Uwagi praktyczne

Uwagi praktyczne

Postautor: margo1517 » 08 mar 2009, 14:20

UWAGI PRAKTYCZNE

"Praca z Aniołami" może wydawać się na początku skomplikowana. Ale tak wcale nie jest. Po pierwszym zapoznaniu się z tekstem , należy jak najszybciej przejść do praktyki. Pamiętajmy, że nasze doświadczenia i doznania są najważniejsze, są najlepszym dla nas nauczycielem. Proponuję następujące postępowanie:

1. Przeczytaj kilkakrotnie 10 stopniowy plan pracy. Staraj się przyswoić tą wiedzę nie tylko rozumem ale również sercem. Powracaj do tego tekstu jeszcze kilkakrotnie ale w jakiś odstępach czasu. Zobaczysz, że odnajdziesz coś nowego za każdym razem. Tą zasadę stosuj przy wszystkich doświadczeniach i ważnych informacjach.

2. Módl się do danego zastępu aniołów w przypisane im dni "dyżurów". Niezależnie możesz się modlić do każdego z nich w dowolny dzień i o dowolnej porze. Medytacja taka jednak pochłania trochę czasu i bardzo trudno jest przejść pełen rytuał z 7 zastępami w normalny, roboczy dzień.

3. Zanim zaczniesz modlić się i prosić anioły o pomoc, przeczytaj jeszcze raz tekst, znajdź w nim swoje osobiste prośby, zaadaptuj je do swojej sytuacji i specjalnie zaakcentuj.

4. Staraj się wyczuć aniołów wokół siebie. Nie tylko w czasie medytacji ale również w ciągu dnia. Rozmawiaj z nimi. Przywołuj ich do codziennych spraw. Wykaż się własną inwencją. Stwórz swój własny język z Nimi.

5. Znajdź w tekstach prośby, które może zastosować praktycznie w ciągu dnia jak np. ochrona Archanioła Michała w podróży.
6. Rozwijaj swoją wizualizacje i 5 zmysłów. Aniołów możemy nie tylko zobaczyć ale wyczuć, usłyszeć, smakować i wąchać. Po prostu zacznij dostrzegać to, na co do tej pory nie zwracałeś uwagi.

7. Wykorzystaj nabytą już znajomość z aniołami do prac na rzecz ogółu, ludzkości i ziemi. Nie wahaj się ich wzywać. One na to czekają.

8. Załóż sobie dziennik, w którym będziesz spisywał swoje doświadczenia i przemyślenia. To bardzo pomaga.

9. Możesz się zwracać do aniołów zawsze, o każdej porze i w każdym miejscu. Postaraj się to robić jak najczęściej. Myśl i rozmawiaj z nimi w autobusie, samochodzie, pracy, przy gotowaniu jedzenia. Noś przy sobie książeczkę "Jak Pracować z Aniołami" abyś w razie potrzeby mógł zawsze z niej skorzystać.

Aniołowie są wśród nas. Postaraj się i ty być aniołem dla innych.
margo1517
 

Re: Uwagi praktyczne

Postautor: margo1517 » 08 mar 2009, 14:29

Praktyczne wskazówki do pracy duchowej z Aniołami :

1.
Przygotowujemy miejsce w naszym życiu dla Aniołów.
Anioły żyją na planie Ducha Świętego - w Niebie, a my w świecie materii. Naturalnym jest to, że Je ciągnie do siebie, do domu. Dlatego jeśli chcemy, żeby Aniołom było dobrze z nami, to trzeba swój świat myśli i zmysłyów oraz nasze środowisko upodobnić do ich świata.
2.
Możemy modlić sie na głos.
Anioły odpowiadają na dużo nie wypowiedzianych modlitw lub wytrwałe pragnienia serca . Nie jest konieczne by mówić aby zwrócić Ich uwagę, zwłaszcza w miejscach, gdzie jest to niewygodne, np.: w pracy, w autobusie. Jednak otrzymamy dużo mocniejszą odpowiedź jeżeli rozmawiamy z Aniołami na głos. W głosie ludzkim jest siła - twórcza lub niszcząca. Bóg użył tej mocy, kiedy powiedział : "Niech będzie światło" . Wykorzystując dar mowy jesteśmy zdolni spowodować zmiany w swoim życiu.
3.
Wykorzystujemy Imię Boga.
Bóg znajduje się w nas. Jeśli dla przywołania Aniołów wykorzystamy energie Boga, która żyje w nas, One starają się z całej mocy by odpowiadać jak najdokładniej. Bóg objawił swoje Imię "JAM JEST KTÓRY JAM JEST" Mojżeszowi, gdy ukazał mu się w gorejącym krzewie - podobnie jak prawdziwą naturę ludzką - my jesteśmy krzewem, ogień - to nasza Iskra Boża, Ogień Boży, który daje nam jak swoim Synom i Córkom. Ten ogień, to siła stworzenia w Imię Boga i prawo rozkazywania Aniołom. Jezus wykorzystał Imię Boga, kiedy powiedział : "JAM JEST zmartwychwstanie i życie". Mówiąc "JAM JEST ..." naprawdę mówimy "Bóg jest we mnie ..."
4.
Wezwania zanosimy codziennie.
Anioły zawsze są za nami, nie zawsze jednak umiemy porozumieć się z nimi. Prostym sposobem aby uzyskać odpowiedź na wezwanie, to poprowadzić prostą drogę ze swojego serca do Ich serc, obcując z nimi każdego dnia . Najprostszym sposobem obcowania z nimi jest ustanowienie codziennego rytuału modlitwy i wezwań. Kiedy modlimy się, to pomagamy nie tylko sobie ale także innym ludziom, których nawet nie znamy . Anioły szukają tych, którzy regularnie wzywają Światło Boga, by zostać ich partnerami w ocaleniu planety . Kiedy znajdą, kierują poprzez nich Światło dla pomocy innym, tym którym zagrażają różne niebezpieczeństwa lub katastrofy natury. Tym sposobem nasza codzienna modlitwa naprawdę przyniesie zmiany w świecie.
5.
Prosimy o pomoc.
Już po nawiązaniu kontaktu z Aniołami, nie należy zapominać by prosić Je o pomoc, kiedy jest nam potrzebna. Anioły szanują naszą wolną wolę . Bardzo rzadko mogą One się włączyć także bez naszego odniesienia się do Nich, jednakże często, z wiarą oczekują, żeby ich wezwać.
6.
Powtarzamy wezwania i modlitwy.
Wezwania i modlitwy stają się bardziej mocne kiedy są powtarzane . Przyczyną tego jest to, że przy wielokrotnym przemawianiu posyłamy olbrzymią Świetlaną energię Bogu i Aniołom. Anioły mogą wykorzystać ją w obrębie rodziny dodając jeszcze więcej Świetlanej energii, kiedy zjawia się odpowiedź na nasze wezwania. Wybieramy rytuał codziennych modlitw i powtarzamy je codziennie, aż Aniołowie się odezwą .
7.
Posyłamy modlitwy pod dobry adres.
Aniołowie wykonują przeróżne zadania i prace wykorzystując energie różnych rodzajów (odpowiadające różnym kolorom światła). Poznamy siedem Zastępów Aniołów, a także siedmiu Archaniołów, którzy nimi kierują. Poznamy jakie Anioły wzywać dla danych zadań . Możemy uzyskać bardzo bliską więź z nimi, jeśli wezwiemy tego Archanioła lub Anioła specjalizującego się w danej pracy którą chcemy wykonać .
8.
Bądźmy dokładni.
Anioły dokładnie odpowiadają na nasze wezwania i chlubią się tym. Im dokładniejsze wezwanie, tym dokładniejsza odpowiedź. Żyjąc w harmonii ze Wszechświatem i oddając swoją energię pomagając innym, to Zastępy Anielskie będą pomagały nam we wszystkim do najdrobniejszych detali życia .
9.
Wyobraźmy sobie to, co ma się stać.
Możemy zwiększyć siłę naszych wezwań i modlitw wspierając ją stale mentalnym obrazem tego, co według naszego życzenia (pragnienia) powinno się stać. Dodatkowo należy wyobrazić sobie promieniujące światło otaczające sytuacje lub problem. Kiedy indziej może pomóc koncentracja i wyobrażenie sobie celu, który chcemy osiągnąć .
10.
Oczekujemy niespodzianek.
Dlaczego Anioły odpowiadają na jedna modlitwy a na drugie nie ? Dlaczego jeden modli się 10 lat i nie otrzymuje tego, co inny bardzo szybko ? Te pytania pojawiają się u każdego, kto w jakiś sposób myślał o Aniołach . Jedną z przyczyn jest fakt, że możliwość odpowiedzi Aniołów jest podyktowana naszymi poprzednimi działaniami zarówno dobrymi jak i złymi, a Anioły są zobowiązane przestrzegać ustaleń karmy. One słyszą wszystkie nasze modlitwy, jednakże żeby spełnić nasze prośby muszą przestrzegać reguł :

* nie mogą mieszać się do planu Boga dla naszej duszy lub naszej karmy ;

* nie mogą swoją pracą szkodzić nam lub komukolwiek :

* spełnianie prośby nastąpi w odpowiednim dla niej czasie .

Anioły udzielają najlepszej odpowiedzi jaką można dać znając potrzeby naszej duszy . Modlitwa zawsze przynosi rezultaty, należy tylko wiedzieć gdzie szukać. Zawsze należy podziękować Aniołom.

Można Aniołów poprosić o pomnożenie naszych próśb np. słowami:

"Ja proszę, by moje wołanie było pomnożone i wykorzystane dla pomocy wszystkim duszom obecnie cierpiącym na Ziemi . Ja dziękuję Wam i przyjmuję wszystko to, co spełniło się teraz w całkowitej pełni sił - zgodnie z wolą Boga".
margo1517
 

Re: Uwagi praktyczne

Postautor: margo1517 » 08 mar 2009, 15:33

MEDYTACJA Z ANIOŁAMI – JAK TO ROBIĆ

Rozmawiając z wieloma osobami o moim obcowaniu z Aniołami zauważyłem, że większość z nich nie wie jak się medytuje, że wiara chrześcijańska dopuszcza możliwość modlitwy medytacyjnej, w tym do Aniołów. Kojarzą oni medytację głównie z bardzo znaną pozycją Buddy w pozycji lotosu i śpiewaniem różnych, nieznanych nam kulturowo mantr. Dlatego też dla osób niemających doświadczeń medytacyjnych, chcę zaproponować na początek sprawdzoną przez ze mnie prostą metodę, która nie wymaga specjalnego przygotowania teoretycznego i praktycznego.

Modlitwa ma nas przybliżyć ku Bogu, doprowadzić do przejawiania Boskich Cech w obecnym życiu, kierowania się i bycia Miłością już teraz. Modlitwa mówiona (na głos czy w myślach) jest komunikacją głownie z poziomu umysłu, szukającą spełnienia naszych próśb oraz zrozumienia istoty życia i Boga.

Każdą modlitwę mówioną - myślową możemy rozszerzyć o medytację miłości, sprowadzając ją do poziomu serca, gdzie świadomość umysłu stapia się ze świadomością Miłości. Połączenie tych dwóch wariantów modlitwy umożliwia nam zrozumienie, poznanie i odczuwanie Miłości, która kocha bez pytań i bezwarunkowo. Z czasem może się okazać, że coraz mniej będziemy się modlić z poziomu umysłu, a coraz więcej z poziomu serca, oddając się w pełni Miłości.

Główną istotą każdej metody, nawet tej najprostszej, jest jej systematyczne praktykowanie, zgodnie z zasadą, iż lepsza minuta praktyki jak miesiąc teorii. Starą prawdą jest też to, że lepiej coś robić krócej a częściej, jak długo i rzadko. O tym należy pamiętać i starać się nad tym pracować.

Nie wymagajmy od siebie za wiele na początek. Nie stawiajmy sobie za wysokich oczekiwań w postaci bycia doświadczonym joginem, sufitą czy ojcem pustyni po kilku medytacjach. Takie postępowanie może doprowadzić tylko do zniechęcenia. Ufajmy, że jak już zabraliśmy się do pracy w duchu Miłości, postawiliśmy sobie szczytny cel, to natychmiast stają nam do pomocy niewidzialne istoty – Aniołowie.

Przed rozpoczęciem medytacji pomyślmy o intencji modlitwy i prośbach, jakie chcemy oddać Bogu i Aniołom. Nie skupiajmy się tylko na naszych osobistych problemach, bo w ten sposób utwierdzamy się w egoizmie, pokazujemy w ten sposób, że interesują nas tylko nasze sprawy, a zapominamy o wielu innych sytuacjach i problemach, gdzie warto i należy zapraszać Aniołów do działania w imię Miłości. Stara przypowieść mówi: „Chcesz rozwiązać swoje problemy? To pomagaj innym w rozwiązaniu ich problemów, a twoje same się rozwiążą”. Swoje problemy powierzmy więc Miłości, a Boga i Aniołów zapytajmy, jak możemy pomóc innym.

Wyznaczmy sobie konkretny czas (np. piętnaście minut, jeden lub dwa razy dziennie) i godziny na medytację. Wskazane jest omówienie tego na planie rodzinnym, jasne powiedzenie, że oczekuję kilkunastu minut spokoju w czasie modlitwy. Dążmy do stworzenia swojego małego, domowego ołtarza, gdzie będziemy się modlić. Możemy oczywiście modlić się rodzinnie czy ze znajomymi.

Znajdźmy dla siebie najwygodniejszą pozycję, w której potrafimy rozluźnić swoje ciało. Nie polecam pozycji leżącej, bo prowadzi ona bardziej do uśpienia, jak świadomego rozluźnienia i uspokojenia. Możemy siedzieć na krześle, w fotelu, klęczeć. Dopuśćmy do siebie to, że modlić się możemy w każdej pozycji i nie ma to wpływu na ich wysłuchanie.

Ważne jest, aby w początkowym okresie nie skupiać się za bardzo na swoim ciele, a na faktycznej intencji modlitwy. Dopiero z czasem można zacząć eksperymenty z bardziej wymagającą pozycją medytacyjną, jaką jest siad turecki czy siad na piętach. Osobiście mam problem z siadem tureckim, nie mówiąc już o niewykonalnej dla mnie pozycji lotosu, więc w większości medytacji siedzę na krześle.

Jeżeli chcemy odmówić modlitwy, których nie znamy na pamięć, to połóżmy materiały czy teksty tak, abyśmy mieli je pod ręką w trakcie medytacji i w razie potrzeby mogli bez wysiłku na nie zerknąć, przeczytać.

Gdy poczujemy się gotowi do medytacji to oddajmy się całkowicie Miłości i Aniołom. Wyraźmy intencję bycia Kanałem Miłości. Zwróćmy się do Nich tak jak poczujemy np. „Oddaję się Tobie Boże całkowicie”, czy to na głos czy w myślach, czy też z poziomu samej intencji. Można dodatkowo poprosić Aniołów o prowadzenie i ochronę.

Całkowite oddanie polega na tym, że oddaję Bogu swoje ciało (razem z ciałami subtelnymi), umysł, serce i duszę tak, aby mógł On swobodnie i bez żadnych ograniczeń z naszej strony w nich i poprzez nie działać na każdym poziomie i planie.

Następnie przechodzimy do uspokojenia myśli i ciała. Robimy kilka, kilkanaście swobodnych oddechów, próbując uspokoić siebie i przestrzeń wokół siebie. W czasie wykonywania tych oddechów nie modlimy się. Skupiamy się na uspokojeniu myśli i odczuwaniu. W trakcie medytacji możemy mieć oczy zamknięte lub otwarte. Przymknięcie oczu sprzyja głębszemu wyciszeniu, skupieniu się w sobie, ale kto poczuje, że ma medytować przy otwartych oczach, to może tak robić.

Z czasem myśli i emocje powinny być już w miarę uspokojone. Jeżeli nadal coś jeszcze się „plącze” po głowie, to zignorujmy to i nie przejmujmy się tym. Po jakimś okresie praktyki będzie tych myśli coraz mniej.

Potem przechodzimy do modlitwy słownej lub mówionej w myślach. Zanim zaczniemy się modlić, to podziękujmy Stwórcy i wszystkim naszym bliźnim za to, czego doświadczyliśmy w danym dniu, okresie, od początku naszego istnienia, do chwili obecnej. Powiedzmy to tak, jak umiemy, swoimi własnymi słowami. Możemy też wysłać wdzięczność samym tylko uczuciem, łącząc to z oddechem. Wysyłajmy te niewidzialne fale wdzięczności i miłości tak, jak do swojego ukochanego dziecka, gdy go tulimy. Tak jak do małżonka, gdy przytulamy się do niego mówiąc mu całym ciałem, że go kochamy. Pooddychajmy tak kilka razy, aż poczujemy, że robimy to z poziomu serca. Postarajmy się też poczuć i wchłonąć zwrotną miłość wysłaną do nas. Na wdechu wchłaniamy miłość, na wydechu wysyłamy jak najwięcej wdzięczności i miłości do Stwórcy, ludzi i całego Wszechświata. Pozwólmy sobie na odczuwanie tego wszystkiego. Oddychajmy i kochajmy. Bądźmy wdzięczny, ufni i spokojni. Jak już poczujemy, że podziękowaliśmy wszystkim, że choć trochę już siebie kochamy, to zwróćmy się na głos lub w myślach do danego Archanioła czy też zastępu Anielskiego i poprośmy o wysłuchanie naszych próśb. Możemy też wcześniej wypisać intencje naszej modlitwy na kartce i trzymając ją w dłoniach oddać Aniołom te problemy, starając się cały czas odczuwać, co się dzieje w nas i wokół nas. Po medytacji kartkę palimy i zmywamy wodą.

Gdy pojawią się złe myśli, emocje, to spróbujmy je odsunąć od siebie, powierzając je jednocześnie Miłości. Nie dajmy im się w nas zaczepić, „zakręcić” nami, a skierujmy nasze odczuwanie bardziej na zrozumienie, czemu one się pojawiają. Pozwólmy im odejść, wypłukać i rozpuścić się w strumieniach Miłości.

Następnie nastawiamy się na odbiór, słuchanie, odczuwanie sercem. Dla wzmocnienia naszej intencji możemy wypowiedzieć: „Słucham Cię Boże! Słucham was Aniołowie”. Starajmy się wtedy odebrać wszystkimi zmysłami (tymi znanymi i nierozpoznanymi) sygnały i informacje do nas spływające. Po prostu bądźmy. Nic sobie nie wyobrażajmy, nie wizualizujmy, a tylko bądźmy ze świadomością, że oddaliśmy się całkowicie Miłości, która nas kocha i wie, co jest dla nas najlepsze.

Te medytacje uczyć nas będą rozpuszczania i oddawania problemów Miłości w spokoju, ufności i świadomości, że zaprosiliśmy do swojego życia Anioły, wspaniałe Boskie Istoty Miłości.

Możemy zadać Aniołom pytanie w myślach i postarać się odebrać odpowiedź czy to na poziomie odczucia, myśli czy też wizji. To Oni wybiorą sposób komunikacji z nami. Po prostu bądźmy otwarci, jak też wewnętrznie radośni z tego intymnego spotkania z Aniołami.

Medytacja nie powinna być za długa, szczególnie na początku. Potem możemy ją stopniowo wydłużać, ale nie chodzi o to, by godzinami medytować, a czerpać natchnienie i siły z medytacji do przejawiania Miłości w życiu codziennym.

Gdy poczujemy, że to, co miało się w danej medytacji dokonać, co mieliśmy poczuć, usłyszeć, zobaczyć i zrozumieć, to dziękujemy Bogu i Aniołom i kończymy swobodnie medytację.

Po wyjściu z medytacji jest bardzo dobry moment na przejście do kontaktu telepatycznego w formie odbioru przekazu pisemnego.

Inną formą medytacji z Aniołami jest ich przywoływanie do całego swojego życia i jak najczęstsza rozmowa z Nimi. Polega ona na tym, że jesteśmy cały czas (cały dzień) otwarci na ich podpowiedzi, działanie (uważni w nasłuchu i obserwacji), jak też prosimy Ich o działanie na rzecz ogółu, Ziemi, ludzkości i Wszechświata np.: jestem w sądzie, to przywołuje Aniołów Sprawiedliwości; w szpitalu Aniołów Uzdrowicieli; w kuchni Aniołów Jedzenia; patrzę w Niebo, gwiazdy to proszę o działanie na rzecz Miłości wszędzie tam, gdzie jest tego potrzeba. Do Aniołów można zwracać się o każdej porze, w każdym miejscu i sytuacji, we wszystkich sprawach i aspektach Ziemskiego i Kosmicznego życia.
margo1517
 

Re: Uwagi praktyczne

Postautor: Renne » 22 mar 2009, 12:16

Jak przyciągać Anioły? - Lekcja 1

Anioły istnieją po to, aby służyć nam, ludziom. Czy w to wierzymy, czy też nie, często pomagają nam, chronią nas i ostrzegają przed błędami. Niektórzy nawet twierdzą, że widzieli anioła w formie materialnej, fizycznej, przeważnie pojawiał się po to, aby przynieść ważną informację.
Anioły nie mają formy cielesnej, fizycznej, są czystą formą bardzo delikatnej energii. Mogą być duże lub małe, lecz przeważnie ich wielkość odpowiada wielkości ludzkiego ciała. Wibracja energii anielskiej jest znacznie wyższa niż wibracja człowieka i to jest przyczyną, że są dla nas niewidzialne, a jeśli już są widzialne, to raczej przez dzieci lub zwierzęta. Bywa, że obecność anielską wyczuwa się poprzez delikatne uczucie muśnięcia na twarzy lub na ręce w czasie, gdy nasze myśli lub rozmowy krążą wokół tematu, który nam sprawia radość.

Anioł Stróż

Każdy z nas ma przypisanego osobistego Anioła Stróża, to stanowisko anioł przypisuje sobie sam. Ludzie i ich anioły dobierają się na zasadzie podobieństw, np. anioł kochający kwiaty i roślinność wybierze osobę zainteresowaną ogrodnictwem. Anioł wybierając sobie człowieka bierze na siebie odpowiedzialność, że będzie temu człowiekowi zawsze służyć, niezależnie od jego wieku, zawodu, postępowania. Każdy z nas zasługuje na anioła, obojętnie jaki jest, jednak ma się lepszy kontakt z aniołami, gdy się jest osobą pogodzoną z ludźmi i promieniującą miłością.

Relacja Anioły-ludzie

Anioły czerpią radość z kontaktu z ludźmi i ich los jest ściśle powiązany z naszym losem. Gdy my się cieszymy, cieszą się też i nasze anioły. Podobno, gdy coś świętujemy i organizujemy przyjęcia, przychodzą na nie również nasi uskrzydleni przewodnicy. Rozwój aniołów jest powiązany z naszym rozwojem. Gdy my uczymy się i wzrastamy duchowo, podnosi się również poziom energii naszych aniołów.

Jak się porozumiewać z Aniołami

Nie posługujemy się tym samym językiem co anioły, więc trudno jest się nam z nimi bezpośrednio porozumieć. Anioły nie mają też dostępu do naszej fizyczności, a więc nie mogą odczuwać naszych wrażeń z planu fizycznego. Natomiast anioły doskonale rozumieją język obrazów. Jeśli chcesz uzyskać pomoc aniołów w jakiejś konkretnej sprawie, najlepiej narysuj lub namaluj swoją prośbę i zawieś w miejscu, na które często patrzysz. Sukces jest gwarantowany, anioły od razu pojmą czego pragniesz i pomogą Ci spełnić marzenie. Jeśli np. marzysz o nowym domu, przenieś na papier jego obraz, a szybko pojawią się możliwości i pieniądze na jego otrzymanie.
Anioły, jak małe dzieci, uwielbiają sekrety i tajemnice. Sekretna prośba, myśl lub obrazek reprezentuje dla nich powód do zabawy i od razu organizują anielski zespół w celu realizacji nowej dla nich przygody. Trzymaj w różnych miejscach ukryte liściki do aniołów lub małe obrazki i obserwuj uważnie, co się będzie działo.

Pamiętaj, aby Aniołom podziękować

Ważne jest, żeby okazywać wdzięczność aniołom za uzyskane dary i pomoc. Tak jak ludzie, bardzo cieszą się, gdy są chwalone i starają się wtedy pomóc w zdwojony sposób. Jeśli ich pomoc jest zauważona i doceniona, odpowiadają z wielką radością i niecierpliwie oczekują na następną okazję, aby Ci służyć. Anioły są bardzo skuteczne w działaniu, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, jeśli szczerze poprosisz, mogą dla Ciebie uczynić nawet cuda.

źródło: http://anielskitarot.pl/index.php5?modu ... 96f7c58c6a
maybe tomorrow
I'll find my way home
Awatar użytkownika
Renne
Grafoman
 
Posty: 1119
Rejestracja: 03 mar 2009, 13:53
Lokalizacja: Pikutkowo =)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Uwagi praktyczne

Postautor: Renne » 22 mar 2009, 12:17

Jak przyciągać Anioły? - Lekcja 2

Czy zdarzyło Ci się zbudzić rano i znaleźć nagle odpowiedź na problem, który zaprzątał Twoją głowę od tygodni? Czy miałeś czasem wrażenie, że jakiś pomysł przyszedł Ci do głowy niewiadomo skąd? Jeśli nawet nie zdarzyło Ci się to osobiście, na pewno przytrafiło się tak komuś z Twoich znajomych. To są przykłady na istnienie aniołów w naszym życiu. Otrzymujemy informacje, jakich nigdy nie posiadaliśmy, w sposób jakby magiczny.


Proś Anioły o pomoc i pamiętaj o nich.

Aby anioły były naprawdę skuteczne, potrzebują częstego używania i pewnego treningu. Wystarczy czasem pozytywna modlitwa przed zaśnięciem albo wyrażenie szczerej prośby lub myśli, a one już z zapałem zabierają się do zadania, nawet gdy Ty śpisz. Pomaganie ludziom przyczynia się do ich własnego rozwoju, więc z chęcią służą coraz więcej gdy są regularnie proszone o pomoc.
Anioły potrzebują jakiejś fizycznej motywacji do przeprowadzenia projektu, np. modlitwy, listu, obrazka, resztą zajmują się same. Ty przekaż o co Ci chodzi, a one zajmą się szczegółami, zajmą się częścią niewidzialną.
Jeśli już uwierzysz w obecność aniołów i zaakceptujesz ich nieustanną pomoc, najlepiej żebyś ustalił jakiś sposób porozumiewania z nimi, sposób w jaki mogą Ci dawać znaki a Ty je będziesz prawidłowo odczytywał. Może to być odczucie muśnięcia skrzydłem albo jakiś szczególny zapach w momentach, kiedy masz podjąć ważne decyzje. Poproś swoje anioły, żeby dawały Ci wyraźne znaki, na "tak" i na "nie".

Jak przyciągać Anioły?

Jak przyciągać do siebie anioły? Wielu z nas robi to nieświadomie, nie zdając sobie z tego nawet sprawy. Anioły są przyciągane przez emocję miłości, jak ją wyczuwają, od razu krążą w pobliżu. Jeśli kochasz kwiaty, dzieci, zwierzęta, w sposób naturalny przyciągasz do siebie anioły.
Dobrym sposobem na kontakt z aniołami jest modlitwa lub medytacja. W modlitwie przekazujesz swoje problemy, życzenia i marzenia sile wyższej, w którą wierzysz. Medytacja w każdej formie jest słuchaniem małego, cichego głosu boskiego w sobie i wtedy odpowiedź przychodzi za pomocą aniołów.
Czy słuchasz pięknej muzyki, czy przebywasz w ciszy na łonie natury, czy też pijesz popołudniową herbatę, jeśli wystarczająco uciszysz swój umysł, anioły przemówią do Ciebie poprzez Twoje myśli. I wtedy właśnie pojawią się pomysły niewiadomo skąd, pojawią się kreatywne rozwiązania Twoich problemów. Zdasz sobie sprawę, że cały czas przebywałeś w anielskim towarzystwie, tylko tego nie dostrzegałeś.
Anioły są bardzo precyzyjne jeśli chodzi o czas. Najlepszym dowodem na anielską interwencję w jakiejś sprawie jest przyjrzenie się w jakim dokładnie momencie coś się zdarzyło. Jeśli coś jest dziełem aniołów, czas wydarzenia jest idealnie wybrany, ani za wcześnie, ani za późno. Masz wtedy wrażenie, jakby wszystko prowadziło do tego właśnie momentu.

Źródło: http://anielskitarot.pl/index.php5?modu ... 5239064e83
maybe tomorrow
I'll find my way home
Awatar użytkownika
Renne
Grafoman
 
Posty: 1119
Rejestracja: 03 mar 2009, 13:53
Lokalizacja: Pikutkowo =)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Uwagi praktyczne

Postautor: Renne » 22 mar 2009, 12:19

Jak przyciągać Anioły? - Lekcja 3

Anioły zostały stworzone, aby służyć ludziom. Ich radość wzrasta, kiedy wykonują usługi na naszą rzecz, a Twoje docenienie ich pomocy jeszcze bardziej je zachęca do wykonywania dla Ciebie zadań. Anioły uwielbiają się bawić, bardzo lubią przyjęcia i razem z Tobą świętują Twoje sukcesy.
Anioły w pobliżu Ciebie zauważą, że chcesz zwrócić ich uwagę, natomiast potrzebują pewnego czasu, żeby się z Tobą zaznajomić. Na początku najlepiej prosić je o rzeczy drobne. Mogą Ci dać jakiś znak, np. pozwolą Ci wygrać trzy razy z rzędu w grę w karty, którą lubisz. Jeśli znajdziesz radość i docenisz małe rzeczy jakie dla Ciebie robią, upewnią się że mogą Ci zaufać.

Otwórz się na odpowiedzi.

Aby uzyskać pomoc aniołów w rozwiązaniu jakiegoś problemu, z jakim się zmagasz, przeczytaj słowa z Biblii: "Posłuchaj cichego, małego głosu". Zwróć uwagę na słowo "cichy". Pobądź przez pewien czas w ciszy, żebyś mógł "posłuchać".
Każdy człowiek od czasu do czasu prosi o coś w modlitwie, ale ilu z nas "słucha" odpowiedzi na nasze modlitwy? Odpowiedzi nie zawsze przychodzą w formie konkretnych wydarzeń. Czasem są nam dostarczane w formie myśli, a taka myśl może zostać otrzymana tylko w stanie uwagi.


"Dla najwyższego dobra wszystkich"

Anioły najchętniej pomagają jeśli prosimy dla dobra jakiejś osoby, jakiejś grupy ludzi albo dla własnego dobra. Zapewnią Tobie i innym ludziom to, czego naprawdę potrzebujesz. Jeśli kochasz to co robisz i cieszy Cię to, co chcesz osiągnąć, otrzymasz nawet dodatkowe wsparcie aniołów.
I bardzo ważna sprawa - z aniołami jest tak, że cokolwiek masz zrobić, zacznij to robić. W ten sposób ostatecznie przekonasz je o prawdziwości swojej intencji i o swoim oczekiwaniu na ich pomoc.


Język obrazów i snów.

Ludzie i anioły nie mają wspólnego języka, jakim mogliby wzajemnie się porozumiewać. Jedyny sposób komunikacji to obrazy, jakie otrzymujemy od aniołów w czasie, gdy umysł jest wyciszony lub w czasie snu. Jeśli znamy się na symbolach, obrazy przychodzą w formie symbolicznej, tak jak my to rozumiemy. W innym przypadku należy zwrócić uwagę na emocję związaną ze snem lub wyobrażeniem. Na przykład otwierające się drzwi lub brama oznaczają zmiany, wspinanie się oznacza wzrost energii. Jeśli sen ma jakiś cel, znaczy to sukces Twojego przedsięwzięcia.
Anioły postępują w sposób łagodny i delikatny, nigdy nie zranią człowieka dla innego człowieka. Każde życie ma dla nich taką samą wartość jak inne życie. Czasem mogą coś wymyślić w kilka minut, lecz rzadko tak robią. Zakres czasowy w jakim operują to najczęściej okres od sześciu do siedmiu tygodni. Anioły lubią liczbę siedem. Siedem tygodni to siedem razy siedem dni i pasuje to do ich rytmu.
Nigdy nie zawiedź zaufania aniołów i nie proś ich o rzeczy niegodne ani dla zabawy. Nie można ich okłamywać, bo wtedy obrażą się i podwoją Twoje problemy.

Źródło: http://anielskitarot.pl/index.php5?modu ... 1d6dcf807a
maybe tomorrow
I'll find my way home
Awatar użytkownika
Renne
Grafoman
 
Posty: 1119
Rejestracja: 03 mar 2009, 13:53
Lokalizacja: Pikutkowo =)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Uwagi praktyczne

Postautor: Renne » 22 mar 2009, 12:20

Jak przyciągać Anioły? - Lekcja 4

Pewien biznesmen wybrał się na szybki obiad do restauracji i pierwszą osobą, jaką spotkał był człowiek, z którym bezskutecznie próbował się skontaktować od kilku dni. Ten człowiek siedział przy sąsiednim stoliku. Bez spotkania z nim nie udałoby się podpisać kontraktu przynoszącego ogromne zyski przez następnych kilka lat.
Mężczyzna myślał, że po prostu miał ogromne szczęście, a jest to typowy przykład jak działają anioły. Anioły były w jego pobliżu przez cały czas i zauważyły jego zdecydowaną próbę nawiązania kontaktu z drugim biznesmenem, odebrały wyraźny obraz tego, czego potrzebował. Kierując się tym obrazem zaaranżowały spotkanie.


Otwórz się na cuda.

Ty też możesz do siebie przyciągać tego typu cuda. Wystarczy, że dasz wyraźny znak swoim aniołom, prześlesz im wyraźny obraz tego, czego potrzebujesz w danym momencie. Anioły odpowiedzą na Twoje prośby w idealnym dla Ciebie czasie.
Co jest ciekawe na temat aniołów, one wcale nie śpią. Kiedy nasze ciało śpi, dla aniołów jest to czas wielkiej aktywności. Nie mają potrzeby snu, a więc kiedy Twoje ciało wypoczywa, one fruwają po świecie, szukają dla Ciebie informacji i tworzą sposoby spełnienia Twoich sekretnych życzeń. Mają swoiste sposoby działania, zupełnie inne niż nasze, ludzkie. Podobno anioły mogą przekształcić każde nasze pragnienie w rzeczywistość w ciągu sześciu tygodni, taki jest ich przeważający cykl działania.
Anioły nie posługują się językiem i odpowiadają na polecenia wyrażone poprzez pozytywne myślenie, modlitwę bądź obrazki przedstawiające to, o co prosimy. Ponieważ nie mają formy materialnej, muszą pracować na tym materiale jaki jest dla nich dostępny, więc często manewrują emocjami człowieka, tak aby mu umożliwić osiągnięcie celów. Jeśli potrafisz się z nimi skomunikować powyższymi kanałami, działają bardzo szybko i z radością Ci pomagają.Podsumowanie zasad pracy z aniołami:

1. Musisz rozumieć swoją boską naturę. Jeśli uznajesz swoją boską naturę, ta wiadomość poprzez myśli dociera do aniołów i ich odpowiedź jest natychmiastowa. Anioły muszą mieć Boga, któremu służą i Ty musisz być tym Bogiem.
2. Na początku daj aniołom małe zadanie np. znalezienie miejsca do parkowania w zatłoczonym terenie albo znalezienie zgubionej rzeczy.
3. Upewnij się, że nie ma w Tobie chciwości i przesady. Anioły zapewnią Ci wszystko, co ci jest naprawdę potrzebne do szczęścia, lecz proś z umiarem.
4. Szanuj prawa innych ludzi.
5. Twoje prośby muszą być bardzo przejrzyste i zaopatrzone w dużą ilość szczegółów.
6. Kiedy prosisz, proś z mocą i stanowczością. Anioły nie lubią błagania i desperacji.
7. Musisz mieć absolutną wiarę, że Twoje prośby składasz w najlepsze ręce i powstrzymać się od sugerowania sposobu, w jaki Twoja prośba ma być spełniona.
8. Zwracaj się do aniołów bardzo często, a szczególnie wtedy, kiedy już Ci pomogą. Bądź wdzięczny za otrzymywane dary.
9. Dla początkujących dobrym pomysłem jest stworzenie sekretnego kącika życzeń np. na wewnętrznej stronie drzwi od szafy. Umieszczaj tam obrazki, liściki z prośbami i wszystko co może pomóc aniołom w odczytaniu Twoich próśb. Anioły uwielbiają sekrety i lepiej rozumieją obrazki niż bezpośrednie polecenia.

Źródło: http://anielskitarot.pl/index.php5?modu ... 6039fe41ed
maybe tomorrow
I'll find my way home
Awatar użytkownika
Renne
Grafoman
 
Posty: 1119
Rejestracja: 03 mar 2009, 13:53
Lokalizacja: Pikutkowo =)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 razWróć do Angelologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości