Tarot Rider Waite - Koło Fortuny X

Tarot Rider Waite - Koło Fortuny X

Postautor: Iza74 » 21 kwie 2015, 22:49

KOŁO FORTUNY X
Obrazek


Zmiana, przeobrażenie. Szczęśliwe rozwiązanie. Nieuniknione uwikłanie się w zdarzenia, które dobrze się skończą. Aktywność. Nagła zmiana losu. Szczęście. Wygrana, powodzenie. Dobry obrót losu. Wykorzystanie nadchodzącej szansy. Powodzenie w interesach, w małżeństwie, w pracy. Przypływ pieniędzy. Szczęśliwy traf. Wybuch uczuć, aktywność seksualna. Wytrwałość i koncentracja.

Odwrócone: Niekorzystna zmiana losu. Pech. Osłabienie woli. Trudności. Konflikty. Szereg nieszczęśliwych wypadków. Przegrana. Niepowodzenie. Niemożność uniknięcia kłopotów. Stagnacja. Marazm. Problemy w kontaktach seksualnych. Okrucieństwo, bezwzględność, mściwość. Podejrzliwość. Zazdrość.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)

Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1863
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Tarot Rider Waite - Koło Fortuny X

Postautor: Piko » 05 wrz 2018, 22:30

Obrazek


W rozkładzie tarota karta Koła Fortuny leżąca normalnie oznacza zmianę spowodowaną przez los . W zasadzie nie mamy na nią wpływu,powinniśmy ją zaakceptować i poddać się ruchowi koła.
Każda zmiana niesie ze sobą coś nowego, przez co zdobywamy doświadczenie i wiedzę o życiu. Karty otaczające pomogą określić czy będzie to zmiana na lepsze i czy znajdujemy się na wstępującym łuku koła czy też nie. Jeżeli wydaje się nam, że trudno będzie ruszyć z miejsca, koło oznacza konieczność zmobilizowania się i zerwania z postawą będącą przyczyną naszych niepowodzeń. Karta może również oznaczać że zapowiedziana zmiana dokona się bez naszego udziału. Oznacza konieczność dopasowania się do nadchodzących zmian, i przyjęcia tego, co zsyła nam los.

W sferze uczuć Koło fortuny oznacza związek, w którym możemy czuć się jednocześnie szczęśliwi i nieszczęśliwi. Może oznaczać brak partnera albo związek na zasadzie wzlotów i upadków. Zwykle oznacza "huśtawkę uczuć".

Karta odwrócona
Odwrócone Koło Fortuny może oznaczać nieumiejętność dopasowania się do istniejących warunków. Ogólny zastój, kiedy stoimy w miejscu, i nie czynimy nic , aby sytuację zmienić. Mocno jest tutaj podkreślona bierność, lęk odczuwany przed możliwością zmian, na które wskazuje koło. Karta ta oznacza że musimy coś zmienić, o czym rozstrzygnąć lub zadecydować, my tym czasem wolelibyśmy złożyć odpowiedzialność na innych i pozostać w stanie oczekiwania na coś, co może nigdy nie nadejść.

Źródło: " Zaproszenie do Tarota " Agnieszka Świrska
---------
nie wróże

Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 443
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 133 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Tarot Rider Waite - Koło Fortuny X

Postautor: vein » 13 wrz 2018, 15:27

Obrazek

Tarot of the New Vision / Vice Versa Tarot


X Koło Fortuny

Wzloty i upadki, niestabilność, wpływ Księżyca i Merkurego.


Aspekty pozytywne;

Dalekowzroczność, uważność, wykorzystanie okazji, inspiracja, praktyczne wykorzystanie dywinacji, łut szczęścia, przypadkowy sukces, ( na przykład na loterii), spontaniczność, żywotność, pomysłowość, dobry humor.

Aspekty negatywne;
Bezmyślność, spekulacja, hazard, zmarnowana szansa, brak poczucia bezpieczeństwa, nonszalancja, niezapobiegliwość, konformizm, niestabilna sytuacja, nagłe zmiany, zyski, straty, przygody, ryzyko, pech.


źródło; Oswald Wirth. "Wprowadzenie do tarota"
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Tarot Rider Waite

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie