Suplementy diety

Suplementy diety

Postautor: Nut » 23 lip 2016, 12:34

Suplementy diety nie pomagają, a wręcz mogą szkodzić.
Naukowcy ostrzegają, że większość dostępnych na rynku suplementów diety nie ochroni nas przed przewlekłymi chorobami czy śmiercią. Dlatego właśnie powinniśmy unikać zażywania tzw. multiwitamin w zbyt dużych ilościach.

Uczeni apelują, abyśmy przestali marnować pieniądze na suplementy diety. Trzy duże projekty badawcze wykazały, że większość dostępnych na rynku multiwitaminowych suplementów diety jest nieskuteczna, a czasami może być wręcz szkodliwa.

Wyniki badań opublikowane w "Annals of Internal Medicine" wskazują, że nie ma dowodów potwierdzających, że codzienne zażywanie multiwitamin i suplementów minerałów zapobiega lub spowalnia postęp poznawczych lub przewlekłych chorób, takich jak nowotwory lub choroby serca. Przekaz jest prosty: większość suplementów diety nie zapobiega występowaniu chorób, a ich użycie nie jest wskazane. To informacja szczególnie cenna dla osób, które nie mają objawów niedoborów żywieniowych, czyli większość osób decydujących się na zażywanie suplementów.

- Kolejne badania wracają z wynikami negatywnymi, mimo to ludzie nadal przyjmują suplementy diety, obecnie w rekordowych ilościach - powiedział dr Edgar Miller z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore, jeden z autorów badań.

W przyjmowaniu suplementów diety ogromne znaczenie ma psychika. Mimo braku dowodów wskazujących, że tego typu substancje dają jakiekolwiek korzyści dla społeczeństwa, niektórzy wręcz "potrzebują" suplementów diety.

Nowe odkrycia potwierdzają wcześniej opublikowane badania, w których nie wykazano żadnych korzyści płynących z zażywania suplementów diety, w tym witamin i przeciwutleniaczy. Co więcej. niektóre substancje mogą powodować więcej szkód niż pożytku. Niektóre badania wskazują, że beta-karoten, witamina E i witamina A w wysokich dawkach mogą przyczyniać się do wzrostu śmiertelności.

W opisywanych badaniach przyjrzano się zdrowiu ponad 450 tys. osób starszych. W jednej z analiz, naukowcy przyjrzeli się 6000 mężczyzn z wieku co najmniej 65 lat, którzy codziennie przyjmowali kombinację składników odżywczych - witamin A, C, E, beta-karoten i witaminy z grupy B. Mężczyzn obserwowano przez 12 lat i w tym okresie nie wykazano żadnej poprawy w działaniu pamięci czy zdolności kognitywnych, w porównaniu do osób, które zażywały placebo. Jeszcze inne badania miały na celu weryfikację, czy wysokie dawki witamin i minerałów mogą zapobiegać atakom serca i udarom mózgu. Obserwacje 1700 osób przez 5 lat nie wykazały żadnej dodatkowej protekcji przed wymienionymi chorobami.

Przemysł suplementów diety w USA nadal rośnie i obecnie jest warty 28 mld dol. Podobne tendencje odnotowano także w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich.
.interia.pl

Zgadzacie się z tą tezą czy nie.Jakie macie doświadczenia. Prawie wszyscy (przynajmniej w okresie choroby) wspomagamy się witaminami. W moim przypadku zażywanie magnezu z vit.B6 zlikwidowało skurcze mięśni nóg. O skutkach ubocznych na razie nic mi nie wiadomo.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Re: Suplementy diety

Postautor: Alladyn » 02 wrz 2016, 08:57

Zażywam magnez organiczny (cytrynian lub mleczan) widzę znaczną poprawę, bo miałem jego niedobór. Nie wierzyłem nigdy w te multiwitaminy, bo gdzieś wyczytałem kiedyś że ich przyswajalność wynosi kilka procent, i to pewnie jest prawda. Bo jeśli jedna tabletka np magnezu jest duża i jest to sam magnez, to jak w jednej tabletce multiwitaminy może znaleźć się kilkanaście różnych witamin i minerałów. Wiadomo, że to nie może być dobrze przyswajalne, i lepiej zjeść owoc czy wypić sok.

Moje zdanie jest takie, jeśli już potrzebujemy danej witaminy jak np magnez, bo mamy niedobór, to zażywajmy ja samą, w dobrze przyswajalnej postaci.

Magnezy te często reklamowane są słabe. Niektórzy nie wierzą, że tlenek magnezu przyswaja się 4 % Węglan około 30% cytrynian, i mleczan 90% A te w sprzedaży i reklamach to często tlenek lub węglan. Tak nam wciskają kit. :)

Awatar użytkownika
Alladyn
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 55 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Droga życia: 0

Postautor: Piko » 16 wrz 2019, 17:35

A kwasy Omega 3 też są mało skuteczne ?
Nie tak dawno miksowałem sobie olej lniany z emulgatorem mlecznym, po czym wypijałem. Uważam że taki suplement mógł pomóc mojemu sercu. heart
https://www.youtube.com/watch?v=fKopy74weus

Czasem twoje słowa są nieopatrznie zrozumiane i co wtedy ...
---------

nie wróże
Awatar użytkownika
Piko
Rozmowny

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Postautor: Elie » 17 wrz 2019, 02:42

Piko pisze:A kwasy Omega 3 też są mało skuteczne ?
Nie tak dawno miksowałem sobie olej lniany z emulgatorem mlecznym, po czym wypijałem. Uważam że taki suplement mógł pomóc mojemu sercu. heart

Piłeś olej z mlekiem f542b21fe6a35 ile tego dziennie ...... 035
https://www.products.pcc.eu/pl/blog/emu ... pozywczym/
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Piko » 17 wrz 2019, 07:47

Elie pisze:Piłeś olej z mlekiem f542b21fe6a35 ile tego dziennie ...... 035

Codziennie Dużą łyżkę (1 - 2 łyżki) od zupy oleju lnianego z pewną ilością mleka zmiksowane do płymu bez oczek z tłuszczu. Wtedy lepiej się wchłania olej lniany i powoduje niesamowite uczucie sytości.
Większe ilości oleju lnianego pędzą na ubikację.
W ten sposób wzbogacałem organizm o większe ilości kwasów nienasyconych Omega3.
Polecam. :03777:
https://www.youtube.com/watch?v=fKopy74weus

Czasem twoje słowa są nieopatrznie zrozumiane i co wtedy ...
---------

nie wróże

Awatar użytkownika
Piko
Rozmowny

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Postautor: Elie » 17 wrz 2019, 16:34

Piko » 16 wrz 2019 18:35

A kwasy Omega 3 też są mało skuteczne ?

Najwięcej mają go ryby, które do niedawna uważano za bardzo zdrowe, podobnie jak kiedyś tran. Coraz częściej tu i tam piszą, iż jedzenie ryb należy ograniczyć ze względu na fakt ich zatrucia .... koszmar.... jeszcze kilka lat i będziemy odżywiać się tabletkami. Już bardzo dawno temu czytałam o Japończykach u których umieralność na raka żołądka jest największa. Przyczyną tego są ryby, podstawowy i najczęstszy posiłek Japończyków.

Piko
Codziennie Dużą łyżkę (1 - 2 łyżki) od zupy oleju lnianego z pewną ilością mleka zmiksowane do płymu bez oczek z tłuszczu. Wtedy lepiej się wchłania olej lniany i powoduje niesamowite uczucie sytości.
Większe ilości oleju lnianego pędzą na ubikację.
W ten sposób wzbogacałem organizm o większe ilości kwasów nienasyconych Omega3.
Polecam. :03777:

Niezły patent :)
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Zdrowa dieta = zdrowa czarownica