Strona 1 z 1

Wróżka wróżba karty

Post: 30 paź 2012, 16:17
autor: Elie
Zajmujemy się ezoteryką, to i sny miewamy o tym, czym się zajmujemy. Sen o wróżce oznacza abyś najpierw pomyślał a potem mówił. Spiesznie wygłoszonych słów potem się żałuje. Sen ten jest ostrzeżeniem, byś nie zwierzał się sekretami twojego życia przed ludźmi.
Widzieć wróżkę - szczęśliwe życie.
Mówić z nią - zaręczyny.
Wróżyć komuś - zjednasz sobie dobrych przyjaciół.

Wróżka wróżba karty

Post: 30 paź 2012, 17:06
autor: Elie
Z psychologicznego punktu widzenia, sen o wróżce pojawia się zazwyczaj w decydującym momencie snu, aby spełnić nasze najskrytsze pragnienia.
W marzeniach sennych kobiet, wróżka symbolizuje własne "ego", które domagają się staranniejszego "wypolerowania", dzięki czemu osobowość śniącej będzie mogła zalśnić pełnym blaskiem.
W snach mężczyzn piękna dama obdarzona czarodziejską mocą, uosabia żonę lub przyjaciółkę.
Wróżka ze snu jest niekiedy reprezentantką pierwiastka żeńskiego, nieuchwytnego elementu pierwotnej kobiecości, kryjącego się w psychice każdego - nawet najbardziej stuprocentowego - mężczyzny.
Autorem pojęć takich jak "anima" - kobieca strona psychiki męskiej, "animus"- męska strona kobiecej psychiki i " persona"czyli mniej lub więcej sztuczna osobowość, stworzona na użytek zwykłej codzienności, jest Carl Gustav Jung.

zródło- Wielka Księga Snów

Re: Wróżka wróżba karty

Post: 11 wrz 2018, 17:28
autor: Elie
Karty

Wszystkie gry i zabawy uważane są zasadniczo za symbole seksualne, ale czasami niektórym z nich nadaje się walor "gry życiowej". Do nich należą karty, szachy itp. Sposób, w jaki śniący prowadzi grę, określa jego stosunek do wielu zagadnień. Ten, kto we śnie gra w gry hazardowe, ma w życiu skłonności do podejmowania zuchwałego ryzyka, do liczenia na szczęśliwy przypadek. Jeżeli śniący zakłada, że wygrana jest zależna od jego taktyki, świadczy to o jego przekonaniu, iż poradzi sobie ze swoimi problemami.Jeśli natomiast liczy na karty, przypuszczalnie spodziewa się jakiejś pomocy. Tradycyjnie przyjmuje się, że ;
Karo - symbolizuje aspiracje i ambicje.
Kiery - miłość i przyjaźń.
Piki - przeszkody i trudności.
Trefle - sukcesy życiowe i finansowe.

Źródło - Wielka Księga Snów