Tarot Rider Waite - Gwiazda XVII

Tarot Rider Waite - Gwiazda XVII

Postautor: Iza74 » 22 kwie 2015, 21:16

GWIAZDA XVII
Obrazek


Pomoc. Nadzieja. Inspiracja. Satysfakcja. Pełna zrozumienia i ciepła miłość, przyjaźń. Niewinność. Młodość. Wdzięk. Poetyczność. Altruizm. Zamiłowania artystyczne. Miłość duchowa, platoniczna. Silny wpływ gwiazd na los człowieka. Kosmiczna harmonia. Przyjemność. Ukojenie, odpoczynek. Senność.

Odwrócona: Brak spokoju, wypoczynku. Zmęczenie. Nadzieje bez pokrycia. Niezadowolenie. Pesymizm. Zły omen. Nerwica. Bezsenność. Zagubienie. Zguba. Niezadowalający związek miłosny, przyjacielski, rodzinny, towarzyski. Brak postępów w pracy, w interesach. Nadwrażliwość, fobie. Ekstrawagancja. Ekscentryzm.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)

Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Tarot Rider Waite - Gwiazda XVII

Postautor: Piko » 06 wrz 2018, 19:23

Obrazek


Karta gwiazdy leżąca normalnie zapowiada miłość i dobre nadzieje na przyszłość. Oprócz kart Arcykapłanki i Arcykapłana, Gwiazda należy do tak zwanych ochronnych kart tarota i jej pojawienie się w rozkładzie oznacza dobre perspektywy na przyszłość, spełnienie zamiarów i kontynuację zadań, któte w przeszłości narażone były na niepowodzenia, teraz zaś mog ą zostać zrealizowane. Oznacza dojrzałość psychiczną i zgodę z otoczeniem. Karta odnosi się bardziej do efektów naszych działań, które ujawnią się w przyszłości. Czujemy instynktownie że sposób w jaki działamy, jest słuszny. Karta nie oznacza aktywności, skazuje raczej na stan wewnętrznego wyciszeniai wiary w "dobrą gwiazdę" która nam przyświeca.

W sferze uczuć karta Gwiazdy jest zwiastunem miłości. Przeżywamy szczęśliwy okres wzajemnego zaufania i harmonii. Karta może też dotyczyć udanych związków rodzinnych.

Karta odwrócona
W karcie odwróconej mamy sytuacje zablokowania energii, w związku z czym czujemy się zagubieni i słabi. Nie mamy wiary w sens naszych działań. Oskarżamy los, upatrując w nim przyczynę naszych niepowodzeń. Czujemy się zrezygnowani, uważając, że inni są zdolniejsi i mądrzejsi od nas. Karta wyraża naszą apatię i dezorientację. Sprawy traktujemy powierzchownie, brakuje nam konsekwencji, co prowadzi do miernych wyników. Często przesadnie podkreślamy nasze osiągnięcia i popisujemy się swoimi uzdolnieniami. Chwalimy też bezwartościowe dzieła innych, znajdując w nich usprawiedliwienie dla własnej niedoskonałości.

Źródło: " Zaproszenie do Tarota " Agnieszka Świrska
---------
nie wróże

Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 443
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 133 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Tarot Rider Waite - Gwiazda XVII

Postautor: vein » 19 wrz 2018, 11:13

Obrazek
Tarot of the New Vision / Vice Versa Tarot


XVII Gwiazda

Praktyczny idealizm, nadzieja, piękno, wpływ Słońca i Wenus

Aspekty pozytywne;
Szczerość, dobry wpływ, naturyzm, pewność co do własnego przeznaczenia, rozkwit życiowych możliwości, estetyka, poetycka wrażliwość, przeczucia, dobroć, współczucie.

Aspekty negatywne;
Ekstrawagancja, bezwstydność, lekkomyślność, brak spontaniczności, przymus, brak higieny, marzycielstwo i romantyzm odrywające od rzeczywistości.


źródło; Oswald Wirth. "Wprowadzenie do tarota"
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Tarot Rider Waite

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości