Tarot Rider Waite - Diabeł XV

Tarot Rider Waite - Diabeł XV

Postautor: Iza74 » 22 kwie 2015, 21:12

DIABEŁ XV

Obrazek


Egoizm, egotyzm. Uzależnienie od innych. Materializm. Brak wyobraźni. Brak intuicji. Brak wyczucia. Sukces zyskany w sposób uwłaczający godności, nielegalną drogą. Nienawiść do ludzi, do otoczenia. Emanacja niszczycielskiej energii, czarna magia. Niemożność wyzwolenia się spod wpływu kogoś potężnego, silnego. Tyrania. Totalitaryzm. Utrata wolności. Autodestrukcja. Uległość. Pasywność. Płaski racjonalizm. Brak szerszej perspektywy. Rabunek, kradzież, strata. Zła przygoda. Nieszczęście. Nieudane małżeństwo. Brak wian7 w wyższe wartości. Zniecierpliwienie. Sadyzm, okrucieństwo, fanatyzm, reakcyjność. Rasizm.

Odwrócony: Nieład, nieporządek. Złe wpływy. Magia niszczycielska, czarna magia. Satanizm. Nadużycie siły. Komplikacje zdrowotne, rozstanie, rozerwanie więzów. Zrzucenie ciężaru odpowiedzialności na kogoś innego. Wybawienie z opresji. Rozpoznanie właściwej drogi. Nieoczekiwane wyjaśnienie sytuacji. Wyzwolenie z egoizmu. Rozbicie „wewnętrznej skorupy".

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)

Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Tarot Rider Waite - Diabeł XV

Postautor: Piko » 06 wrz 2018, 18:12

Obrazek


W rozkładach tarota karta diabła leżąca normalnie zawsze oznacza rodzaj uwięzienia lub uzależnienia od kogoś lub czegoś. Najczęściej dotyczy to związków o podłożu seksualnym, może również wskazywać na dewiacje seksualne. Przy tego rodzaju analizie niezwykle ważne staje się rozpoznawanie właściwej sobie płci, a przez to "rozprawienie się" w jakimś sensie z pierwiastkiem męskim czy żeńskim.
Nie chodzi o to czy jesteśmy homo- czy heteroseksualni, ważne jest, abyśmy umieli w sposób naturalny połączyć sferę zmysłów z istniejącym w nas duchowym źródłem. Chodzi tu o wierność sobie, która jest równoznaczna z pozbyciem się poczucia winy czy lęku.
Inne znaczenie karty to zapowiedź złych wieści, fałsz środowiska, kradzież , napad, manipulacja, kłamstwo, podstęp. Także : łatwość z jaką poddajemy się złym wpływom, słabość której powodem jest lenistwo, uleganie wszelkim pokusom zabijającym w nas poczucie niezależności. Wiąże się z tym uleganie żądaniom innych, próżność i zachłanność.
W ekstremalnych przypadkach karta może oznaczać opętanie, hazard, alkoholizm ( w połączeniu z kartą Księżyca), narkomanie, jak również perwersje seksualne, gwałt, morderstwo.

W sferze uczuć karta Diabła może oznaczać zaprzedanie duszy za cenę dobrobytu, chwilowych uniesień, czy własnej wygody. Oznacza egoizm lub rodzaj presji zmuszającej do poddania się. Wskazuje również na rodzaj "uwięzienia" w silnym związku seksualnym, w którym przeżywanie rozkoszy uświadamia nam jednoczesny brak uczuć. Diabeł gra na flecie, a my tańczymy w rytm tej muzyki. Gdy zabawa się skończy, zapłatą za bal staną się kajdany.

Karta odwrócona
W karcie odwróconej chodzi głównie o zrozumienie przyczyn, które spowodowały nasz obecny stan. Co i kto najbardziej nam zagraża? Przez co czujemy się zniewoleni ? Może ona też oznaczać bierne dopasowanie się do istniejących warunków; lub stan , w którym jedyne co nas pociąga, to sprawy materialne, których pożądamy.
Odwrócona karta sygnalizuje konieczność rozpoznania ciemnych stron naszej natury, bez czego nigdy nie zrozumiemy, że zdradzając własnego ducha uporczywie wpadamy w pułapkę iluzji i fałszu. Bez odwagi i determinacji nie uda nam się usunąć diabła z naszego życia. Droga do obudzenia swej duszy prowadzi przez zmysły. Diabeł rodzi się w człowieku ze strachu przed naszą zwierzęcą naturą.. Żeby móc zaznać raju, należy doświadczyć piekła. Żal za grzechy otwiera wrota przed cnotą, lecz kurczowe trzymanie się cnoty, może stać się ponownie źródłem grzechu.

Źródło " Zaproszenie do Tarota" Agnieszka Świrska
---------
nie wróże

Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 443
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 133 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Tarot Rider Waite - Diabeł XV

Postautor: vein » 14 wrz 2018, 18:48

Obrazek

Tarot of the New Vision / Vice Versa Tarot

XV Diabeł

Katastrofa, pasja, seksualne pragnienie, koniunkcja Marsa i Wenus.


Aspekty pozytywne;
Seksualne przyciąganie, namiętne pobudzenie, działania magiczne, magnetyzm, astralna taumaturgia, tajemne moce, działanie tajemniczych sił, ochrona przed atakiem psychicznym, ochrona przed czarnymi magami.

Aspekty negatywne;
Kłopoty, nadmierne pobudzenie, żądza, komplikacje, błędy, intrygi, zastosowanie nielegalnych środków, zaczarowanie, schlebianie destrukcyjnym słabościom, zniewolenie przez zmysły, słabość w obliczu niepokojacych wpływów, egoizm.


źródło; Oswald Wirth. "Wprowadzenie do tarota"
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Tarot Rider Waite

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości