Strona 1 z 4

Dzieci w Tarocie

Post: 29 mar 2012, 19:21
autor: Olenka74
Chciałabym rozpocząć nowy temat dotyczący dzieci. Tutaj nie ma żadnego rozkładu, ponieważ dzieciom się nie wróży, ale można wyciągnąć jedną kartę i zobaczyć jakim dzieckiem jest nasze dziecko :)

Głupiec - to dziecko ma potencjał, ma talent. Widać, że o to dziecko Rodzice się troszczą i nic mu nie brakuje. Ta karta jest idealną kartą dla dziecko, tylko się cieszyć :D

Mag - to dziecko jest wybitne, jest ono ponad stan rozwinięte, potrzebuje większej ilości zajęć, niż jego rówieśnicy :D

Kapłanka - dziecko jest nieśmiałe, siedzi ono w książkach, Dziecko powinno być zapisane na dodatkowe zajęcia. Rodzice powinni dzieciom zapewnić dodatkowe zajęcia ruchowe Chłopiec jet pod dużym wpływem matki :D

Cesarzowa - dziewczynkę, trzeba gonić do książek, ale jest to dobra karta dla dziewczynki, natomiast dla chłopca, jest w jego życiu za dużo matki, a za mało ojca :)

Cesarz - takie dziecko jest dominujące, wchodzi na głowę rodziców i opiekunów. Takie dziecko trzeba trzymać twardą ręką, nie należy mu ustępować :)

Papież - "stary malutki", oczytany, nie jest fizycznie mocny. Trzeba mu pokazać, że nie tylko rozwój intelektualny jest ważny :)

Kochankowie - mały czaruś, umie się przypodobać, ma dużo uroku osobistego, jest to dziecko towarzyskie. Socjalnie radzi sobie, natomiast z nauką trzeba pilnować :)

Rydwan - dziecko jest aktywne, nakierować, żeby realizowało cele, to dziecko jest bardzo rządzące. Trzeba nad dzieckiem pracować, aby było bardziej altruistyczne :)

Sprawiedliwość - dziecko bardzo inteligentne, uczy się bardzo dobrze. Jest bardzo rozwinięte. Jak nie będzie się rozijało, to może się cofnąć :)

Pustelnik - jest bardzo smutne, To dziecko jest bardzo inteligentne, zaniedbane, z biednej rodziny. Pełni ono rolę rodzica, musiało to dziecko bardzo szybko dorosnąć. Dziecko na terapii będzie mówiło, to co psycholog chce usłyszeć. Temu dziecku trzeba sprawiać przyjemności :)

Koło Fortuny - dziecko bardzo wpływowe :)

Na razie tyle, jutro podam więcej opisów do kart ;)

Re: Dzieci w Tarocie

Post: 30 mar 2012, 00:00
autor: Esencja
Fajny temacik. Podoba mi się :) Chociaż nie mam sama dzieci i z kart (jeszcze, bo kto wie) nie wróżę przyznam, że tak gdzieś delikatnie budził mój instynkt macierzyński... cholibka... to jeszcze nie ten czas :lol:

Re: Dzieci w Tarocie

Post: 30 mar 2012, 05:09
autor: Olenka74
To się bardzo cieszę, że Ci się temat podoba. Dzisiaj wpiszę dalszy ciąg :)

Re: Dzieci w Tarocie

Post: 30 mar 2012, 08:27
autor: Olenka74
A oto dalszy ciąg kart

Siła - dbamy o to dziecko bardzo dobrze, wszystko jest tak jak powinno. W życiu tego dziecka jest dużo matki :D

Wisielec - to dziecko wymaga dużej pomocy, tutaj rodzice wmawiają dziecku różne rzeczy :(

Śmierć - tutaj, umarła osoba bardzo ważna dla tego dziecka i dziecko to potrzebuje dużo wsparcia i miłości :(

Umiarkowanie - dziecko ma dobrych rodziców, jest to dziecko miłe,spokojne i jest bardzo dobre :D

Diabeł - to dziecko kręci wszystkimi dookoła, ale w najgorszym wypadku może tu być aspekt seksualny, trzeba to śprawdzić :(

Wieża - albo rodzice w tym domu się rozwodzą, albo są w domu straszne kłótnie i dziecko w takim domu nie ma możliwości normalnie funkcjonować :(

Gwiazda - wyrośnie z tego dziecka dobry człowiek :D

Księżyc - dziecko jest tutaj pod dużym wpływem matki :)

Słońce - przy dwójce osób na karcie te dzieci bardzo na siebie wpływają, jedna osoba, wszystko jest w porządku z dzieckiem :)

Sąd Boży - jeżeli dziecko jest Aniołem z karty - to ustawia wszystkich dookoła, jeżeli jedną z postaci to rodzice się rozwodzą, lub jest w rodzinie okropna amosfera, albo rodzina jest patologicznie religijna :(

Świat - dziecko jest uzdolnione i trzeba w rozwój dziecka ładować pieniądze i czas. To dziecko jest ładne, rozsądne, zdolne i otoczone bardzo dobrą opieką :D

Jutro napiszę o kartach dworkich

Re: Dzieci w Tarocie

Post: 31 mar 2012, 21:55
autor: Bender
A czy diabeł może wskazywać na zaburzenia typu ADHD? Albo w ogóle na jakieś zaburzenia rozwojowe?

Re: Dzieci w Tarocie

Post: 31 mar 2012, 21:57
autor: Olenka74
Bardziej zaburzenia seksualne, przemoc seksualna, pedofilia, ale Wisielec może wskazywać na takie zaburzenia :(
Jutro napiszę dworskie i Asy :)

Re: Dzieci w Tarocie

Post: 31 mar 2012, 22:01
autor: Bender
hmmm... jakoś dzieci nigdy nie interpretowałam jeszcze, ale mam ochotę posprawdzać sobie te moje dzieciaki, które znam i po wyciągnięciu karty od razu będę miała weryfikację - jaka osobowość, zachowania itp... czy się pokrywa, czy czegoś nie zauważam...

dziś to już nie mam siły, ale spróbuję jutro kilku ancymonów w kartach zobaczyć

Re: Dzieci w Tarocie

Post: 31 mar 2012, 22:05
autor: Olenka74
Kiedyś wyciągnęłam na córkę i wyszedł Diabełek i rzeczywiście kręci nami jak może ;) a syn wyszedł Kapłan i rzeczywiście jest dzieckiem, które potrafi zająć się czymś na dłużej i uważa, że tylko trzeba robić tak jak on uważa czyli jak Papież ;)

Re: Dzieci w Tarocie

Post: 31 mar 2012, 22:21
autor: Olenka74
Dalsze karty

As buław - to dziecko jest bardzo aktywne, agresywne i trzeba pilnować aby się uczyło ;)

As monet - to dziecko jest bardzo konkretne i ułożone, Jak je się chce do czegoś przekonać to trzeba uzasadnić, że powinno to zrobić, bo mu się to opłaca ;)

As mieczy - to dziecko to mały naukowiec, trzeba dbać o rozwój fizyczny, bo z nauką nie ma kłopotów :)

As kielichów - to dziecko jest miłe, sympatyczne, każdy rodzic, marzy o takim dziecku :)

Re: Dzieci w Tarocie

Post: 17 maja 2012, 11:03
autor: tajemnica.
Czekamy na ciąg dalszy :)