Strona 1 z 2

Interpretacja

Post: 21 wrz 2018, 04:39
autor: KociImperator
Z serca witam!
Pracuję przy odczytywaniu swojego horoskopu. Próbuję powoli składać to w całość i udostępniam to z cichą nadzieją, że ktoś chętny byłby podzielić się swoimi uwagami, wskazówkami, bądź ogólnym niezbesztaniem za sam akt :)

Mam słońce w Wadze. Słońce, które odpowiada za moje siły witalne i integrację procesów jest na wygnaniu i jego energia jest w szczególnym osłabieniu. Sprawdzam dalej pozycję dyspozytora Słońca. Wenus w Skorpionie. Tutaj również wygnanie. Odbieram to jako niekorzystne zestawienie, które wskazuje, że to czego szukam nie znajduje się w tym miejscu.
Wszystko wskazuje na Ascendant w Skorpionie, pluton i trzy inne planety w tym miejscu. Bogate życie wewnętrzne, ciągła i intensywna transformacja mojego umysłu. Ale po co? W stosunku do czego? Jaki wpływ na to wszystko przejawia Mars?

Nie rozumiem jak manifestuje się moja emocjonalność i czym ona właściwie jest. Zdaje się, że wrażliwość na własną krzywdę, która staje się impulsem w dalszej transformacji. W tym przypadku pod kątem relacji z ludźmi.
Nie mniej odczuwam głębokie trudności w odnalezieniu szczerej empatii, miłości, współczucia dla ludzi. Totalne wychłodzenie. Bardziej kalkulacja. Skąd? Czyżby niefortunna pozycja słońca? Teoretycznie mam nadmiar wody, więc co jest nie tak?
Nie bardzo wiem jak rozumieć pozycję Urana i Neptuna w tym wszystkim.

Re: Interpretacja

Post: 21 wrz 2018, 12:15
autor: Elzbieta
Tutaj to tylko Ejbert może coś podpowiedzieć. Ja nie czuję się na siłach. Dla mnie musi być data i pozostałe dane żebym mogła analizować.

Re: Interpretacja

Post: 21 wrz 2018, 14:19
autor: KociImperator
06.10.1994, 09:55 Polska, Sławno. Rozumiem. Własny podgląd.

Re: Interpretacja

Post: 21 wrz 2018, 14:52
autor: Elzbieta
Jaki tam własny pogląd. Po prostu brakuje mi wystarczającej wiedzy, doświadczenia, etc.

Re: Interpretacja

Post: 21 wrz 2018, 16:09
autor: Nut
O mojej wiedzy aż wstyd pisać. Nie wiem w jaki sposób czytać stopnie.
Dla przykładu ktoś ma 43 stopni Wagi. :th_holeinwall:

Re: Interpretacja

Post: 22 wrz 2018, 16:06
autor: Nut
Co oznacza ,,na wygnaniu,,. Jak to widać graficznie, na kosmogramie.

Duzo masz tego Skorpiona. To jeden z najzdolniejszych znaków, jednocześnie jeden z najtrudniejszych we współżyciu. Nigdy nie wiadomo czego się po nim spodziewać.

Re: Interpretacja

Post: 23 wrz 2018, 15:51
autor: KociImperator
W poście zamieściłem graficzny wykres. Czy jest on dla was widoczny?
Poprawka do słońca w wadze. Jest ono w upadku. Nie na wygnaniu.
Mniej JA więcej Ty. Być może chodzi o zrozumienie tego w innej kategorii. Empatia, współczucie właściwe dla powietrza oparte na logicznym myśleniu z wychłodzoną emocjonalnością. Za szybko. trzeba wrócić do podstaw :/

Re: Interpretacja

Post: 23 wrz 2018, 20:57
autor: Ejbert
Ja widzę wykres, ale nie ma aspektów, więc pozwolę sobie zrobić go w moim programie, a ponieważ podałeś dane to mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko?

Nut, jak można mieć 43 stopnie Wagi, skoro każdy znak ma ich tylko 30? Czy chodzi Ci o stopnie liczone od 0 st. Barana, ale w takim razie Waga zaczyna się w 180 do 210 st.
Nie mów, że o Twojej wiedzy aż wstyd pisać, każdy z nas mógłby się pochwalić czymś, o czym nie wie, ja np. nie rozumiałem dlaczego Wronski pisał o władcach znaków w ten sposób: "władca znaku Mars i retrogradujący Pluton", bo nie rozumiałem jego spojrzenia. A i do tej pory też wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Nie masz się czym przejmować, jestem przekonany, że jeśli tylko zechcesz poświęcić czas - trochę czasu na uczenie się, to z dnia na dzień będziesz coraz pewniejsza, tym bardziej że nie jesteś przecież zupełną astroświeżynką :)

Wygnania (upadku, godności i wywyższenia) nie widać graficzne, czyli na wykresie, bo to wynika z reguł astrologicznych, ale są programy, które to oznaczają. Ja rozglądałem się tutaj po dziale, ale (no, Elie mnie pewnie zjedzie), jest tam bałagan i trudno coś z miejsca znaleźć.

KociImperator, jak chcesz możemy Cię po kolei omawiać, a konkretnie wymieniać się uwagami, tylko że ja obecnie mam więcej czasu tylko w weekendy i to jeszcze zimne, jak dziś, bo dzięki Bogu wtedy nikt ode mnie nie wymaga, by go wozić w plener ;) Tak więc regularny nie będę.

Re: Interpretacja

Post: 23 wrz 2018, 21:35
autor: Ejbert
KociImperator, mi się nie zgadza wykres. A Sławno w jakim województwie, bo jest różnica prawie 5 st. asc między jednym a drugim miastem.
Co do wykresu zamieszczonego przez Ciebie: wykreśliłem w dwóch programach i tam wychodzi Asc w Skorpionie ale w 21 stopniu, natomiast MC nie we Lwie a w Pannie.
Chyba użyłeś programu Urania, ale czy uwzględniłeś czas letni? i ustalmy system domów, bo na Uranii domyślnie jest Krusiński, natomiast najczęsciej jest używany system Placidusa.

Re: Interpretacja

Post: 23 wrz 2018, 21:52
autor: KociImperator
Sławno, zachodniopomorskie, program urania przy uwzględnieniu czasu letniego. U mnie Asc znajduje się na 19 stopniu skorpiona i Mc na 4 Lwa. Domyślnie Krusiński. Porównałem to również z systemem Placidusa. Wierzchołki domów znajdują się w tych samych znakach przy różnicy kątowej max 10 stopni.