Urania opcje - stan nieba do oceny aktualnej sytuacji

Urania opcje - stan nieba do oceny aktualnej sytuacji

Postautor: kryształek » 21 lut 2018, 19:34

Dopiero zaczynam się interesować astrologią.

Bardzo proszę o informację jakiej opcji użyć w programie Urania w wersji próbnej, aby otrzymać wykres obecnego stanu nieba? Chodzi mi o ocenę aktualnej sytuacji i ewentualną prognozę. Na razie doszedłem do tego jak zrobić horoskop z godziny urodzenia, ale chcę przeanalizować obecną sytuację, a tego nie robi się chyba ze stanu nieba z momentu urodzenia. Zgadza się?

Mam książkę "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay i na niej oprę analizę, ale chcę sobie ułatwić zadanie korzystając z programu Urania.
kryształek

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Urania opcje - stan nieba do oceny aktualnej sytuacji

Postautor: Ejbert » 22 lut 2018, 00:11

kryształek - po prostu wbijasz aktualną datę i masz stan nieba na dany moment. Jeśli porównasz to z horoskopem natalnym to takie działanie nazywa się "tranzyty". Poza tym można wykreślić tranzyty na dany dzień bezpośrednio z opcji z paska menu - tego u góry - "tranzyty".
Jeśli zaś myślisz o prognozach, to masz progresje i dyrekcje, ale to opcja dla bardziej zaawansowanych.

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Postautor: vein » 22 cze 2018, 09:55

Mam książkę "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay

Marne podstawy do nauki astrologii. Warto zaszaleć, kupić 8 tomów Astrologia dr. Krystyny Konaszwskiej - Rymarkiewicz. Kosz zwróci się w postaci zdobytej wiedzy od podstaw, nie zaś wybiórczo.
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny

Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postautor: Ejbert » 24 cze 2018, 12:15

vein pisze:
Mam książkę "Zarys astrologii prognostycznej" Alexander von Pronay

Marne podstawy do nauki astrologii. Warto zaszaleć, kupić 8 tomów Astrologia dr. Krystyny Konaszwskiej - Rymarkiewicz. Kosz zwróci się w postaci zdobytej wiedzy od podstaw, nie zaś wybiórczo.

Jeśli już jesteśmy przy lekturach, to powiem, że nie takie marne, ponieważ Von Pronay, aczkolwiek suchotyk i bardziej tradycjonalista, to ma pojęcie o astrologii, natomiast p. Konaszewska zasłużyła się tylko tym, że zebrała wszystko w jednym worku, z różnych źródełek i bywa, że jedno drugiemu przeczy. Wyłapaliśmy z żoną różne kwiatki z jej tomiszczów, a porażką jest astrologia horarna (no tam to już bazar jest). Moim zdaniem o ile ktoś już chce i może zaszaleć cenowo, to lepiej udać się na profesjonalny kurs astrologii, które np. organizuje PTA (nie PSA bo to różnica).
Ale faktem jest, że jeśli zaczyna się od astrologii prognostycznej, nie znając podstaw, to się daleko na tym nie zajedzie; a bodajże i sam Pronay przestrzega, że nie należy brać się za prognostykę (czy porównawczą) jeśli nie rozpatrzy się horoskopu natalnego.

Chodzi mi tą stronę: http://www.astrolog.org.pl/szkola-astrologii-pta
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Wróć do Ogólne informacje