Twórczość A.Alicji Chrzanowskiej

Twórczość A.Alicji Chrzanowskiej

Postautor: Nut » 07 lis 2018, 23:25

Z racji przykrego doświadczenia z literaturą tej pani zakładam oddzielny temat. Liczę na waszą pomoc. Podziel się swoimi doświadczeniami.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 482 razy
Otrzymał podziękowań: 382 razy
Droga życia: 0

Re: Twórczość A.Alicji Chrzanowskiej

Postautor: Brigit » 08 lis 2018, 11:22

Będę pierwsza :03777: Z całym przekonaniem odradzam czytanie i branie za pewnik wszystkiego co wyżej wymieniona pani napisała o szeptuchach. Nigdy nią nie była, nikt jej nie inicjowal. Książki o kartach tarota oraz runach też są wiedzą z różnych źródeł, często sprzecznych.
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake
Awatar użytkownika
Brigit
Niewymowny

Podziękował : 67 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postautor: Magus » 12 lis 2018, 17:21

Stanowczo odradzam czerpać wiedzę z książek Alicji Chrzanowskiej. Opisy znaczeń run oraz kart tarota różnią się od siebie diametralnie. Co książka to inne opisy.
Człowiek, który nie przeszedł piekła swych namiętności, nigdy ich też nie przezwycięży. Zamieszkują one gdzieś w sąsiedztwie i nim się obejrzy, już wybucha płomień, który w okamgnieniu przenosi się na jego własne domostwo. Jeżeli ze zbyt wielu rzeczy się rezygnuje, zaniedbuje je i o nich niejako zapomina, powstaje niebezpieczeństwo, że to, czego zaniechaliśmy i cośmy zaniedbali, powróci ze zdwojoną siłą.

Carl Gustav Jung (z książki Wspomnienia, sny, myśli)
Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny

Podziękował : 60 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Postautor: akszara » 13 lis 2018, 13:37

Ja juz mówiłam co sądze o jej książkach, ale powtórze: wiedzy w jej ksiażkach nie ma, sa to informacje i jak wspomniałam w innym temacie - nawet w seriach tematycznych róznią sie te opisy od siebie. chodzi o to, ze jedna karta moze mieć rózne znaczenia w zalezności od kontekstu pytanaia ale ni moze mieć sprzecznych ze sobą.

co do wczesniejszych jak ksiażek o tarocie to sie nie zgodze, że nie ma tam nic wartościowego - własnie jest i to sa jedyne jej ksiazki w miare przyzwoite. Potem to juz poleciała na komercje. Pisze o wszystkim a nie zna sie na niczym, tylko powierzchownie: "coś slyszała, coś widziała i już wszystko wie". A tymczasem to tylko dzwony z daleka słyszy, w samym kościele nie była a o modlitwie to mowy nie ma :D
Można sie rozwijac , można wiedzieć duzo, to tak, ale nie wszystko - a z jej "twórczosci" wynika, że zna sie na wszystkim jak nikt na świecie, no alfa i omego po prostu :03777:

akszara

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postautor: Nut » 13 lis 2018, 14:21

Tym bardziej jeżeli chodzi o wiedzę szeptuch. Wiedza szeptuch nigdy i nigdzie nie była, nie jest i nie będzie opisywana. Jest przekazywana drogą ustną jedynie wybranym i godnym osobom przez same szeptuchy.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 482 razy
Otrzymał podziękowań: 382 razy
Droga życia: 0

Postautor: akszara » 13 lis 2018, 16:27

Nut pisze:Tym bardziej jeżeli chodzi o wiedzę szeptuch. Wiedza szeptuch nigdy i nigdzie nie była, nie jest i nie będzie opisywana. Jest przekazywana drogą ustną jedynie wybranym i godnym osobom przez same szeptuchy.

No nie bardzo już tak jest. Teraz narybek ma inna mentalnosc, coraz więcej przecieka i mysle, ze ktos predzej czy póxniej sie wyłamie.
A co do tej pani - ona duzo czerpie z mysli rosyjskiej, byc może stąd jej przemiana. bo tak: na początku pisała konkretnie, normalnie, to co sama wiedziała, a wiemy, ze jest tarocistka i to wcale niezla. Potem coś sie stało, jakiś diabeł w nią wstapił ;) i zaczeła pisać jak szalona o wszystkim, o astrologii też i to od cięzkiej strony, bo Podwodnyj tam sie przyplatał. Akademia rosyjska tez na pewno swoje dołozyła. To nie jednak złe, jest jakie jest, ale sama pani Alla - bo sie przemianowała z Alicji na AA. okazała sie byż wszechwiedzaca. Fakt, ze tłumaczyła tomy astrologii z rosyjskiego nie znaczy ze sie na astrologii zna w takim stopniu w jakim chce sie wydawac. Ma własne wydawnictwo i tam dużo wydaje z obszaru rosyjskiego. Ja rosyjska wiedze cenie, ale wiedze a nie informacje, które ona sprzedaje, i powiem tak: dla mnie to ona z wiedzy zrobiła komercje, zródło dochodu i tyle. Zatraciła gdzieś po drodze dusze ezoteryczną zę tak sie wyraże.
akszara

Postautor: Elie » 13 lis 2018, 16:34

No nie bardzo już tak jest. Teraz narybek ma inna mentalnosc, coraz więcej przecieka i mysle, ze ktos predzej czy póxniej sie wyłamie.

Tak, szczególnie te nowoczesne "szeptuchy" z faksami, komputerami, etc, co z wiedzą prawdziwych szeptuch nie mają nic wspólnego. Poza tym, moim skromnym zdaniem, w tej dziedzinie "magii" największą skuteczność ma DAR od Boga. Bez niego jest to szarlataństwo i tyle.!!! Liczy się odpowiednia modlitwa do odpowiedniego Świętego, czy Maryi.To w modlitwie jest Moc uzdrawiania, a nie w soli, cukrze czy innych elementach rytuału.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2100 razy
Otrzymał podziękowań: 1913 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: akszara » 13 lis 2018, 17:21

Elie pisze:

Tak, szczególnie te nowoczesne "szeptuchy" z faksami, komputerami, etc, co z wiedzą prawdziwych szeptuch nie mają nic wspólnego. Poza tym, moim skromnym zdaniem, w tej dziedzinie "magii" największą skuteczność ma DAR od Boga. Bez niego jest to szarlataństwo i tyle.!!! Liczy się odpowiednia modlitwa do odpowiedniego Świętego, czy Maryji.To w modlitwie jest Moc uzdrawiania, a nie w soli, cukrze czy innych elementach rytuału.

Nie o to chodzi co działa, bo mowimy o kleparce Alli.
A szeptuchy - no wlasnie nie o nowoczesne z komputerami chodzi, tylko o to że spośród tych wiedzących ktos sie wyłamie, zawsze tak było, jest i będzie. Nawet najbardziej strzezone tajemnice wypływały, a w dzisiejszych czasach tym bardziej. Komercje w temacie szeptuch juz mamy i tak, to nie jest wiedza szeptuch, tylko program typu "kowalski w podrózy", nie pamiętam jak sie zwie ten facio, co to nakręcił, chodzi o wycieczki do uzdrawiaczy, szamanów, szeptuch itd. To jest własnie takie coś, a ja mówiłam o tym, że wcześniej czy później ktoś pęknie i sypnie wiedzą szeptuch. Taki jest świat. wiedzy samej to nie zaszkodzi, tylko ludziom którzy będą z tego korzystać, tak z jednej jak i drugiej strony. W sumie co, szkody tylko narobią tak samo jak ze wszystkim innym na czym sie nie znają. Tu pije i do Chrzanowskiej i jej podobnych, bo ja w pore sie zorientowałam i zaczynam od początku, inną drogą ide już.
akszara

Postautor: akszara » 23 lis 2018, 19:39

I do listy to jeszcze bym dodała książki w jej tłumaczeniu. co ja o tym sądze prywatnie to moje, moze sie myle, ale jak poczytałam np. Zajczenke (ezoruny oczywiscioe) to przestało mnie dziwic, ze ta kobieta trzepie kase na tym nie majac większego pojecia co porusza. I jesli to jest dla niej wzorem, znaczy ksiażki (myśli) cudze i nie sprawdza czy to jest prawdziwe chocby pod względem naukowym - no bo o ezoteryce to trudno tu mówic - to czego mozna sie spodziewać po niej innego jak pisanie komercyjnych głupot.
akszara

Wróć do Literatura niewskazana