Strona 1 z 1

Kiedy śni się książka, czytanie, list, mail

Post: 05 paź 2018, 12:42
autor: Elie
Książka interpretowana jako "Księga Życia" symbolizuje poszukiwanie, poznanie i mądrość nieświadomości. Istotny jest nie tylko tytuł książki bądź jej tematyka, ale również kolor oprawy. Wszystkie te elementy informują o stanie psychiki śniącego. Czasami w treści książki możemy doszukać się podobieństw do naszego własnego życia.
Motyw ten odzwierciedla niekiedy pragnienie pogłębiania wiedzy.
Według Artemidora książka jest po prostu metaforą życia, ale też przeszłości, z której powinniśmy czerpać nauki.

Źródło; WIELKA KSIĘGA SNÓW - Georg Fink

Re: Kiedy śni się książka, czytanie, list, mail

Post: 05 paź 2018, 15:11
autor: Elie
List; czasem pochłania nas coś, co wcale nie jest warte zachodu i w końcu rzeczywiście okazuje się, że efekt zawiódł nasze oczekiwania. Motyw listu ( maila) odzwierciedla niekiedy brak kontaktu emocjonalnego z otoczeniem, z daną osobą. Sen o liście może również oznaczać, ze śniący chce już od dawna do kogoś napisać, podświadomość podpowiada mu zatem, że powinien to wreszcie zrobić.

Re: Kiedy śni się książka, czytanie, list, mail

Post: 06 paź 2018, 16:30
autor: Iza74
Listonosz.Moze symbolizować kontrakty sniacego z otoczeniem; z pomocą listonosza pojawiającego się we śnie, podświadomość udziela nam rady, że powinniśmy być bardziej bezpośredni w obcowaniu z ludźmi, zamiast wysyłać kogoś, kto nas wyręczy. Motyw ten zawsze odzwierciedla oczekiwanie na spełnienie nadziei.

Re: Kiedy śni się książka, czytanie, list, mail

Post: 06 paź 2018, 16:42
autor: Iza74
Pisać.
Motyw ten należy potraktować jako przesłanie podświadomości, która mówi sniacemu, że nie zawsze i wszędzie należy dotrzymać warunków ustnych przyrzeczeń, gdyż mogą być one z łatwością unieważnione przez którąś z zainteresowanych stron.

Re: Kiedy śni się książka, czytanie, list, mail

Post: 06 paź 2018, 19:13
autor: Brigit
No proszę. Nie radzę korzystać z senników w sennikach są bzdety.
W senniku Egipsko chaldejskim; czytać oznacza zadowolenie, książki religijne to pociecha i uspokojenie. Z kolei list otrzymać to bogactwo, pisać to dobre wiadomości, znaleźć list to sprawa urzędowania, zgubić list to złe wieści, spalić list to lekkomyślność