Strona 1 z 1

Ascendent w Byku

Post: 21 paź 2015, 10:47
autor: Pachet
W Ascendencie Byka jest niezłomność, spokój. Jeśli masz wschodzącego Byka, masz tendencję do bycia spokojnym i łatwym w obejściu. Jesteś też obdarzony nie byle jakimi manierami i talentem artystycznym, bo znak Byka jest rządzony przez Wenus, planetę miłości i estetyki. Chcesz w swoim zyciu tworzyć piękno i harmonię; wielu ludzi z ascendentem Byka ma talent do pisania, dekorowania czy komponowania muzyki.
Ludzie pod wschodzącym Bykiem nie wmuszają swoich opinii innym. Z drugiej strony, kiedy już podejmiesz decyzję ( po długich rozważaniach), rzadko zmieniasz zdanie. Trzymasz się swoich poglądów i potrafisz być bardzo uparty i zawzięty. Jesteś też bardzo stały w swoim postepowaniu, chociaż z początku nie jest to całkiem widoczne. Na przykład, możesz jeść dzień w dzień to samo śniadanie; jesli szczególnie lubisz jakiś kolor ( możliwe że z rodziny różu i niebieskiego, bo to są kolory byka), możesz nosić ciągle ubrania w tym kolorze, albo może on być widoczny w Twoim domu. Robiąc rzeczy w ten sam sposób, uzyskujesz poczucie stabilizacji, a to Twoja fundamentalna potrzeba.
Ludzie ze wschodzącym Bykiem mają reputację leniwych, która nie jest całkowicie zasłużona, To prawda, że lubisz wygody, elegancję, luksus ułatwienia i mnóstwo wypoczynku. Jednak potrafisz bardzo cieżko pracować, szczególnie wtedy gdy motywują Cie pieniądze, albo uznanie kogoś, kogo kochasz. Jestes zdeterminowany, wytrwały i masz silna wolę, posiadasz nieskończoną cierpliwość by doprowadzić coś do końca, uczynić sukcesem. Byk jest znakiem bogactwa i materialnego posiadania i obie te rzeczy są dla Ciebie bardzo wazne. Masz tendencje do zamartwiania się o przyszłe bezpieczeństwo: Czy bedziesz miał tyle, żeby nie umrzeć z głodu. Czy będziessz w stanie zapłacić czynsz w przyszłym roku. Obawy i zmartwienia nie muszą mieć oparcia w rzeczywistości. Chociaż w młodości musisz walczyć o pieniadze, masz skłonność do gromadzenia bogactwa przez lata. Posiadanie rzeczy z czasem może stać sie manią; pragniesz przedmiotów i kiedy coś posiadasz, strzeżesz tego zazdrośnie i jesteś załamany kiedy to stracisz. Nigdy nie pogodzisz się z faktem, że rzeczy się łamią, ścierają, zużywają, gubią i zostaja ukradzione.
W związkach również masz skłonność do zaborczości i zazdrości, chociaż potrafisz to ukrywać. jednym z Twoich słabych punktów jest próżnośc i rzadko wybaczasz komukolwiek, kto Cię ośmieszył. Trudno jest Ci radzić sobie z rywalizacją. Możesz próbować sobie wmówić, że nagroda nie jest godna Twoich talentów.
Jako osoba ze wschodzącym Bykiem, masz skłonność by mieć niezwykle przystojną twarz, szerokie krągłe oczy i jasna skórę. Często masz krótką i grubą szyję, a Twoje ciało daje wrażenie ciężkości i mocnej budowy. Nadwaga stanowi Twój problem, zwłaszcza w pózniejszych latach.
Planeta Wenus, która rzadzi Bykiem, jest bardzo wazna w twoim horoskopie. Wpływ Wenus wdzięk, urok, wdziek, zamiłowanie do przyjemności, sztuki i ozdób, i świadomość społeczną. Pobudza tez powierzchowność, zazdrość, zbytnią skłonność do dogadzania sobie i zarozumiałość.

Źródło: Wszystko co powinniście wiedziec o Astrologii
J.M.Woolfolk

Re: Ascendent w Byku

Post: 31 mar 2016, 23:05
autor: runoutofbreath
Jeżeli w chwili Twojego urodzenia na horyzoncie wschodził znak Byka, znaczy to, że jesteś cierpliwy, praktyczny i pragmatyczny. Charakteryzujesz się dużą wytrzymałością i wytrwałością w dążeniu do celu. Możesz się wydawać dość powolny w swoim sposobie reagowania, ale choć działasz wolno, to konsekwentnie i skutecznie. Nie podejmujesz pochopnych działań, lecz starannie planujesz i jesteś gotowy do systematycznej, nawet długotrwałej pracy, by osiągnąć cel. Ważny jest dla Ciebie komfort fizyczny i przyjemności zmysłowe. Otoczenie poznajesz przede wszystkim za pomocą zmysłów – coś, co jest abstrakcyjne, nienamacalne, może być dla Ciebie niezrozumiałe. Negatywną stroną tego ascendentu może być pewne rozleniwienie oraz upór. Gdy podejmiesz jakąś decyzję lub coś Ci się spodoba, trudno Cię przekonać do zmiany zdania czy podjęcia innej czynności.

Wygląd
Mocna, krępa budowa, choć niekoniecznie otyła. Mocna szyja i szerokie ramiona. Przeważnie nie lubisz wysiłku fizycznego, lecz jest on dla Ciebie wskazany ze względu na skłonności do tycia. Możliwe, że masz dość konserwatywny sposób ubierania, gdyż wolisz kupować rzeczy porządne i trwałe, dobrej jakości, nawet dość kosztowne, ale takie, które mogą przetrwać całe lata, zamiast nadążać za nowinkami w modzie.

astrolabium.pl/


Nie znosi poganiania, na wszystko ma czas. Ogromna cierpliwość. Irytujący upór i brak elastyczności, choć nastawienie pokojowe. Silna zmysłowość, duży pociąg do sprawiania sobie przyjemności. Uwielbia muzykę, zapachy, dobre jedzenie, przyrodę i spokój. Dąży do stabilizacji i bezpieczeństwa.

Cechy fizyczne:
Twarz gładka, bez zmarszczek do późnych lat. Spojrzenie ciepłe, specyficzne duże oczy, sprawiające wrażenie jakby smutnych lub “pijanych”. Szeroka żuchwa. Zazwyczaj duże, zmysłowe usta oraz zaokrąglony lub zadarty nos. Mocne czoło. Wyraz twarzy emanujący spokojem.
Ciało krępe, mocne, skłonność do tycia. Szyja zazwyczaj krótka i gruba. Szerokie ramiona. Ruchy wolne, przemyślane, opanowane.
Sposób bycia i wizerunek zewnętrzny:
Nie znosi poganiania, na wszystko ma czas. Ogromna cierpliwość. Irytujący upór i brak elastyczności, choć nastawienie pokojowe. Silna zmysłowość, duży pociąg do sprawiania sobie przyjemności. Uwielbia muzykę, zapachy, dobre jedzenie, przyrodę i spokój. Dąży do stabilizacji i bezpieczeństwa.

eraastrologii.pl

Bykiem rządzi Wenus, dlatego mając ten ascendent, jesteś osobą ładną i atrakcyjną. Kobiety z ascendentem w Byku to prawdziwe seksbomby. Masz krępą, mocną budowę i skłonność do tycia. Twoje oczy są duże i okrągłe, możesz mieć też tzw. byczy karczek – krótki i szeroki.

astromagia.pl

Znane os z tym asc: Dave Gahan, Michael Schumacher