Tarot Rider Waite - Wieża XVI

Tarot Rider Waite - Wieża XVI

Postautor: Iza74 » 22 kwie 2015, 21:14

WIEŻA XVI

Obrazek


Despotyzm. Niebezpieczeństwo destrukcji. Projekt fałszywy w założeniu. Nagły zwrot wypadków. Niespodziewana zmiana. Wypadek. Wyzwolenie. Zmiana opinii. Ruina. Utrata stabilizacji życiowej. Strata pieniędzy, domu, rodziny, bezpieczeństwa. Strata miłości. Ryzyko poważnej choroby. Frustracja. Paniczny lęk. Wstrząs psychiczny. Rozpacz spowodowana katastrofą życiowa.

Odwrócona: Ustawiczne kłopoty. Monotonne życie. Niemożność dokonania zmiany. Trwanie. Stagnacja. Całkowita przegrana. Wstyd. Klęska. Przyłapanie na gorącym uczynku.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)

Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1939
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Tarot Rider Waite - Wieża XVI

Postautor: Piko » 06 wrz 2018, 18:50

Obrazek


Karta wieży leżąca normalnie oznacza nieszczęście, ruinę, katastrofę,ciężką chorobę, ale najczęściej oznacza załamanie się sytuacji życiowej, utratę pracy lub bliskich w sposób nieoczekiwany i gwałtowny. Wszystko może upaść i zanim odrodzimy się na nowo, będziemy przez pewien czas pod wpływem niszczących sił Wieży. Stan ten możemy określić jako circolus vitiosus czyli błędne koło. Jeżeli karta wierzy ukaże się w rozkładzie , musimy jednak uświadomić sobie, że mimo negatywnych przeżyć jakie zapowiada, prowadzi nas do wolności, bo w jakimś sensie uwalnia od przymusu i zależności, w jakich dotychczas pozostawaliśmy.

W sferze uczuć karta Wieży oznacza rozkład związku lub zapowiada odejście partnera. Oznacza również gwałtowne reakcje, upadek i poniżenie. Karta ukazuje walkę, jaką prowadzimy z własnymi namiętnościami, przerażeni, zadręczający się świadomością utraty miłości.Jak w uderzeniu błyskawicy zużywa się materiał wybuchowy, tak samo wypala się w człowieku cały ładunek uczucia.

Karta odwrócona
Karta w pozycji odwróconej ukazuje skutki przeżytego nieszczęścia; jesteśmy w pełni świadomi przeżytego wstrząsu, staramy się złagodzić jego skutki i zredukować następstwa poniesionej klęski, przez odbudowę zaufania i wiary w lepsze życie.
Karta ukazuje rodzaj pustki i zniewolenia. Waite nadaje karcie znaczenie uwięzienia poprzez niemożność zerwania z przeszłością, której czepiamy się kurczowo,łudząc się że zdołamy odbudować coś, co dawno zostało zniszczone.

Źródło:" Zaproszenie do Tarota " Agnieszka Świrska
---------
nie wróże

Awatar użytkownika
Piko
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 443
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Tarot Rider Waite - Wieża XVI

Postautor: vein » 19 wrz 2018, 11:09

Obrazek
Tarot of the New Vision / Vice Versa Tarot

XVI Wieża

Eksplozja, upadek, wpływ Księżyca i Marsa


Aspekty pozytywne;
Narodziny dziecka, kryzys doprowadzający do uzdrowienia, skromność, strach, który powstrzymuje przed podjęciem destrukcyjnych działań, korzyści płynące z błędów innych, zdrowy rozsądek, ostrożność, nieśmiałość, która ratuje od kłopotów, religijny materializm.

Aspekty negatywne;

Choroba, kara, katastrofa wynikła z nieostrożności, ukrywana ciąża, skandal, ujawniona hipokryzja, eksces, nadużycie, przeszkoda, arogancja, duma, chimeryczny charakter, oszustwo w sztuce alchemii.


źródło; Oswald Wirth. "Wprowadzenie do tarota"
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Tarot Rider Waite

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości