Tygrysie Oko

Tygrysie Oko

Postautor: margo1517 » 08 mar 2009, 22:20

Obrazek

TYGRYSIE OKO Kamien alergików. Lagodzi objawy alergii, stany zapalne dróg oddechowych, wyostrza wzrok.

Daje siłę przebicia! pomaga osiągać cele

Tygrysie oko jest odmianą kwarcu. Ma złocisty lub złocistobrązowy kolor, jest związany z energia ognia.

Kamień ten uzmysławia nam, ze jedyna pewna rzeczą w świecie jest ruch, zmiana i jedynie dzięki jej akceptacji możemy przeżywać szczęście i poczucie pełni. Dzięki wibracjom tego kamienia możemy zaktywizować własną energie, wzbudzić sobie poczucie bezpieczeństwa bez konieczności przylegania i trzymania się tego, co materialne i namacalne. Energia ta pomaga nam pozbyć się wewnętrznego zamętu i znieść blokady emocjonalne.

Tygrysie oko wyostrza nasze postrzeganie
(również wzrok), na wielu poziomach zaczynamy lepiej dostrzegać, co się wokół nas dzieje, wzrasta tez nasza zdolność przewidywania. Kamień ten dodaje odwagi w wyrażaniu własnego zdania, wzmacnia wole przetrwania i dążenia do sukcesu.

Ze względu na kolor tygrysie oko jest związane ze splotem słonecznym
, wspomaga tez trawienie i leczy z przeziębień. By poprawić wzrok, można kłaść oczyszczone wcześniej kamienie na powieki lub przemywać oczy woda, w której się moczyły.

Charakterystyczna piękna gra barw tygrysiego oka ma działanie stymulujące .Pobudza do pracy nad emocjami, łagodnie energetyzuje ciało, przynosi radość, zadowolenie i uwolnienie od leku. Sprzyja przejrzystości myśli, skupienie i koncentracja na rzeczach ważnych, a także wzmacnia wole. Pomaga w ekspresji oraz łatwiejszym wyrażaniu uczuć i myśli. Tygrysie oko przyspiesza strumień energii w organizmie i znosi bariery w jej przepływie. Dzięki temu wzmaga naturalne procesy samoleczenia, a także poprawia krążenia. Wiadomo również, ze reguluje trawienie i przyswajanie składników odżywczych. Pobudza organizm do wydalania toksycznych substancji oraz znosi dolegliwości spowodowane ogólnym zatruciem ustroju, na przykład ospałość, bóle brzucha i głowy oraz przewlekle zmęczenie. Kamień położony na splocie słonecznym rozgrzewa ciało, dzięki czemu pomaga likwidować przeziębienie, grypie, anginie i zapalenie płuc. Dodatkowo wzmaga działanie przyjmowanych leków i przyspiesza powrót do zdrowia po ciężkich chorobach. Przyłożony do oczu znosi ich ból i pieczenie spowodowane długa praca przed monitorem komputera, likwiduje cienie i obrzęki oraz poprawia wzrok. Noszony na piersiach łagodzi symptomy astmy, stanów zapalnych górnych dróg oddechowych oraz alergii objawiającej się kaszlem, kichaniem i łzawieniem oczu.
margo1517
 

Re: Tygrysie Oko

Postautor: margo1517 » 16 mar 2009, 19:27

Obrazek

TYGRYSIE OKO uczy uważności wobec otoczenia, wrażliwości na innych ludzi, a przede wszystkim tolerancji. Ponadto pozwala docenić obfitość i dostatek, które nas otaczają. Uczy docenić całe bogactwo, jakie posiadamy w sobie. Leczy przeziębienia, choroby oczu, astmę, chroni przed lękiem, wzmacnia charakter, pomaga w razie rozstania, dając poczucie niezależności, daje sukces materialny. Za jego przyczyną zaspakajane są pragnienia ciepła i wygody.

http://hannaanna.blog.onet.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
margo1517
 

Re: Tygrysie Oko

Postautor: szamka » 22 sie 2015, 19:33

Obrazek

Tygrysie oko - płaski kamień do masażu lub oprawy

Płaski, szlifowany i polerowany kamień przeznaczony do masażu. Kamień można też oprawić i nosić jako biżuterię. Bardzo ładny kolor, doskonały poler.

Właściwości:
Kamień ten łagodzi dolegliwości związane z astmą, nieżytem oskrzeli oraz innymi chorobami dróg oddechowych. Uspokaja i uśmierza ból głowy. Dodaje otuchy, pewności siebie i zwalcza nastroje depresyjne. Chroni przed "złym spojrzeniem" i daje poczucie bezpieczeństwa. Uczy pozytywnego myślenia, elastyczności i tolerancji. Tygrysie oko wnosi w nasze życie radość i sprawia, że jesteśmy spełnieni, a wszystko co robimy daje nam satysfakcję. Zalecany jest również dla osób mających problemy z trwonieniem pieniędzy, gdyż oko tygrysa pozwala rozsądnie gospodarować naszym majątkiem. W astrologii przypisany jest do znaku Panny.
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 350
Rejestracja: 03 wrz 2014, 08:16
Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8


Wróć do Litoterapia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości