Turmaliny

Turmaliny

Postautor: Elie » 01 mar 2014, 02:30

Turmaliny

Kamienie o kolorze różowym wiąże się z miłością i czakrą serca. Różowy turmalin symbolizuje żeńską energię ying, jest wspaniałym kamieniem wspierającym uleczanie ran emocjonalnych, szczególnie z dzieciństwa. Turmalin różowy może być używany do „zalepiania dziur” w aurze powstałych przez negatywne związki lub bycie wykorzystanym przez kogoś.
Noszenie różowego turmalinu przy sobie w ciągu dnia pomaga w uwalnianu od stresu, napięcia, depresyjnych myśli i paniki. Osoby które zamknęły się na emocje różowy turmalin wspiera w przywracaniu pasji życia i zapału. Poza tym ten kamień uspokaja, pomaga w odczuwaniu radości, szczęścia i zrelaksowania.

Obrazek


lek.med.Robert Okoński,specjalista ortopedii

TURMALIN

Turmalin(Na, Ca, Mg, Al, Li)6B3AL3Si6(OH,O)30 nazywany był początkowo „turmali”, co w języku syngaleskim znaczy „wielobarwny”. Pierwszy egzemplarz tego minerału pochodzący z wyspy Cejlon pojawił się w Europie w 1703 r. Dzięki Holenderskim podróżnikom.

Wyróżnia się on mnogością barw, które mogą występować nawet w obrębie jednego kryształu. Turmalin znaleźć można na całym świecie.
Najbardziej zasobne złoża znajdują się w Brazylii, na Madagaskarze, w RPA,Indiach, Myanmanu(dawna Birma), Sri Lance i w Federacji Rosyjskiej. W Polsce turmalin występuje w granitach Dolnego Śląska(okolice Strzegomia i Strzelina), pegmatytach Gór Sowich oraz w żyłach pegmatytowych Tatr.

Turmaliny w medycynie ludowej:
Turmalin wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł,przynosząc jasność i uspokojenie. Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu, regeneruje zmęczone serce oraz uaktywnia system immunologiczny. Działa także odmładzająco, normalizuje ciśnienie krwi, zapobiega wyczerpaniu fizycznemu i psychicznemu. Turmalin przyłożony lub noszony w okolicy gardła wspomaga leczenie chrypki, stanów zapalnych krtani i gardła oraz kłopotów z wysławianiem się. Wzmacnia także płuca i harmonizuje pracę tarczycy, zwiększa płodność, łagodzi objawy chorób wenerycznych oraz wycisza zbyt wybujałe temperamenty. Natomiast te łagodne i pasywne mobilizuje do działania. Eliksir z tego kamienia powoduje szybsze gojenie się obrażeń ciała spowodowanych działaniem wszelkiego rodzaju promieniowania. Aktywizuje pierwszy czakram i poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwów, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, dysleksję, dezorientację i niepokój. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami.
W obecnych czasach wyjątkowość turmalinów również nie uszła uwadze naukowców. Zauważono, że (łatwo się elektryzuje, jest prio- i piezoelektryczny), przyciąga kurz, skrawki papieru.
Niepowtarzalny wygląd,możliwość emisji promieniowania podczerwonego i jonizacji ujemnej znajduje zastosowanie jako kamień ozdobny, do produkcji płytek piezoektrycznych i polaryzatorów, granulek przeciwbólowych spieków turmalinowych używanych w medycynie. Spieki ceramiczne w postaci granulek turmalinowych produkowane są w Japonii z turmalinu brazylijskiego barwy szarej. Ten niepozorny z wyglądu kamień ma największe właściwości emisyjne jonizacji ujemnej i promieniowania podczerwonego ze wszystkich przedstawicieli tej grupy minerałów. Granulki mają rozmiar 1,5 mm, naklejone są na perforowany plaster mocujący o średnicy 9 mm. Jonizują ujemnie i emitują fale podczerwone w zakresie 760-780 nm i natężeniu 0,7 miliwat.

Granulki turmalinowe stosujemy:
przy bezsenności
stanach pourazowych
stanach depresyjnych
w nerwicach
w terapiach przeciwbólowych
Możemy je stosować w postaci akupunktury lub aurikuloterapii.
Jedno z najlepszych oddziaływań refleksoterapeutycznych jest użycie punktów maksymalnej bolesności. Odszukanie takiej strefy jest stosunkowo proste uciskamy opuszkiem palca mięsień, powięź, czy wiązadło i koncentrujemy się na miejscu, które daje największe doznania bólowe. Tak odszukane miejsce możemy zaopatrzyć kuleczką turmalinu.
Aplikacje turmalinu powinny trwać 24 36 godzin. Po tym czasie powinno się zmienić granulki na nowe. Szczyt działania przeciwbólowego trwa do 12 godzin. W niniejszym artykule potraktowałem wycinkowo zastosowanie turmalinu do najczęstszych dolegliwości pochodzących z układu mięśniowo kostno stawowego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Turmaliny

Postautor: Kasiape » 09 kwie 2019, 12:57

Cześć wszystkim, potrzebuje porady.
Wczoraj nabyłam czarny turmalin.
Bransoletke. I mam dziwne odczucia.
Jakby kamienie były zimne. Jakby moja ręka (bo noszę na lewej) jest zimna. Czuję lekkie dretwienie. Jakby nie koniecznie nasza energia się zgadzała? Czy, tak może być? Czy, może jest to taki pierwszy efekt po założeniu i tak ma być? Bardzo proszę o poradę. Dziękuję i pozdrawiam! heart
Kasiape
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2019, 22:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Turmaliny

Postautor: Elie » 10 kwie 2019, 11:26

Czuję lekkie dretwienie. Jakby nie koniecznie nasza energia się zgadzała? Czy, tak może być? Czy, może jest to taki pierwszy efekt po założeniu i tak ma być?


Moim skromnym zdaniem jest to autosugestia. Lecznicze działanie kamieni jest przesadzone, przereklamowane — takie jest moje zdanie i piszę to z pozycji osoby sceptycznie nastawionej. Jedynym kamieniem z jakim miałam kontakt i który pomógł mi ustabilizować pracę tarczycy to bursztyn. Czy to była autosugestia — nie wiem. Innych nie kupowałam, tym samym nie mogę być wiarygodna.Może znajdzie się ktoś bardziej doświadczony w tej dziedzinie. Dodam; jeśli już, to metale takie jak złoto i srebro mają większy 'wpływ" na nasz organizm.Pozostałe również, ale już raczej niekorzystny.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Turmaliny

Postautor: Kasiape » 11 kwie 2019, 13:20

Dzięki za odp. :-) pewnie, też bym miała takie zdanie, gdybym na swojej skórze tego nie odczuła. Po ok 24 h sytuacja się zmieniła. Tj kamienie w końcu się ocieplily. Bo były lodowate, jak i moja ręka w miejscu gdzie się stykala. Czy moje cialo, aż tak działa pod wpływem autosugestii? Nie sądzę, ale kto tam wie :-)
Kasiape
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2019, 22:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Litoterapia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości