Tarot Rider Waite - Sąd XX

Tarot Rider Waite - Sąd XX

Postautor: Iza74 » 22 kwie 2015, 21:24

SĄD XX

Obrazek


Skłonność do przebaczania. Dobroć. Wyrozumiałość. Wyrwanie z marazmu. Pragnienie nieśmiertelności. Nowina, wiadomość, informacja. Otrzymanie dobrej pracy. Wyższa forma jaźni. Wędrówka ku Bogu. Dar. Ingerencja sił wyższych. Osąd, ocena własnych dokonań. Opieka. Przesłanie, które będzie wysłuchane. Narodziny nowego człowieka. Wyzdrowienie. Odzyskanie wolności. Powołanie, powołanie kapłańskie, chęć służenia ludziom.

Odwrócony: Lęk i obawa przed oceną. Zła ocena. Fałszywa ocena rzeczywistości i wynikające z tego kłopoty. Zlekceważenie wiadomości. Brak wieści. Niekomunikatywność. Niemożność rozwikłania problemów. Brak wyższej jaźni. Ateizm. Lekceważenie innych. Połowiczne życie.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)

Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Tarot Rider Waite - Sąd XX

Postautor: Piko » 07 wrz 2018, 08:11

Obrazek


Karta Sądu leżąca normalnie oznacza konieczność zmiany w aspekcie pracy, związków, nauki, itp. Impuls do zmiany może pochodzić zarówno z zewnątrz ( na przykład zmiana miejsca zamieszkania, nowa oferta pracy, nowy związek ), jak również od wewnątrz, wtedy gdy sami przejmujemy inicjatywę. Jest to rodzaj wyzwania, jakie stawia nam dusza, ujawniająca swoje tęsknoty i pragnienia pod wpływem niespodziewanych impulsów. Szukamy wówczas w życiu miłości, idealnego partnera,przyjaciół lub autorytetów.
Przypomina się opowieść Antoine'a de Saint-Exupery o Małym Księciu: "Przypuszczałem, że zostałem bogato obdarowany niepowtarzalną Różą, a tym czasem posiadam zwykły kwiat.Ani to, ani moje trzy wulkany które sięgają mi do kolan, z których jeden, być może,wygasł na zawsze, nie czyni ze mnie wielkiego księcia. Położył się na trawie i zapłakał. " .
Płacz pozwala lepiej zrozumieć, czego istotnie możemy pragnąć. Łatwiej jest określić, co najbardziej nam przeszkadza, zniżeli zrozumieć , czego chcielibyśmy naprawdę. Zmiana, jaką pokazuje ,karta. nie jest łatwa, zawsze jesteśmy od czegoś zależni i uwarunkowani. Ten zew jest inny dla każdego człowieka, ale ponieważ pochodzi od anioła, chodzi tu głównie o intensywniejsze przeżywanie życia i uświadomienie sobie konieczności wyjścia poza konwencjonalne ramy. W szczególnie ciężkich momentach życia możemy cuć się jednak tak bardzo opuszczeni skrzywdzeni , że nie jesteśmy wstanie odpowiedzieć na ten zew.
Z pewnością każda zmiana budzi lęk. Postawienie pierwszego kroku jest trudne, napotyka na opór, wiąże się z niebezpieczeństwem. możemy bowiem, jak błędni rycerze , dążyć do iluzji.
Karta Sądu może oznaczać rodzinę lub grupę ludzi związanych wspólnym celem czy interesem, pojednanie oraz zdolność do przebaczania. Ten rodzaj przebaczania może oznaczać uwolnienie się od przeszłości.

W sferze uczuć karta Sądu oznacza zmianę w naszych związkach. Miłość uzyskuje najpierw nowe znaczenie czy barwę, zaczyna być przeżywana tak, jak powinna być, dzięki czemu związki stają się bardziej harmonijne i opiekuńcze. Karta ta często wskazuje na obecność dzieci, w odniesieniu do których właściwie rozumiemy swoją rolę i obowiązki. Ogólnie oznacza rodzinne szczęście , harmonię i dojrzałą miłość.

Karta odwrócona
Oznacza niechęć do zmiany, trwanie w starych przyzwyczajeniach i układach paraliżujących działanie. Inna możliwość to: lęk przed popełnieniem błędu lub przed krytyką środowiska, tchórzostwo wynikające ze słabości.

Źródło: " Zaproszenie do Tarota " Agnieszka Świrska
---------
nie wróże

Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 443
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 133 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Tarot Rider Waite - Sąd XX

Postautor: vein » 19 wrz 2018, 11:24

Obrazek
Tarot of the New Vision / Vice Versa Tarot

XX Sąd

Inspiracja, odkupienie, wpływ Księżyca i Merkurego


Aspekty pozytywne;
Entuzjazm, egzaltacja, duchowość, proroctwo, świętość, teurgia(forma magii mająca zmusić bóstwo do jakiegoś działania, popularna w okresie hellenizmu i w średniowieczu) , cudotwórczy lek, wskrzeszenie przeszłości, odbudowa, narodziny, agitacja, apostolstwo.

Aspekty negatywne;
Duchowa intoksykacja, umysłowe oszołomienie, osoba podburzająca motłoch, plotka, rozruchy, propaganda.

źródło; Oswald Wirth. "Wprowadzenie do tarota"
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Tarot Rider Waite

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości