To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Magus » 27 cze 2018, 15:22

To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe. Kolejne takie już nie za naszego życia.

27 lipca będziemy mogli obserwować całkowite zaćmienie Księżyca
Księżyc w lipcu przyciągnie uwagę. Już 27 lipca będziemy świadkami niezwykłego wydarzenia - całkowitego zaćmienia Księżyca. W tę noc warto zarezerwować sobie trochę czasu na obserwację nocnego nieba.

Całkowite zaćmienie Księżyca 27 lipca – jak oglądać?
Zaćmienie Księżyca wypadające 27 lipca 2018 roku jest idealną okazją do tego, aby oglądać nocne niebo. Zjawisko będzie doskonale widoczne z Polski, w bardzo dobrym dla nas czasie – w piątek od godziny 21:30. Aby podziwiać znikający księżyc, nie będziemy musieli zarywać nocy, ani martwić się o to, że następnego dnia pójdziemy do pracy niewyspani.

Gdzie je oglądać? Należy wybrać miejsce, z którego nic nie zasłoni nam widoku na południowo-wschodni horyzont.

Dlaczego warto zobaczyć to akurat to zaćmienie Księżyca?


Całkowite zaćmienie Księżyca 27 lipca 2018 r. - najdłuższe w XXI wieku
Tegoroczne zaćmienie księżyca zbiega się z tzw. apogeum, czyli momentem, kiedy Księżyc jest najdalej oddalony od Ziemi. Oznacza to, że lipcowe zaćmienie księżyca będzie wyjątkowo długie i potrwa aż 1 godzinę 42 minuty i 57 sekund – jest to maksymalny czas trwania tego zjawiska. Oznacza to, że tegoroczne zaćmienie Księżyca będzie to najdłuższym zaćmieniem w XXI wieku. Kolejne takie wydarzenie będzie miało miejsce już nie za naszego życia, dopiero w 2123 roku.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/na ... ocid=wispr
Człowiek, który nie przeszedł piekła swych namiętności, nigdy ich też nie przezwycięży. Zamieszkują one gdzieś w sąsiedztwie i nim się obejrzy, już wybucha płomień, który w okamgnieniu przenosi się na jego własne domostwo. Jeżeli ze zbyt wielu rzeczy się rezygnuje, zaniedbuje je i o nich niejako zapomina, powstaje niebezpieczeństwo, że to, czego zaniechaliśmy i cośmy zaniedbali, powróci ze zdwojoną siłą.

Carl Gustav Jung (z książki Wspomnienia, sny, myśli)
Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny
 
Posty: 175
Rejestracja: 12 cze 2016, 21:20
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Ejbert » 29 cze 2018, 19:40

Spektal astronomicznie - wizualnie zapewne będzie świetny, o ile nie będzie chmur...
Astrologicznie już nie, bowiem zaćmienia Świateł są w astrologii (każdej, a horarnej, elekcyjnej i mundalnej szczególnie) niekorzystnie postrzegane. I do tego jeszcze to jest bardzo długie zaćmienie, a im dłużej zaćmienie trwa tym jego skutki są ponoć dłużej rozciągnięte w latach.
Mimo wszystko astrologicznie za malutki jestem, by skojarzyć czy też stwierdzić z cała pewnością, że zaćmienia są bardzo niekorzystne albo wręcz fatalne dla krajów, na które aktualnie padają i w horoskopach natalnych tych krajów, w których akurat zaćmienie tworzy niekorzystne aspekty, ale fachowcy twierdzą, że tak jest, podając na to liczne przykłady.
Dla mnie zawsze zagadką było (i jest) jak można wyliczyć horoskop natalny kraju, bo przecież moment powstania państwa tonie w mrokach dziejów, a aktualnie nie ma zgody, co do momentu powstania państwa. Tu wszystko jest domniemane, hipotetyczne bądź jest wynikiem mniemanologii astrologów i politologów. Jeden mówi, że proklamacja, inny że zaprzysiężenie konstytucji, ktoś znowu że sama zmiana ustrojowa, a to przecież jest ważne, bo chodzi o ascendent.
I uważam, że tylko wtedy można mówić o wpływie zaćmienia na dany kraj, jeśli jest zgoda co do chwili jego powstania.
A wy co sądzicie?
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Elie » 02 lip 2018, 15:00

Horoskop natalny dla Polski - można wybrać jedną z najważniejszych dat, a najlepiej kilka. Np. powstanie Królestwa Polskiego czy II Rzeczpospolitej Polski.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalendari ... rii_Polski

Ważny czy nie. Księżyc to nasza nieświadomość, Słońce Ego. Czytałam, że jeśli te dwa zjawiska nakładają się na siebie, przy koniunkcji jedno współpracuje z drugim - więc osoba taka zawsze wie czego chce i zachowuje się tak jak chce, robi to co myśli. Przy opozycji mamy odwrotnie: wyobraźnia w jedną, działanie w drugą, można z tego zrobić siłę, a można się potłuc.
Tak więc wpływ zaćmienia jest uwarunkowany wieloma czynnikami, niekoniecznie niekorzystnymi.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31032
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2086 razy
Otrzymał podziękowań: 1883 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Ejbert » 02 lip 2018, 21:45

No ja nie sądzę, by koniunkcja Świateł to była tylko pozytywna współpraca a opozycja to negatywne rozdzielenie, bez względu na poziom, którego odczyt dotyczy. Aspekty to nie jest coś zdefiniowane jako jednoznacznie dobre / złe, nawet kwadraty bywają "twórcze", a więc w tym sensie "dobre", ale tylko przy świadomości Włh - wtedy prowadzą do rozwoju a nie do degeneracji. Jeśli dotyczą kraju to tym bardziej raczej nie będą twórcze, a będą wskazywać na trudności, z którymi ten kraj będzie się borykać.
A koniunkcja i opozycja są aspektami, jakby tu powiedzieć, zmieszanymi, dlatego iż przy koniunkcji można nie widzieć niczego poza koniunkcją ;) - jest to rzeczywiście koncentracja sił, intensywność, kumulacja, złączenie (integracja), mocny impuls, lecz bywa bardzo jednostronna, czasami uniemożliwiająca dostrzeżenie różnych aspektów rzeczy i spraw. Koniunkcja wzmacnia pozytywy znaku i domu, w których się znajduje lub przeciwnie: też wzmacnia - ale in minus.
Natomiast opozycja daje tarcia, często huśtawki i całe życie trzeba wybierać: albo jedno albo drugie, ale... ale dzięki niej można mieć ogląd spraw i rzeczy, których się nie widzi przy koniunkcji, jak również można dzięki niej wypracować kompromis, czyli osiągnąć stan równowagi, także również dzięki świadomości, że świat jest dualny i wszystko ma dwie strony.
Generalnie opozycję przyjęło się uważać za trudniejszy aspekt niż koniunkcję.

Mistrz Szuman tak mówił o koniunkcji:
Taki aspekt działa różnie – czasem źle, czasem usłużnie
Kiedy w zgodzie są planety – harmonijne są podniety
Nieprzychylne kumulacje – dają draki, irytacje.
a tak o opozycji:
Opozycje to napięcia – gdy w nadmiarze – dają spięcia.
Czasem mogą być ozdobą – dają walkę z samym z sobą.
Chociaż przykre są dla oka – tkwi w nich twórczość, myśl głęboka.

I ja się z nim zgadzam :03777:

Jeśli chodzi o horoskop natalny kraju - jestem zdania, że nie zdaje egzaminu wybranie jednej z najważniejszych dat, tzn. nie przy omawianiu wydarzeń z nim związanych w aspekcie bieżącym, a już na pewno nie kilku. Te daty można omawiać w aspekcie "czy, jak", tzn. jak ta data koreluje z czasem bieżącym (czyli urodzinami tej Polski, którą mamy teraz). A to "teraz" to jest powstanie III RP.
Myślę, że to zdaje egzamin przy rozpatrywaniu natalu tylko dla określonej epoki, bo to jest tak, że urodziło się państwo, żyło jakiś czas i umarło, potem nastąpiło drugie itd. Nie można rozpatrywać kilku natali dla III RP, bo ta rzeczywistość jest odrębna, tak jak odrębny jest każdy nowo narodzony człowiek na Ziemi.
I tu powstaje pytanie, który moment można uznać za narodziny III RP?
Mamy takie opcje:
- "zazwyczaj przyjmuje się, że przegłosowanie przez tzw. Sejm kontraktowy przywrócenia nazwy państwa polskiego Rzeczpospolita Polska i godła w postaci orła w koronie, które obowiązuje od 1 stycznia 1990, zapoczątkowało symbolicznie powstanie tak zwanej III Rzeczypospolitej."
- "rozpoczęcie bądź też zakończenie obrad Okrągłego Stołu"
- "powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego"
- "przekazanie 22 grudnia 1990 zaprzysiężonemu tego samego dnia prezydentowi Lechowi Wałęsie, wybranemu w wolnych wyborach prezydenckich, insygniów prezydenckich II Rzeczypospolitej przez prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego;
- "początek Sejmu I Kadencji (25 listopada 1991), wybranego w pierwszych po wojnie w pełni wolnych wyborach, gdy nastąpiło tym samym przerwanie ciągłości niedemokratycznych struktur PRL."

Moim zdaniem III RP urodziła się wtedy, gdy zaczęła obowiązywać nazwa "Rzeczpospolita Polska" i orzeł w koronie. Wahałem się przy prezydencie, ale jednak uważam, że ten pierwszy wariant jest ważniejszy.
No ale i tak został dylemat w kwestii powstania Polski jako państwa w ogóle, przyjmuje się że to był chrzest w 966, bo to jest jedyna data, którą można hipotetycznie wyliczyć, innych bardziej stałych dat po prostu nie znamy.
Wg. tej koncepcji, przyjętej przez większość astrologów, mogło to się odbyć 14, 15 lub 16 kwietnia 966 r. Istotnym jest tu położenie Księżyca, gdyż w zależności od daty jest on położony albo w Koziorożcu albo w Wodniku. Księżyc m.in. reprezentuje / opisuje naród, więc mamy to pole do rozważań, który Księżyc opisuje nasze narodowe cechy, biorąc pod uwagę ówczesną epokę, a nie tylko to co dzisiaj o sobie sądzimy. I uważam, że jest to data bazowa, z którą można konfrontować inne polskie natale powstałe na przestrzeni dziejów.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Nut » 03 lip 2018, 09:40

Nie ogarniam astrologii. Przydałby się jakiś przykładowy wykres astrologiczny.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2503
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 464 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Ejbert » 03 lip 2018, 10:39

Nut pisze:Nie ogarniam astrologii. Przydałby się jakiś przykładowy wykres astrologiczny.


Tutaj są te trzy koncepcje powstania państwa polskiego, o których mówiłem wyżej:
http://www.baza.astrolog.org.pl/Polska_%28pocz%C4%85tek_pa%C5%84stwowo%C5%9Bci%29

a tu to samo, ale tylko z datą 16.04.966, czyli Księżyc w Wodniku + aspekty i planetoidy dziś znane.
http://www.astrologia.pl/horoskop/panstwo/polska/chrzest-polski.html

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Nut » 03 lip 2018, 10:43

Od średniowiecza straszą nas zaćmieniem. Raz czytam o trzymiesięcznym negatywnym wpływie, w innym miejscu, że trwa ono prawie do osiemnastu lat. Wyczuwam w tym manipulowanie ludźmi.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2503
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 464 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Ejbert » 03 lip 2018, 10:52

i teraz, jeśli przyjąć datę 16.04.966 to zaćmienie 27.07.2018 będzie bardzo niekorzystne dla Polski, bo zarówno Słońce jak i Księżyc będą walić kwadratami w ascendent i w siebie wzajemnie w horoskopie chrztu; a samo zaćmienie ustawia się w domach 6 - 12, czyli w tych uznanych za bardzo niekorzystne. Chore państwo... jak jest to wszyscy chyba wiemy, a to zaćmienie z pewnością nie polepszy sytuacji kraju i narodu.
Nie interesuję się wprawdzie astrologią polityczną, więc i nie analizowałem horoskopu III RP, lecz samo uderzenie w początki państwowości Polski w ogóle (czyli 966 r) nie wygląda dobrze.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Ejbert » 03 lip 2018, 11:08

Nut pisze:Od średniowiecza straszą nas zaćmieniem. Raz czytam o trzymiesięcznym negatywnym wpływie, w innym miejscu, że trwa ono prawie do osiemnastu lat. Wyczuwam w tym manipulowanie ludźmi.


Nut, to zależy co kto przyjmuje. Straszenie zaćmieniami... no dla mnie to nie jest straszenie, tylko informacja o niezbyt korzystnych wydarzeniach. Skala "niekorzystności" jest różna, w zależności od tego gdzie, w danym kraju, zaćmienie uderzy i z jaką siłą (mówię tu o natalach państw). Wpływ zaćmienia zależy od czasu jego trwania, to zaćmienie 2018 będzie długie, a więc i jego wpływ będzie długi.
Poza tym straszą nas wszystkim, ostatnio czytałem o: szczepionkach, plastiku, zmianach klimatycznych, GMO, asteroidach, smogu, owadach, czynnikach mutogennych i... i można tak dalej wymieniać. To wszystko niewątpliwie ma odniesienie do rzeczywistości, ale potrzeba wielu lat, by przekonać się, jakie rzeczywiście są tego skutki. Tak samo jest z astrologią: bez obserwacji skutków nie da się stwierdzić, czy coś (tu to zaćmienie 2018) wywrze taki skutek, jaki zapowiadają astrologowie (i "wieszczący" też). Poprzednie zaćmienia, na przestrzeni dziejów, omawiane są przez astrologów na przykładach, przytaczając fakty historyczne. Jednak jest to lektura dla pasjonatów, znawców, a szerokie spektrum społeczeństwa i tak nie ma pojęcia o czym mowa, bo nie wspominając o astrologii, to i z historią ludzie są na bakier. Ja też nie jestem specem od zaćmień i od histrorii też nie za bardzo, o polityce już nie wspomnę, wiec mogę sobie stawiać hipotezy, bez uzurpowania sobie prawa do bycia mądrym :wink: a czy i co z nich się sprawdzi, to... czas pokaże :03777:
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: To zaćmienie Księżyca będzie wyjątkowe

Postautor: Nut » 03 lip 2018, 11:09

lecz samo uderzenie w początki państwowości Polski w ogóle (czyli 966 r) nie wygląda dobrze.


Data Chrztu Polski podobno jest niedokładna.Chrzest miał miejsce w innym czasie.Podobno sam król podpisał zgodę będąc pijanym. Drugi aspekt, chrzest na długo jeszcze niczego nie zmienił dla gawiedzi. Po co więc brać pod uwagę coś, co nie miało wpływu na mentalność ówczesnego narodu, na ich świadomość czy nieświadomość..
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2503
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 464 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Droga życia: 0

Następna

Wróć do Aktualna mapa nieba

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości