Tarot Rider Waite - Księżyc XVIII

Tarot Rider Waite - Księżyc XVIII

Postautor: Iza74 » 22 kwie 2015, 21:19

KSIĘŻYC XVIII
Obrazek


Pomoc. Nadzieja. Inspiracja. Satysfakcja. Pełna zrozumienia i ciepła miłość, przyjaźń. Niewinność. Młodość. Wdzięk. Poetyczność. Altruizm. Zamiłowania artystyczne. Miłość duchowa, platoniczna. Silny wpływ gwiazd na los człowieka. Kosmiczna harmonia. Przyjemność. Ukojenie, odpoczynek. Senność.

Odwrócona: Brak spokoju, wypoczynku. Zmęczenie. Nadzieje bez pokrycia. Niezadowolenie. Pesymizm. Zły omen. Nerwica. Bezsenność. Zagubienie. Zguba. Niezadowalający związek miłosny, przyjacielski, rodzinny, towarzyski. Brak postępów w pracy, w interesach. Nadwrażliwość, fobie. Ekstrawagancja. Ekscentryzm.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Tarot Rider Waite - Księżyc XVIII

Postautor: Piko » 07 wrz 2018, 06:14

Obrazek


Karta księżyca leżąca normalnie oznacza lęk, niepewność i wahanie. Źródło lęku jest dla nas niejasne. Jest on podobny do postaci wyłaniających się z mroków nocy, które wyglądają inaczej niż za dnia i mogą budzić w nas uczucie grozy. Karta podkreśla niezgodność między tym, co chcielibyśmy robić, a tym, co istotnie czynimy. Oznacza, że w rozstrzygających momentach nieoczekiwanie wycofujemy się lub działamy niedorzecznie, w sposób niezrozumiały dla nas samych.
Karta oznacza bierność, smutek i melancholię. Wskazuje na rozluźnienie naszych związków z bliskimi i potrzebę samotności, znajdującą ujście w religii. W połączeniu z kartą Mieczy , Księżyc może ukazać zdradę lub obecność ukrytych wrogów. Karta sugestywnie oddaje bezsilność człowieka, który nie stara się uwolnić od zniewalającej siły Księżyca, lecz się w niej pogrąża i zatraca. Żyje w pustce , niepewności i ciągłej nadziei na zmianę losu. Pozytywne wartości jakie niesie karta, to rozbudzenie fantazji, wrażliwości i zdolności twórczych. Nastrój , jaki stwarza Księżyc, skłania do refleksji i pobudza myśli, bo tajemniczość, jaką niesie, wymaga wyjaśnienia. Dobry wpływ Księżyca wyzwala tęsknotę za spokojnym życiem wewnętrznym, które często bezwiednie gubimy wśród codziennych rozterek.

W sferze uczuć karta oznacza trudne związki. Pragnienie przeżycia romantycznej miłości lub wielkiej przygody zwykle kończy się rozczarowaniem. Karta opisuje przypadkowo poznane osoby, które obdarzamy zaletami nie mającymi pokrycia w rzeczywistości. Niepewność co do uczuć prowadzi do zazdrości. Inne cechy tej karty to przesadna opiekuńczość i troska o partnera. Karta obrazuje dialog między rozsądkiem a uczuciem, przedstawia człowieka walczącego ze swoimi namiętnościami. Najczęściej oznacza wachanie, zwlekanie z podjęciem decyzji, odkładaniem spraw "na potem".

Karta odwrócona
Cechą karty odwróconej jest pesymizm i słabość. Potęgujące się depresje stymulują sięganie po alkohol czy narkotyki. Może ona oznaczać załamanie psychiczne, a nie rzadko tęsknotę za śmiercią, wyrażającą bardziej rezygnację niż rzeczywistą chęć opuszczenia tego świata. Karta ta zawsze ostrzega przed niebezpieczeństwem, jakie może grozić pytającemu, jeżeli nie odwoła się do swej woli.

Źródło: " Zaproszenie do Tarota " Agnieszka Świrska
---------
nie wróże
Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 443
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 133 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Tarot Rider Waite - Księżyc XVIII

Postautor: vein » 19 wrz 2018, 11:16

Obrazek
Tarot of the New Vision / Vice Versa Tarot


XVIII Księżyc

Wyobraźnia, pozory, iluzja, aktywny wpływ Księżyca


Aspekty pozytywne;
Obiektywność, świat fizyczny, eksperymenty, praca, prawda objawiona po ciężkich bojach, nauka płynąca z cierpienia, narzucone zdanie, żmudy, ale konieczny trud, pasywne jasnowidzenie, wrażliwość spirytystyczna, nawigacja.


Aspekty negatywne;

Błędy zmysłów, fałszywe założenia, pułapki, zasadzka, oszustwo, zwodnicze teorie, wyobrażona wiedza, czcze wizje i pochlebstwa, zagrożenie, szantaż, aberracje, fanaberie, choroba psychiczna.


źródło; Oswald Wirth. "Wprowadzenie do tarota"
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Tarot Rider Waite

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości