Hagalaz,Gebo,Berkano,Algiz moze byc na odciecie zlych energii i wyrownanie energetyki?
aagaa
Gawędziarz

Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 4

Postautor: Kaisaran2 » 22 lip 2012, 16:48

Raczej nie podjęłabym się jego stosowania, pomijając kwestię tego, co rozumiesz pod pojęciem "energetyka" i "złe energie", bo tych jak podejrzewam mogą być dziesiątki, a "nie ma leku na wszystko".
Nigdy zbyt uczony;
Żyjesz od trosk wolny.
(...)

Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Postautor: aagaa » 23 lip 2012, 11:06

Konkretnie chodzi mi o ludzi ktorzy zle zycza... i tak Hagalaz-odciecie, Gebo-wyrownanie energii, Berkano-nowy poczatek, Algiz-opieka sil wyzszych...
aagaa
Gawędziarz

Postautor: Kaisaran2 » 23 lip 2012, 13:23

Algiz z opieką sił wyższych niewiele ma wspólnego, natomiast odcięcie przez Hagal może być baaaardzo bolesne, przykre i niespodziewane. Ludzie zawsze będą źle życzyć, taka ich natura. Runy mogą pomóc w uzyskaniu odpowiedniego podejścia do tego "złorzeczenia". Sugerowałabym Wunjo. I może gebo, na wyrównane, wyważone decyzje... ale raczej nie jako skrypt, osobno.
Nigdy zbyt uczony;
Żyjesz od trosk wolny.
(...)

Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Postautor: aagaa » 23 lip 2012, 23:54

Ja jednak jesli chodzi o Algiz zostane przy ,,swojej,, interpretacji...
aagaa
Gawędziarz

Postautor: aagaa » 24 lip 2012, 10:28

Od lat ja stosuje we wszystkich skryptach jako koncowa rune i wrozki z tv tez bardzo czesto ja polecaja...
aagaa
Gawędziarz

Postautor: aagaa » 24 lip 2012, 13:36

To wszystkie sie myla i autorzy ksiazek tez sie myla? Nawet dzisiaj pani Magda Zieba mowila na temat runy Algiz, ze nie mozna jej przedawkowac...A to ze to nie jest runa ochronna i mozna sobie ,,zaszkodzic,, to tylko od was slyszalam a jestem dociekliwa i duzo na ten temat czytalam...No ale kazdy ma prawo do wlasnego zdania i trzeba to szanowac.
aagaa
Gawędziarz

Postautor: Kaisaran2 » 24 lip 2012, 14:31

Aga, ależ my tylko swoje zdanie wypowiadamy, nie zmuszamy cię do niczego, jest tak jak napisał Verm - jeśli chcesz, to używaj, ale pretensje będziesz mogła mieć tylko do siebie. Skoro dużo na ten temat czytasz, to polecam źródła historyczne, zamiast książek opartych na wymysłach i bardzo swobodnej interpretacji. Owszem, w poematach znaleźć można wzmianki o Cisie, który daje mocne łuki i ogromne strzały, lecz pamiętać trzeba, że ów Cis jest drzewem trującym dla każdego, nie "wybiórczo". Dlatego rada o przeanalizowaniu źródeł na temat tej i innych run jest dobra. Wiem, że się nie chce, że to nudne i mało "magiczne", ale serio, pomoże. Piszę to jako osoba, która niegdyś radośnie błądziła po ezoterycznym światku run, uważała że "runy przecież nie mogą zrobić krzywdy" i święcie wierzyła, że jak będzie nosiła przy sobie Algiz lub Thurisaz, to będzie pod ochroną. Uwierz mi, nic bardziej mylnego.
Nigdy zbyt uczony;
Żyjesz od trosk wolny.
(...)

Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

PoprzedniaNastępna

Wróć do Skrypty runiczne