Talie kart cygańskich

Re: Talie kart cygańskich

Postautor: apuss » 19 wrz 2012, 16:35

Leśna_Wróżka pisze:a mi sie Piatnika podobaja...

ArtDeco są z Piatnika ;) z tym, że talia jest taka "bogatsza" - ma 52 karty - serdecznie polecam :)
tutaj link do całej tali https://picasaweb.google.com/1139039142 ... dwl70Jnmdg

Lena- pisze:
apuss pisze:(..) Mam też Cygańskie Marcinkowskiej, które są bardzo trudnymi kartami.

Właśnie, gdzieś już się spotkałam z tą opinią,że one są "trudne". A mogłabyś bardziej rozwinąć swoją myśl, dlaczego tak uważasz ? Może to być przydatna informacja

ponieważ praca z nimi nie należy do prostych i łatwych :mrgreen:
a tak poważnie, to trudno uchwycić sens, znaczenie poszczególnych pojedynczych kart, a co dopiero w połączeniach. Wymagają długiego czasu, zanim zrozumie się, co one chcą przekazać, więc jak ktoś jest niecierpliwy, to nie polecam tej talii. Ja osobiście pracuję z nimi sporadycznie, albo falami.
Ogólnie to talia jest bardzo piękna, poręczna (rozmiar kart jest dosyć spory).
Głową w gwiazdach...
apuss
Niewymowny

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 1

Postautor: xLena » 19 wrz 2012, 16:37

Leśna_Wróżka pisze:a karty cyganskie sie odwraca. czy tylko normalne pozycje czyta...?

Ja myślę,że to raczej indywidualna sprawa jest tak samo jak przy innych kartach. Jedni odwracają inni nie
xLena

Postautor: apuss » 19 wrz 2012, 16:37

nie odwracam żadnych kart, tylko pozycje proste... z połączeń (na ogół) widać czy przekaz jest negatywny czy pozytywny
Głową w gwiazdach...
apuss
Niewymowny

Postautor: onaion » 19 wrz 2012, 16:40

apuss pisze:nie odwracam żadnych kart, tylko pozycje proste... z połączeń (na ogół) widać czy przekaz jest negatywny czy pozytywny

no tak jest najlepiej...bo mniej zamieszania :) te art deco piatnika ladne sa..
"Chcesz być szczęśliwym-pozwól, by inni byli z tobą szczęśliwi"
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Postautor: xLena » 19 wrz 2012, 16:45

Leśna zdecyduj się na te karty 5f221c1d03e23 będziemy się razem uczyć

apuss można liczyć na Twoją pomoc w razie jakiś wątpliwości? Bo ja dopiero początkująca.
xLena

Postautor: apuss » 19 wrz 2012, 16:48

pewnie, że tak :) jak już obeznacie się w "obrazkach" i co jest co, to serdecznie polecam stawiać sobie dzienne, po 2 lub 3 karty, albo na jakiś rozkład do dziennych, wtedy idzie najlepiej nauka (przynajmniej u mnie)
Głową w gwiazdach...
apuss
Niewymowny

Postautor: onaion » 19 wrz 2012, 18:07

Lena- pisze:Leśna zdecyduj się na te karty 5f221c1d03e23 będziemy się razem uczyć

apuss można liczyć na Twoją pomoc w razie jakiś wątpliwości? Bo ja dopiero początkująca.

zobacze..moze moze :) kto wie..troche z kipperami mi sie kojarza...:)
"Chcesz być szczęśliwym-pozwól, by inni byli z tobą szczęśliwi"
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Postautor: apuss » 19 wrz 2012, 18:41

bo one pokrewne są :)
Głową w gwiazdach...
apuss
Niewymowny

Postautor: xLena » 20 wrz 2012, 00:17

apuss masz już jakieś doświadczenie w cyganach więc pewnie masz też opracowany jakiś system określania czasu? gdybyś mogła skrobnąć parę słów tu - viewtopic.php?f=338&t=35853 5f221c1d03e23
xLena

Postautor: Elwira 69 » 01 paź 2012, 14:39

Wydaje mi się, że najbardziej przemawiające są karty do książki "Cygańska Karta prawdę Ci powie" Cecylie Wielgoradesz podobno karty do niej zrobiła Manuela Klara Olszewska. Właśnie miałam sobie zamówić i ktoś mnie ubiegł 1590a079ed96d

Historia pochodzenia kart nie poznamy do końca nigdy. Jak podają źródła historyczne jedni uważają że kolebką kart są Chiny, inni że Persja, jeszcze inni ze Egipt lub Indie. Niestety nikomu nie udało się rozwikłać tej zagadki do końca. Pochodzenie kart jest owiane mrokiem tajemnicy. Karty cygańskie jak twierdzą badacze dotarły do Europy szlakami wędrujących cyganów i to oni rozpowszechnili po świecie karty do przepowiadania przyszłości. Nie mniej jednak faktem jest że pojawienie się kart i rozwój kartomancji w Europie można łączyć z czasami największej migracji cygańskiej przypadającej na okres od XV do XIV. Pierwsze wzmianki o zajmowaniu się kartomancją w świecie pochodzą z 1886 roku z Florencji. Jest prawdą natomiast że wróżenie wchodziło w skład tradycji cygańskich. Talia kart cygańskich jest stosunkowo mało znana jak talia kart Lenormand. Talia składa się z 36 kart i jednej białej. Ciekawostką kart cygańskich jest to, że nie posiadają one kolejności numerycznej i nie są opatrzone znakami umownymi. Dlatego też można je przechowywać w dowolnej kolejności. Każda karta posiada swoją nazwę.
Elwira 69

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia

Wróć do Opisy Kart Cygańskich