Strona 1 z 1

Jakie tranzyty sprzyjają rozmowom i negocjacjom

Post: 02 lip 2015, 15:19
autor: Roksanaa
Jest oczywiste, że pewne układy planet tranzytujących czy progresywnych mogą sprzyjać negocjacjom np. biznesowym czy rozmowom o pracę, jak również tworzyć klimat niekorzystny i niesprzyjający. Oczywiście nie zawsze możemy wybrać najbardziej odpowiedni dla nas moment na rozmowę w sprawie pracy (job interview) czy pertraktacje.

Tranzyty sprzyjające to wszelkie trygony i sekstyle, a zatem:

– trygon lub sekstyl Jowisza do Słońca (indywidualność), Merkurego (komunikacja), Księżyc (emocje), Wenus (powab, wdzięk), Marsa (energia) – jeśli Mars ma związek z VI (praca) lub X domem (kariera),

– analogicznie trygon lub sekstyl Urana (niespodzianki) do wyżej wymienionych planet może sprawić, że pojawi się nagle niezwykła okazja, zatem należy być czujnym ;),

– trygon lub sekstyl planet szybko biegnących do planet osobistych czyli wszelkie harmonijne aspekty tranzytującego Słońca, Merkurego, Wenus, ewentualnie Marsa (jeśli w horoskopie urodzeniowym są one dobrze aspektowane) i jeśli w tym czasie są harmonijne aspekty planet cięższych (Jowisza, Saturna, Urana, Neptuna lub Plutona), to łatwiej nam będzie osiągnąć to, na czym na zależy i łatwiej będzie pokazać się potencjalnemu pracodawcy od tej lepszej strony,

– aspekty harmonijne Plutona i niekiedy Neptuna mogą przynieść rozwój w dziedzinie zawodowej, jeśli planety tranzytujące biegną przez sektory horoskopu związane z naszą pracą, to Pluton przyniesie transformację, a Neptun może uaktywnić nasze zdolności twórcze,

– aspekty planet tranzytujących w harmonijnych aspektach (trygony sekstyle) z osiami horoskopu (ascendent, IC, descendent, MC)

“Planety szybkie” czyli Słońce, Merkury, Wenus, Mars mają działanie dużo słabsze od planet społecznych (Jowisz, Saturn) i pokoleniowych (Urana, Neptuna, Plutona), mogą one zadziałać jako wyzwalacz danego tranzytu planety “cięższej”, jeśli uściślą aspekt z planetą społeczną albo pokoleniową.

Generalnie tranzyty harmonijne ułatwiają pewne sprawy w naszym życiu, sprawiają, że czujemy się komfortowo i wygodnie, ot jesteśmy we właściwym miejscu i właściwym czasie.

W progresjach ułatwienie spraw związanych z komunikacją przynosi Merkury, a przypodobaniem się innym (Wenus), a także zaprezentowaniem siebie od jak najlepszej strony (Słońce).

Ponieważ progresywne Słońce przebywa w znaku około 30 lat, to wiadomo, że te progresje mają długotrwałe działanie, Słońce progresywne pokonuje 1 stopień w ciągu roku, to taką progresję Słońca odczujemy przez rok albo dłużej. Wszystkie harmonijne aspekty do osi horoskopu będą oczywiście nam ułatwiały zdobycie tego, na czym nam zależy. Aspekty progresywnej Wenus ze Słońcem też przyniosą sprzyjające momenty w życiu. Słońce lub progresywna Wenus wychodzące na ascendent lub wchodzące na MC mogą dać korzystny w naszej karierze czas.

Warto też wykorzystać harmonijne aspekty progresywnego Merkurego do planet urodzeniowych lub osi, taki Merkury w sekstylu np. do ascendentu sprawia, że chętniej się uczymy i zawieramy nowe znajomości, które mogą być bardzo przydatne w ewentualnej przyszłej pracy, bądź gromadzimy informacje i uczymy się, co też jest bardzo istotne.

Planety progresywne na Ceres (praca), Jowiszu, Słońcu, Wenus, Merkurym w harmonijnych aspektach mogą przynieść poprawę warunków w pracy albo wreszcie upragnione stanowisko.

A najlepiej gdy ma miejsce sytuacja, gdzie harmonijny tranzyt zbiega się z harmonijną progresją, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że nam się uda.

I oczywiście, co bardzo ważne, doceńmy wagę warunków zewnętrznych w jakich się znajdujemy, czyli naszej sytuacji społecznej, ekonomicznej i kwestię naszych genów oraz przyzwyczajeń, które są bardzo ważne.

Re: Jakie tranzyty sprzyjają rozmowom i negocjacjom

Post: 05 lip 2015, 14:18
autor: Feoh
Interesujące. Problem w umiejętności odszukania tych tranzytów w kole astrologicznym. Nie potrafię.

Re: Jakie tranzyty sprzyjają rozmowom i negocjacjom

Post: 29 gru 2016, 04:09
autor: Elie
Przeczytaj - praktyczne-wskazowki-czytania-horoskopu-t40657.html#p981864
Poszukaj też co oznaczają poszczególne symbole astrologiczne.