Tranzyty Słońca

Tranzyty Słońca

Postautor: Teze3 » 16 paź 2019, 07:16

Słońce jako tranzyt uosabia przede wszystkim witalność i inicjatywę.

Charakterystyka ogólna;
A.Cechy charakteru i usposobienie występują wyraźniej. Podniety i impulsy wypływające z wrodzonej dynamiki znajdują realizację. Pozytywne aspekty Słońca zwiększają swoją aktywność, samoakceptację, energię twórczą, podkreślają rozsądny sposób myślenia i zdrowy stosunek do spraw materialnych. Jasnemu zrozumieniu sprawy odpowiada logiczny, trafny osąd, a następnie odpowiednie praktyczne ustosunkowanie się. Pod względem zdrowia - harmonijne aspekty Słońca wyraźnie korzystne.
B. Dąsy, humory, niejasności, stawianie się w niezręcznej, niekorzystnej sytuacji. Negatywne konstelacje Słońca są niekorzystne dla zdrowia.

OCENA;
Ponieważ tranzyty Słońca powtarzają się rokrocznie prawie w tym samym czasie, powstał pewien, określony w rym przebiegu - rym, który jednak ulega naszym modyfikacjom i przeobrażeniom na skutek działania innych tranzytów w tym czasie. Ważne są bezpośrednie przejścia nad stanowiskiem Słońca, Księżyca, jak również ascendentu i MC. Ponieważ te astrologiczne elementy są w horoskopach najczęściej sygnifikatorami krewnych, toteż nierzadko zdarza się w tym czasie jakiś losowy kontakt z nimi. Poza tym tranzyty Słońca względem własnego stanowiska w radiksie, jak i względem innych planet są często "czynnikiem Krystalizującym" wpływ innych tranzytów, działających od dłuższego czasu. Należy zwrócić uwagę na to, że nie zawsze ścisły termin jakiegoś tranzytu, np. negatywnego tranzytu między Saturnem i Słońcem, znajduje bezpośredni oddźwięk w formie nastroju czy wydarzeń, lecz że następuje to wtedy, gdy Słońce utworzy jakąś ważną konstelację tranzytową.


źródło; Zarys astrologii prognostycznej.
Awatar użytkownika
Teze3
 
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2019, 14:37
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Wróć do Planety

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości