Szeptuchy z Podlasia

Re: Szeptuchy z Podlasia

Postautor: Imira » 12 lip 2012, 17:01

Ofiary ich błędów odzyskują zdrowie w łóżkach szpitalnych albo spoczywają cichutko na cmentarzach,
o czym mało kto wspomina.

- dr Jacek Matter

5f221c1d03e23
Imira

Postautor: Elie » 12 lip 2012, 17:10

Co chcesz udowodnić Imirko.. bo nie bardzo rozumiem. Lekarze niby się nie mylą?
Z tego co mi wiadomo, lekarze mocno potępiają tego typu leczenie - u Babek, Szamanek. Żeby przy tym sami jeszcze podchodzili do pacjentów jak nakazuje przysięga Hipokratesa, to by mnie nic nie dziwiło.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Seji » 12 lip 2012, 17:16

Gdy moja mama leżała wraz z innymi pacjentkami na kardiologii, lekarz na obchodzie zrobił "wykład" na temat tego, jak to kobiety nie badają się latami, nie dbają o siebie i potem lądują w szpitalu po zawałach. A moja mama mu na to posypała z rękawa przypadkami z ostatnich miesięcy czy lat, kiedy to lekarze - profesorowie medycyny poumierali na raki i zawały. Lekarza zatkało i powiedział tylko, tłumacząc się, że to, co mówił (ów "wykład"), mówił dlatego, że tak mu każą :-)
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 7

Postautor: Seji » 12 lip 2012, 17:31

Koncernom farmaceutycznym (ale też i lekarzom medycyny) nie w smak terapia Gersona :-)
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Postautor: Colca » 12 lip 2012, 17:36

Verm pisze:Seji generalnie facetowi łatwiej o zawał niż kobiecie ;)

to nie do końca tak - statystycznie rzecz ujmując, kobiety mają więcej nietypowych objawów, które przegapiają zarówno pacjentki jak i lekarze, i bardzo często żyją z "przechodzonym", niezdiagnozowanym zawałem
Awatar użytkownika
Colca
Gawędziarz

Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 6

Postautor: Imira » 12 lip 2012, 17:41

Lekarze niby się nie mylą?

Oczywiscie, ze sie myla, (sklonna jestem powiedziec nawet - bardziej niz inni ... ) :lol:
Ja zacytowalam tylko ciekawego czlowieka, jakim jest dr Matter :oops:
Sam dr Matter to ciekawy człowiek - znany głównie ze swoich teologicznych artykułów niż kariery medycznej. Swego czasu potępił nawet zielarstwo, twierdząc, że powiązane z okultyzmem może szkodzić zarówno duszy jak i ciału.

Obecnie kazdy postepuje tak jak w "danej chwili" jest mu wygodnie ...
To tylko zalezy od tego, co wiecej kasy przyniesie ... ;)

A czy my sami nie "bawimy sie" w dyspute teologiczna? ;)
Imira

Postautor: Imira » 12 lip 2012, 18:05

... na kazdego przychodzi czas, ba sie nawracac duchowo i przejsc na emeryturke ... :hihi: ;)
Imira

Postautor: Bender » 12 lip 2012, 21:03

W takim razie wracając do tematu:
Verm pisze:Chętnych za wielu nie ma, ale są osoby, które chcą się uczyć i uczą się Rzemiosła. Nie tylko u nas w Polsce.

Możliwe, że więcej byłoby chętnych, gdyby nie konieczność podporządkowania się innemu, niż współczesny modelowi życia. Będąc lekarzem, prawnikiem, handlowcem, czy urzędnikiem - nie trzeba rezygnować z tzw. dobrodziejstw współczesności, a będąc szeptuchą...?

Jakoś nie wyobrażam sobie "babki", która mieszka w centrum dużego miasta, odrabia lekcje z synem, chodzi na rockowe koncerty i kupuje zioła przez allegro... Oczywiście, że są takie osoby, które zajmują się wszechstronnym pomaganiem przy użyciu ezoteryczno-okultystycznych zabiegów w miastach i mają nawet przeciętne życie prywatne - ale to już nie to samo, co Szeptucha - to nie ta kultura...
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta

Poprzednia

Wróć do Czarostwo