Teksty w snach

Teksty w snach

Postautor: Smoczyca » 05 paź 2018, 09:09

Mam do Was pytanie odnośnie tekstów/zdań, jakie pojawiają się we śnie, a które są na tyle wyraźne iż pamiętacie je po przebudzeniu. Mi się takie coś zdarzyło pierwszy raz i nie wiem jak to interpretować. Czy jest to tylko moje życzenie, czy faktycznie coś/ktoś chce mi coś przekazać. Dodam, że tekst który się pojawił jest dość adekwatny to moich aktualnych odczuć/sytuacji psychicznej.

Kiedyś czytałam, że czasem poprzez takie sny otrzymujemy swego rodzaju wiadomość od hmm Aniołów? Boga?
Wszystko się zmienia jeśli powiesz to głośno.
Smoczyca

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 5

Re: Teksty w snach

Postautor: Elie » 05 paź 2018, 13:14

kiedy-sni-sie-ksiazka-czytanie-t46373.html#p1015814
Książka interpretowana jako "Księga Życia" symbolizuje poszukiwanie, poznanie i mądrość nieświadomości. Istotny jest nie tylko tytuł książki bądź jej tematyka, ale również kolor oprawy. Wszystkie te elementy informują o stanie psychiki śniącego. Czasami w treści książki możemy doszukać się podobieństw do naszego własnego życia.
Motyw ten odzwierciedla niekiedy pragnienie pogłębiania wiedzy.
Według Artemidora książka jest po prostu metaforą życia, ale też przeszłości, z której powinniśmy czerpać nauki

Wyżej dodałam opis bardzo ogólny.
Opisałaś swój sen, jednak jest w tym opisie zbyt mało detali żeby można było odnieść się do jego treści - co ewentualnie oznaczał. Brak w nim określenia treści tekstu, z czego był czytany / widziany, jakie były Twoje emocje podczas jego czytania w czasie snu... brak kolorów, brak pozostałych okoliczności. To wszystko ma swoje znaczenie.
Interpretacja snu zawsze jest indywidualną sprawą. Ty możesz inaczej interpretować symbole, sytuacje przeżyte we śnie.
Zapewne orientujesz się czym są sny. Dla formalności przypomnę - w ogromnym skrócie.

Sny mogą być;
Odzwierciedleniem przeżyć na jawie; w tym przeczytanych tekstów np w necie, książki, po obejrzeniu filmu, po rozmowie z kimś, etc.Mogą również być nic nie znaczącym snem. We śnie "przetwarzamy" przeżycia dnia codziennego, segregujemy je, oddzielamy te akceptowalne od niepożądanych, niezgodnych z naszą obecną świadomością,moralnością, etc.

Mogą być mową naszej nieświadomości, w tym zbiorowej ( wtedy wiąże się z czymś podobnym do telepatii, myślami innych ludzi), czyli myśli / przemyśleń wypartych ze świadomości - w ogromnym skrócie.

Mogą być również mową nadświadomości - czyli naszego Ego, Boga, Wyższego Ja, Absolutu, przekazem Aniołów ; mową, przekazem tego kogoś/ czegoś w co wierzysz.

Mogą być prorocze - wtedy słowa przeczytane we śnie spełnią się w codziennym życiu.

Jakby nie opisywać, każdy z nas ma inaczej, każdy sen jest 'czymś innym", ma inną rolę/ zadanie.Do Ciebie należy ocena.

Dla przykładu; kiedy śniło mi się forum, widziałam jakiś tam tekst, bliżej nieokreślony post, zaraz po przebudzeniu wchodziłam na forum i były na nim nowe treści, nowi ludzie, bądź dawno nie widziani na forum. Od emocji w trakcie snu uzależnione były treści i osoby.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Smoczyca » 05 paź 2018, 14:53

To nie był tekst w książce ale treść maila, którego otrzymałam. Sen nie miał żadnego początku czy jakiegokolwiek rozwinięcia. Po prostu tak jakbym od znajomego otrzymała maila składającego się z jednego zdania: "Cuda się zdarzają". Jakie odczucia miałam? hmm zdziwienie że coś takiego napisał i coś w rodzaju taaaa jasne ;)
Smoczyca

Postautor: Elie » 05 paź 2018, 15:10

Mail można podciągnąć pod list - obecnie skutecznie zastępują korespondencję listowną. Poza tym, wiąże się z siecią, a tym samym kimś z sieci, internetu.Chociaż niekoniecznie.

List; czasem pochłania nas coś, co wcale nie jest warte zachodu i w końcu rzeczywiście okazuje się, że efekt zawiódł nasze oczekiwania. Motyw listu ( maila) odzwierciedla niekiedy brak kontaktu emocjonalnego z otoczeniem, z daną osobą. Sen o liście może również oznaczać, ze śniący chce już od dawna do kogoś napisać, podświadomość podpowiada mu zatem, że powinien to wreszcie zrobić.

To Twoja nieświadomość ( podświadomość ) podpowiada Tobie abyś to Ty napisała, dała jakiś znak, zareagowała w jakiś sposób. Zapewne dręczy Cię czyjeś milczenie - czy tak ?

Poza tym z reguły sny czyta się odwrotnie. Na przykład we śnie ktoś Cię całuje. Potem okazuje się, że od tej czy innej osoby spotkało Cię jakieś wredne zagranie, ten ktoś okazał się fałszywy, etc.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Smoczyca » 05 paź 2018, 18:07

Tak, zastanawia mnie milczenie jednej osoby. Nie odpowiedziała ona na moją wiadomość.

Ogólnie zastanawia mnie treść tej wiadomości. Jeśli sny się czyta na odwrót to cudu nie będzie ;P
Smoczyca

Postautor: Nut » 05 paź 2018, 18:35

Smoczyca może nie doceniałaś tej osoby tak jak wkładu pracy Elie :03777: Nie sądzisz, że wypada podziękować za pomoc w interpretacji.
.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 460 razy
Otrzymał podziękowań: 364 razy
Droga życia: 0

Postautor: Smoczyca » 05 paź 2018, 19:11

Powiedziałabym, że to ta osoba mnie nie doceniała, a Elie bardzo dziękuję za pomoc
Smoczyca

Postautor: Iza74 » 06 paź 2018, 15:53

Smoczyca pisze:Powiedziałabym, że to ta osoba mnie nie doceniała, a Elie bardzo dziękuję za pomoc

Elie opisała ogólną symbolikę snów. Nie oznacza to, że w Twoim przypadku tak będzie. To Ty sama powinnaś przeanalizować a potem zweryfikować. Twoja interpretacja może się komuś przydać.

Za post dziękujemy przy pomocy ikonki która znajduje się w każdym poście _ klikasz w łapkę znajdującą się na górze po prawej stronie :03777:
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak

Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Wróć do Interpretacje snów