To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Ejbert » 03 lip 2018, 11:57

Nut pisze:
lecz samo uderzenie w początki państwowości Polski w ogóle (czyli 966 r) nie wygląda dobrze.


Data Chrztu Polski podobno jest niedokładna.Chrzest miał miejsce w innym czasie.Podobno sam król podpisał zgodę będąc pijanym. Drugi aspekt, chrzest na długo jeszcze niczego nie zmienił dla gawiedzi. Po co więc brać pod uwagę coś, co nie miało wpływu na mentalność ówczesnego narodu, na ich świadomość czy nieświadomość..


Podobno... więc dlatego, że nie ma źródeł, kiedy to się odbyło, przyjęliśmy iż oficjalną datą jest Wielkanoc 966. Ja uważam, że jest to koncepcja zasadna. I nie ma znaczenia, czy król był pod wpływem napojów wyskokowych czy nie, jak też to, że chrzest dla gawiedzi niczego nie zmienił; de facto dla nikogo nie zmienił niczego od razu. Tu liczy się fakt "narodzin" Polski jako państwa uznanego "w świecie", a ówcześnie był to świat chrześcijański. Poza tym w astrologii politycznej, mundalnej nie bierzemy pod lupę tego, co nazwałaś "wpływem na mentalność ówczesnego narodu, na ich świadomość czy nieświadomość", ponieważ jest to data ważna dla państwowości, dla istnienia i losów państwa; owszem - ma też wpływ na naród, ale ten wpływ dopiero się zaczyna a jego efekty obserwuje się na przestrzeni dziejów, aż do dzisiaj i na przyszłość, a nie tylko w wąskim wycinku ówczesnego czasu. Do tego astrologowie porównują ten bazowy horoskop z ważnymi dla państwa polskiego datami; to jest cały korowód zależności i wpływów. Dlatego mówię, że za to powinien brać się ktoś obeznany z tematem, mający szeroką wiedzę historyczno - społeczną. My tutaj możemy sobie jedynie luźno podyskutować co się komu wydaje w związku z tym czy tamtym :03777:
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Elie » 03 lip 2018, 12:14

Do tego żeby zdawać sobie sprawę z burzliwej przyszłości Polski nie potrzeba astrologicznej wiedzy, ani specjalnej historycznej. Wystarczy śledzić losy Polski i mieć świadomość z jej geopolitycznego położenia. Z faktu iż jesteśmy narodem podzielonym politycznie i nie tylko, od X czasu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31032
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2086 razy
Otrzymał podziękowań: 1883 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Ejbert » 03 lip 2018, 12:57

Elie pisze:Do tego żeby zdawać sobie sprawę z burzliwej przyszłości Polski nie potrzeba astrologicznej wiedzy, ani specjalnej historycznej. Wystarczy śledzić losy Polski i mieć świadomość z jej geopolitycznego położenia. Z faktu iż jesteśmy narodem podzielonym politycznie i nie tylko, od X czasu.


Ale my nie mówimy o zdawaniu sobie sprawy o burzliwej przyszłości Polski, tylko o tym, co przewiduje w tym temacie astrologia. I do tego, by to prawidłowo przewidywać, potrzebne są daty powstania Polski jako państwa. Potrzebna jest wiedza historyczna, społeczno - polityczna.
Poza tym, patrząc w odwrotną stronę, tą astrologiczną, nawet z tego zdania: "nasz naród jest w sumie wielonarodowy" można wysnuć wniosek, że Księżyc raczej był w Wodniku a nie w Koziorożcu. Oczywiście wniosek pobieżny, bo naprawdę, by zgłębić temat to trzeba świetnie znać się także na astrologii - by przedstawić to od strony astrologicznej. Dlatego to co piszą media to jest straszenie, jak mówi Nut. A to mówi J.Gronert czy P.Piotrowski to nie jest straszenie, lecz jest zgłębianiem tematu i szeroka wiedza tych panów pozwala na wyciąganie wniosków mających pokrycie w rzeczywistości. To znaczy jest to przewidywanie konkretnych wydarzeń, (np. "będzie przewrót", "Kaczyński zostanie odsunięty od władzy w tym terminie" "nastąpi krach finansowy w sierpniu" itp.) a nie powierzchowne opinie typu "będzie źle w finansach, służbie zdrowia, zamęt w kraju". To przecież wiemy.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Elie » 03 lip 2018, 13:12

To znaczy jest to przewidywanie konkretnych wydarzeń, (np. "będzie przewrót", "Kaczyński zostanie odsunięty od władzy w tym terminie" "nastąpi krach finansowy w sierpniu" itp.) a nie powierzchowne opinie typu "będzie źle w finansach, służbie zdrowia, zamęt w kraju". To przecież wiemy.


Wprawdzie tu nie miejsce na karty, ale nie mogłam się powstrzymać :mrgreen:

Kaczyński zostanie odsunięty od władzy w tym terminie


As Buław...As Kielichów...Rycerz Denarów
Moim skromnym zdaniem nie., Mogą być takie zapędy, ochota, ale coś się stanie, może się pogorszyć jego zdrowie ( czas Lwa )

nastąpi krach finansowy w sierpniu

Kochankowie...7 Buław...Gwiazda
NIE. Ponownie cudem pieniądze spadną niczym z nieba.Zapewne do kasy państwa wpłyną jakieś dodatkowe pieniądze - może z podatków Vat.

"będzie źle w finansach, służbie zdrowia, zamęt w kraju

7 Kielichów...Sprawiedliwość...3 Kielichy
Tu może być różnie. Czyjeś pobożne, wyidealizowane życzenia zostaną stłamszone w zarodku.Chociaż coś tam mogą wymusić.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31032
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2086 razy
Otrzymał podziękowań: 1883 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Ejbert » 03 lip 2018, 21:01

No to mamy przepowiednię tarotową :)
Tylko że ja dałem przykład, nie przewidywania astrologiczne. To co mówią astrolodzy o roku 2018 ogólne:

- Uran namiesza w portfelu. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie czeka nas rewolucja finansowa i gwałtowne przemiany zachodzące na styku władzy i biznesu. Wiele przesłanek zdaje się zapowiadać jedną z najpoważniejszych burz ekonomicznych w ostatnich dziesięcioleciach. Pojawią się również ogromne wyzwania dla sektora hipotecznego i bankowego. Na pierwszych stronach gazet przeczytamy o niestabilnej sytuacji na rynku nieruchomości, w sferze lokat bankowych, depozytów i naszych oszczędności. Rewolucja gospodarcza, do jakiej dojdzie, będzie miała na celu przeformułowanie dotychczasowych doktryn ekonomicznych opartych na znaczeniu węgla, ropy, gazu ziemnego i innych złóż naturalnych.
Procesy symbolizowane przez wędrówkę Urana w znaku Byka rozłożą się z pewnością w czasie lecz pierwsze uderzenie, jeśli chodzi o nasze państwo, może być bardzo silne. Po pierwsze dlatego, że Byk ma z nami ścisłą relację – już dawni astrologowie przyporządkowali do tego znaku Polskę. Po drugie, w historycznym horoskopie kraju nad Wisłą, obliczanym na chrzest Polski, początek znaku Byka odgrywa niesłychanie ważną rolę. Znajduje się się tam bowiem medium coeli, czyli szczyt nieba kojarzony z władzą. Wygląda więc na to, że władza albo jeszcze bardziej się zradykalizuje, albo wykona woltę, o jaką jej nie podejrzewamy.

- Uran przechodzący w naszym horoskopie najpierw przez Słońce, a później przez medium coeli (co zdarza się raz na 84 lata), zapowiada ogromne zmiany. Ostatni raz planeta ta znajdowała się w tym miejscu w latach 1934 – 1935. W Polsce zmarł wówczas Józef Piłsudski, po czym weszła w życie konstytucja kwietniowa, która doprowadziła do walk o władzę pomiędzy piłsudczykami a obozem rządzącym. Prezydent Ignacy Mościcki nie zrezygnował z urzędu, a swoją pozycję nawet umocnił.
Historia lubi się powtarzać, można by więc zadać pytanie, czy dziś nie stoimy przypadkiem przed podobnymi wydarzeniami. chociaż sytuacja w punkcie wyjścia inna, nadal niestety dochodzi do prób ingerowania w konstytucję, co przy tego typu układach planetarnych może pociągnąć daleko idące konsekwencje prawne i międzynarodowe.
- Dla Jarosława Kaczyńskiego nie musi to być okres łatwy, ponieważ w jego horoskopie urodzeniowym Uran, przemierzając dom dwunasty (utożsamiany z ukrytymi wrogami), utworzy kwadraturę z Jowiszem posadowionym w domu dziesiątym. Taka konfiguracja oznacza, że albo ktoś będzie próbował wysadzić Prezesa z siodła, albo on sam naruszy swój wizerunek, prezentując zachowanie, które przynajmniej w oczach części wyborców go zdyskredytuje.
Czy PiS na tym straci? Raczej nie.

- Saturn w Koziorożcu pozostanie do marca 2020. To długi czas, w którym nastąpią zmiany w obrębie władzy, a ściślej mówiąc – sposobie jej sprawowania. Zapowiada się krytyczny czas dla rządów wielu państw. Dotyczy to także procesów politycznych zachodzących w Polsce, ponieważ Saturn dotknie najważniejszych elementów horoskopu III RP.
Planeta ta rządzi Koziorożcem, a zatem, pozostając we własnym domu, nie będzie musiała z nikim, ani z niczym się liczyć. Dlatego ujawni swój wpływ, by tak rzec, w pełnej krasie. (...)
Planeta ta jest symbolem ograniczenia, przeszkód, blokad, granic, sztywnych praw, których nie wolno łamać, oraz reguł jakich należy przestrzegać. Jednym słowem to patron dyscypliny, porządku i podporządkowania się rygorom twardej rzeczywistości. Ten rygor może ujawnić się ze strony władzy, która będzie rościła sobie prawo do sprawowania kontroli nad społeczeństwem, co znajdzie odzwierciedlenie we wprowadzaniu rozmaitych ograniczeń, zwłaszcza w obszarze swobód obywatelskich.
Jednocześnie społeczeństwo, nie czując się dobrze w coraz bardziej opresyjnym systemie - podejmie wysiłek uwolnienie się od pręgierza rządzących.
Złowroga natura tej planety ujawnia się w strachu, przymusie, ubóstwie, zgorzknieniu oraz samotności (...) powodowana strachem władza będzie gotowa na wszystko, byle tylko utrzymać swe wpływy, bez liczenia się z konsekwencjami a także z wyborcami.

- W horoskopie III RP wędrujący przez znak Koziorożca Saturn będzie sukcesywnie nasycał swoim wpływem aż pięć planet. Najpierw uderzy w Urana - dojdzie do tego w lutym, czerwcu, lipcu oraz w listopadzie br. Oznacza to poważny konflikt między wolnością a wszelkimi normami, przepisami i regulacjami. Zamach na obywatelską wolność i swobodę odczujemy na różnych polach, głównie jednak w obszarze komunikacji i dystrybuowania informacji, ponieważ Uran znajduje się w domu trzecim, symbolizującym porozumiewanie się, łączność i szkolnictwo.
Następnie Saturn utworzy w horoskopie III RP koniunkcję ze Słońcem. Dojdzie to tego w kwietniu, maju oraz w grudniu 2018. Nad Polską zawisną wówczas ciemne chmury, padną poważne oskarżenia pod adresem przeciwników politycznych. Rządzący postarają się wzbudzić w społeczeństwie strach; będzie to dotyczyło także ich własnych szeregów partyjnych.
Ponieważ w kosmogramie III RP Słońce znajduje się w koniunkcji z idealistycznym Neptunem, prysną niczym bańka mydlana nasze mrzonki i złudne wyobrażenia o szczęściu i dobrobycie. Konfrontacja z machiną władzy okaże się nie tylko nieznośna, lecz również niebezpieczna. Tymczasem Saturn mógłby wynieść do władzy kogoś, kto cieszy się społecznym autorytetem i wyróżnia mądrością.
Niestety wybory parlamentarne dopiero w 2019 roku, a prezydenckie - rok później. Dlatego formalnie nic się nie zmieni.

- Prezydent Stanów Zjednoczonych będzie musiał liczyć się ze skutkami całkowitego zaćmienia Słońca, które miało miejsce latem ubiegłego roku, a które znalazło się na jego descendencie, przy czym jego pas przeszedł przez całą Amerykę - od zachodniego do wschodniego wybrzeża. Co więcej, należało ono nie tylko do tej samej grupy zaćmień (tzw. cyklu Saros), co zjawisko z 1999 roku, widoczne w dużej części Europy, lecz było też związane z zaćmieniem z 1945, również przechodzącym przez terytorium USA, , które mogło stanowić zapowiedź zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na Japonię.
Nie należy zatem wykluczać, iż Ameryka, z Donaldem Trumpem na czele, znajduje się w przededniu wojny - być może nawet nuklearnej. Czy prezydent USA da się sprowokować Koreańczykom z Północy?
Wiele niestety wskazuje na to, że tak może się stać. Przywódca amerykańskiego państwa ma w horoskopie porywczego Marsa na ascendencie, co powoduje, że pręży muskuły, jest popędliwy i nie przebiera w środkach,pragnąc zademonstrować siłę.
W sierpniu tego roku dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w drugim dekanacie Lwa, co zwiastuje duże problemy wszystkich rządzących. Co gorsza, jego pas przejdzie także przez Koreę!.
Trudno rozstrzygnąć, czy to wystarczy do rozpętania III wojny światowej, ale trzeba pamiętać, że wojny wybuchały już z o wiele błahszych powodów.

- Putin tryumfujący - w horoskopie prezydenta Rosji, który przygotowuje się do reelekcji, formułują się iście tryumfujące konfiguracje. Jowisz - patron szczęścia, dobrobytu i pomyślność - przechodzi przez dom pierwszy, tworząc koniunkcję z Wenus, a to może oznaczać tylko jedno: zwycięstwo! Władimir Putin ma więc ogromne szanse, by wygrać marcowe wybory prezydenckie i zasiadać na Kremlu przez kolejne lata.

- Jowisz w Skorpionie
W roku 2018 wędrujący przez znak Skorpiona Jowisz pomoże nam dokonać w życiu istotnych przewartościowań.
Dla nas wszystkich będzie to czas odkrywania w sobie ogromnych pokładów mocy psychicznych i wytrzymałości.
Uruchomienie sił naprawczych może sprawić, że - powodowani pragnieniem głębokiej przemiany - dokonamy w swoim życiu istotnych przewartościowań. a dojdzie do tego za sprawą Jowisza wędrującego przez znak transformującego Skorpiona, na czym skorzystają zodiakalne Skorpiony oraz Raki, Ryby, Panny i Koziorożce. Byki spotkają na swej drodze wartościowe osoby; Bliźnięta wzbogacą się dzięki innym; Wagom trafi się szansa udanych transakcji i powiększenia dochodów, natomiast Strzelce zdołają obłaskawić swoich wrogów. Wodniki i Lwy zechcą żyć ponad stan i mogą niechcący zlekceważyć zagrożenia.

źródło: P. Piotrowski

to są zapowiedzi na 2018, opublikowane z początkiem roku. Nie ma tu nic o zaćmieniu Księżyca, ten temat zapewne już niedługo się pojawi (mam nadzieję), a na razie mamy słowo o zaćmieniu Słońca i przykład, jak się na to patrzy. Tak więc ważne są horoskopy zarówno bazowe jak też "bieżące urodziny" państwa oraz skojarzenie tego co się dzieje w horoskopach najważniejszych osób w państwie. Trzeba mieć pojęcie... no ja wysiadam, szacun dla tęgich głów, które to ogarniają. A przytoczyłem, by ludziska mieli pojęcie, że astrologia to nie bułka z masłem i to co znajdą na pierwszym lepszym blogu, to jest jedynie informacja powierzchowna, a często bywa, że bełkotliwa :roll:
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Magus » 04 lip 2018, 13:26

to są zapowiedzi na 2018, opublikowane z początkiem roku


wow kawał dobrej roboty. Mam jedno zastrzeżenie, maleńką uwagę; to się nie musi sprawdzić. Astrologia nie jest nauką i długo nią nie będzie. Czy się sprawdza w praktyce; czasami i niedosłownie. Coś tam będzie w trawie piszczało, ale co, gdzie i komu, jest kontrowersyjne. To są tylko założenia, przypuszczenia.To jest demonizowanie zaćmień i straszenie ludzi.
Człowiek, który nie przeszedł piekła swych namiętności, nigdy ich też nie przezwycięży. Zamieszkują one gdzieś w sąsiedztwie i nim się obejrzy, już wybucha płomień, który w okamgnieniu przenosi się na jego własne domostwo. Jeżeli ze zbyt wielu rzeczy się rezygnuje, zaniedbuje je i o nich niejako zapomina, powstaje niebezpieczeństwo, że to, czego zaniechaliśmy i cośmy zaniedbali, powróci ze zdwojoną siłą.

Carl Gustav Jung (z książki Wspomnienia, sny, myśli)

Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny
 
Posty: 175
Rejestracja: 12 cze 2016, 21:20
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Ejbert » 04 lip 2018, 14:15

Magus pisze:
to są zapowiedzi na 2018, opublikowane z początkiem roku


wow kawał dobrej roboty. Mam jedno zastrzeżenie, maleńką uwagę; to się nie musi sprawdzić. Astrologia nie jest nauką i długo nią nie będzie. Czy się sprawdza w praktyce; czasami i niedosłownie. Coś tam będzie w trawie piszczało, ale co, gdzie i komu, jest kontrowersyjne. To są tylko założenia, przypuszczenia.To jest demonizowanie zaćmień i straszenie ludzi.


Kawał dobrej roboty p. Piotra :)
Jasne, że nie musi się sprawdzić, są to wszak zapowiedzi wydarzeń, a nie kanoniczny dogmat :wink:

Ale mylisz się, mówiąc, że astrologia nie jest nauką. Nie jest - u nas, ale w Rosji czy w USA jest. A poza tym czy to jest ważne czy coś jest nauką czy nie, jeśli działa? Czy naprawdę coś musi być uznane przez "naukowców" żeby było nauką? owszem, żeby oficjalnie było nauką to tak, bo taki przyjęliśmy model. Ale dla samej siebie - nie, bo po prostu działa. Tylko że tak samo jak w każdej dziedzinie - trzeba mieć rzetelne, dogłębne pojęcie o narzędziu, którym się operuje, a nie lizać je powierzchownie. Mistrzami w fachu jest niewielu, reszta to amatorzy, pasjonaci i zwykli rzemieślnicy, mniej lub bardziej poprawnie wykonujący swój fach. Nie każdy piekarz upiecze dobry chleb, nie każda wróżka i nie każdy astrolog przewidzi konkretne wydarzenie, w sumie większość posługuje się ogólnikami właśnie i sprytnie przy tym operując słówkami: " może być tak, prawdopodobnie, przypuszczalnie". Jasne, że nie powinno się wygłaszać werdyktu, jeśli nie jest się jego pewnym ani kotwiczyć czegoś, ale ten, kto jest pewny swoich odczytów nie waha się otwarcie o nich mówić.

Demonizowanie zaćmień, straszenie, mówisz... otóż nie, to nie jest demonizowanie, to są fakty, które omawia się na wykładach w szkołach astrologii, nie demonizując ich znaczenia i wpływu. Ale ten wpływ nie jest dobroczynny i jak astrologia astrologią nigdy nie był. Tyle tylko, że w dawnych czasach używano innych określeń (złoczynny, fatalny) a dziś po prostu oznacza niekorzystne wydarzenia czy nasilenie trudności, niekoniecznie od razu fatalizując sprawę.
Ja nie byłem w takiej szkole, ale moja małżonka uczęszczała i stąd wiem. Zresztą to dzięki niej i jej kółku skupiającym różne "dziwne" osoby zainteresowałem się tematem ezo, w sensie praktycznym, bo co innego słuchać jak ktoś rozmawia a co innego samemu się za to wziąć.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Nut » 05 lip 2018, 13:53

Demonizowanie zaćmień, straszenie, mówisz... otóż nie, to nie jest demonizowanie, to są fakty, które omawia się na wykładach w szkołach astrologii, nie demonizując ich znaczenia i wpływu. Ale ten wpływ nie jest dobroczynny i jak astrologia astrologią nigdy nie był. Tyle tylko, że w dawnych czasach używano innych określeń (złoczynny, fatalny) a dziś po prostu oznacza niekorzystne wydarzenia czy nasilenie trudności, niekoniecznie od razu fatalizując sprawę.


Na świecie ciągle są wojny, kataklizmy, krachy na giełdach, tragiczne wypadki. Polska jest nieustanie targana wojnami, strajkami, przełomami, skandalami. Ejbert, potrafisz podać przykład zaćmienia z przeszłości, które przełożyło się na jakąś konkretną tragedię w Polsce.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2505
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 464 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Ejbert » 05 lip 2018, 17:15

Nut pisze:
Demonizowanie zaćmień, straszenie, mówisz... otóż nie, to nie jest demonizowanie, to są fakty, które omawia się na wykładach w szkołach astrologii, nie demonizując ich znaczenia i wpływu. Ale ten wpływ nie jest dobroczynny i jak astrologia astrologią nigdy nie był. Tyle tylko, że w dawnych czasach używano innych określeń (złoczynny, fatalny) a dziś po prostu oznacza niekorzystne wydarzenia czy nasilenie trudności, niekoniecznie od razu fatalizując sprawę.


Na świecie ciągle są wojny, kataklizmy, krachy na giełdach, tragiczne wypadki. Polska jest nieustanie targana wojnami, strajkami, przełomami, skandalami. Ejbert, potrafisz podać przykład zaćmienia z przeszłości, które przełożyło się na jakąś konkretną tragedię w Polsce.


Nie potrafię, bo nie nie jestem zawodowym astrologiem a ta dziedzina astro nie interesuje mnie zbytnio, bo i polityki nie lubię i nie jestem na etapie zaawansowanym. Tyle, że czytałem o tym - niestety, nie zapisuję źródeł, prawdopodobnie było to u P.Piotrowskiego właśnie, bo on sporo pisze o astrologii politycznej, również zwracając uwagę na zaćmienia. Jeśli odnajdę to podam link. Albo może w książce będzie, polukam, lecz nie mogę obiecać, iż będzie to szybko, bo lektur mamy sporo.

Mnie najbardziej wkurza to, że ktoś myśli o zaćmieniach jako o straszeniu. A przecież to jest zjawisko, które ma wpływ na wydarzenia, jednak, jak wspomniałem, inaczej interpretowało się te "straszności" za czasów antyku i średniowiecza, bo tam dominował światopogląd fatalistyczny i zwracano uwagę na konkret, tzn. na wydarzenia, a wszystko tłumaczono "wpływem gwiazd", na które człowiek nie miał wpływu. Stąd pogląd, że los zależy od gwiazd. Dziś, wraz z rozwojem świadomości, astrologicznej również, wiemy, że na wiele rzeczy mamy wpływ, i że ów fatalizm w dużej mierze może zależeć od naszych decyzji i wyborów. Idąc dalej - jak na państwo (jako na twór, jako na dany obszar) może mieć wpływ zaćmienie, skoro państwo nie jest osobą, a więc nie podejmuje decyzji. Otóż właśnie podejmuje - za sprawą swoich obywateli. To oni wybierają władze, a ta władza decyduje o państwie. Niegdyś był jeden monarcha (król, książę, władca itp), który dzierżył tą władzę dożywotnio, dziś "władcę" wybieramy co 4 lata. A horoskop władcy ma istotne znaczenie dla spraw kraju. Jeśli w horoskopie władcy zaćmienie ma wpływ negatywny to nie jest to dobre i dla kraju, jeśli w horoskopie kraju zaćmienie uszkodzi istotne sprawy - to też nie jest dobre dla kraju, a jeśli zaćmienie skaleczy oba horoskopy to jest bardzo niedobre. Schemat na przykładzie Trumpa opisany jest wyżej, w tej prognozie na 2018. Z kolei jeśli zaćmienie nie wywiera ważnego i negatywnego wpływu na te horoskopy, to nie ma o co kopii kruszyć. No i zawsze bierze się pod uwagę sytuację społeczno - polityczną i gospodarczą w kraju i na świecie. Im jest ona bardziej zaogniona, tym większa jest możliwość jakiegoś ostrego dymu, zwłaszcza właśnie jak zaćmienie ruszy wrażliwe punkty horoskopów (o czym też jest mowa w przykładzie).
Poza tym oprócz zaćmień trudnymi momentami są powtórki z aspektów horoskopu państwa, horoskopu władcy i ich wzajemną negatywna relacja w takim czasie.
Tak więc trzeba mieć łeb, żeby to zebrać do kupy i ogarnąć; ja tak ogromnej wiedzy nie mam i nie wiem, czy będę ją miał, bo lata lecą a ja późno zacząłem i na razie - w tym dziale astrologii - to mogę zrobić to: :0dash2:

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Ejbert » 19 lip 2018, 20:05

Dostałem podpowiedź, że przykład zaćmienia w odniesieniu do Polski podaje L. Zawadzki. Chodzi o zaćmienie Księżyca z 11.08.1794 r, które podobnie jak tegoroczne, miało miejsce w znakach Lwa i Wodnika w połączeniu z Wielkim Krzyżem w znakach stałych (Słońce - Księżyc - Saturn - Mars). W Polsce był to czas Finis Poloniae, czyli ostateczna likwidacja państwa polskiego (I RP) przez III rozbiór Polski. Rozpoczęcie tego procesu symbolizuje klęska Kościuszki w bitwie pod Maciejowicami (10.10.1794) a zakończenie traktat rozbiorowy 24.10.1795. We Francji zaś był to czas rewolucyjny (1789 - 1799), bardzo burzliwy, który zapoczątkował nową erę w historii. Rewolucja zniosła porządek feudalny, wprowadziła równość wobec prawa, wolność słowa i wyznania, doprowadziła do władzy burżuazję a jej idee wywarły ogromny wpływ na całą Europę, przyspieszając proces tworzenia się nowoczesnych państw narodowych. Ale jednocześnie doprowadziła do ogromnych strat ludzkich i znacznego zniszczenia dziedzictwa kulturalnego.
Jeśli chodzi o wydarzenia dziejowe, to warunki realizacji energii zaćmień stają się zauważalne przed i po zaćmieniu, ze względu na złożone uwarunkowania polityczne i społeczne; to jest cały zespół przyczyn, które, jakby to określić, "uruchamia" zaćmienie".
Astrolodzy wielką wagę przykładają do zaćmienia Słońca z 11.08.1999, które również połączone jest z Wielkim Krzyżem stałym (Słońce i Księżyc - Mars - Saturn - Uran), upatrując w nim początek wielkich zmian na świecie. Proces ten oczywiście rozłożony jest w czasie, bo im większa jest skala globalna, tym więcej potrzeba czasu na dokonanie się tych zmian. A na jego drodze bada się wpływ zaćmień Świateł, które dokładają swoją cegiełkę do scenariusza wydarzeń. Zobaczymy, czy to - astronomicznie spektakularne - lipcowe zaćmienie Księżyca będzie miało równie spektakularne skutki w przełożeniu na wydarzenia. Moim zdaniem na pewno nie zapowiada ono niczego dobrego, szczególnie jeśli chodzi o łamanie praw nadrzędnych, o wolność, swobodę i prawa obywatelskie, które są już mocno ograniczane a będą jeszcze bardziej, jak też stosowanie coraz to surowszych restrykcji i kar oraz samowola władzy. Inaczej mówić zapowiada się "ucisk ludu" a tryumf władzy.

Dodam jeszcze i to, że wyżej dyskutowana kwestia koniunkcji i opozycji nie jest rozpatrywana jako zwyczajna koniunkcja / opozycja, ponieważ zaćmienia Świateł zawsze są powiązane z węzłami księżycowymi, co ma istotne znaczenie w interpretacji.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2018, 20:09 przez Ejbert, łącznie zmieniany 1 raz

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

PoprzedniaNastępna

Wróć do Aktualna mapa nieba

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości