Tarot Rider Waite - 2 Buławy

Tarot Rider Waite - 2 Buławy

Postautor: Iza74 » 27 kwie 2015, 19:24

2 BUŁAWY
Obrazek


Zaufanie. Pewność siebie, ufność we własne siły. Zadufanie w sobie. Samodzielność. Samotność człowieka, który osiągnął sukces. Poczucie własnej doskonałości. Zasługa. Indywidualizm. Wiedza, nauka. Wyższe formy wiedzy i poznania świata. Mistrzostwo.

Odwrócona: Zmartwienie, utrata szczęścia. Niemiła niespodzianka. Smutek. Niedoskonałość. Brak samodzielności. Pycha. Pozerstwo.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Tarot Rider Waite - 2 Buławy

Postautor: Iza74 » 22 paź 2018, 13:16

ObrazekDwójka Buław;
Karta ogólnie oznacza ludzi cieszących się autorytetem i uznaniem ogółu, mądrych i doświadczonych życiowo. Są to ludzie, którym się w życiu powiodło i którzy zrealizowali swoje cele, a pracą zasłużyli na podziw i szacunek. Jednak ludzie symbolizowani tą kartą nie uważają się za szczęśliwych, chociaż za takich mogliby uchodzić. Jedną z przyczyn ich stanu może być uczucie przygnębienia oraz obojętność w kontaktach z ludźmi. Nie pragną rozumieć innych lub angażować się w sprawy, które bezpośrednio ich nie dotyczą. Stąd wywodzi się również uczucie osamotnienia oraz indywidualizm, mogący przerodzić się w upór.
Główną cechą karty jest nieumiejętność nawiązywania kontaktów. Dla ludzi o cechach Dwójki Buław liczy się tylko ich własna egzystencja oraz działania wynikające z ich przekonań oraz podążanie za własnym celem.
W pozytywnym znaczeniu ich upór może być źródłem sukcesu, ponieważ poświęcając się jakiejś sprawie, wkładają w nią wiele energii i pracują wytrwale. Jeśli osiągną cel nie pragną już zmiany, gdyż najbardziej liczy się dla nich czas, w którym kiedyś działali i walczyli.

W sferze uczuć;
Dwójka Buław oznacza pustkę, obojętność i chłód. Może wskazywać na rodzaj izolacji oraz niechęć do partnera. Może określać powierzchowne i mało znaczące związki.

Karta odwrócona;
Przerost ambicji oraz niechęć sprawdzenia siebie w sytuacjach niebezpiecznych może prowadzić człowieka do angażowania się w sprawy wymagające od niego większej rozwagi czy wnikliwości. Dotyczy to również zobowiązań, których późniejsza realizacja jest niemożliwa. Wtedy działania są pospieszne, nieprzemyślane. Często towarzyszy im lęk przed kompromitacją w oczach otoczenia. Karta zapowiada jednak zmianę i konieczność wyzwolenia się z jakiejś kłopotliwej i niewygodnej sytuacji.

Źródło; Agnieszka Świrska - ZAPROSZENIE DO TAROTA
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8


Wróć do Tarot Rider Waite

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości