Tarot Rider Waite - Umiarkowanie XIV

Tarot Rider Waite - Umiarkowanie XIV

Postautor: Iza74 » 22 kwie 2015, 21:10

UMIARKOWANIE XIV

Obrazek


Wstrzemięźliwość. Opanowanie zmysłów. Pojednanie i pogodzenie. Dom, rodzina. Dobre wpływy życzliwych osób. Przystosowanie. Szczęśliwy znak. Sukces w rodzinie, w pracy, w przyjaźni lub w miłości. Obecność kogoś życzliwego, kto nie chce się narzucać. Skromność. Powolny rozwój uczuć. Perfekcja i mistrzostwo. Ciepło, przyjaźń, bezpieczeństwo. Powrót do domu, do rodziny. Odnowienie starych przyjaźni. Domatorstwo. Przywiązanie. Intuicyjność. Romantyzm.

Odwrócona: Rozrzutność, marnotrawstwo sił i środków. Nadmierna hojność. Zaniechanie wysiłku. Konflikt interesów. Wrogość. Wrogie nastawienie kogoś, kto znajduje się blisko. Współpraca z ludźmi nie dająca żadnych rezultatów i nie przynosząca nikomu satysfakcji. Trudności w zrozumieniu innych. Konflikty z otoczeniem. Nieporozumienia w domu. Wewnętrzna dysharmonia. Złość. Napięcie. Przesądność. Nieśmiałość. Sentymentalizm. Przewrażliwienie. Nadwrażliwość.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)

Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Tarot Rider Waite - Umiarkowanie XIV

Postautor: Piko » 06 wrz 2018, 11:02

Obrazek


w rozkładach tarota karta Umiarkowanie leżąca normalnie oznacza konieczność dopasowania się do sytuacji, w której istnieje lub będzie istniał konflikt. Karta zaleca rodzaj działań opartych na powściągliwości, jak również radzi odsunąć się od problemu i zostawić rzeczy ich własnemu biegowi. W pewnych sytuacjach niezajmowanie stanowiska może być dla nas korzystne i dawać szansę na rozwiązanie problemu bez naszego wyraźnego zaangażowania. Należy nauczyć się obchodzić, ponieważ uporczywe trzymanie się nawet słusznych, naszym zdaniem, żądań, może kosztować utratę zdrowia lub spokoju.
Karta określa także elastyczność w dopasowaniu się do sytuacji. Pomocniczym słowem jest tu ugoda, ale nie oznacza ona konformizmu, lecz rezygnację z utrzymania upartej postawy.

W sferze uczuć karta Umiarkowanie często oznacza przebaczenie oraz chęć naprawienia błędów i wyjaśnienia narosłych konfliktów. Wskazuje na okres spokoju, na akceptację sytuacji w jakiej przyszło nam żyć. Może wskazywać na harmonię wewnętrzną osiągniętą dzięki rezygnacji z własnych wymagań. Oznacza to zawarcie pokoju z samym sobą.

Karta odwrócona
Karta w pozycji odwróconej wskazuje na nie przemyślane i gwałtowne reakcje, na brak konsekwencji i cierpliwości w działaniu. W wielu przypadkach karta odwrócona ukazuje brak tolerancji w stosunku do zachowań innych ludzi, ich koloru skóry, kultury czy religii. Polega to na braku zrozumienia i lekceważeniu tradycji, która może być nam obca, ale powinna być szanowana, choćby dlatego że jest dorobkiem wielu pokoleń, z których przeszłości możemy się uczyć.
Karta może wskazywać na rodzaj obcości i oddalania się od ludzi. Związane jest to z ekstremalnymi zachowaniami, nierzadko wzbudzające przerażenie otoczenia. Należy pamiętać że obrażający prędzej zrozumie swoją winę, niż obrażony mu ją przebaczy.

Źródło: " Zaproszenie do Tarota " Agnieszka Świrska
---------
nie wróże

Awatar użytkownika
Piko
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 443
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 133 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Tarot Rider Waite - Umiarkowanie XIV

Postautor: vein » 14 wrz 2018, 18:42

Obrazek
Tarot of the New Vision / Vice Versa Tarot
XIV Umiarkowanie

Spokój, chłód, adaptacja, wpływ Merkurego i Księżyca.


Aspekty pozytywne;
Uczynność, praktyczna filozofia, wolność od zmartwień, akceptacja życia takim, jakim jest, elastyczność, Chęć nauki, towarzyskość, transformacja.

Aspekty negatywne;
Obojętność, brak osobowości, pasywność, niestałość, zmienność nastrojów, brak kontroli nad wydarzeniami, zniewolenie modą, uprzedzenie, brak wyników pracy.


źródło; Oswald Wirth. "Wprowadzenie do tarota"
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Tarot Rider Waite

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości