Tarot Rider Waite - Świat XXI

Tarot Rider Waite - Świat XXI

Postautor: Iza74 » 22 kwie 2015, 21:27

ŚWIAT XXI
Obrazek


Wiedza. Nadzieja. Radość. Najwyższe szczęście. Mądrość i wyrozumiałość. Pełnia. Koniec zmartwień. Wyzwolenie. Wieczne życie. Osiągnięcie celu, jaki się wytyczyło wcześniej. Pełnia zdrowia. Ofiara. Dar, podarunek. Spełnienie marzeń. Pełnia człowieczeństwa. Pełnia miłości. Spotkanie z kimś, kogo się kocha, a kogo się dawno nie widziało. Zwycięstwo ducha nad materią. Olśnienie, nagłe zrozumienie. Zabawa, taniec, rozrywka.

Odwrócony: Przeszkody. Kłopoty. Błędy. Poświęcenie dla miłości. Niezadowolenie. Brak swobody, skrępowanie. Rezygnacja z czegoś tuż przed osiągnięciem celu. Strata. Gorycz. Zawód. Porażka, po której do*piero będzie można osiągnąć sukces.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)

Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Tarot Rider Waite - Świat XXI

Postautor: Piko » 07 wrz 2018, 11:36

Obrazek


W rozkładach tarota karta Świata leżąca normalnie jest syntezą wszystkich dotychczasowych zamiarów, uporządkowaniem miejsca, w jakim żyjemy. Im dojrzalszy jest człowiek, tym bardziej tęskni do harmonii i porządku, pojmowany przez niego w sposób naturalny i nie wymuszony. Karta ogólnie oznacza spełnienie pragnień, powodzenie, nie koniecznie tylko materialne, rozgłos , sławę, jak też daleką podróż.
Obecność tej karty może oznaczać również pragnienie znalezienie sobie własnego miejsca w życiu. Oznacza pójście za głosem powołania i oparcie się na zasadach które sami ustalamy. Należy również podkreślić, że karta jest syntezą Wielkich Arkanów, rodzajem zbiorczego horoskopu, jednoczącego wszystkie zarówno pozytywne, jak i negatywne przejawy ludzkiego życia. W interpretacji może to mieć istotne znaczenie, gdyż pomimo, że rysunek znajdujący się na karcie kojarzy się z wolnością i radością, nie zawsze jej znaczenie jest jednoznacznie pozytywne. Szczególnie trudna jest interpretacja, jeśli karta ta znajdzie się na pozycji 'ostatecznego wyniku danej sprawy'. Należy dokładnie przeanalizować okoliczności, jakie doprowadziły do pojawienia się jej na tej pozycji, gdyż w innym wypadku może to prowadzić do błędnej interpretacji.
W rozkładach dotyczących analizy osobowości karta pokazuje człowieka umiejącego wiązać swoje plany z ich realizacją oraz uwypukla pozytywne cechy jego charakteru. takie jak konsekwencja. prawość, realizm i zdolność do regeneracji.

W sferze uczuć karta Świata oznacza związek, w którym oboje partnerzy czują się bezpiecznie i na swoim miejscu. Z jednej strony może być zapowiedzią trwałych więzów, z drugiej oznaczać też może przelotną znajomość, nie wróżącą dalszej przyszłości. Partner może "uciec w świat" i zostawić nas bez słowa wyjaśnienia.
Karta często pokazuje ludzi oddającym się bez reszty ideałom, postępujących w myśl zasady "wszystko albo nic". Związane z tym głębokie zaufanie, jakim obdarzamy innych, może okazać się gorzką pomyłką. Plany i nadzieje za szeroko zakreślone, zobowiązania podejmowane honorowo oraz namiętności przeżywane zbyt intensywnie mogą być przyczyną głębokiego zranienia wewnętrznego. Karta zawsze jednak niesie nadzieje na nowy początek.

Karta odwrócona
`Może oznaczać bezruch, stagnację , rodzaj nie dostosowania się do istniejących warunków. Potencjał jakim obdarzona jest karta, nie niesie jednak niepowodzeń, lecz pobudza do działań, do ruchu w kierunku wyznaczonych celów. Wskazuje na silną osobowość, mogącą być przykładem dla innych i umiejącą również bez większego trudu przezwyciężać kryzys.
Złożoność tej karty, polegająca na uwypukleniu zarówno dobrych jak i złych aspektów życia, wymaga od interpretatora dobrej intuicji i długiej praktyki.

Źródło:" Zaproszenie do Tarota " Agnieszka Świrska
---------
nie wróże

Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 443
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 133 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Tarot Rider Waite - Świat XXI

Postautor: vein » 19 wrz 2018, 11:27

Obrazek
Tarot of the New Vision / Vice Versa Tarot
XXI Świat

Osiągnięcie, nagroda, apoteoza, wpływ Jowisza i Słońca


Aspekty pozytywne;
Nagłe szczęście, całkowity sukces, ukoronowanie wysiłków, zdecydowana interwencja, sprzyjające okoliczności, pomocne środowisko, integralność, pochłonięcie w kontemplacji, ekstaza.

Aspekty negatywne;
Groźna przeszkoda, wrogie otoczenie, samotność w problemie, pasywne nastawienie, rozkojarzenie, upadek, społeczna niełaska.


źródło; Oswald Wirth. "Wprowadzenie do tarota"
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Tarot Rider Waite

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości